Jij ZIERIKZEESCHE COURANT. Vrijdag A°. 1836* 5 JFebruarij. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN. ïf». 11. T BESTUREN en ABMINISTRATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat de eerste zitting van den Militie Raad in deze Provincie voor dit Kanton zal plaats hebben op Donderdag den ri<Ien February aanstaande des voormiddags io uren in de Abdij te Middelburg voor welken Baad zullen moeten verschijnen de Vrijwilligers en de voor een jaar vrijgestelde Lotelingen welke een dienstpligtig Nummer hebben gelrokken en behooren tot de ligtingen voor de Nationale Militie, van de jaren i832 i833, 18"34 en '835 ten einde hunne redenen van voortdurende vrijstelling op nieuw met behoorlijke bewijzen ïe staven zullende de zoodanigen welke niet compareren, geacht worden, geene reclame te hebben, en mitsdien voor de dienst worden aangewezen. Zierikzeeden 3o»1®» Januarij i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Slads Secretaris W. J. P. KROEF. c fi c u b m a li i BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, gelet op het besluit van Zijne Excellentie den lieer Staatsraad Gou- verneur dezer Provincie, van den i 5<len Januari] j). (Provinciaal blad n°. 5), houdende oproeping ter inlijving van dun islca Ban der Schutterij, uit de ligtiug van i835. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbende Schutters, dat de Commissie lot het onderzoeken en aannemen van Plaatsver vangers voor degenen welke over i835 bij de dienst der Mobiele Schutterij zijn geroepen zal vaceren des maandags van iedere week eindigende op maandag den 22sten dezer maand des namiddag.-, ten één uur; zullende mitsdien eeri ieder, welke eenen Plaatsvervanger Wenscht te stellen zich met zoodanig persoon en de stukken die lot de aanneming vereischt worden op een der voormelde dagen des voormiddags te io ure, behooren aan te melden aan het Pro vjmciaal Gouvernement te Middelburg. En opdat rle belanghebbenden hiervan kennis drage zal deze afgekon- digd en in de Stads Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 3^en Februarij 1836. Burgemeester en Wethouders voorn^. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. RftOE F. DUITSCHLAND. Frankfort, den zösten Januarij. In het deensche landschap Feh- marn is eene rooversbende van 16 personen gevat. De ontdekking is men aan een jongen verschuldigd, die vroeger tot de bende be hoorde, en daden ontdekte, waarvan het menschdom beeft. De groote brand te Landskirschenen vele andere branden, welke in den laatsten tijd hebben plaats gehad zijn door deze bende veroor zaaktwaartoe zij pekkransen gebruikte. Bij deze bende behoorden ook eenige vrouwen. M<jq heeft veel geroofd zilvergoed bij hen ge vonden. Den i«ten Januarij had bij Neuhaldensleben het volgende on geluk plaats, hetwelk misschien tot waarschuwing kan strekken. Een meisje van ï5 jaren nam deel aan eene danspartij in de her berg, en was daarbij vrolijk en gezond. Tegen ii ure des avonds verwijderde zij zich om naar huis terug te keuren. Zij was door bet dansen verhit, werd door de koude bevangen en sloeg na dat zij een eind wegs gegaan was dood neder. Van den 29^11. Berigten uit Athenen van het begin dezer maand melden het volgende: «De tegenwoordigheid van Zijne Majesteit den koning van Beieren in deze hoofdstad verwekt bij voortduring al die belangstellingwelke zijne aankomst alhier Ie weeg bragt; zij blijkt op allerlei wijze op straat zoo wel als in de hoogere kringen, bij inboorlingen zoo wel als bij vreemdelingen; maar de innigste blijdschap daarover is toch uit de gelaatstrekken van den jongen koning te lezen. Beide koningen genieten, de beste gezond heid en eene opgeruimdheid van geest, welke slechts de weerschijn van inwendige rust kan zijn. Dikwijls wanneer zij 111 vertrouwe lijk gesprek eene wandeling doen ziet hen hel volk lang niet har telijke blijdschap achterna. Het zou onmogelijk i\jiij geen levendig deel te nemen aan de oprigting van dezen nieuwen staat die iii de jeugd der volken eens zulke schoone bloemen vooribragten die zich nu uit zijne grootendeels onveranderde bestanddeelen we der spoedig en krachtig vormen wil. Er is inderdaad voor dert korten tijd van het nieuw gestichte koningrijk reeds veel weusche- Jijki tot stand gebragt en de ware staat van zaken verheft zich in allen gevalie vjrre boven de voorstelling welke, me.n zich aan gene zijde der zee daarvan pleegt te maken. In ongestoorden vrede, on der bescherming der wetten neemt zigtbaar bet vertrouwen des volks op de regering toe. De handel beurt zicli op; de financiën zijn geregeld en geven grond tot nog hetere verwachtingen. In het bezit van uitgestrekte staatsdomeinen berust een groote nationale rijkdom, en de nieuwe instelling der bank belooft der nijverheid eenen weldadiger» invloed. De eischen jegens de regering zijn wel menigvuldig, maar die billijk zijn worden steeds erkend. De le venskracht van het jonge koningrijk bevordert ook wel bet spoedig verrijzen van de nieuwe residentie-stad. Voor een jaar bestond Athene naauwelijks meer dan bij naam. Vervallen en in puin- hoopen lagen meest alle woningen; de Pireus was eenzaam. Thans verheffen zich 'te Athene met ougeloofelijke snelheid breede regel matige straten er. de voortvarendheid in het houwen is waarlijk verblijdend. Met eiken dag verdwijnen meer en meer de treurige sporen van vroegere verwoesting De courant van Korf 11 meldt dat onlangs te Konstantinopel eene merkwaardige verandering is tot stand gebragt, welke men aanvankelijk als eene zeer verontrustende nieuwigheid van den tegen- woordigen grooteu heer beschouwde, namelijk de invoering van de europesche kleederdragt onder de turksche dames. De voorslag on dervond eerst grooten tegenstand in het serail maar toen de voor- oordeeien van de bevallige bewoonsters van hetzelve eenmaal over wonnen waren werden dezelfde voorwerp- die men een jaar té voren zoo zeer verfoeide, eene zaak van groote zorgvuldigheid en zoo zijn thans europische spencers, pelerinen linten, bloemen, kousen handschoenen en iransche schoenen daar reeds iels zeer gewoons. GROOT -BRITTANPUEN. Lcnden, den 27stea Januarij. Nog een der waIvischvaarderswelke in het Noord-Pool ijs vastgezeten hadden en tot welker bevrijding verscheidene schepen in Engeland waren uitgerust is te Torquay aangekomen. Men spreekt thans van eene hoogst zonderlinge uitvinding, die namelijk van een werktuig, waaraan de uitvinder den naam van Axyrite gegeven beeft, en waarmede tot schrik der barbiers iemand zich, zonder behulp van scheermes, zeep of water zal kunnen scheren. Een edelman uit het graafschap Norfolk heeft, bij zijn over lijden een zonderling testament gemaakt. Zijn oudste zoon heeft hij erfgenaam van al zijne goederen verklaard op de eenige voor warde dat indien hij ooit de gewoonte aannam van tabak te rooken diegenen zijner broeders oi zusters, welke hem rookende bevinden hem de erfenis mogen ontnemen. De overledene was in zijne jeugd een groot liefhebber van labakrookcn geweest. Uit Oost Indie terug gekeerd kreeg hij kennis aan eene schoone dame, welke een af schuw van het Jabakrooken had, zoodat hij, uit liefde vóórhaar, en tegelijk om haren rijkdom genoodzaakt was hetzelve af te wen nen. Dan, hem eens rookende vindende, werd zij daarover zoo verstoord, dat hij dadelijk zijn afscheid kreeg. Vervolgens huwde zij mut een ander man, die, hoewel hij geen tabak rookte, echter kou drinken als een tempelier. Van den 3oslea. Gisteren namiddag heeft hier in Ghurchstreet Rótherhithe, een droevig ongeluk plaats gehad. Gedurende den winter had men gewerkt aan het bouwen van een schoorsteen op de cementfabrijk van de0 heer Pearson, ter hoogte van tachtig voeten. Woensdag nas dit werk voltooid en begoii men de stellaadjc at te breken. Toen men hiermede gisteren juist gereed was ontdekte men^ dat de schoorsteen aan hel wankelen geraakte, en weldra stortte het gevaarte naar heneden viei op het huis vun den kleer maker Conelldal het bijna geheel verpletterde, zoö dat de bewo ners het Ier naauvvernood konden ontvlugten en begroef zes werk lieden onder het piiin waarvan er drie gedood en drie zwaar ge kwetst zijn. Een der noord amerikaansche bladen meldt het stranden en onmiddellijk daarop zinken van de stoomboot Lady Franklin, een weinig beneden de Yellow Banks nabij Portsmouth, en zijn bij dit ongeluk i5 ot 18 personen omgekomen onder welke zich eene hol- iandsche uitgewekene familie, negen personen in getal, bevonden heeft. FRANKRIJ K. Parijs, den ugsttn Januarij. Gisteren zijn Fieschi en zijne ttiede- pligtigen naar de gevangenis liet Luxemburg, vervoerd alwaar z.il lot aaiv het einde van het regtsgeiJiug tullen blijven. Naar men gist, tal heltelve binnen tien dagen algeloopen zijn. Als i oorzigtig heidsmaat regel en ten einde te beletten dat men die misdadigers niet door vergit' ombrengezijn er alzonderlijlve doozen of trom mels gemaakt voor de spijzen der gevangcueuj waartan de sleutel*

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1