Jf". 3. ZIERIÜZEESCHE Vrijdag A°. 183Ö. C O B A SS T, 8 tfnnuarij. BESTUREN m ADMNISTRATIEN. Bui tengewone Rrandschouwing. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. BESLUIT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEMKZEE, ónderrigt ztjnc/e dat verscheidene posten van impost aan de Stad verschuldigd over het jaar 1835 zijn onbetaald gebleven, uithoofde dat vele Ingezetenen verzuimen om de belasting dadelijk na den in voer te voldoen, en de van crediet genot hebbende handel- of ne- ringdoeudeu nalatig blijven om maandelijks hun vermis aan te zui veren. En in aanmerking nemendedat bet voor de Stedelijke Kas noo- dig is om zoodanige misbruikeu tegen te gaan. Besluiten De Ingezetenen ia het algemeen worden herinnerd aan de regle mentaire bepalingen dat alle sommen voor invoer van impost sub- jecte goederen dadelijk ten Kantore van Stads-Belastingeu moeten voldaan worden terwijl de van crediet jouisserende handel- en ne ringdoende lieden verpligt zijn maandelijks bun vermis aan te zui veren. Zij die in de vervulling van dezen pligt achterlijk zijn worden aangemaand om daaraan alsnog voor den i5den dezer loopende maand te voldoen en vervolgens stiptelijk de vorenstaande bepa- Jingen na te leven op straf van intrekking van het aan de han del -en neringdoenden verleende crediet, waartoe de ontvanger ge last wordt en verbaal tegen de overige nalatigen. Den ontvanger van Stadsmiddelen bij afschrift van dit besluit kennis te geven tot naleving en hetzelve door die Courant aan de Ingezetenen mede te deelenopdat ieder zich voor schade zoude Wachten. Zie/ikzee, den n Januarij i836. Burgemeester en Wethouders voorué. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P- KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIELUKZEE. Op de voordragt van het liollegie van Brand- en Brandspuit- meesteren te dezer Stede. Hebben goedgevonden: Te bepalen dat er op Maandag den i8den Januarij aanstaande, •en volgende dagen eene algemeene buitengewone Brandschouwing door de Stad geschieden zal door Brand- en Brandspuitmeesteren bijgestaan door den Commissaris van Policie dezer stad met uit- noodiging aan alle Ingezetenen om voorschreve beambten vrij en ongehinderd toe te laten in derzelver woningen schuren en berg plaatsen opdat door dezelve de gesteldheid van schoorsleeVien stook- en vuurplaatsen alsmede de bewaar- en legplaatseri van Brandstoffen kunnen worden onderzocht en opgenomen terwijl eén iegelijk wordt aangezocht en voor zoo veel nood gelast om de aan wijzingen van welgemelde beambten zoo ten aanzien van de noo- dig bevondene verplaatsingen of veranderingen stiptelijk op te vol gen en zulks op de straffen tegen de nalatigen bij bet Brand-Re- glemeut voor deze Stad vastgesteld. Het Bestuur vertrouwt dat elk Ingezeten, ieder in den zijnen, gaarne zal willen medewerkeö in het algemeen belang tot voor koming van brandgevaar, en alzoo de maatregelen daartoe te bel pen handhaven. Gedaan ten flaadliuizeder Stad Zierikzee, den 6<ïen Januarij i836. Burgemeester en Wethouders voornd, DE CRANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven Dé Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Frankfort, den 3isicn December. In een' brief uit Aken wordt geschrevendat de pruissische regering de, voorslagen en statuten der keulscbe spoorwegmaatschappij betreffende bet aanlegger» van ^en' ijveren spoorweg van Keulen naar de Belgische grenzen niet alleen verworpen maar in bet geheel zulke en zoo vele zvvarighe- den tegen de uitvoering van dat plan in den %reg gelegd heeftdat liet te denken is, dat de maatschappij baar ontwerp geheel zal moe ien opgeven, en zelfs zich zal moeten ontbinden. De raad van be stuur dier maatschappij is ttgea den 16^ Januarij te Keulea bijeen geroepen•»«-«» - De gezondheid des keizers van Oostenrijk is thans goed, etf verbetert zelfs merkelijk. Dezer dagen is te Weenen openbaar ge maakt een nieuw strafwetboek dat voor de gebeele Moiiarchij ver bindend is, uitgenomen voor Hongarije Zevenbergen en Dalmatie- Hetgeen sommigen beweerd hebben dat er in bet óósten rij ksche leger nog geene verminderingen hebben plaats gehad, is ongegrond. Behalve de naar huis gezonden grensregemenfen zijn 3ooo paardeii afgeschaft, en de compaguien van alle regementen zijn met 3o man verminderd. Over Triest heeft meo zeer verscbe berigten uit Alexandriadé- zelve behelzeu nogians weinig van aanbelang- De toerustingen te gen Hedschas duurden onafgebroken voort. Uit Macedonië wordt gemeld dat de pest aau het afnemen is ten gevolge van het koude jaargetijde. De berigten uit Konstantinopel loopen fotden aden dezer. Den 28steu November beeft lord Ponsonby gehoor bij deu sultan gehad, en bij die gelegenheid heeft Z. H. aan denzelven voor Z. M. den koning van Groot Britlanje, als een tegengeschenk voor de in i833 door hoogstdenzelven gezonden ao stukken metalen geschut en vóór de onlangs toegezonden vijf kostbare paarden ter hand gesteld eene met zijne beeldtenis versierde doos. Tevens beeft de sultan aan lord Ponsonby zeiven bij die gelegenheid bet grootkruis zijner orde; aan den gezantschapssecretaris Bagot#ene met diamanten versierde' decoratie, en aan den eersten tolk eene met diamanten omzette doos- geschouken. Sommigen meenden in deze geschenken eene verande ring in de staatkundige gezindheid des sultans omtrent Engeland te1 zien, doch de meesten hielden liet er voor, dat dezelve enkel als tegengeschenken moeten aangemerkt worden. Intusschen toeiïden de britsche en fransche gezanten alles aan wat dienen kan om de naauwe verbindteniswelke tusschen Türkye en Rusland bestaatte doen verbreken, en om den sultan te bewegen tot eene toeuadering tot de beide genoemde zeemogendheden. Tot dusverre echter, zijn al hunne pogingen mislukt. De sultan gaat voort, met maatregelen te nemen tot uitbreiding der beschavingdoch viudt steeds hevigèa tegenstand. Volgens brieven uil Trapezuntlieeft dtcholerain Teheran schrik kelijke verwoestingen aangerigtbinnen 3o of 4° dager» waren niet minder dan i5,ooo menschen daardoor in het graf gesleept. De- pest houdt te Konstantinopel nog aan zonder echter grooten voort gang te maken. Uit Munchen schrijft men, dut aldaar den a8sten laatstleden het berigt der behouden aankomst van deu koniug van Beyeren in Griekenland was ontvangen. Na den 3den December de haven van Aneoua te hebben verlaten bereikte die vorst reeds den G^en de zuidelijke kusten vau den Peloponesus en kwam het vaartuig dat bem overbragt, in den namiddag van den 7^eüna eenen voor- spoedigen logt van slechts honderd uren in de haven van Pireus voor anker. Terstond daarop werd de tijding der aankomst vau den koning naar Beyeren afgezonden, zoodat men omtrent zijne ontvangst te Athene nadere berigten moet afwachten. Te Smyrna verwacht men een bezoek vau genoemden monarch, die door den engelschen admiraal Ilowley derwaarts zou begeleid Worden. Uit Erlangen wordt den a4slen December bét volgende geschre ven«Heden namiddag werd er Cene daad gepleegd, welke, bijal dien zij ook in bare oorzaak en omstaudighedeu bevestigd wordt, alle blinden wel de oogen moet openen dat zij zien waartoe gods dienstige dweeperij vervoeren kan Een fabriek-arbelder een ge trouwe aanhanger van de zoogenaamde Stillen in den lande, werd, door de hem zoo dikwijls voorgepredikte leer van het aangeborens zedelijk bederf des menschen en van de genoegdoening, eindelijk lot het bepaalde denkbeeld gebragt, dat God een nieuw bloedig zoenof fer voor de zonde der wereld verlangde, en bij er toe geroepen was, om hetzelve te brengen door een zijner kinderen voor; deu Hemel te offeren. De ongelukkige sloot zich met zijne 3 kinderen in de woonkamer op, greep zijnen dertien jarigen zoon aan en sneed hem den bals af. Middelerwijl-hadden de beide, andere kinderen doov het venster de vlugt genomen en de mare van des vaders misdaad verbreid. Toen men hem wilde in htóhlenis nemen, poogde bij zich te.weer te stellen, en riep, degenen die hem naderden toe: «Ik. ben meer dun Abraham: ik heb het bloedige offer werkelijk volbragt!" welke uitroeping hij meermalen herhaalde toeu men hem naar de gevangenis vervoerde." Over het herfstweder in Italië behelst dc Echo van Milaan het volgende berigt: «Volgens eene 26 jarige waarneming in Italië, heeft het jongste herfstweder te Milaan dat van 1810 toen het van dea t^dea October tot deu a^on December bijna altijd regende, in on vriendelijkheid verre overtroffen. Inzonderheid scheen de zon zich legen ganse!» Noord Italië verklaard Ie hebben ivant sedert het laatst van October, kwam zij slechts uiterst zeldzaam eenige minuten te oorschijn somber, nat, koud wedersomtijds veel mist, was het geen men zag, terwijl de barometer steeds bet allerfraaiste weder en voor Milaan eenen zeldzamer» boogen Stand aanwees. Om streeks de helft van November hadden wij vorst en sneeuw. Doch niet alleen in Noord Italië, maar ook in Toskanen in Genua in ZuidFiaakrijkj flag Novewbeg buiteDgeoKeu koud, Ja he\ zachte

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1