5fo IM. aiESIÜZEESCïIE Mhigsdag A°. Ï83& C. O U R'A I Tj Besturen en Aclministratiën. Sluiting der Groote *Iagt. Nationale Militie. 'N ie uwstij dingen 20 ^December S..O- «v-i - DE STAATSRAAD GOUVERNEUR VAN DE PROVINCIE ZEELAND, Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door bet Departement der Opperhoutvesterij met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten iri die Provincie, de sluiting der groote Jcigt is bepaald op den 3isten dezer maartdmet zons ondergang; zullende die van de Jagt op Ganzen, Eenden en Wa tersnippen nader worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te geschieden gebruikelijk is mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg, den 2i^n December 1835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN V>R EDENBURGH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Op de daartoe ontvangene lastgeving van Zijne Excellentie den Ileere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie bij Besluit van den i/Jden dezer maand Provblad JS'o. 106.) Gezien de Wetten op de Nationale Militie van den Ssten Januarij 1817, 27 April 1820 en opgevolgde Instructiën Brengen bij deze ter Uennisse van een iegelijk dien het aangaat 10. Dat het Register van Inschrijving voor de Nationale Militie op den aden Januari] aanstaande zal1 worden geopend'-, en mitsdien alle manspersonen zonder onderscheid gehuwd of' ongehuwd hun domiciiium of vaste woonplaats binnen de Stad of het Poort Am bacht hebbende, die op den istc» Januarij i836 hun 19de jr,ui- ingetreden of in het jaar 1817 'geboren zijn, worden opgeroepen en aangemaand om zich vóór den ?.oslen Januarij ter stedelijke Se cretarie aan te geven ol te doen aanteven om voor de ligliug, der Nationale Militie klasse van 1836 te worden ingeschreven waar toe op eiken werkdag de gelegenheid zal zijn des voormiddags van 9 tot ^2 ure. 20. Dat de wettige woonplaats voör de inschrijving wordt ge houden voor de ongehuvvden die van hunne ouders en bij over lijden die van den eerstbenoemden voogd en geen ouders of voog den hebbende, de plaats alwaar zij zich bevinden; voor de 'ge- lauwden de plaats alwaar zij bun bestaan hebben of op der» tsteu Januct'dj aanstaande voor het Patentregt of de Personele Belasting zijn be schreven of daarin niet beschreven zijnde de plaats alwaar zij zich bevinden en^ voor de gealimenteerden of die in godshuizen en liefdadige gestichten worden opgevoed, de plaats alwaar de gods huizen gestichten of de besturen welke de alimentatie bekostigen gevestigd zijn. 00. Dat de Ouders Voogden Curators of Regenten verpligt zijn hunne kinderen of pupillen in persoon of door iemand daar toe gemagtigd te doen inschrijven en daarin nalatig blijvende Ver beuren zullen de boeten bij de bestaande wetten bepaald uit dien hoofde worden zij ten ernstigsten aangemaand om zich zeiven te Vrijwaren door een behoorlijk toezigt te houden dat uoor de aan hunne zorg toebctrouwde personen de aangifte tot inschrijving niet Worde verzuimd terwijl Je Regenten der gevangenissen verpligt zijn voor den lo^en Januarij aanstaande eene naauwkeurige opgave te doen van de gevangenen die in de 'jaren der loting vallen, alwaar die gevangenen hunne woonplaats hebben met bijvoeging der mis daad waarvan zij beschuldigd of om welke zij veroordeeld zijn ge- Worden. 4°. Dal de jongelingen welke binnen deze stad geboren en on bekend zijn met derzelvcr juisten ouderdom van heden af aan bij den Burgerlijken Stand zich daarvan kunnen verzekeren en dat bovendien ter Stedelijke Secretarie eene lijst ter inzage ligt van de manspersonen die in 1817 geboren zijn; terwijl zij die elders geboren zijn bij de inschrijving zullen moeten overlegden een Ge boorte Extract afgegeven zonder zegel om te dienen voor de Natio nale Militie. Ingeval iemand in gebreke mogt blijven een zoodanig extract over te leggen kan hij evenwel worden ingeschreven; onverminderd de verantwoordelijkheid van den ingeschrevene voor de nadeeien die uit eene verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen. 5«>. Dat het Inschrijvings-Register op den 2osten januarij aan slaande provisioneel zal worden opgemaakt en geteekend de zoo- danigpn welke daarna worden bevonden in hunne verpliglir.g nala tig te zijn gebleven kunnen nog tot den 28sLen Januarij daaraanvol gends op hetzelve vordert ingeschreven 9 doch, zullen piet eeae boete van 5 tot f 100 of ingeval van onvermogen met gevan-i genis van vier dagen tot zes weken gestraft worden op den 28stea Januarij zal het Inschrijvings Register finaal worden gesloten dë nalatigen die daarna zich aangeven of ontdekt worden kunnen niet meer ingeschreven maar zullen dadelijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie ter inlijving worden overgebragl in min dering van bet kontingent in welk geval' zij zullen verstoken zijn van de redenen tot vrijstelling die zij anders bij eene tijdige inschrij ving mogten kunnen doen gelden, onverminderd de vervolging en straffen, bun hunne Ouders, Voogden, Curators of Regeuten bij de wet opgelegd. 6°. Dat de Loting zal plaats hebben op Maandag1 den 22stcn Fe* bruarij i 836 des voodmiddags ten 10 ure op bet Raadhuis dezer Stad. 7°. Dat aan zoodanige personen welke genegen mogten zijn en de vereischten bezitten om voor deze Stad als vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen daartoe de gelegenheid zal worden ge geven door zich vóór den 31 sten Januarij aanstaande ter Secretarie aan te melden alwaar tot dat einde een Register van Inschrijving openligt; zullende aan eiken vrijwilliger bij. de goedkeuring voor den Militie-Raad van Stads wege eeue premie van J 3oworden toegelegd. 80. Dat zij die in liet kontingent der Nationale Militie voor zich zeiven dienen en in den loop van dit jaar door het overlijd deii van eenen Vader of wel Moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbende Regterlijke Separatie ci Echtscheiding der Ouderen of door het overlijden van eenen bibeder of broeders regt op vrijstelling overeenkomstig de bepalingen bij Art. 91 et» 94 der wet van den 8steu Januarij 1817 hebben verkregen en hetzelve verlangen, ingevoLe Art. 21 der wet daarvoor de aanvrage in ge schrifte kunnen doen aan het Bestuur hunner woonplaats vóór den 5^en Januclrij aanstaande voorzien met de noodige bewijzen inge- rigt overeenkomstig de voorschriften bij Art. 91 en 94 der vyet ge- stalüè'erd tot welke schriftelijke aanvrage mede geregtigd zijn do Ouders Voogden Curators of gemagtigden voor hunne kinderen en pupillen. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle Jongelingen die in de lermen der Militie vallen of wel bij a fivezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden zich ter behoorlijker lijd en plaats ter inschrijving zullen aanmelden of doen aanmelden ten einde voor te komen de toepassing der strafbepaling bij de wet tegen de nalaligen vastgesteld; terwijl een ieder in twijfelachtige gevallen zich ter stedelijke secretarie za] kunnen vervoegen om aldaar dë vereiscbte inlichtingen te ontvangen. En Jen einde een ieder hiervan kennis drage zal deze worden n f- gtkondigd aangeplakt mitsgaders in de Stads Courant geplaatsf. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 24sten Decem ber i83 5. Burgemeester en Wethouders voornoemdx DE CRANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Socretaris W. J. P. KROEF. DUITSCHLAND. Frankfort den 22sten December. Door den prins van-Schwartz- burg Sondershausen zijn zeer strenge bepalingen omtrent de belijd ders der israël itische godsdienst uitgevaardigd, volgens welke voort aan geen vreemdeling van die belijdenis meer als onderdaan -mag worden aangenomen, en slecbfs eén lid eener joodsche familie han del zal mogen drijven terwijl de overigen zich aan den akkerbouw of eenig handwerk Zullen moeten toëwijden. Voorts is aan allen t die geen bewijs kunnen leveren, dat zij. een buisgezin kunnen onder houden bet aangaan eener huwelijksverbindtenis verboden. Onlangs boeit in de nabijheid van de stad Orenburg een paar- denwedloop plaats gehad. Eene menigte kozakken kirgiseu eri basch- kiren waren daartoe opgekomen. Voor den wedloop was er een. maaltijd ten behoeve van de bewoners der steppen, op welken dë hoofdspijze bestond uit het gekookte vleesch vari 20 paarden en even zoo vele schapen dat op 600 groote houten schotels voorgediend werd. Men at zonder messen en vorken en met grooten spoed om den -wedloop vroeger te beginnep betgeen men .niet kon opeten, stak men voor de huisgenooten in de wijde zakken. Daarop begori de wedloop: er liepen i 5o 'kirgischetartaarschc baschkiren eri kozakken paarden. De ruiters 'waren knapen van 812 jaar; de paarden'waren zonder zadels en onbeslagen. Opmerkelijk is het, dat de Aziaten hunne paarden tot den wedloop voorbereiden, door ze zeer voorzigtig niet te veel en niet te weinig, op bet gansche lijf' af te wrijven gedurende eenigen tijd geen Voedsel te geven, en des nachts inzonderheid voor zonnenopgang stapvoets en inden' draf met dezelve rond te rijden. De prijzen bestónden uit kameelen 1 zijdeu fliiwedeü' en katoenen kiëedingstukkeoco2. Tea slotte lie-

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1