ZIEttlKZEESCIIE Vrijdag AA isa5i O U R A N Ti 4 Hecember Besturen en Administration. Aanbesteding jInvoering van het nederlandsch Vaatwerk bij den handel in het groot N ieuwstijdi ogen. «*rar< jt°. VAN STEDELIJKE WERKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE als daartoe door den Raad gemagtigd zijn voornemens om aan den minsteischenden in het openbaar ten Raadbuize, des middags een ure, aan te besteden: Op fVoensdag den gien December 1835. De AFBRAAK of VERKOOP der bouwvallige KAP des grooten Torens te dezer Stede. Eu zulks ingevolge het Bestek en de Voorwaarden tot deze beste ding gearresteerd, welke dagelijks voor de gegadiugden ter Secre tarie ter lezing leggen kunnende inmiddels de noodige aanwijzin gen en inlichtingen bij den Stads-Arcbitect worden verkregen. Zierikzee, den 25«en November'i835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vt., Ter ordonnantie van Dézelveu, De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND. Gezien Zijner Majesteit's Besluit van den 3^ca December i834 Staatsblad no. 4$) houdende, met intrekking vao boogsldeszelfs besluiten van den i3den April i833, Staatsblad no. 9) en van den December deszclvcu jwars ^Slactlsblacl rto. G'z) nadere vcror deningen ten aanzien der invoering met den isten Januarij i836 ytn liet nederlandsch vaatwerk bij den handel, in het groot Brengen bij deze de navolgende bepalingen desselven besluits ter keu nis van de belanghebbende ingezetenen Art. 1. «Te rekenen van den isten Januarij i836, zal al het nieuw vervaardigde vaatwerk voor zoo verre hetzelve niet uitslui tend bestemd is lot vervoer of tot bewaring maar tevens tot in houdsmaat strekt bij de aflevering van bierazijn olie, jenever, brandewijn melk en in bet algemeen van alle inlands gefabriceerde vochten als zoodanig worden geijkt, doch op geenen anderen in boud dan op dien van 10, 20, 3o 4° 1 5o 100 i5o en 200 nederl. kannen (litres.)" Alle vaten van grooteren inhoud dan van 200 nederlandsche kan nen of van het dubbel nederlandsch vat (hectolitres) zullen alleen als middelen van vervoer of van bewaring beschouwd en dienvol gens- aan geen ijk onderworpen zijn." 2. «AI het tot dus verre aanwezige oude vaatwerk zal tot den sten Januarij i85o, kunnen gebezigd worden tot afleveringen zon der eenigen ijk of her-ijk le ondergaan mits vóór het einde des jjaars i836, door de daartoe bevoegde beambten, met een bijzon der merk gebrand wordende, ten blijke dat de aldus gedane afle veringen niet geacht worden bij de wettige maat te zijn geschied en onverminderd het regt der verbruikers, om te vorderen, dat dezelve in vaatwerk overeenkomstig, het bepaalde bij artikel, geijkt, plaats hebbe. De hiervoren vermelde branding zal buiten bezwaar der eigenaars Van het vaatwerk worden bewerkstelligd." 3. «Al bet vaatwerk in voormelde fabrijken bezorgd, ora aldaar te worden gevuld zal als bet eigen vaatwerk der fabrikanten be schouwd worden en aan dezelfde branding als voren onderhe vig zijn." 4- «De in artikel 1 bedoelde ijk zal, door de daartoe bevoegde beambten, geschieden in de fabrijken of werkplaatsen der eigenaars van het vaatwerk en zulks ten allen tijde des jaars zoo dikwerf daartoe door laatstgenoemde aanvrage wordt gedaan doch ov r niet minder dan 5o der kleinste fusten te gelijk of een in ijklcon daarmede overeenstemmend aantal grootere vaten." 5. «Het zal vrijstaan het aanwezige vaatwerk, binnen den tijd Van veertien jaren, te rekenen van den isten Januarij 1836 door verkuiping zoodanig te vergrooten of te verkleinen dat deszei Is inhoud overeenkome met dien welke bij artikel 1 voor het nieuwe vaatwerk is vastgesteld ten blijke waarvan de aldus veranderde va teneven. als de nieuwe, den ijk zullen moeten ondergaan." 6. «Na het eindigen van den hiervoren bepaalden termijn zal al het oude vaatwerk hetwelk buiten de voorgeschreven inbouds- verandering gebleven is, niet langer als maat bij de afleveringen ïnqgen worden gebruikt." 7. «In de vervaardiging der nieuwe vaten zullen zich de kui pers voortaan le regelen hebben naar de volgende afmetingen uit gedrukt in nederlandsche strepenen gerekend binnenwerks weten j Ink. der vaten Buïks midd.of Bodems mid- Hoogte» in ned. kartrtspondsdieptedellijn. 10 236 197 ^56 2© 298 248 ^22 3o 34i 284 369 4o 3 75 3i2 4°6 5o 404 337 438 100 609 424 55E I5O 58a 485 ^3i 200 641 534 69^ 8. «De ijk der nieuw vervaardigde vaten zal alleen door veri ficatie der afmetingen geschieden ten zij de eigenaar of de verbrui ker den water ijk mogt verlangen." 9. «Bij de voormelde verificatie zullen de ijkers, als remedie op de gemiddelde middellijn van buik en bodem zoo in meer als min mogen toegeven drie strepen voor de vaten beneden den in houd van 100 kannen en vier strepen voor de grootere vaten tot die van 200 kannen ingesloten: behalve dien, zal er op den inhoud worden toegestaan eene remedie van 3 pet. naar binnen, en van 4 pct- naar builen 10. «Op elk der nieuw vervaardigde vaten zal deszelfs wettige inhoud met duidelijke cijfers onder bijvoeging der letters N K. worden ingesneden of ingebrand zullende wijders op de meest geschikte plaatsen bet ijkwerk en de jaarletter worden gesteld." 11. «Alle zoodanige eens geijkte vaten, die, ingeval van repa ratie, van nieuwe duigen moeten voorzien worden, zullen wederota den ijk behooren te ondergaan, alvorens in gebruik te mogen komen." 12. De bepalingen in de vorenstaande artikelen vervat, zullen niet toepasselijk zijn op zoodanige fusten, welke uitsluitend bestemd zijn tot verzending buiten 's lauds van inlands gefabriceerde vochten." 13. «Voor etc." 14. «Het tarief der ijkloonen van liet vaatwerk zal bcdragea als volgt: I. Melkvaten. Voor elk vat beneden de 5o kan i\ cent. II. Bier- en Azijnvaten. Voor elk vat van 10 en 20 kan, if centeih. 3o 4° n 5o too 5 15o o 7! 200 o 10 Voor den water-ijk zal het dubbel van het voorgaande fjkloofll mogen worden gevorderd. III. Olie' en sterke drank-vaten Voor een vat yan 10 a 20 kan, 5 centen. 3o a 4° 0 n 5o a 100 15 i5o 20 200 25 Voor den water ijk zal het voorgaande tarief met de helft mogen worden verhoogd/' 15. «Alle overtredingen op de bepalingen van Ons tegenwoor dig besluit zullen worden gestraft overeenkomstig de bestaande wet ten en verordeningen." En worden mitsuien alle belanghebbende ingezetenen der provin cie aangemaand, om de verpligtingen hun bij voormelde bepalingen Opgelegd betrekkelijk de aanschaffing en bet gebruik van het ne derlandsch vaatwerk bij den handel in het grootstiptelijk naar te komen terwijl diegenen welke zich op hét vervaardigen van het bedoelde vaatwerk willen toeleggen, worden uitgenoodigd om zich tot het verkrijgen der vereischte inlichtingen omtrent de sa menstelling en afmetingen van hetzelve bij de respective arrondis^ sements ijkers in dit gewest te vervoegen. En zal deze in al de steden èn gemeenten der provincie wordea afgekondigd en aangeplakt waar dit gewoon is te geschieden. Middelburg, den 23$ten Januarij 1335. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, VAN DER HEI M. Bovenstaande Publicatie herhaald overeenkomstig de bepalingen van het Provinciaal Blad no. 11 des loopenden jaars te Zierikzee deu DecernLer i 635. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. RHOEF. DUITSCHLAND. Frankfort den 27ste!» November. Uit Wecnen wordt gemeld

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1