ÜF. 85, ZIERIRZEESCIIE Vrijdag A0.183& U R A. M T. 23 October Besturen en Administratiën. Mekendmaking. W. J. p. KROEF. A ieuwstijdingem BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZT ET,IK ZEE, Gezien bel Besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, opgenomen in het Provinciaalblad n<>. g3 des loopenden jaarshoudende de aanschrijving tot openbare af hondigiug der bepalingen van de artikelen 27 en 42 der Wel op de Personele Belasting van den 29ste»! Maart i833, betrekkelijk de be lasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden De In- en Opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen luidende als volgt Artikel 27. §1. Zoo wanneer een perceel, hetwelk op den i5den Mei nietin gebruik was, of ook een woonhui1!, op hetzelfde tijdstip, en kel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 1 be paald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des dienstjaars betrokken, in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belasting, volgens de'vier eerste grondslagen, naar de hierboven bepaalde regten des wege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op bet tijdstip der in ge bruikneming betrekking of meubelering overig blijft. §2. Ingeval de belastingschuldigewelke zoodanig perceel, als bij 1 bedoeld, aanvaardt, in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd loe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roe rende goederen., hoe ook genaamd, en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal het bedrag van den, te zijnen name-op bet kohier gebragten aan slag, voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk, en in evenredigheid van het. nog te verloopen tijdvak worden afge trokken van dat des, op den voet als boven te doener, aan slags, zonder dat, indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere, er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. §3. De uitbreiding, vermeerderingverwisseling ol aanschaffing van belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen, na i5 Mei, zal behalve in de gevallen bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars. 4- Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen, als na i5 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog ove rigen tijd des dienstjaars, zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden niPt andere, vvaarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn, op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfdtn belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. §5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren, zal met aanschaffing worden gelijk gesteld, zoo mede, wal aangaat de paarden, derzelver geheel verlies van het tweede viertal hun ner melktanden, in den loop des jaars. §6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars, met betrekking lot deszelfs voorwer pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal van wegens de dienstboden en paarden, aanvankelijk gehouden die verbooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paarden, bij bet opkomen van de omstandigheden aan bet einde van 7 van art. 20 vermeld. §7. Paarden, bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen in geval die gelijktijdig voor een en 't zelfde rijtuig wor den gespannen, hem, die zulks doet, ofwel den eigenaar of gebruiker des rijluigs, ter zake van het grooter aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. §8. Hooger belastbaar gebruik van dienst-cn werkboden of paar den aanvankelijk minder belastbaar zal dc verpligting tot eene evenredige verbooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge heüben. §9. De tijd, waarover de belasting loopt, zal in betrekking tot ai de grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op bet dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus primo November eu primo Februarij. Art. 42. De zoodanigen welke, door eenige der omstandigheden voor zien bij art. 27 in deti loop des jaars«omen te vallen on der de toepassing van bet aldaar bepaalde, zullen alvorens, en naar gelang van bet ontslaan dier omstandigheden er» op de boete, bij art. 35 en 39 vastgesteld, verpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangilten deswege in voege als bij art. 3o voorgeschreven züllende zij daarvoor een biljet ter invul ling bij den ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare'afkondi ging en bekendmaking in de Stads-Courant worden gebrast ter keu nis van liet publiek ten einde eer» ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierikzee, den 1 istei* October i835. Burgemeester en Wethouders voorn*!. DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris DUITSCHLANi). Frankfort, den ifrh** October. Graaf Orloff, adjudant generaal, van Z. M. den keizer van Rusland is van Sf Petersburg hier aan gekomen en zal zich 'waarschijnlijk naar 's Hage begeven. De keizer van Rusland is in den namiddag van den 9<hn op het hotel van den russischen ambassadeur afgestapt van waar hij zich onverwijld naar Scbonbrunn begaf, om dekeizerin-weduwe met een bezoek te verrassen. Zijn verb lijf in de oostenrfjkscbe hoofdstad zou waarschijnlijk van zeer korten düur zijn. IJij beeft, ouder anderen, de vorstin von Mellernich en zijnen voormaligen ge zant vorst Resumowshybezocht en is den volgenden morgen, in een zeer eenvoudig rijtuig zonder eenig ander gevolg dan dat der juichende volksmenigte de stad doorgereden om hare voornaam sle bijzonderheden te bezigtigen. De aartshertog Pctlaüjn die van Presburg gekomen was op bet vernemen der aankomst van den kei zer is door hem op het minzaamst ontvangen. In berigtep. uit Praag wordt de mildheid van dien monarch ten hoogste geprezen. Aan een groot aantal personen beeft bij gouden snuifdoozen en ringen met edelgesteenten uitgedeeld, terwijl hij al de officieren van liet oostenrijksch huzarenregementdat zijnen naam draagt met ridderorden heeft beschonken en duizend ducaten on der de manschappen doeu uitdeelen. Ook beeft de vorstin Clary wier paleis te Toplitz tot verblijf der beide keizers en keizerinnen strekte, van keizer Ferdinand en zijne gemalin eene kostbare diadeem ten geschenke ontvangen. Te Töpiitz beeft bet een diepen indruk gemaakt, dat de aldaar vereenigde monarchen zich zonder door sterke lijfwachten omringd te zijn, met het grootste vertrouwen onder de menigte mengden, die van hare zijde de meeste bescheidenheid aan de inuigsle belang stelling paarde. De russiscbe keizerin én de grootvorstin Olga zijn over Gitschin naar Fischbach gereisd werwaarts zich ook de pruissische prinsen en hunne gemalinnen hebben begeven. In den voormiddag van den 8sten hebben de keizer en keizerbl ran Oostenrijk een bezoek bij Karei X op het slot Buschtiehrad af gelegd. Uit Dantzig meldt men dat de rus-keizerlijke garde na le Thorn, Kulm Graudenz en Marienwerder met veel hartelijkheid te zijn ontvangen, in den morgen van den 8$teHaldaar was binnengerukt, en dat de officieren dien zelfden avond deel hadden genomen aan een luisterrijk bal dat door den commandant der stad den lui tenant generaal van Natzrnerter hunner eere was gegeven. De in scheping was den volgenden morgen teil acht ure begonnen en ten één uur geëindigd in tegenwoordigheid van een groot aantal pruis- sisc.he officieren en inwoners aan welke de vei'trekkenden hunne erkentelijkheid betuigden voor de gastvrijheid, die zij op bet pruis- sisch grondgebied ondervonden hadden. Een gedeelte dezer troepen is door Warschau gepasseerd, waar de inwoners hun eenen maaltijd hebben gegeven. Uit Hanover van den 13*hn dezer meldt men bet volgende: Onze stad bad ghteren namiddag en in de eerste avonduren een on rustig aanzien. Des voormiddags moestbij de manoeuvres der troepen in de nabijheid, een gedeelte der lastig toedringende aan schouwers door de landdragonders ten Jantsten met eenige platte sabelslagen teruggedreven worden. Een kleedermakers gezel kreeg daarbij eene scharnpWonde in bet aang'ezigt. Daar bij bovendien, beschonken was, werd bij naar bet aan het andere einde, der stad gelegene ziekenhuis gebragt. Zulks geschiedde onder bét;.geleide der van straat tot straat aangroeiende menigte en spoedig verspreidden, zich de overdiwensle geruchten van gewelddadigheden bij de ma Doeuvres voorgevallen en de bloedige en doodelijke gevolgen daar- yan. Voor de kaseriie der landdragonders ontstond een oploop

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1