m ZIERIRZËGS€I1E Dingsdag A°. 1885; COURANT, 29 September w. J. p. KROEF. N ieuwstij dingen. INSPECTIE-SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Brengen door deze ter kennis van al de Manschappen der Af deeling Zeeuwsche Mobiele Schutterijmet onbepaald verlof naar hunne haardsteden wedergekeerd. Dat de bevoleoe Inspectiën zullen worden gehouden binnen deze Stad, op de gewone verzamelplaats onder dé Beurs, te weten: voor de Verlofgangers beboorende tot het Iste BATAILLON (Mobiele Stedelijke Schutterij Op Vrijdag den aden October aanstaande, des voormiddag ten 9 ure. Ea Voor de Verlofgangers behoorende tot de 2<*e en 3de BATAILtONS (Mobiele Landelijke Schutterij) Op 'Vrijdag den löden October aanstaande, des voormiddags ten 1 ure. En worden de manschappen van het korps Mobiele Schutterij hij deze opgeroepen om zich tot bijwoning der bepaalde Inspectiën, ter voorschreven plaats en uur te laten vinden. Zierikzeéden 24stett September i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris DU1TSCHL AND. FrAKKFort den 22st<"> September. Volgens particuliere brieven iiit Italisch zal de keizerin van Rusland op aanhoudend verzoek tier oostenrijksche keizerin haren gemaal naar Boheme vergezellen werwaarls de keizer en koning zich over Breslau en Schweidnitz ïülleo begeven, terwijl de keizerin over Neumarkt en Liegnilz reizen zal. Van Evdmansdorff vervolgt de koning van Pruissen zijnen weg over Lauban en Zittau naar Töplitz, waar hij den z4steö en de keizer denkelijk den volgenden dag moet aankomen. Prins Gustaaf tfasa is den lij11™ uit het pruissisch leger hij Schweidnitz te Weenen teruggekeerd. Aldaar meende men reeds toen dat de zamenkomst der drie monarchen te Töplitz eenige dagen later zou plaats hebben dan .eerst gezegd was. De oostenrijksche en russische ministers voh Metternich en bon Tfesselrode zouden den i6Acn de reis naar Töplitz aannemen waar de pruissische minister van buitenlandsche zaken, de heer Ancillon, gelijktijdig moest aankomen. Sommigen verzekeren dst.de engelsche en fransche gezanten, bij het pruissische hof, sir R. Adair en de heer Bresson, later insgelijks naar dié hadplaats gaan zullen, èn aiaken daaruit op, dat zoowel de spaansche als belgische questiën aldaar zullen behandeld worden. De prinses van Bcyra en de zonen van don Carlo's zijn den fjsten en dé infant don Scbastiaan den 9Jtn over Verona naaf Vene- tie gereisd. Vorst Milosch is den zÖ3'"1 Augustus ter audiëntie hij den Sul tan toegelaten en door hem met kostbare geschenken overladen. Ook zou hij van uitgestrekte vol raagt voorzien wezen om ten op- zigte van Bosnië naar gelang der omstandigheden te handelen. Om trent de veraaderingen in zijn regeringsstelsel schijnt de vorst geene sterke tegenkanting van de Zijde der Porte te vreezen te hebben. In het oog loopend is de onderscheidingdie hem van den kant der gezanten van verschillende groolë mogendheden te beurt valt. De pacha van Scutari, die een verdrag met de opstandelingen heeft moeten sluiten is naar Konstantinopel ter verantwoording Op geroepen. Men vindt in de dagbladen het volgende berigt aangaande een nieuw uitgevonden toestel om diepe rivieren en wateren over te ko men: «De heer Löwentrit uit Pest heeft een nieuw toestel uitge vonden dat groot nut belooft en derhalve de opmerkzaamheid van het publiek wel waardig is. Hij heeft dit toestel tot dus verre ge heim gehouden, ofschoon er uitzigt is, dat hij hetgeen daarmede te doen is spoedig aan het gansche publiek zal tóonen. Het Zal intusschen niet onbelangrijk zijn voorloopig berigt te ontvangen van enne proeve, die de uitvinder in den morgen van den i.jö-1-11 dezer met zijn toestel Over het Boheemsche gesticht bi] Treptovv gegeven heeft. Be heer Lmvéntritt stond overeind in het vratef Ongeveer tot aan zijn middel zoodat naar men berekent9 duim tusschén zijne ellebogen en den waterspiegel overbleven. Zijne bewegingen waren Vrij, zonder wankelen, hij kon zich gemakkelijk naar alle kanten draaijen zich wendën en voortgaan zonder daartoe de handen te gebruiken; met deze kon hij tamelijk zware lasten hanteren, zon- dat reu aanmerkelijk dieper inzinken of wankelen ran het over- eindstaande ligchaam te bespeuren was, zoodat ontwijfelbaar het toestel alle bewegingen en verrigtingen van het ligchaam toelaat, waarbij nog moet opgemerkt worden dat een lange zware laken- mantel over het gansdhe lijf van den heer Löwenlritl hing, en bent door het water inzuigen nog bezwaarde, hetwelk wegvalt, zoodra: het toestel onbedekt gebruikt wordt. Nadat de heer Liimentrilt hierdoor de deugdelijkheid van zijne nieuwe machine bewezen had, ging hij door de Spree, op eener plaats, die ongeveer 700 treden breed is, zonder inspanning ew. bezwaar. Aldaar stapte hij aan den anderen oever aan land en ging terstond langs denzelven zonder andere hindernissen te ondervin den dan die hem de zware tot aan de enkels reikende mantel im den weg leide. Daar nu dit toesteldat zoowel aan de (krijgskunde als aan do nijverheid in onderscheiden opzigten zal kunnen dienstbaar worden,, en naar de verklaring van den uitvinder niet zwaar en ook niet kostbaar is, verdient het wel, dat men er de opmerkzaamheid op vestigt. De heer Lowènlritt, die overigens reeds met zijn toestel over de Dona»Weichsel en de Oder is gegaan heeft hier i\ uur in liet water, bij eene temperatuur van 90 doorgebragt, zonder dat zijn ligchaam in het minste nat koud ot vermoeid was geworden." Uit Adorf wordt van den dezer het volgende gemeld i «Niet lang geleden liepen twee kinderen van 5 en 7 jaren an dere groote kinderen achterna die in het naburig bosch hazelno ten gingen zoekenen drongen zoo diep in hetzelve door dat zij verdwaalden en twee dagen cn nachten in hetzelve heen en wedei? kruisten, zonder eenën uitweg te kunnen ontdekken, terwijl zij zicli intpsschen voedden met allerlei woudvruchten. Bij toeval kw*ru eindelijk een hond, die eenen vos najoeg ter plaatse, waar de kin deren zich bevonden en naast elkander lagen te slapen. Hij staakts terstond de vervolging van den vos, liep blaffende en huilendenaar zijnen niet ver van daar zich bevindenden meester en hield met springen, blaffen en kwispelen niét eer op, dan nadat de heer met hem tot in het bosch was medegegaan. Deze trof nu de kinderen nog slapende aan, wekte hen en bragt hen aan hunne Ouders terug, hen alzoo van een dringend gevaar gered hebbende. Men schrijft uit Bern dd. 1 4^eu Septemberals volgt: Onzo Voor Alpen zijn tot diep afwaarts besneeuwd; ook op het Jura- gebergte ligt sneeuw, en hier heerscht sedert eenige dagen zulke nijpende koude, dat men schier in iedere woning de kagchels heeft geslookt. Den a4sten. De groote manoeuvres in het leger van Kaliscb zijn den i6den en drie volgende dagen voortgezet «n den 191!™ geëindigd met het stormenderhand innemen der stad door een vereenigd korps russische en pruissische troepen, aan welker hoofd zich de keizer van Rusland eit de koning van Pruissen bevonden. Al de troepen hebben wederom bij deze krijgsoefeningen de uitstekendste bewijzen van liunne bedrevèn- beid gegeven en alles is zonder wanorde of ongeluk afgeloópen. Alleen is in den morgen van den i6<ten, op den linkervleugel vari de russische infanterie, een kruidwagen onverwachts in de lncht ge vlogen waardoor twee russische artilleristen gedood, en een zwaar gekwetst is. De oorzaak van dit Ongeluk is onbekend doch waar schijnlijk aan onvoorzigligheid te wijten. Volgens sommige berigten moeten pi-ins August, de aartshertogen van Oostenrijk de generaal von Eatamer en eenige andere aanzienlijke personen die zich op kor ten afstand bevonden groot gevaar geloopen hebben doch gelukkig is niemand hunner daarbij omgekomen of gewond. Den IS4"! des avonds is een prachtig vuurwerk in het kamp afgestoken, hetwelk voorafgegaan werd door het geven van eenen marsch welke door de aanwezige russische muzikanten, ten getale van <700, werd uiige» voerd; Den aisten zouden de pruissische troepen en de russische gar des den terugmarscli naar hunne garnizoensplaatsen aannemen^:- Den aast'n zal Z. M. de koning Kaliscb verlaten en zich over Bréslata en Görlitz naar Töplitz begeven. De gezondheid des konings laat, niet tegenstaande de groote vermoeienissen niets te wenschen oveF. Z. M. de koning én Z. K. H. de prins-mederegent van Saksen zijn dgn igien uit Dresden naar Töplitz vertrokken om aldaar een bezoek bij HH. Majesteiten den keizer en de keizerin van Oostenrijk af te leg gen, Dezelve worden binnen weinige dagen weder terug verwacht. Onderscheidene diplomaten zijn reeds te Töplitz aangekomen, onder anderen de graaf voh Netselrode en de heer Ancillon. De hertog en hertogin van Saxen-Weimar hegeven zich insgelijks derwaarts. GROOT-BRITT ANNIE. Londej/ den September. In berigten uit Bilbao wordt de nederlaag der spaanscb engelscbe divisie, in de nabijheid dier stad, óp den r I1!"» dezer, betestigd en erkend dat twee opperoflicieren en vele manschappen daarbij zijn omgekomen. Het verlies scheen onder de engelsche hulptroepen eene groote neerslagligheid veroorzaakt te hebben. Men dacht, dat de generaal Evans, 11a de geheele orga nisatie zijner troepen, eëh geheel anders gewijzigd plan van beoor loging dér Carlisten zou volgen. Volgens de jongste berigten uit New-York van den i8,en de zer, bestaat er nog eene stérke spanning in Noord-Amerika ter zake van de afschaffing der slavernij. In Charlestowp is niet r

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1