MRZEESCHE C O U R A N T. A*. 1833; Besturen en Administratiën. Me u ws tij dingen. H». 6». 28 Augustus Mekendmaking WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE. (Staats- BURGEMEESTER Provincie Zeeland. iZoAou A& Wet op het Patentregtvan den 2»sten ^fei 1819 (Staatsblad no. 34.) Gelet op Zr Ms. besluit van den iyden October 1820 blad no. 2 2.) Brengen bij deze Ier kennis van de In- en Opgezetenen Dat te rekenen van Maandag dén 31 sten dézer maandtot en met Zaturdag den 5den September aanstaande dagelijks in den voormiddag, ter Stedelijke Secretarie zal worden gevaceerd tot het uilgeven der gezegelde Patentbladen over het dienstjaar, loopeode van primo Mei i835 tot ultimo April i836, na verloop van welken tijd de onafgehaalde Patenten ingevolge art. 2 van welgemeld besluit zul len worden ter hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Be lastingen om dezelve aan de woningen der Pateritpligtigen rond te brengen tegen betaling van 10 cents voor ieder Patentblad, wor dende de belanghebbenden herinnerd, dat aan niemand anders dan aan de Patenpligtigen iri persoon bet Patent zal worden uitgereikt. .En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende, zal deze "Worden afgekondigd en in de StadsCourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 2r/s^a Augustus i83 5. Burgemeester en Wethouders voornd, 3 DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. DU1TSCKLAND. Frankfort-, den ai «ten Augustus. De keizer en keizerin van Rus land vergezeld van den grootvorst Constantljn, de grootvorstin O/ga prinses Fr ede rik der Nederlanden en den hertog van Nassau heb ben zich den iiden dezer naar Dantzig ingescheept. Ook de groothertog van Hessen begeeft zich naar het legerkamp bij Kalisch. Volgens de laatste tijdingen uit Scutari, tot den 2isten Ju]{j loopende was de strijd tusschen den pacha en de inwoners toen nog onbeslist. Het zou aan de laatsten gelukt zijn twee tegen hen afgezonden kleine corpsen te verstrooijen. Intusschen dacht men lliet dat zij het tegen de talrijker turkscbe troepen die toen reeds tegen hen in aantogi waren, zouden kunnen uithouden, ofschoon zij besloten moeten hebben zich tot den laatsten man te verdedigen. Uit Athene verneemt men dat de beer Kolelti den post van afgezant aan het fransche hof stellig heeft aangenomen en dat de beer Schmalz werkelijk tot minister van marine benoemd is. De financiële toestand van Griekenland wordt als zeer ongunstig opge geven, het te kort overliet jaar 1834 zou negen millioen driemaal honderdduizend drachmen bedragen. Ook schenen de oneeuigheden tusschen de duitsche en grieksche troepen vau dag tot dag ernstiger \e worden. De beijerscbe staatsraad von Tioblet vroeger medelid van het grieksch regentschap, is den i8<Ien Ju lij te Konstantinopel aange komen. In den vroegen morgen van den i4clen is ter eere van den turkschen gezant op het glacis van Weenen eene wapenscbouwing over het garnisoen dier hoofdstad gehouden. De regering had voor deze gelegenheid prachtige paarden, naar turkscbe wijze opgetuigd .ter beschikking van den pacha en zijn gevolg gesteld. De genoemde gezant ontvangt sedert eenige dagen bezoeken van het diplomatieke ligchaam en men bewijst hem over 't algemeen vele beleefdheden. Dag aan dag ontvangt bij uitnoodigingen tot middagmalen en avond partijen. Ook verzuimt jihmed pacha niet om de onenbare-verma kelijkheden bij te wonen. Nadere berigten uit ScuUri melden: De pacha bad door eene noodbrug over de lojana te doen aanleggengedurende eenigen tijc!" gemeenscliap met de bergbewoners geopend en op die wijze de ci tadel weder voor eenige dageu van levensmiddelen voorzien. Wei- ligt, dat er nu nog tijdig genoeg bulp voor hem kwam opdagen. De zwitsersche dagbladen melden dat de bisschop van Como te Lugano aan vijf jongelingen de vorming geweigerd heeft, omdat zij Napoleon heetten en dat zij niet eerder tot het sacrament toe gelaten zijn, voordat hun naam was veranderd. In sommige dagbladen is het gerucht opgenomen, dat te Ber lijn door wclgekleede lieden onder het gepeupel geld zou zijn uitgedeeld geworden om hetzelve tot de gepleegde buitensporigheden aan te zetten. Dit is ongegrond. Aanleiding tot dit gerucht kan gegeven hebben dat in den voormiddag van den 3de» Augustus een heer uit een venster van een koffijhuis onder den Linden geld geworpen heeft, enkel om zich te vermaken. Volgens berigten uit Dantzig en andere plaatsen, door welk® de over zee aangekomene russische troepen naar Kaliich trekker» zijn dezen bij uitstek te vreden over hun onthaal bij de ingezete nenterwijl de laatsten wederkeerig het gedrag van die troepen roemen. Uit Kalisch wordt van den 9^ Augustus het volgende gemeld: De tot het hier gelegerde 3de infanteriekorps behoorende kavaJ- lerie is dezer dagen aangekomen en heeft het legerkamp op den regteroever der Prosna betrokken. Het thans geheel verzamelde korps bestaat uit 3 divisiën infanterie of 4^ bataljons en wordt door 3 luitenant generaals gekommandeerd voorts uit eene divisie kaval- lerie of 24 eskadrons, onder bevel van graaf Nostizbet geheel, hebbende eene sterkte van ^5 a 4^ ,000 man met 116 stukkei» geschut, wordt gekommandeerd door den generaal der kavallerie, Rudiger. De russische veld armee telt 6 dergelijke infanterie-korp- sen een korps garde en een korps grenadiers. De keizer wordt bin nen jo dagen over Posen in bet kamp verwacht. De pruissische gardes zullen, zoo men zegt, in de eerste dagen van September aankomen en gezamenlijk met russische keurbataillons een reserve korps vormen. Onder de russische troepen bevinden zich verschei den regimenten muzelmansche ruiterij uit Azie. Het legerkamp der pruissische garde wordt met veel zorg ingerigtde hierbij gevolgde manier is wel de russische doch alle voor het gemak der troepen bestemde inrigtingen Worden zonder sparing van kosten naar pruis sische wijze daargesteld. Achter de legerplaats ziel men bereids de wallen eener stad wier aanval en verdediging een gedeelte der krijgsoefeningen zullen uitmaken die stad zou ten laatste, door middel eerier mijnt, niet 1 5,000'ponden buskruid gevuld in de lucht vliegen ook zou een vuurwerk worden afgestoken hetwelk naar de russische gewoonte, volgens eenenelders ongehoorde» groofeo maatstaf zou worden aangelegd. Onder anderen zou daarbij den En gelenburg te Rome worden vertoond uil welks midden in eens een zoogenaamde paanwenstaait van 3o,ooo vuurpijlen zou opstijgen. De russische artilleristen hielden zich reeds druk mei het vervaar digen der benoodigdheden voor dit vuurwerk bezig. FRANKRIJK. Parijs den ao3ten Augustus. Een brief uit Barcelona, van den gde n f deelt dat de afschuwelijke tooneelen welke in die stad hebben plaats gehad, te Valencia en Murcia en dat met nog meer wreedheid zijn herhaald. Het volk had de monniken in hunne kloosters opgesloten en alstoen den brand in dezelve gestoken zoo dat die ongelukkigen eene prooi der vlammen zijn geworden. Omtrent Spanje leest men lieden avond 1/1 het ministeriële blad het volgende: De tijdingen uit Spanje zijn al meer en mëër bedroevende. Te Mataro en op verschillende punten hebben er nieuwe volksbewe gingen plaats gehad, ónder het geroep van: dood aan de monniken f dood aan de edellieden! dood aan de rijken! leve de vrijheid! Te Tarragone zijn de luitenant.des konings en de plaats-majoor gewurgd geworden. Valencia is evenzeer het tooneel van bedroevende uiter sten geweest. Te Barcelona regent het .publication. Men roept de inwoners te wapen om de Carlisle» uit te delgen en de volksbe weging te ondersteunen. Sarragossa wacht vrij rustig onder bet bestuur der junta het antwoord op de vragen welke zij aan de regering gedaan heeft Men verzekert, dat don Carlos al zijne po gingen op Ka.stilie wil rigten." Langs een' buitengewoner) weg zijn er brieven uil Madrid tot den 12<te». Die stad was rustig; er waren nog geene maatregelen ge nomen tot herstel der orde in, de provinciën. Men sprak er van, dat de cortes tegen den 24sten der volgende maaud bijeen zouden geroepen worden. In een der dagbladen leest men: Het algemeen neemt tegenwoordig bijna geen deel aan lietgeen in de kamers verhandeld wordt. De dagbladen die het crediet van waarachtige overtuiging niet hebben weten staande te houden en van de vrijheid misbruik gemaakt hebbenhebben den middelstand tegen zich, en men kan niet ontveinzen, dat hun invloed thans geringer is dan onder de vorige regering. Maar de regering mag daarom in deze groote hoofdstad niet insluimeren. Ofschoon die invloed vermin derd is, blijft hij toch steeds vermogend door zijne aanhoudende, dagelijks wederkeerende werkzaamheid. Die onophoudelijke herha ling van dezelfde klagten dat bestendig wederverhalen van dezelfde daadzaken brengt ten laatste bij het volk eene soort van overtuiging te weeg, welke een ^reesselijk wapen worden kan. De gebeurtenis van den aS5tea Ju lij heeft intusschen ook bij de lagere standen ten. nadeele der republikeinen gewerkt, daar de meeste slagtoffers tot hel 8ste legioen der nationale garde, dat is tot de arbeidslieden van de voorstad Sb Autoine behoorden. Men houdt onder dien stand de republikeinen voor de aanleggers van het kom plot en zij zijn deswege bij den gemeenen man zeer gehaat geworden. De veroordeelde Richemond (die zich voor den hertog van Nor- mandie zoon van Lodéwijk XVI uitgegeven en veletlei afzetterij ge pleegd heeft) is mei nog twee andere veroordeelden (wegens, staats misdaad) uit de gevangenis van Sb Pelagic ontsnapt. Van de laat sten Couder en RossigtioLwas reeds een groot gedeelte van den straftijd verloopen en men vermoedt derhalve dat zij door Riche-

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1