FRANKRIJK. Parijs, den io^cn Julij. In een ministerieel blad vindt men bet Volgend merkwaardig artikel o Het gouvernement bad de oorlogssloep de Mésange ter beschik king van den beer Tessier gesteld ten einde dien beroemden ge leerde behulpzaam te zijn in bet voortzetten ven zijne oudheidkun dige nasporingen langs de kusten van de Zwarte Zee. Dien ten ge volge bad de admiraal Roussin aan de Porte een firman gevraagd om die expeditie toe te staan en eenvoudig van den reis-effendi tot antwoord gekregen, dat bet traktaat van Unkiar Skelessi de Vaart op de Zwarte Zee San alle oorlogschepen behalve aa'n rüssische verbood. «Lord Ponsonby is niet beter geslaagd in bet vragen om een firman, ten einde een engelschen gezant naar het hof van Trebi- sunde over de Zwarte Zee met eene engelsche gouvernements boot te zenden." Deze gelijktijdige aanvraag van den kant van Frankrijk en van dien van Engeland en de weigering van de Porte om den doortogt der Dardanellen toe te staan, op grond dat Rusland bij uitsluiting het regt op de vaart in de Zwarte Zee bezit, gevoegd bij de om standigheid, dat eene fransche en engelsche gecombineerde vloot zich thans in de Middellandsche Zee bevindt, geven aanleiding tot Vermoedens" van een oorlogzucbtigeu aard, hoezeer men zich over tuigd houdt, dat de diplomatie, zoo er iu de daad ernstige ge schillen mogten gerezen zijn die wel uit den weg zal ruimen zonder dat het noodig zal wezen tot vijandelijke maatregelen over te gaan. Het schijnt zeker dat de generaal Dembinsky het bevel over het vreemde legioen aanvaard heeft. Men zegt; dat hij met deii spaan- schen gezant overeengekomen is, dat te Parijs 2800 man aangewor ven zullen worden, te weten 5oo ruiters even zoo veel artilleristen en 1800 man voetvolk. De infanterie zou gecommandeerd worden door den colonel Schwartz en langs den militairen weg over Lyon Baar Spanje en door Catalonien Ariagon en een gedeelte van Na varre naar Pampeluna marscheren. Het vreemde legioen zou te Barcelona aan lan I gezet worden en zich Vereenigen met het korps vrijwilligers dat de voorhoede moet uitmaken. Die lange marsch schijnt gekozen te zijn om de inwoners eerbied jn te boezemen hoezeer verscheiden bekwame generaals meenen dat het beter ware liet corps dadelijk op St. Sebasliaan te rigten. De baron Schwarz is met de werving belastdie nog slechts door eens zwarigheid wordt opgehouden. De spaansche ambassadeur zou namelijk hopen, een gedeelte der equipements-stukken en wape nen uit de magazijnen van de fransche regering te bekomen. Ook zou, behabe de twee millroen door Frankrijk reeds aan de konin gin van Spanje voorgeschoten, de generaal Dembinsky zich vleijen nog de nöodige fondsen uit (le fransche schatkist te krijgen, om zijne werving aan te vangen. Vele poolsche officieren die met hem in Egypte zijn geweest hebben zich reeds aaDgemeld om bij zijn le gioen te dienen. Men verhaalt, dat de generaal Dembinsky eene gratificatie van zes tig duizend francs ontvangen heeften dat hij tot chef van zijnen staf den generaal Chraznuosky zal hebben. Onder de geruchten behoort dat de rüssische gezant geprotesteerd zou hebben tegen het afstaan van het vreemde legioen aan Spanje, als zulks houdende voor eene daad van interventie, die eene ver andering zou kunnen veroorzaken in de ihans bestaande betrekkingen tusschen Frankrijk en Rusland Een berigt, eergisteren ontvangen meldt dat den 3<Kn de troe pen der koningin nog te Bilbao stonden en gisteren heeft men tij ding gekregen dat de generaal Cordova, met de divisiè'n onder zijne bevelen van Bilbao opgetrokken is tegen Moreno, die thans aan het hoofd van bet leger van don Carlos slaat. Heden heeft men met de telegraaf het berigt dat den :ï-en te Sa- ragossa eene oproerige beweging plaats heeft gehad onder het aan heffen van den kreet van: leve de constitutie van 1812!" die ech ter onderdrukt is. Eenige officieren waren gearresteerd en de orde Tvas hersteld. Van Madrid schrijft men den isten Julij dat er schikkingen ge troffen zijn om alle rijks uitgaven op den vervaldag le betalen eu daaronder ook de halfjarige renten der geldleeningen. Men zeide, dat de heer Uriarle, onder secretaris van financiën zijnen post had nedergelegd en de heer Mendizabal dat ministerie had aanvaard doch dat het nog niet zeker was of de generaal Alava zich met bei bestuur der marine zou willen belasten. NEDERLANDEN. 'sGhAvenhageden i3de» Julij. Heden morgen is Z. M. de koning van hier naar het leger vertrokken. Uit Brussel schrijft men van den loJen Julij: Onze minis ter van binnénlandsche zaken heeft uit Chili eene depêche ontvan gen gedagteekend uit Ia Conception (de hoofdstad van Chili in Zuid Amerika, met 14,000 inwoners) te midden der verwoesting, 20 Februari) i835 6 uren des avonds van den volgenden inhoud: «Heden om half ia, heeft eene zware aardbeving deze stad in puin gelegd. Geen tempel, noch openbaar gebonwgeen enkel huis zelf, groot en klein, is slaande gebleven, alles is vergaan. Dé verwoesting is volkomen. De angst was onbeschrijfelijk.'' In den jare 17S1 trof deze stad nogmaals de ramp van door eene aardbeving verzeld van eene overstropming verwoest te worden. Onlangs kwam te Verviers een ondernemer in zeldzame voor werpen aan met drie dwergen (twee meisjes en een jongen)om dezelve ten toon te stellen, terwijl hij hen als apen liet rondsprin gen en dansen. De twee meisjes waren dochters van den bekenden dwerg Gellee, uit de gemeente Petil Rechain een fransch- dorp in bet departement Gers. Tijdens eene dezer rondreizen werd een der meisjes zwanger, en heeft thans een zeer gezond en welgeschapen kind ter Wereld gebragt. Het phisisch gestel ,der moeder heeft de bewerking der kunst vereischt, zoo als wel te denken was, welke kunst-bewerking door de heer Chapiusmet een ongemeen goed ge volg heeft plaals gehad. Do moeder en het kind zijn gezond en tóen twijfeil niet of déZë spfüil zal, zoo die liet geluk Veefl van Is blijven leven, de stam Worden van een geslacht, dat de buitenge woon kleine gestalte der moeder zal doen vergeten. Het fransche gouvernement heeft den yitew dezer eene groote zamenzwering ontdekt; geene bijzonderheden zijn ons desaangaandé als nog bgkend, doch sedert dezen morgen zijn liet ministerie van binnenlandsche zalteu en de directie 'der pólitiè in gróofé beweging. Als men het ernstig gelaat der berigtgevers gadeslaat, zou Frankrijk gev(aar geloopen hebben Van binnen de 4$ verloopene uren zijne val te hebben zien genaken. Gelukkig echter voor Frankrijk daar het zelve sedert lang de gewoonte heeft aaiigenomën om van tijd tot tijd door deszelfs bestuurders gered te worden. [Eclair). Te Gend heeft dezer dagen plaats gehad de verkooping van het kabinet schilderijen van wijlen den hoogleeraar van Rotterdam, waarop, onder anderen, een Teniers 85oo fr. opgebragt heefteene schilderij van van Eyck, voorstellende de aanbidding der wijzen uit het oosten is opgehouden omdat voor dezelve niet meer dan 10,000 franken geboden werd. Ter wederlegging van den belgischen Monitcurdie beweerd had, dat er, sedert den isten Januarij dezes jaars, slechts 28 deser teurs langs de geheele linie van Vlaanderen en Antwerpen naar de Hollanders waren overgeloopendeelt de Messagen de Gand thans eene lijst van 65 Belgische militairen méde, die alleen aan de zijde van Axel gedeserteerd zijn, met bijvoeging van hunne namen en den dag waarop de desertie heeft plaats gehad. 165ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Vijfde Klasse. Eerste Lijst. N®. 9081J 1000' Tiveede Lijst. 1 14452 i500 Derde Lijst. Geeüe. Vierde Lijst. a65i 35:6, ieder1000? MÏDDENRRIJZEN van de volgende Artikelen te Zierikzee, van des iGcleti Julij iS35. De Nederl. Mudde. Oude Tarwe' |833 5,00 a 5,00 Nieuwe' dito i834« 4'°° 3 4)80 Nieuwe Rogge - 4>00 a Nieuwe WinterGeï'st. - 3.20 a 3,5o Oude Zómer dito. - 3,20 a 3,5o Haver 2,5o a 2,70 Paardeboonen. - 5,00 a 5,20 Witte Boonen. - 0,00 a 0.00 Bruine dito. 9 00 a 10.00 Graauwe Erwten - 0,00 a 0,00 De Nederl. Mudde* Groene Erwten 0.00 a o po Geele dito 6 00 a 6 bo Koolzaad- 1200 a 12.20 Zaai-Lijnzaad - uo 00 a 00.0© Slag-Lijnzaad .1 - ö'.oo a 0.09 Raap-Olie te Zierikzhe f 00 00 per vat. Patent-Olie- 00 00 o Lijn-Olié bij jjartij. - 00 00 Raapkoeken f 00 00 de 1000 st„ Lijnkoeken. 00 00 PRIJZEN VAN HET GEMSTELEERD, Te S CHLE^b AM, den i3den Joint 1835 Geftever, het Nederlandsche Vat, zonder fust 18,55. z0„der de Belastine» Ainst, proef het - 2i,5oj Advertentiën. Heden zijn ondertrouwd J. P. PRINCE Ziesikzee en den i7deu Julij ,835. J. SCHÖRER. Getrouwd: A. de WILD E Operateur, Heel en Verlos* en kundige te St. Maartensdijk. ZlERIKZEÈ A. J A K den 16den Julij i835. Eenige en algemeene kennisgeving. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zalten verzoeke van den Heer G. van dé POLDER, als gemagtigde van M.. PL A A TING, op Dingsdag den 21 «ten Julij, des namiddags ten half drie ure in het Póórtambacht der Stad Zierikzéépre- senteren te verkoopen de navolgende VRUCHTEN eh MEE- DE TE VELDEte weten 1 Bunder 5o Roeden TARWE en ROGGE, in Wijf- ken-EngelsbevaBg aan deti Blokweg 1 .Bunder 70 Roeden HA VER in Lokkemeésebevang aan JóctreSAweeg'je g© Roeden tweejarige MEE DE aldaar; ,1 Bunder tweeja rige MEE DE, in het Versebevang aan den Kooiweg; i Bunder 80 Roeden TARWE, ROGGE en GERST, in Wakkersda mb'eva ng a an den Zandweg; en 1 Bunder 20 Roeden HAVER, in hét Bernarditi-bevang aan dén Ha- teudijk. Zijnde inmiddels de M E E D E tJIT D E HAND TE KOOP. De Notaris Mr. J. J. ÉRMERINS zal ten verzoeke van de Weduwe en Erfgenamen van wijlen A. L I Ë- VENSE, op Maandag den 27swn Julij des namiddags ten 3 urenin de Herberg te Cappelle, presenteren te verkoopen 1 Bunder 37 R. 4' El Driejarige ME EDE liggende in de Jonge Pojder onder Nieuwerkerk 5o R. 1 El Driejarige DITO in de Oude Polder, 1 B. 60 R. i3 El Tweejarige DITO in de Jonge Polder, 1 B. 96 EI Tweejarige DITO iii de Oude Pcildcr5a R. 00 El Tweejarige D IT in dezelfde Polder en 96 R. 80 El Tweejarige DITO, in de SasPolder. Ta Zieriksee, bij A. DE VOS, Jz., Stadsdrukker1835,

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 2