Advertentie»!, Openbare F'erkooping kwareTt brand getroffen, die tneer dan honderd hufadn en vierker ken, waaronder die der evangelisch-luthersche gemeente "heeft in de ascli gelegd. De roomsch-catholijke bisschop had dadelijk zijne huiskapel aan die gemeente ten gebruik afgestaan. Volgens de laatste berigten uit 'Albanië, tot den i3<hm Junij was .de opstand in Scutari nog niet geëindigd. De Pacha bad eene versterking yan twee duizend man turksche troepen ontvangen doch daarentegen kregen de Insul'genten bijstand uit Düicigno hoewel de hergwoners nog rustig bleven. In de half verwoeste stad Scuta ri,be- gon reeds gebrek aan levensmiddelen te beerschen daar zij door de opstandelingen van alle zijden omringd was. Sedert eenigén tijd bevinden er zich portugescbe oorlogsche pen voor de reede van Genua om don Miguel gade te slaan en een derzelve kruist, sinds de helft der vorige maand, op de kusten van den Kerkelijken Staat. Laatstgenoemdschip heeft een napolitaansch Vaartuig aangehouden ten einde berigten in te winnen nopensdiet ver blijf van genoemden vorst in Porto-Anzio. Of men voornemens was, zich aldaar van dien vorst meester te maken blijkt niet, doch uien schrijft uit Rome, dat don Miguel gewaarschuwd was, en dat hij, dien ten gevolge, waarschijnlijk genoemde plaats zou verlaten, en zich Vvederom te Rome vestigen. Z. M. de keizer van Rusland heeft prins Frcderïk der Neder landen benoemd tot chef van bet Tostowsche grenadier-regement hetwelk vari nu af aan den naam zal dragen van grenadier-rege ment van prins Frederik dep Nederlanden. GROOT-BRITT ANNIE. Londen den 8sten Julij. Uit de nadere berigten van Philadelphia tot den i5<teii Junij laat zich nog met geene zekerheid opmakén hoe de amerikaansche regering het uit Parijs ontvangen - antwoord beschouwde. liet meerderdeel der bevolking scheen verwacht te hebben dat Frankrijk de bepaalde som zonder nader beding zou betalen en men geloofde dat zij niet tevreden zou zijn op het ver nemen dat eene nadere opheldering der boodschap van den pre sident verlangd werd. De gezant Livingston was nog niet te New- York aaugekomen. Er zijn hier berigten uit Canton ontvangen volgens welke de handel in engelscbe stukgoederen aldaar zeer levendig was. De ka piteins Elliot en M'Donald hadden zich, door den heer Gutzlaff als tolk vergezeld, naar Macao begeven, ten einde de vrijheid te verwerven voor de manschap van het engelsch schip Mrgyledie door de chinesche autoriteiten in verzekerde bewaring was geno men doch men had hen zeer slecht ontvangen kapitein Elliot sla gen op het hoofd toegebragt en hem met zijne vrienden buiten de poort gesloten. Zij waren echter niet voornemens het daarbij te laten berusten. FRANKRIJK. Parijs den 5^cn Julij. In de omstreken van Eymet (Lot-et-Garonne) is onlangs een gruwelijke moorddaad gepleegd door een 17jarig jongeling Donatieri Micjuel, op den persoon van zijnen vader, wien bij met een geweerschot doodde, na driemaal beproefd te hebben hem-te vergeven. Dóhatien Micjuel, voor de assises van Agen te regt gesteld, is ter dood veroordeeld. Als vadermoorder zal hij, met eetieu zwarten sluijer omhangen ter strafplaats worden gevoerd. Uaags na het vonnis heeft Micjuel zich zelveri willen ombrengen door eene speld in te slikken en zich met een door hem in de gevangenis opgeraapt stuk glas, de aderen te openen. Hem is oogen- blikkelijk hulp verleend en na deze crisis is hem het ijzeren ka mizool aangetrokkken. De pteidooijen in de zaak tegen de la Rondere zijn eergisjerén *iog niet ten Seinde gebragt. Bij de bezwaren tegen hem uit de verklaringen van getuigen voortgevloeid, komt nog, dat in een'der naamlóoze brieven gezegd wordt dat de schrijver eene afschuwe lijke kwaal aan mejuffer de Morell zou mededeelen terwijl het nu blijkt dat de la Rondere omtrent den tijd toen de misdaad waar van hij beschuldigd wordt gepleegd iswerkelijk met eene schan delijke kwaal behebt was. Hij heeft, om dit bezwaar uit den weg te ruimen in het midden gebragtdat hij voor dien tijd reeds van die kwaal genezen was. Den 8sten. In het ministeriële avondblad leest men het volgende «Eene telegraphische depêche, gedagteekend Bayonne den Rdefe deelt mede, dal de troepen der koningin den 3den nog te Bilbao wa ren. Zij maakten zich gereed, in den loop van den dag eene bewe ging te doen." Uit Madrid Ioopen de tijdingen tot den 3oste« der vorige maand. De koningin 'bad het ontslag van den generaal Valdez aangenomen en in zijné plaats den generaal Saarsjïeld benoemd. Deze is Zwitser van ge boorte; hij heeft zich in den onafhankelijkheidskrijg onderscheiden. Yan de grenzen weet men niets naders. Algemeen wordt de dapper- beid der krijgslieden en inwoners van Bilbao geprezen. Men beklaagt zich echter over de werkeloosheid van Valdez. Sommigen schrijven dezelven daaraan foe, dat hij te gelijker tijd met de verwonding van jZumalaplotseling ziek is geworden. Bij besluit van don Carloszijn de geneesheeren welke bij hel uit snijden des kogels uit de kuit van Zumala tegenwoordig waren in hech tenis genomen. Onder dezelve bevindt zich de eerste geneesheer van den algemeenen staf. Men beweert, dat, ten einde de operatie te doen, men aan Zumala ee ne le groote hoeveelheid opium heeft doen nemen. NEDERLANDEN. 's Gbavenhage den ioden J^lij. Z. K. H. de prins van Oranje, van, Hoogstdeszeffs twee oudste zonen vergezeld is heden morgen uit het leger alhier aangekomen. Gisteren avond hebben HH. MM. de koning en koningin met LIB. KK. BH. de kroonprins en beide de prinsessen van Wurtem- •berg de voorstelling in den franschen schouwburg met Hoogatder- zelver tegenwoordigheid vereerd. Men verneemt, dat HH. MM. en IIH. KK. IIH. aanstaanden maandag een uitstapje naar Amsterdam zullen doen. Naar men verneemt beeft de stedelijke raad der stad Rotter dam zich bereid verklaard tot den aanbouw van een algemeen en. trepoten bereids den Jast gegévétï om Zoo spoedig mogelijk, eelt plan te ontwerpen, ten einde op eene naar de behoefte geè'venré- digde schaal een gebouw of eene vereeniging van gebouwen daar te stellen en tot het bedoelde einde op te rigten ten gevolge waarvan Zijne Majesteit, bij besluit van den 7«len dezerin zoo v er het eerste lid van Hoogsdeszelfs besluit van' den oAeri Januarij laatstleden-, n.o 117 waarbij na den ïsten Julij geene aanvragen meer tot ver lenging van afzonderlijke pakhuizen voor vrij entrepot aldaar zou den worden aangenomen heeft gewijzigd dat Hoogstdezelve daarbij vergunt, dat de vrijdom van regten bij weder uitvoer de* goederen naar zee als nog gedurende drie maanden worde toegekend' aan de zoodanige, welke in afzonderlijke bergplaatsen worden opgeslagen* Den g'len dezer arriveerde te Amsterdam de van daar uitge ruste haringjager, medebrengende 1 10 ton ongepakten haring waar mede hij den gg-sten Junij de visscherij heeft verlaten. De kommandeur N. Paulsen, van de groenlandsche robben vangst met 5goo robben te Flensburg aangekomen heeft berigt dat den aden jun{j de havlinger gvóénlandsv'aavder Spitsbergen kommandeur H. Rickmersa5oo robben geslagen had. De i 5 ove rige op de Elve en Weser te huis hehoorende schepen hadden met elkander 34600 robben een derzelve Was met 33o robben naar Straat Davids gezeild. Langs den Pujn worden de wijnbouwers met den tegenspoed des overvloeds gedreigd. Het vooruitzigt op den wijnoogst is zoo verblijdend dat men in de dagbladen wordt aangemaand bij tijds kelders en vaatwerk gereed <e maken. De speculanten hebben reeds naar beide benoodigdhedendie echter nog van het product des vorigen jaars grooteudeels gevuld zijn omgezien en in stilte voor zich zeiven gezorgd. Voornamelijk is er gebrek aan vaten, door dien de meeste kuipers al hun hout reeds verwerkt hebben. Men gelooft zelf, dat de prijs van den most, door gebrek aan vaatwerk laag zal blijven, vermits de arme wijnteelers hunne waar lot eiken prijs aan de speculanten moeten afzetten. In de engelscbe bezitting Demerary weet men ook met den rijk dom der natuur geenen weg; over eene uitgestrektheid lands van 10,000 morgen staat, zegt men het suikerriet te verrotten, naaf dien de Negers niet zoo veel arbeiden als vroeger en geeri ander werkvolk te verkrijgen is, waardoor het riet iugeoogst en bewerkt konde worden. - Volgens officiële opgaven zijn in de steenkolen-mijnen van Engeland en Wallis sedert het jaar 1810, derhalve in 24 jaren tijcis niet minder clan 1028 menschen door zoogenaamde kwade lucht of koolgas gestikt, Hoe groof dit getal ook zij zijn echter de in de groote mijndisfrikfen van Durham en Worchester in groe ten getale omgekomen arbeiders niet eenmaal hieronder begrepen vermits uit die clistrikten geene volledige opgave» zijn ingekomen. Dezer dagen is te Londen ten huize van den graaf Mexbourough voor eene waarde van 8 a 10,000 ponden sterliug (100 ci 120.,000 gulden) aan juweelen gestolen. -Onder een aantal benoemingen in het vak van clen water staat door Z. M. gedaan en in de Staats Courant van den ioden de zer vermeld, betreffen de" volgende de provincie Zeeland: Tot gezworen bij het bestnur van den Heerenpolder Hiubregt Mieras tot gezworens bij het bestuur van den Hoofdplaatpolder voor het gedeelte Zeeland, Charles Francys Serrcirensen voor het gedeelte Generaliteit, Johannes de Blaauwe, en tot gezworen bij het bestuur van den polder de vier Bannen van DuivelandCornells van der BlaasDz. Wij vernemen uit Vlissingcn dat zeker publiek meisje aldaar, met name Carolina Ver brugge-, oud 23 jaren 11. vrijdag avond, door een matroos een slag met eene bierkruik bekomen hebbende den volgenden morgen denkelijk aan de gevolgen daarvan, is over leden. Heden overleed, na een allersmartelijkst lijden, mijn geliefden Echtgenoot CORN EL IS VERLOO, ia den ouderdom van 71 jaren en 10 dagen. Uit aller naam JAK NA VERLOO, geb. masu5se. van BEESTIAAL BOUW- m MELKGEREEDSCHAPPEN e* VRUCHTEN te VELDE. De Notaris J. de KATER N z. zal ten verzoeke van de Erfgeuarncn van de Heer G. VIS, op Vrijdag den 17 Julij l835veilen en verkoopen Des morgens ten 9 uren, op de Hofstede bewoond door M. van. WOU WEN onder E 1 1 e m e e t. 5 W.ERKP A A.RÜEN, 1 Bruine MERRIE, oud 2 ja- rén 1 V E LR N 6 MELKKOEUÉN, 1 VARE dito 3 driejarige dito 3 eenjarige dito 3 H O K IC E L I N- G E N 1 HUIFWAGEN op vaste Assen 1 K A R op Riemen, 3 BOER E WAGENS, 2 PEllW ET K A R RE N MESTPUT eri vele andere BOUW- en MELKGEREED SCHAPPEN. En des nademiddags ten 3 uren in de Herberg op den Oudendijk. De tot voornoemde Hofstede behoorende V R U CHT E iïf en MEE D E TE VELDEAlles bij Plak - Biljetten breeder omschreven. Te Zierikzeffy hij A. DE VOSJi. Stadsdrukker 7

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 2