y SK 56. ZIKKIRZEESCHE Mingsdag A6. 1865» C O U K A N 14 JfuliJ Besturen en Administratiën. BRANDWEZEN. ïfcfeenhmaiUng. Nieuwstijdingen. ■rre^r BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Overwegende dat de voorzorgen tegen Brandgevaar, krachtdadig be- hooren te worden gehandhaafd Gelet op de bepalingen van het Reglement op den Brand voor deze Stad, van den 5 November 1828. Op het voorstel van hel Kollegie vanBrand-en Brandspuitmeesteren hebben goedgevonden 1Tot ICeurmeesters over het opgeslagen Hooi voor deze Stad en het Poort-Ambacht te benoemen BAST1AAN van der MAAS en N1COLAAS van den BOUT, Ingezetenen dezer Stad, aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand Regle ment tegen het broeijen van opgeslagen Hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de In- en Opgeze tenen te verslaan met en zich te gedragen naar de orders van Brand- en 'Brands'puitmeesteren. 2. De In- eri Opgezetenen van deze Stad en het Poort-Ambacht te her inneren aan de «voorschriften van meergemeld art. 26, waarbij bepaald Wordt Dat een iegelijk die Hooi opslaat of gebruikt, gehouden, zijn zal om een een of mee/*ijzcrs, ter lengte van ten minste 1 ISederl. ellen, of naar mate der localiLeit, in de Hooihlampeii te laten steken, die ten allen tijde voor Brand en Keur ra eesteren toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten op verbeurte eener boete van drie gulden," oorts, dat het aan niemand zal vrijstaankruid of vuurwerken te ver- kcopen of le vervaardigen zonder vooraf bekomene toestemming yah dit Bestuur en onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voor schriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. Eindelijk 3. De Ingezetenen, bij vernieuwing zeer ernstig te waarschuwen tegen bet misbruik hetwelk dikwerf van de goede trouw wordt gemaakt ter ge legenheid van Brand en dezelve te verzoeken aan niemand wie hij ook zij, buiten schriftelijk bewijs van een der Brand meesteren; eenige Brand- bluschmiddelen,geree Ischappen ofconsumtieveartikelen afte geven, in dien men op schadevergoeding of betaling zal kunnen.aanspraak maken. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads-Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 24 Junij 1800 vijf en dertig. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen dat het Kohier Litt. A (eerste gedeelte) voor de Belasting op het Personeel over het loopende dienstjaar van deze Stad op den isten dezer maand door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouver neur dézer Provincie is executoir verklaard en dat hetzelve op he den aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier tea fine van invordering zal worden overgegeven. Afgekondigd te Zierikzee, den gden Ju lij 1835. Burgemeester en Wethouders voornd., NELEMANS Wethouder L. P. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris r W. J. p. KR OEF. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Heer Opperhoutvester voor de Noordelijke Pro*Hin,- ciën-, met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Sta ten is bepaald: dat de Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippen in die Provincie zal geopend zijn op den i5den Julij aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de publieke Jagt aan belangt o.p het water langs de stranden en oevers en waterplassen en op lage moerassige landen alleen geopend wordt, en bepaalde lijk gesloten blijft in en langs bosschen alsmede op bouw- en wei landen tot het gewone Jagtveld beboerende. Zullende de opening van de Groolt Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburgden 8sten Julij 1835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. DU1TSCHL AND. Frankfort, den Julij. De dagbladen behelzen de volgendé berigten uit Weenen Van den 3osten Junij. De post uit Konsfantinopel is aangekomen doch brengt niets van bijzonder belang mede. De pest had zich té Smyrna verspreid, doch scheen minder kwaadaardig dan in Egypte te wezen. «De fransche dagbladen spreken van wervingen welke te Amsterdam ten behoeve van don Carlos zouden gedaan worde». Hier gelooft er niemand aan want don Carlos ontbreekt bet niet aan soldaten en hij zou zijne zaak zeker door geen vreemden bijstand willen laten bederven. Als hij tot zulke middelen de toevlugt moest nemen dan zou het met hem gedaan wezen, vermits hij tot dus verre alleen door den bijval dien hij in het land vond gezegepraald heeft. Het behoort derhalve tot de menigvuldige verlichtselen, waarmede men het publiek vermaakt, als men te Amsterdam 20,000 man laat inschepen om bij de armee van don Carlos ingelijfd te worden. Even zoo verraadt het weinig staatkuudig beleid en volslagen onkunde aangaande de omstandigheden wanneer eenige duitsche dagbladen thans reeds van de drie monarchen, die elkander inliet najaar den ken te ontmoeten eene proclamatie verwachten waarbij zij hunne afkeuring van deze of geene handel-vijze te kennen geven, en hunne gevoelens aan de wereld verkondigen zouden. Behalve de tegenstrij digheidwelke er in gelegen is dat de gemelde bladen de monar chen naar Toplitz laten gaan om over den staatkundigen toestand van Europa te beraadslagen, en hen desniettemin voorstellen alsof zij vooraf reeds waren overeengekomen om een staatsstuk uit lö vaardigen hetwelk klaarblijkelijk het besluit van die beraadslagin gen zou moeten uilmaken, kan men niet wel bevroeden, waarom het bij de stipte toepassing van bet stelsel, dat zij volgen en waar over niet het minste verschil ontstaan kan, nog noodig zoude wezen bij pjegtige afkondiging de verzekering te geven, dat men zoo en zoo denkt en zoo en zoo wil handelen. De monarchen zijn aan hunne grond beginselen steeds getrouw gebleven zij zijn piet van gevoelen veran derd maar hebben een stelsel gevolgd hetwelk aan Europa dea. vrede en aan de in de revolutie gewikkelde regeringen de mogelijk heid geschonken heeftom zich te redden uit den woesten stroom die haar dreigde te verzwelgen: Er zijn derhalve geen proclamation, noodig om onwrikbare grondbeginselen tot waarheid te verheffen en een systema te bekrachtigen hetwelk geene bevestiging met woor den van nooden beeft, maar in zich. zeiven kracht en leven vindt." Een brief aan een onzer dagbladen gezondenbehelst bet volgende: «Men verneemt dat in de laatste zitting der bondsvergadering genoegzaam alle zich opdoende vraagstukken beslist zijn en men wil daaruit het gevolg trekken dat er voorloopig geene zittingen meer zullen plaats hebben. Aan den Schwdbische. Merkur wordt van hier onder dagteekening van den 20slen Junij gemeld dat de duit sche bondsvergadering na den afloop harer gewone zittingen een bepaald besluit aangaande de luxemburgsche aangelegenheden zal nemen en ook deswege naar men zegt reeds in de laatste zitting vóór Paschen voorbereidende maatregelen genomen heeft. Wel onderrigte personen verzekeren hiervan niets te weten het schijnt ook natuurlijk dat, daar de conferentie te Londen niet vergaderd is, de bondsvergadering voor zich zelve alleen in deze met bet hol - landsch belgische vraagstuk in verband staande aangelegenbeden geen stap doen zal. Het is nu een jaar geleden dat er te Bibericb daar omtrent onder goedkeuring der duitsche bondsvergadering en met medewerking van Oostenrijk en Pruissen onderhandelingen tusscheti den koning der Nederlandenen de agnaten var. Nassau gevoerd wer den. Van derzelver uitkomst is intusschen niets naders bekend ge worden zelfs werd aan de hollandsche staten-generaal daaromtrent door het 's gravenhaagsche kabinet geene (althans openbare) mide- vdeelingen gedaan. Intusschen blijkt hetdat er vóór Paschen bij de militaire commissie der bondsvergadering wel over Luxemourg beraadslaagd is doch wel te verstaan over de vesting Luxemburg en alleen ten opzigte van strategische maatregelen die voornamelijk tot de vestingwerken betrekking hadden." Ons journal meldt van de Hessische Rijn-Provinciën dd. 2<ha Julij het volgende: »Na eene achtdaagsche gure weergesteldheid, die aan den voortgaanden groei van den wijnstok zeer hinderlijk was is andermaal eene groote hitte ingevallen die met almagt de druif tér ontwikkeling riep zoodanig, dat op de meer gunstige plaatsen deze in gevaar geweest zijnde wasdom volbragten op de overigen in vollen voortgang is. De hooi oogst is in gang en men heeft reden om over denzelven Voldaan le zijn de onmiddellijk aan te vangen inzameling dergranen, aardappelen en boomvruchten belooft gunstige uitkomsten. Wor den deze schoone liitziglen slechts «enigermate door gunstig weder ondersteund, zoo laat zich inet regt een in voortbrengselen van den grond gelukkig jaar te gemoet zien. De'heer de Ribcaupie'rre is den127stea dezer te St. Petersburg aangekomen. De russische stad Minsk is dea 11 dea des, vorige maand dooreen

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1