N". 55. ZIERIKZEESCIIE •t/ VrijA"a A0. 1835. COURANT. Besturen en Administration. SCHUTTERIJ. Bekendmaking. M. I? BRANDWEZEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Overwegende dat de voorzorgen tegeD Brandgevaar, krachtdadig be- Booren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den Brand voor deze Stad, van den 5 November 1828. Op het voorstel van het Koliegie vanBrand enBrnndspuitmeesteren hebben goedgevonden 1. Tot Keurmeesters over het opgeslagen Hooi voor deze Stad en het Poort-Ambacht te benoemen BASTIAAN van der MAAS en NICOLAAS van den BOUT, Ingezetenen dezer Stad, aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand Regle ment tegen het broeijen van opgeslagen Hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereiscble rondgangen tot inspectie bij de In- en Opgeze tenen, te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Brand- en Brandspuitmeesteren. 2. Dein-en Opgezetenen van deze Stad en het Poort-Ambacht te her inneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26, waarbij bepaald Wordt Dat een iegelijk die Hooi opslaat of gebruikt, gehouden zijn zal om een een of meer ijzers, ter lengte van ten minste 2 JSederl. ellen, of naar mate der localiteil, in de Hooïklampen te laten steken, die ten allen tijde voor B''and en Keurmeestcren toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten op verbeurte eener boete van drie gulden." Voorts, dat bet aan niemand zal vrijstaankruid of vuurwerken tever- koopen of te vervaardigen zonder vooraf bekomene toestemming van dit Bestuur en onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voor schriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. Eindelijk 3. De Ingezetenen, bij vernieuwing zeer ernstig te waarschuwen tegen het misbruik hetwelk dikwerf van de goede trouw wordt gemaakt ter ge legenheid van Brand en dezelve te verzoeken aan niemand wie bij ook zij, buiten schriftelijk bewijs van een der Brandmeesteren; eenige Brand- blusch middelen, geree Ischappen ofconsu mlieve artikelen af te geven, in dien men op schadevergoeding of betaling zal kunnen aanspraak maken. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst iu de Stads-Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, det)34Junij" iSoovijfen dertig. Burgemeester en Wethouders voortid. DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Slads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland Gezien hebbende Art. i5 der Wet op de Schutterijen van den nden April 1827, Staatsblad no. 17,) en Zr. M». besluit van den 28sten Junij 1S28 Staatsblad no. 42*) Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden: Dal de Commissie van Onderzoek voor de Schutterij binnen deze stad bare tweede gewone jaarlijksche zitting zal beginnen op Vrijdag den pi®11 Julij aanstaande in eene der zalen van bet Raadhuis al hier en eindigen met den Sisten dezer maand tot bet onderzoekeu en beoordeelen van alle de redenen welke tot vrijstelling of uitslui ting van de dienst der Schutterij door de geloot hebbende perso nen van dit jaar en door de reeds ingelijfden van vorige jaren zijn ingebragt. Dat degenen die voor de Commissie van Onderzoek niet opko men op zoodanige tijdstippen als de Commissie bepaalt waarvan de dagen en uren aan de Lotelingen door toezending van een op- roepings biljet zal worden bekendgemaakt, zuilen gehouden wor den geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor zoo verre zij dienstpligtige nommers getrokken hebbende, niet vallen in de termen van art. 3 en 4 der wet, zij bij de Schutterij zullen worden inge- iijtd blijvende het hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstel ling in een volgend jaar te doen gelden. Dat aan personen die voorgeven met ziekten of gebreken behebt t§ zijn, geene vrijstelling zal worden verleend op vertoon van attes ten maar dat de zoodanigen zullen worden onderzocht door den Genees- of Heelkundigen bij de Commissie en dat bij die buiten staat is voor de Commissie te verschijnen in zijne woning zal wor den ouderzocht. Dat ingelijfde Schutters, die' voorgeven tot de dienst onbekwaam, te zijn, op de door officieren van gezondheid afgegeven certificaten tusscbentijds niet zullen worden ontslagen maar in de maand Julij van eik jaar in de tweede gewone zitting der Commissie van Onder zoek worden onderzocht. Dat zij die hunne vijfjarige dienstte rekenen van bel tijdstip hunner primitieve inlijving, bij de' thans bestaande schutterijen hebben volbragt alsmede zij die langer dan vijf en minder dar* zeven jaren bij de oude Schutterijen hebben gediend óf, in plaats van die persoonlijke dienst, gedurende vijfjaren of langer eene verhoogde contributie hebben betaald des verlangende dadelijk kunnen worden overgeplaatst bij de Reserve terwijl zij die bun 34ste jaar hebben volbragt of door zevenjarigen dienst aan de vroe gere wet op de Schutterijen hebben voldaan of die tot het tweede behooren van de eerste daargestelde Schutterij volgens de tegen woordige wet, welke in i33o tot de Reserve zijn overgegaan, zulks verkiezende, finaal kunnen worden ontslagen. Eindelijk dat indien de belanghebbenden eenige inlichtingen be geren in zake der Schutterij of voor de schrittelijke bewijzen tot slaving hunner redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd, zij zich daartoe dagelijks ter stedelijke Secretarie aanmelden kunnen alwaar de vereischte teregtwijzing zal gegeven worden. En opdat niemand hiervan onwetend zoude zijn zal deze afge kondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Zierikzeeden 7 tlen J 1 ij 1835. Ru r emoter en Wethouders voornd. f NELEMA'NS Wethouder L. P. Xer ordonnantie van dezelven, De S'tods-Secrètaris, YV. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen t dat het Kohier Litt. A (eerste gedeelte) voor de Belasting op het Personeel over bet loopende dienstjaar vaa deze Stad op den istea. dezer maand door Zijne Excellentie den Heet* Staatsraad Gouver neur dezer Provincie is executoir verklaard en dat hetzelve op be den aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier teil fine van invordering zal worden overgegeven. Afgekondigd te Zierikzee, den cfea. Ju lij iS?>5. Burgemc-ster en Wel houders voornd., NELEMANS Wethouder L. P Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J.P.KR OEF. DU1TSCHLAND. Frankfort, den 3den Julij. Uit Berlijn wordt geschreven dat de spaansche interventie daar nog steeds een hoofdonderwerp der ge sprekken en geruchten bleef uitmaken 9 en men er zich meer en meer overtuigd hield dat de drie verbonden noordsche mogendheden de tegenwoordige gebeurtenissen voorziende reeds sedtrt lang overeen gekomen zijn geenerlei zoodanige tusschenkomst wal naam die ook mogt dragen van de zijde van Engeland of Frankrijk toe te laten. Men voegt er bij dat dit besluit nu aan beide kabinetten is mede gedeeld en aanleiding heeft gegeven tot schriftelijke onderhandelin gen terwijl stellig geloofd wordt, dat die beide zeemogendheden zich eindelijk verpligt zullen zien ter bevrediging van Spanje dat opgehouden heeft een onafhankelijk rijk te zijn, de bemiddeling der noordsche hoven in te roepen. Nog liep te Berlijn het gerucht, dat een der staatsministers eerst daags naar Boheme zou afreizen, om er met prins Mettcruich en verscheiden andere diplomaten van den eersten rang eene zamenkomst te houden. Door officieren, die van Kalisch teruggekeerd waren, bad men in genoemde residentie nadere bijzonderheden vernomen omtrent de groole toebereidselen tot ontvangst der booge gasten welke men ia eerstgemelde plaats verwachtte. Behalve de vijftien groote hotels, tot hunne ontvangst in gereedheid gebragt, waren nog ruim drie honderd verblijfplaatsen besproken voor russiscbe en andere gene raals en hooge beambten terwijlzoo in de stad zelve als in de voorsteden, omtrent vijftien honderd woningen voorde mindere officieren en bet gevolg waren afgehuurd vele van welke op kostea van den keizer van Rusland in behoorlijke orde gebragt en van meu belen voorzien werden. Berigten uit Scutari van de Bosnische grenzen afkomstig, lui den voor de bewoners dier ongelukkige stad weder minder gunstig dan van elders schoon onder dezelfde dagteekening ontvangen be rigten. Volgens de laatste was de poeha steeds meester gebleven van de citauelde buitenwerken eu den bazar, en waren alle po-

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1