8tfeBIKZÉÉS€HÈ c Wingsdag ■Hestoren en Administratiën. SCïïÜTTËML bekendmaking. INSPECTIE OP DE STRATEN. w. j. p. KROEF. Nieuwstijdingen. Frankfort, den 16 Junij. Brieven uit Scutari melden de volgende gebeurtenis: »Het is bekend, dat de pacha van Scutari reeds sedert langen tijd van de turksche bevolking van Scutari eene som van 200,000 turksche piasters als contributie vordert; dat deze steeds daartegön is opgekomen terwijl de christelijke bevolking zich bereid verklaard heeft om de aan haar opgelegde sohi langzamerhand te voldoen. Zoo was de staat van zaken een geruimen tijd zonder dat van de eene of andere zijde iets verder gebeurde. Dan den 17 liet de pacha men zegt in vertrouwen op de ontvangene tijding dat de turksche vloot op de albaniséhe kust was aangekomen) plot seling alle toegangen tot den bazar mét troepen en kanonnen bezet ten en de Turken het bezoek van denzelven verbieden terwijl hij daarentegen alles in het werk stelde, oni de Christenen voor wieri de bazar steeds openbleef, te bewegen, om allen Omgang met de Turken te staken en zich aan hem aan 'te sluiten, ten einde de Turken alzoo tot voldoening zijner vorderingen te noodzaken. Dan de Christenen antwoordden dat zij door opvolging van dezen raad 7 j niet dan zichzelven benevens hunne turksche landgenooten nadeel zouden doen dat zij zich aan de wraak van dezen niet konden bloot stellen enz. Op deze wijze verliepen de 17 en 18 Mei. Iniusschen namen de Christenen in het vooraitzigtdat er nadere ernstige maatregelen zouden kunnen genomen worden, dezen tijd te baat, om van hunne in den bazar opgelegde goederen hel grootste gedeelte in veiligheid te brengenterwijl tevens tusschen de turksche en christelijke ingezetenen bijeenkomsten gehouden en afspraken gemaakt werden. Daarin schijnt besloten te zijn om gemeenschappelijk ge weid met geweld te keeren daar men van béide kanten begreep, dat des pacha's weinig verborgén oogmerk daarop gerigi wasom oncenigheid tusschen Turken en Christenen te zaaijen en met hulp der eene, de andere partij beurtelings te Onderwerpen. De toebe reidselen werden te dien einde gemaakt. Naar alle kanten werden, boden afgezonden om de bewoners van bet omliggende land en de naburige gebergten te hulp te roepen, en's anderendaags 19 Mei, zag men alle op de stad uit)00pende wegen bedekt met gewapende boeren inzonderheid met gehcele zwermen der oorlogzuchtige Mor- lacken. Weinige uren 11a zonnenopgang hoorde men reeds geweer- en pistoolschoten in de straten en er volgde weldra een moord dadig gevechtdat drie dagen lang raet gelijke hevigheid aanhield en den 19 Mei, bij het vertrek der berigten nog voortduurde. De uitslag was nog twijfelachtig, doch de overwinning scheen naar de zijde des volks over te hellen, en men dacht, dat de iroepen ge noodzaakt zouden wezen om de stad te ontruimen en zich in de citadel op te sluiten welke overigens voor hun aanzienlijk getal (aanvankelijk schijnen er 5ooo man geweest te zijn) slechts voor vijf da gen levensmiddelen had." Parijs, den ï6 Junij. Men zegt, dat dit jaar geen exercitie-leger te St. Oincr opgeslagen zal worden. Redenen van bezuiniging en ook de mogelijkheid eener interventie in Spanje zouden aanleiding tot dit besluit hebben gegeven. De hertog van Orleans had hel ver langen geuit, dat in de omstreken van Gompiègne eenige troepen verzameld wierden doch hiertoe is voor alsnog niet besloten. BK 80» A». 1838; M A. m T. 2§ Jfunij. OPROEPING. -BURGEMEESTER en WETHOUDERS Mer Stad Z1ERIKZEE. Roepen bij deze op alle Grondeigenaren binnen de Stad en bet Poort-Ambacht, met uitnoodiging om uiterlijk tot den i5 dezer jtnaand ter Stedelijke Secretarie aangifte te doen van alle zooda- nige ten aanzien hunner Grondeigendommen hetzij door splitsing of vereeniging van perceelen stichting of slooping van gebouwen aan-, bij- of herbouw als anderszinsplaats gehad hebbende ver anderingen zoo ook van die welke eene meetkundige opneming ver- eischen en van alle zoodanige splitsingen en vereenigingen alls welke,zij, orn daarop eesiige acte hunne grondeigendommen betref fende op te maken of te doen opmaken ten hunnen koste mogten Verlangen te doen bewerkstelligen. En zal deze oproeping door afkondiging en bekendmaking in de Stads' Courant ter kennis van het publick worden gebragt naar aan leiding van de provinciale bladen nos. 8 en 56 des loopenden jaars. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikiceden i3 Junij i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt., Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Sticretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZE'E, Provincie Zeeland,, Gezien de wet op de Schutterijen van den i.i April 1.827 Staats blad no. 17), en art. 11 van Zr. Ms. Besluit dd°. 2.1 Maart 1828 Staatsblad no. 6.) En in aanmerking nemende dat het Inschrijvings-Register voor de Schutterij over dit jaar bereids gesloten en daaruit de Alphabeti- ScKe Naamlijst is opgemaakt. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de Alphabetiscbe Naamlijst van al de personen die aan de Loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Stad moeten deel ne men, ter inzage van een ieder zal liggen op .hel Raadhuis, van Woensdag den 17 dezer maand tot en met Zaturdag den 27 daaraan volgende, des voormiddags van 10 tot 12 uren, ten einde de belang hebbenden in staat zouden zijn om ingeval op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan weggelaten zulks ter kennis te brengen van de Commissie bij en met het op- zigt over de Loting belast. Dat de Loting zal plaats hebben op Maandag den 29 dezer maand Junijdes middags 1 2 uren in eene der zaten van het Raadhuis dezir stad; en dat niemand tot de Loling zal worden toegelateu dan de ingeschrevenen zelve of derzelver gemagtigden voorzien van bet oproepings-biijet dat aan de woning var. ieder hunner zal worden bezorgd. En op dat eeti iegelijk hiervan kennis drage; zal deze worden Afgekondigd en in de Sfads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 16 Junij i835. Burgemeester en Wethouders voornd.,! DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven Be Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. In spec tie VERLOFGANGERS SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende eene aanschrijving van den Heer Majoor kommanderende bet iste Balt. der Afdeeling Zeeuwsche Mobiele Schutterij houdende dat bet Zijne Majesteit heeft behaagd te be palen: dat de Inspectie over de onder-ofïicieren en manschappen van de Afdeeling Zeeuwsche Mobiele Schutterij met onbepaald ver lof binnen deze Stad in de aanstaande maand Julij geen plaats zal hebben maar eerst in de maand October daaraanvolgende zal moe ien gehouden worden. Brengen deze bepaling door afkondiging en advertentie in de Stads-Courautter kennis van de daarbij belanghebbende Verlof gangers der Afdeeling Zeeuwsche Mobiele Schutterij. Zierikzee, den 19 Junij 1 S35. BurEcmcester en Wethouders voornd. DE CRANE vt Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secrctaris W. j. p. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Stad dat op Zaturdag den 27 dezer maand, van wege dit Bestuur eene al- gemeene schouwing geschieden zal op-en Jangs al de havens, stra ten, markten-, pleinen en dijken dezer stad, ten einde men^zicü overtuige dat alle de bepalingen van het Reglement van Policié de zer stad door een ieder worden nageleefd. En zal deze, na openbare afkondiging, in de Stads-Couract Vorden geplaatst. Zierikzee, den 20 Junij i835. Burgemeester en Wethouders voornd., DE GR A NE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, DUITSC-HL AND. Den 10 dezer zijn prins en prinses Fredcrik der Nederlanden te Swinemunde aangekomen, doch niet aan land gestaptmaar heb* ben de reis onmiddellijk voortgezet, na eene deputatie uit de aldaar residerende koninklijke beambten aan boord der stoomboot te heb ben ontvangen en aan den commandeur van bet loodswezen den heer von Nühlbach, die dat vaartuig op den logt tusschen Stettin en Swinemunde heeft geleid ten blijk hunner hooge tevredenheid een prachtig zakuurwerk te hebben bëhandigd. FRANKRIJK. Te Epinal heeft een tweegevecht plaats gehad tusschen den heer Vial, kolonel, en deri heer Gerard, luitenant kolonel van het 8ste regémént dragonders waarin de eerste zwaar gekwetst is. De mi nister van oorlog, maarschalk Maisonheeft tea gevolge vaa die

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1