N°. 44. ZIEÜIKZEESCIIE A0. 1835. COURANT. 2 e fomij Besturen en Administratiën. Mekendmaking. N ieu wstij dingen DU1TSCHLAND. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland, Herinnert bij deze alle belanghebbende Administratiën en Parti culieren in de Provincie, aan de bepalingen der wet van den 8 November 181 5 nQ. 36, Staatsblad n°. 5i volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1834, de Rekeningen Memoriën of Declaratiën voor of op den laatslen Jutiij aanstaande bij zoodanige Administratiën, Kollegiën Autori teiten of Ambtenaren als welke de orders tot bet doen van Leve- ranciën of anderzins gegeven hebben behooren te zijn ingediend op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd; met uitnoodiging verder, om dit uiterste tijdstip van de indiening van voormelde pretensiën niet at te wachten, maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 27 Mei i835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van Zijne Excel lentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den a5 dezer maand Provinciaal Blad no. 5i betrekkelijk de veran dering van woonplaats door leden van de Mobiele Schutterij. Herinneren bij deze alie de Manschappen tot de Mobiele Schut terij beboorendewelke zich met onbepaald verlof ten hunnent bevinden aan de bestaande voorschriften om wanneer zij zich naar elders willen begeven hetzij om werk te bekomen hetzij om zich aldaar meer duurzaam op te houden alsdan daarvan alvo rens de gemeente te verlaten aan het Plaatselijk Bestuur van dit hun voornemen aangifte te doen, ten einde daarvan aanleekening geschiede en derzelver Verlofpassen bij het korps waartoe zij be hooren te kunnen doen afschrijven, waardoor zoo wel het Ge meente-Bestuur als bet korps bekend blijven met de juiste plaat sen alwaar de Verlofgangers zich ophouden terwijl alleen door eens naauwkeurige opvolging van deze voorschriften de manschap pen kunnen behoed worden tegen de toepassing der strafbepalin gen waaraan zij tot dienstprestatie bij hel korps, of lot bijwo ning van Inspectiën wordende opgeroepen, door bet niet voldoen aan zoodanige oproepingen onvermijdelijk en geheel door eigen schuld zouden worden blootgesteld. Eu opdat geene der belanghebbenden biervan onwetendheid zou den kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd mitsgaders in de stads courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzeeden 3o Mei i83S. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Frankfort, den 20 Mei. In een naschrift van de Dusseldorfer Zeilung, van den 25 Mei gedagteekend leest men dat dien en den vorigen dag tien renboden door Aken waren gekomen die ten gevolge van een algemeen gevecht, hetwelk in Spanje tusschen de heide oorlogvoerende partijen was geleverd en voor de troepen der koningin ongelukkig was uitgevallen zeer nadeelige beriglen wegens den stand der spaansche fondsen overbragten. Een keulscli blad verzekert mede, dat den 24 door die stad, kort achtereen in al lerijl, acht renboden uit Frankrijk waren gekomen, en dat men daaruit opmaakt dat er iets zeer buitengewoons moest zijn voor gevallen. Van de poolsche grenzen wordt van den 6 Mei gemeld dat het getal russische troepen, welke het kamp bij Kalisch zullen bij- Wonen, 60,000 man zal beloopen dat der pruissiscbe troepen was Dog niet bekend De Allg. Zeitung meldt van Smirna dd. 18 April. Een van Alexandrie gekomen koopvaarder heeft ons uit Egypte zeer droevige berigten gebragt. De pest woedde te Alexandrie steeds met voorbeeldelooze hevigheid, en dagelijks rukte de geessel een paar honderd menscben weg. Vele gezinnen der Franken en Grie ken waren door de plaag aangetast. De meeste vreemde vaartuigen die in de haven vracht innamen hadden de pest aan boord en Velen derzelven hadden weer moeten uitladen na grootendeels hunne bemanning te hebben verloren. Ook op een linieschip en een fre gat der egyptische zeemagt was de bezoeking uitgebroken en ri"lte er de grootste verwoestingen aan. Dc gansche stad ligt 'in stomme Verslagenheid en treurigheid verzonken en alle werkzaamheden staan stil. Het verloop der ziekte was in vele gevallen nog sneller dan bij de cholera binnen weinige uren volgde de dood. Niet mindef bedroevend was de toestand van Cairo. Aldaar bad zich de ziekte nog niet tot baar hoogste peil opgevoerd en toch stierven dage lijks 3oo a 400 mensehen. Alle de wijken der stad waren door de besmetting aangegrepen en men zag eene vreesselijke sterfte te ge- moet, Te Fua eene stad van 25 a 3o,ooo zielen, aan den Nijl- oever regt over het Mubmudi kanaal gelegen heeft de pest met de uiterste hevigheid gewoed. Niet meer dan drie huizen waren ver schoond gebleven. Men verzekert dat van 19,000 menscben, die door de ziekte aangetast zijn geworden, naauwelijks 5oo in leven zijn gebleven, zoodat de stad bijna ontvolkt is. Even zoo hebben ook de overige dorpen aan den Nijl-oever veel geleden, en allengs bereikt de geessel alle punten van Egypte, die tot dus verie zijn verschoond gebleven. Te Alexandria had men geen herigt wegens Mehemed-Ali en zijnen zoon zelfs wist men niet regt waar zij zich. ophielden. Alle vreemde consuls hadden Alexandrie en Cairo ver laten de meesten hunner bevonden zich bij den pacha. Het turksche eskader dat naar Tripoli bestemd isen drieduï. zend inan troepen aan boord heeft, was, volgens brieven uit Kon- stantiuopelin zee gestoken. De opstand in Albanië moet wéder een meer verontrustend aanzien verkregen hebben. De heer Fr. List, consul der Verecnigde Staten van Noord- Araerika voor bet koningrijk Saksen heeft aan de badenscbe staten vergadering ingezonden eene memorie over het aanleggen van eeiieu ijzeren spoorweg van Manbeim naar Bazel. In Pruissen wordt gedacht aan een plan om Berlijn met Leipzig, Maagdenburg en Hamburg, door ijzeren spoorwegen te verbinden. Er worden op last der regering reeds opmetingen gedaan. De bovengemelde noord-amerikaanscbe consul de heer Kistbevindt zich tegenwoordig te Berlijn om met de regering over bet aanleg gen dezer sp'oórw'egen te onderbandelen. Volgens berigten uit Pruissen is de russische viee-kanselier, de graaf Nessclrodevoornemens om naar Karlsbad te gaan en ala daar de baden te gebruiken. Later zou bij zich naar ICaliscb be geven alwaar verscheiden aanzienlijke staatslieden zullen bijeenko men. De koning van Pruissen en de keizer van Rusland zullen ia Julij bijeenkomen. Deze bijeenkomst kan meent men in den lé- genwoordigeo tijd daar de oorlog in Spanje eene andere wending genomen heeft, van groot belang zijn. Zij zal althans zoo schrijft men uit Pruissen de zeemogendheden nopen om bet spaanschs geschil met bedachtzaamheid te behandeleneu wanneer er vau eene werkelijke tusschenkomst zake mogt Zijn (hetwelk nog on waarschijnlijk is, omdat men wel weet, hoe zij begonnen, maar niet hoe zij geëindigd kan worden) baar weerhoudenom willekeu rig en op goed geluk daarbij te werk te gaan. De muncbenscbe dagbladen melden, dat de schade, door het springen van het( kruidmagazijn aan verbrijzelde vensters van de ko ninklijke gebouwen veroorzaakt, op 25,ooo fl. wordt begroot en die aan andere gebouwen der stad en derzelver omtrek op meer dan 200,000 fl. Uit Alexandria beeft men tijdingen tot den 27 April: De pest bad aanmerkelijk afgenomen en het getal dagclijksche slagtoffers was tot op 5ovolgens sommige brieven tot op 20 verminderd.' Men moet echter daarbij in aanmerking nemen dat schier dehalvö bevolking van Alexandria reeds door de plaag schijnt weggeraaptte zijn. Te Cairo blijft zij wijders voortwoeden en neemt de sterfte dagelijks toe. De onderkoning wordt daardoor in ai zijne planneu belemmerd. De aanhangers van den Sultan beschouwen zulks als eene straf van God en vertoonen deswege te KonStantinopel eeu vro lijk gelaat. Een groot aantal Grieken van Salonióhi is uit vrees voor de pest, naar Seres in Macedooie gevlugt. In laatstgcmelde plaats is daar door aanmerkelijke duurte ontslaan. Te Weenen wacht men binnen kort dc meeste elders reside rende leden Van Ijet keizerlijk geslacht, ter bijwoning der plegtiga huldiging van keizer Ferdinand, die op den i4 Junij bepaald is. Het zenden eenér deputatie uit den zevenbergschen landdag zal op last van den keizer, geen voortgang hebben, maar. weldra een nieuwe landdag voor dat gewest worden bijeengeroepen. Met de ijzeren spoorwegen schijnt het in Duitschland meer en meer ernst te worden. Ook in Wnrtemberg is thans het plan voor zulk een weg beraamd, die de hoofdstad met bet jaunt moet verbinden waar de Neckar bevaarbaar wordt, en Kar.stadt met zijne fabrieken en gezondheidsbronnen tot eene voorstad van Stutga rdt zou maken. De eerste oproeping beeft onder de bankiers, fabrie kanten en ingezetenen algemeenen bijval gevonden. Het koninklijk slot te Liegnitz is den 21 dezer grootendeels eene prooi der vlammen geworden drie menschen hebben daarbij bet leven verloren. De meeste papieren en stukker. welke zich op het slot bevonden en die aan de plaatselijke autoriteiten welke aldaar hunne zittingen hielden toebehoorden zijn gered. De rivier de Isar is ten gevolge Van bet smelten der sneeuw op bet nabij gelegen gebergte buiten hare oevers gelreden, eu beeft merkelijke verwoestingen aangerigt. t

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1