43. ZIERIRZEESCIIE Vrijdag A0. 1835; COURANT* 29 M Besturen en Administratiën. SCHUTTERIJ. MSekendmakimf. A ieuwstij dingen. DU1TSCHLAND. I^rAkkfÖbt den ï3 Mei. Men verneemt uit Konstantinopeldat de Porte weder een gedeelte barer oorlogsschatting aan Rusland heeft voldaan, en dat beide die mogendheden, door het oosten- rgksche kebinet ondersteund hare afkeuring hebben te kennen ge geven van de staatsregeling, vóór eenigen tijd door vorst Milosch ia Servie ingevoerd. Parijs den ai Mei. Uit Madrid zijn ontrustende herigten inge komen die op de fondsen ongunstigen invloed hebben gemaakt. De gisting die aldaar reeds gedurende eenigen tijd heerschte was toegenomen bij het bekend worden der overeenkomst tusschen Val- dez en Zumalacarreguywaaruit men opmaakte dat het spaanscbe kabinet de Karlisten niet als opstandelingen aanmerkte. Eenige li berale procuradores beraadslaagden den 9 bij den heer Cdballero wat hun in deze omstandigheden te doen stond en toen deze af gevaardigde in de zitting van den 11, een voorstel dienaangaande doen wilde beklaagde zich de heer Lopez, dat de zaal door troe pen was omgeven als wilde men der vergadering vrees aanjagen. De president-minister Maitinez de la Rosa wederlegde die aantijging, en verzekerde dat hij nu de troepen reeds had doen aftrekken doch met bijvoegingdat hem die maatregelen van voorzorg waren aangeraden omdat er een plan bestond om hem te vermoorden, waarvan hij nu den uitslag manmoedig af zou wachten. v^7 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERTKZEE, ÏVoviucie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van de belangheb benden dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuur belast met de werkzaamheden der Schutterij voor dit jaar hare eerste gewone jnarlijksche zitting zal beginnen ten Raadhuize dezer Stad op Maan dagden i Juriij aanstaande, des voormiddagsten ii ure, tot onder zoek van hen aan wié of der redenen waarom in het voorgaande jaar voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende personen uitger.oodigd de schrif telijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling, bij de ■wet gevorderd vóór de aangekondigde zitting ter stedelijke Secre tarie over te brengen alsmede om in persoon voor de Commissie te verschijnen op dén daartoe bepaalden lijd zullende degenen welke hierin nalatig blijven gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te-hebben en voor zooverre zij dienstpl igtige Nommers getrokken hebbende, niet vallen in ^le termen van* Art. 3 en 4 der wet, bij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in een volgend jaar hunne reclames zullen hebben doen gelden. Dat wijders zoodanige Schutters welke ten gevolge der plaats ge had hebbende Loting voor de Reserve naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 18 Julij 1819 Staatsblad no. 5i) in i83o tot de ze Hoofd Afdeelir.g of Reserve zijn overgegaan of hun 34e jaar hebben voleindigd, ten gevolge van het bepaalde bij de Art. 26, 85 en 86 der wet van den n April 1827 Staatsblad no. 17) wor den attent gemaakt, dat zij tot bel ontslag uit de schutterlijke dienst geregligd zijn op den i5 Augustus van dit jaar, mits clat hetzelve in de maand Junij aanstaande schriftelijk aan het Stedelijk Bestuur worde aangevraagd. Eu opdat niemand eenige onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd en in de StadsCourant geplaatst. Gedaan teu Raadhuize der Stad Zieribzec, den 25 Mei'1835. Burgemeester en Weihouders voorlid., DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Slads Secretaris W. J.P. KEOEF. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland, Herinnert bij deze alle belanghebbende Administratiën en Parti culieren in de Pvovincieaau de bepalingen der wet van den 8 November i8i5, nQ. 36, (Staatsblad. n°5i volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1834, de Rekeningen Memoriën of Declaratiën voor of op den laatsten Junij aanstaande bij zoodanige Administratiën KollegiënAutori teiten of Ambtenaren als welke de orders tot het doen van Leve- ranciën of anderzins gegeven hebben hebooren te zijn ingediend op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet ttitnoodiging verder, om dit uiterste tijdstip van de indiening van voormelde pretensiën niet af te wachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburg, den 27 Mei 1835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. De schade door het springen van het kruid magazijn in de stad Munchen en in derzelver omtrek veroorzaakt, is onnoemelijk. Gelukkig zijn er niet meer dan negen menschen allen militairen die in het magazijn werkzaam waren bij omgekomen. Indien de nieuwe voorraad van kruid, welke aangebragt was reeds was op geslagen geweest, zoii het onheil allerontzettendst zijn geweest. Het bevestigt zich dat er een brief van den mede omgekomen artillerist 1Stanislaus Schmitt is gevonden, waaruit blijkt, dat hij het kruid heeft aangestoken omdat bij aar> zijn leven een einde wilde maken wegens de onwaardige behandeling, welke hij zoo als hij schrijft, van de onderofficiers onderging en den kommer, welke hij als sol daat voor zijn verder bestaan had. Het bevestigt zich ook dat hij de zoon vau eenen schoolmeester uit Opper Zwabcn was cn een misluk student, die ook als militair niet prijzenswaardig was, zoodat hij, na zijne terugkeering uit Griekenland, waar hij met eene afdeeling beijersche troepen mede geweest was, van onderofficier tot gemeen gedegradeerd werd. De weinige gevondene overblijfselen van de omgekomene militairen, die in eene eenige kist overvloedige ruimte hadden zijn in den namiddag van 18 dezer met militaire eer op bet algemeene kerkhof begraven. Een hunner was oppervuurwevker. Xdij laat eene weduwe met zes kinderen na. Voor eenige dagen is, in het op eenige uren van hier gelegen Hessen Darmstadtsche dorp Holzhauzen een katholijk pastoor met 3o tot 40 katholijke familiëu tot den protestanschen godsdienst over gegaan. Naar men wilde, zouden verscheidene landgemeenten dit voorbeeld navolgen. Boven Ingolsladl is een kanaal van 3700 voet long srgraven waardoor aan den Donau in die streek eene nieuwe bedding gege ven en eenen aannierkelijken omweg voor de scheepvaart afgesneden is. Deze doorsteking maakt ëene regte iijn uit met die, welke voor 6 jaren bewerkstelligd werd, en reeds den ganschen stroom opge nomen heeft. Door dezelve is tevens eene groote oppervlakte lands voor de kuituur gered. Den 10 dezer reden de keizer en de keizerin van Oostenrijk door de Mavia hülfer-voorstad toen juist het sacrament naar eenen ster vende gebragt werd. Hunne Majesteiten stapten tot algemeene stich ting van het toegevloeide volk dadelijk uit het rijtuig,, eu oulvïa- geu in diepen eerbied verzonken den zegen des priesters. FRANKRIJK. Voorts verdedigde hij zich tegen de beschuldigingen hem door de heeren Galiano en vïrgucllcs wegens het gesloten verdrag ge maakt waarop, met vier en vijftig tegen vijftig stemmen, het voor stel van den heer Caballeio werd aangenomen, dat de kamer zich geregtigd verklaarde om het gedrag der ministers in deze zaak te onderzoekeu cn daarom van de regering de mededeeling van ge noemd verdrag vorderde. Na het uiteengaan der vergadering Werd de heer Martinez de la Rosa werkelijk door het volk aangevallen en zijn leven niet zonder moeite gered. Dien ganschen avond bleef het zeer onrustig en ve len der urbanos of gewapende burgers maakten met het gepeupel gettieene zaak. Den volgenden dag verscheen de president-minister weder in de kamer waar zijn ambtgenoot de minister Tore.no die op het vernemen van het voorgevallene van Aranjuez was wedergekeerd zijne diepe verontwaardiging daarover betuigde terw'jl de proceres een adres aan de koningin regentes hebben ingediend, om ten ern stigste te verzoeken dat de schuldigen opgespoord en naar verdien ste gestraft moglen worden. Den i4 zijn verscheiden personen waaronder de zoon van den heer Galiano, gearresteerd, en heeft de gouverneur der hoofdstad eene proclamatie ter handhaving der rust en ofde uitgevaardigd. De laatste berigten van dén i5, luiden iets meer geruststellende, daar de strenge maatregelen van voorzorg, door het bestuur geno men het hervatten der troebelen bleken te hebben voorgekomen. Bij de ministers scheen het pla te bestaan om de procuradores op hun genomen besluitvolgens het voorstel van den heer Cabal- lt.ro, te doen terugkomen. Ter bevordering van gemeld oogmerk hadden zij den tekst van het verdrag door middel der nieuwsbla den publiek gemaakt. De krijgsbedrijven in Navarre schijnen zoo goed als geschorst te zijn. Valdez heelt zijne troepen op de Ebro teruggetrokken waar men niet dénkt dat hij door Zumalacarreguy zal verontrust worden. Mén koestert de hoop dat de verschillende kabinetten deze gelegenheid zullèn waarnemen om de spaanscbe aangelegen heden die een meer en nieer ingewikkeld aanzien verkrijgen, door onderhandelingen tot een wenschelijk einde te brengen. Uit Valparaiso schrijft men, van den 3i Januarij jl»Zoo even bekomen wij hét berigt van eene nieuwe omwenteling, welke in Peru zou uitgebarsten zijn." Eene. bende krijgsvolk zóu de vesting Callao ingenomen en de in gezetenen als ook de booten van de ter reede liggende engelsehe en amerikaansche schepen die ben ter hulp snelden het grootste

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1