ÜK 42. ZÏERIEZEESCHE Mingsdag A°. 183». COURANT. 26 McL Besturen en Administration. AANBESTEDING. SCHUTTERIJ. M ehendmaJiing N ieuwstijdingen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE zij voornemens om op ff oensdag den ij der loopende maand Mei, des middags ten Raadkuizein bet openbaar aan den minslverla- tenden aa.ite|besleden Het MAKÈN van een nieuwen Kapitalen KAAIMTJÜRter lengte van 71 nederl. ellen, aan hel zoogenaamde Karsteil, in de Nieuwe Haven, linnen de Stad Zierikzee met alle de daartoe benoodigde Materialen, Arbeidsloonen Transporten en Gereedschappenin gevolge bestek en conditiën daarvoor gearresteerd welke van be den af, voor de gegadingdenter lezing leggen ter Stedelijke Secre tarie, terwijl de noödige aanwijzing en inzage der leekening van dit Werk door den Stads-Architect zal gegeven worden. Zier ik zee, den i3 Mei i835. Btirgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt„ Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEFJKZEE, Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van de belangheb benden dat de Commissie uit het Plaatselijk Bestuur belast met de werkzaamheden dei- Schutterij voor dit jaar hare eerste gewone jaarlijksche zitting zal begirinec ten Raadbuize dezer Stad op Maan dag den 1 Junij aanstaande des voormiddags ten 11 ure; tol ónder zoek van hen aan wie of der redenen waarom in het voorgaaude jaar voorwaardelijke vrijstelling is verleend. Wordende de belanghebbende personen uitger.oodigd de schrif telijke bewijzen tot staving banner redenen van vrijstelling, bij de wet gevorderd vóór de aangekondigde zitting ter stedelijke Secre tarie over te brengen alsmede om in persoon voor de Commissie te verschijnen op den daartoe bepaalden tijd zullende degenen welke hierin nalatig blijven gehouden worden geene redenen tot Vrijstelling te hebben, en voor zooverre zij dienstpligtige Nommers getrokken hebbende niet vallen in de termen van Art. 3 en 4 der- wetbij de Schutterij worden ingelijfd, tot zij in een volgend jaar- hunne reclames zullen hebben doen gelden. Dat wijders zoodanige Schutters welke ten gevolge der plan's ,<re- had hebbende Loting voor de Reserve naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 18 Julij 1839 Staatsblad no. 5z) in i83o tol de ze Hoofd Afdeeling of Reserve zijn overgegaan o! hun 34e jaar hebben voleindigd, ten gevolge van bet bepaalde bij de Art. 26, 85 en 86 der wet van den 11 April 1827 (Staatsblad no. 17) wor den attent gemaakt, dat zij tot het ontslag uit de sehatleriijke dienst geregligd zijn op den i5 Augustus van dit jd.tr mits dat hetzelve in de maand Junij aanstaande schriftelijk aan bet Stedelijk. Bestuur worde aangevraagd. En opdat niemand eenige onwetendheid zonde kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan tea Raadbuize der Stad Zieriltzeedeu 25 Mei i835. Burgemeester en Welhoaders* voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secvela-rs W. J. P. K R O E F. DU1TSCHLAND. FrWkfort den 18 Mei. Bevigten uil Athene, tot den 3 April melden het volgende: De krooning van Zijne Majesteit zal, naar men verneemt, daar geene der kerken daartoe groot genoeg is, o.i bet plein ten noorden der stad waar eerst de residentie zou ge- vesligd worden, plaats hebben. Er zijn zoodanige inrigtin»en «e. maakt, dal de plegtigbcid .geheel in bet openbaar volvoerd kan wor den tot groot genoegen van bet griekscbe publiek, hetwelk in deze zaak groot belang stelt, Over de fraaije omstreken van Athene beeft de lente thans al baren luister uitgespreid. Jammer maar dat zij in dit gewest van zoo korten duur is en thans ook nog door koude winden minder aangenaam wordt gemaakt. De dip'oma- tieke wereld is eenige dagen in groote beweging geweest over het sluiten van een handelsverdrag met Oostenrijk. De onderhande lingen daarover zijn zoo geheim gehouden dat niet eens de gezan ten der drie beschermende mogendheden er iets van te weten kre gen, wa. ot er deze heeren eemgzins gebelgd schijnen geweest te zijn. Tusschen de grieksche en duitsche soldaten te Athene hebben in den laatsten tijd gedurig twisten plaats gehad. Van woorden is het meermalen tot daden gekomen en als de soldaten dan handgemeen waren heeft het atheensche gepeupel niet zelden partij voor de Grieken getrokken, zoodat de Duitschers dikwijls moesten te kort schieten. Den 1 April werden ook weder eenige duitsche soldaten in deu Woiwodenhof door een aantal grieksche soldaten en bur gers «net stokken aangevallen. Daar - de gendarmerie er zich ook nog, ten behoeve van hare landgenooten in mengde, kwamen een tiental lanciers die in dezeu hof ingekwartierd waren, toesnellen, en joegen met hunne lansen den ganschen hoop, die wel honderd man sterk was, op de vlugt. Spoedig volgde er een aanmerkelijke oploop van volk en alle winkels werden gesloten doch er kwamen weldra talrijke patrouilles het volk werd aangemaand om een ie der naar zijn huis en zijne bezigheden weder te keeren, en de militairen werden binnen de kaserneti gehouden. Na verloop van twee uren waren de winkels weder open en was de rust volkomen hersteld. Zulke voorvallen kunnen niet anders dan verbittering tus schen de heide natiën te weeg brengen. Men meent, dat de griek sche soldaten in 't geheim opgeruid worden. De overheid heeft echter zoodanige maatregelen genomendat de twisten zich niet ligt vernieuwen zullen. In de nabijheid van Athene wordt druk gearbeid aan een groot kamp, waarin tegen den 1 Junij het gvootste gedeelte der armee zal moeten verzameld zijn. De troepen zullen aldaar tot eenige dagen na den 21 Junij den dag der krooning verblijven. Volgens eene officiële opgave, bedroegen in 1834 de gezamen lijke inkomsten der domeinen van de russische kroon 6,771,466 roebels, hetgeen, na aftrek der uitgaven op 5,194,915 roebels, eene zuivere opbrengst van i,577,55i roebels oplevert. Uit dezelfde opgave blijkt dat het getal zielen op de domeinen der kroonden 1 Jauuarij van dit jaar, 1,468,121 bedroeg, en dat in het vorige jaar de bevolking op dezelve met 19,488 zielen vermeerderd is ge worden. Den 7 dezer heeft zich onverwacht het ijs aan den mond van den Newa wederom vastgezet, en de reeds geopende scheepvaart uit da haven van Kronstadt is dus op nieuw gestremd. Z. M. ie keizer vau Oostenrijk is wederom onpasselijk. Naar men hooptzal zijne ongesteldheid geene gevolgen hebben. Den 11 is een dörp nabij VVeenen Ottakring bijna geheel eene prooi der vlammen geworden. Ook is dienzelfden dag in twee voorsteden van VVeenén brand ontstaan, waarvan een in de Jozefsütadwelke, bij hel afgaan van het berigt nog niet gebluschl was, In onze dagbladen vindt men een uitvoerig verhaal van den moed van eene dienstmeid Krettel genaamd die daardoor aanlei ding gaf tot het opsporen van eene rooversbende op de grenzen van Baden en Beijeren. Zij diende hij den waard Hoffkirch in eene land herberg tusschen Homberg en Rottweil alwaar geen knecht zijnde zij ook het werk van stalbediende moest waarne men. In November jl. zaten in deze herberg eenige landlieden bij bpt vuur, onder een glas bier, moordgeschiedenissen te verhalen, die in de omstreken hadden plaats gehad ter plaatse alwaar nog een galg stond en thans diende tot eene nachtelijke vergaderplaats vau geheimzinnige lieden. Terwijl eenige gasten hierover lagchen looft een reiziger 2 dukaten uit aan dengenen die den moed had, om ten dezen ure een kruisje op de galg te schrijven. De dienst meid Krettel, die dit hoorde, neemt het aanbod aan en snelt de deur uit. Ter bepaalde plaatse komende, hoort zij eeriig geruisch en vindt een paard aan een' boom gebonden. Zij schrijft het kruisje op de galg, doch op dit oogenbiik hoort zij eer. pistool schol. Zij maakt het paard los, springt er op, snelt daarmede weg en ontkomt gelukkigltjk het gevaar. In de herberg bewondert men haren moed en haren buit zijnde een fraai paard waarop een valies gebonden was. Den volgenden dag, zondag zijnde, be geven de waard en de waardin zich naar het naastgelegen dorp ter kerk om daarna aangifte bij het bestuur van het gebeurde te doen. De dienstmeid Krettel bleef alleen te huis. Naauweliiks was zij een half uur alleen, toen er aan de de deur werd geklopt. Het was een reiziger te paard die verzocht te mogen ontbijten. Hij hragl zijn paard in den stal en deed onderzoek naar hel fraaije paard, hetwelk hij aldaar vond. De meid verhaalde hem het ge beurde. Na eenig vertoeven beveelt hij haar eene fleseli wijn uit den kelder te halen, op een' toon, die bij haar achterdocht ver wekt. Zij ontsteekt eene kaars en begeeft zich ih den donkeren kelderwerwaarts zij door den vreemdeling gevolgd wordt. Dit bemerkende, blaast zij het licht onverwachts uit, schuift langs den muur naar boven en smijt de kelderdeur digt die zii toesluit. Na verloop van eenigen tijd komen er twee personen cankloppeif, die naar den reiziger vragen. Zij bekomen geen antwoordzij dreigen met geweld in huis te dringen doch hun wordt den loon van een geweer vertoond dat Krettel van den muur had -e.iometi en uit het bovenvenster op hen aanlag. Hierop veiirokken zi, de verschrikkelijkste bedreigingen doende. Intusschen kwam de waard Hoffkirch te huis vergezeld van dorpelingen en polic'e-bedn ndi n, die den gevangene uit den kelder haalden welke het oppcrhoolj J der rooversbende was. Het bestuur deed verder nasporingeu eu

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1