Advertentiën. ten Huize van J. SWARTS. Ben (5 eH y dezer is êene con sul era* <31, kommissie nit het hersteld evangelisch-lutersch kerkgenootschap alhier vergaderd ge dweestten ëinctö daarvoor een algemeen reglement van bestuur te ontwerpen, onder directie van zijne exc. den minister van Staat, belast met de generale directie voor de zaken der hervormde kerk enz., baron van Pallandt van 'Kcppcidie met den heer Janssen secretaris en adviseur van het departement, deze vergadering beeft bijgewoond. Tegenwoordig waren de hceren J. A. Helper Scsbrag gerpredikant te Enkhuizen; T. C. G. Everts, predikant le Gorin- chem II. Broms, van Amsterdam en A. Ebelingvan .Amsterdam. De heer CJacobi, predikant le Amsterdam door ziekte en de beer J. IV. Ummerlkanvan deti Fielder, door ambtsbetrekkingen, verhinderd zijnde om deze bijeenkomst bij te wonen hebben zich schriftelijk met de gevoelens hunner amblgenoofen vereenigd. Het door de kommissie ontworpen reglement zal eerlang aan de lot dit kerkgenootschap behoorende gemeenten worden medegedeeld. - Morgen zal alhier in bet lokaal Diligcnlia worden gebonden eene buitengewone vergadering van leden behoorende lol de orde van Vrijmetselaren onder het voorzitterschap van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, en welke de strekking zal hebben om de verschillende deelen waaruit die orde iu ons land beslaat, on der e'e'nen grootmeester te brengen» In den nacht van den n is te Amsterdam een huis geheel afgebrand staande op het lange bleekerspad en behoorende aan den leerlooijer Benninghauseri Uit eene bekend gemaakte opgave, wegens de giften, welke ten behoeve der vlaardingsche weduwen en weezen van den ver ongelukten hoeker, de Nijvere Visschertot dus verre zijn ingeko men, blijkt, dat daartoe hebben bijgedragen: Z. M. de koning j 700; Amsterdam circa 4000 Rotterdam 147°'s Gravenhage 664; Vlaardingen 1900; met de giften uit andere steden en plaatsen uitmakende te zamentot heden, eene som van ruim j I I ,000. -Uit Middelburg meldt men van den i3 Mei: Heden namid dag, omstreeks 2 uren, is van de werf der commercie-compagnie dezer stad in goede orde te water geloopenhet fregatschip Mid delburg groot 5oo last gebouwd door den scheeps bouwmeester F. Haverkampgedestkneerd voor de vaart op de Oost Indien. Uit YHssingen schrijft men van den Mei: Omstreeks 1 uur in den nacht van den 9 op den 10 dezer, werd deze stad met een onheil bedreigd waarvan dezelve gelukkiger wijze sedert vele jaren is verschoond gebleven. Op bet genoemde uur ontdekte zich namelijk brand in de brood- bakkerij van J. de Grootin de lange walstraaf, welke, als zijnde de boven de bedoelde bakkerij zich bevindende zolderaanmerkelijk beladen met ligtontvlammende brandstof (waarvan ongelukkiglijk een gedeelte moet vrur gevat hebben een ernstig aanzien zoude kunnen gekregen hebben, indien niet door de vaardige en doelmatige aangebragte hulp, zoo door het stedelijk als maritime brandwezen en de equipagiën van Z. M. korvet Medusa en het stoomschip Suri name met derzeiver brandspuiten de vlammen in derzelver eerste woede waren vermeesterd geworden, waardoor wij onder begunsti ging van het stille weder, van eene ramp zijn behoed gebleven die in aanmerking nemende het bezwaar ter verkrijging van het nooclige water, de noodiottigste gevolgen zoo voor deze stad, als voor het nabijgelegene etablissement der marine, had kunnen na zich slepen. De bij deze gelegenheid gehoudene goede orde en waakzaamheid zoo wel van de zijde der civiele als militaire autoriteiten hebben almede geen' minderen lof verdiend. De zeildag van het ter reede van Vlissingen liggende rijkskor vet Bo/eas, kapiteinduit. Palingnaar Java, is bepaald op den 14 dezer, als wanneer, naar men verneemtook Zr. Ms. fregat de Maas, kapitein ter zee Ar?dehsmet Z. K. II. prins Hendrikbene vens Zr. Ms. brik de Snelheidluit.-ter-zee Fergusononderzeil zul len gaan. De fortificaliewerkeu aan de stad Neusen in het 5de dislrict van Zeeland, benevens de beheining of fóndering der forten te Eilewouls- dijk en Breskensworden krachtdadig voortgezet. De oogst van granen en veldvruchten schijnt in de provincie Zeeland veelbelovend vooral het koolzaad dat in den heerlijk sten bloei zwaar van knop en allerschoonst gevuld staat. Zoo men verneemt zal te Domburg op het eiland Walcheren eene badinrigting worden tot stand gebragt. Reeds het vorige jaar heeft men met het gewenschte gevolg proeven daarvan genomen de schilderachtige ligging van de plaats zoowel als de aangename omstreken en de gemakkelijkheid van het gebruik der zeebaden beloven den bezoekers veel genoegen. De Javasche couranten tot den 17 Januarij behelzen berigten uit de Preanger Regentschappen van den 25 December, wegens het hevig branden van den. vuurspuwenden berg Goenloer die door hei uitwerpen yan ascb en steenen aan hei padie-gewas en de koffij! ui tten in de nabijheid van dien berg gelegen vrij aanmerkelijke schade had veroorzaakt. Ook was er den 26 December ten gevolge van zware stortregens de rivier Tje Tandoy zoodanig gezwollen en builen hare oevers ge treden dat te Kalie-Toetjang de grond ter hoogte van twee voet is overstroomd geweest. De aldaar staande gouvernements-pakhuizen Waren daardoor ruim zes duim gezaktdoch hadden verder geene schade bekomendaarentegen hebben de kazerne en bare palissa- dering veel geleden van den stroom en het afdrijvend zwaar geboomte Waardoor een gedeelte van den grond en de daarop staande palis saden werden weggespoeld, benevens een drietal bruggen, in de nabijheid gelegen. Verscheiden belgische en fransche kapitalisten Tegten thans eene maatschappij op om een' ijzeren weg van Brussel naar Parijs aan te leggen waartoe de werkzaamheden onmiddellijk na de vol ledige daarsteiling dier maatschappij een' aanvang zullen nemen, Uit Vlaanderen meldt men ons dat vooral iu het midden die^ provincie de oogst van lijn- en koolzaad hoogst belangrijk schijnt le zullen zijn. De koude der jongste dagen had eenige on gerustheid gebaard suaar dezelve is gelukkigUjk verdwenen ea de daatop volgende regen heeft meer dan het kwaad vergoed, heil welk de koude veroorzaakt had. Emancipation Een der stoomrijtuigen la Fldche is bij het aanbrengen van eene diligence en eenige wagens te Mechelen, zoo kwalijk bestuurd geworden dat het, de pallissaden van het bureauwan den ontvan ger verbrekende, met een gedeelte van dit bureau in de leuvensche vaart is gestort, en in de slijk is blijven steken. De ingenieurs Si mons en de Badderdie zich op dit rijtuig bevonden zijn 'er in tijds 'afgesprongen; - de overige personen zijn mede in '1 water ge raakt. De passagiers van de wagens hebben geen letsel gehad. Vol gens de brusselsche bladen had de conducteur, bij het stuifen van den gang, de kracht van het rijtuig kwalijk bereken^ doch heeffi dit ongeval de genen die den nieuwen weg willen beproeven geens zins afgeschrikt. Men sprak van een genootschaj) ten einde cJea belgischen spoorweg meteen dergelijken naar Parijs 111 verband to brengen; vau het voltooijen van den weg naar Antwerpen nog voor den winter en van het voortzetten der voorbereidende werk zaamheden op de wegen naar Luik en Ostende. Aan het doorgra ven van den berg van Cumptich wordt reeds gearbeid en men ra cent dat deze werken alleen i5 maanden tijds zullen vorderen. MIDDENPRIJZEN van de volyende Artikelen ie Zierikzee^ van dek i4 Mei i835. De Oude Tarwe i833 Nieuwe clito r834- Nieuwe Rogge Nieuwe Winter Gerst. Oude Zomer dito. Have Nederl. Mud de. 5,oo a 5,5o - 4,00 - 3,8o a - 3.20 a Paardeböóren. Witte Bo-ónen. Bruine dito. Graauwe Erwten 4,£ 4,00 3,co 2.60 5,5o 2,00 a 4-5o a 9.00 a 10.00 10.00 a 11.00 0,00 a 0,00 De Nederl. Groene Erwten f 5 00 Geele dito*- o 00 Koolzaad - 00 00 Zaai-Lijnzaad -< uo 00 Slag-Lijnzaad - 7,00 Raajj-CJic te Zierikzee f 00 00 Patcnt-GIie- 00 00 Lijn-Oiie bij partij. - 00 00 Raapkoeken 00 00 de Lijnkoeken- oo- 00 Muddea i 6.5» a 00o a 00.00 a 00.00 a 8.00 per vat. PRIJZEN VAN HET GEDISTELEERD, Te SCHIEDAM, den i3 Mei i835. J zonder de Eelastmg* Geuever, bet Nederlandsche Vatzonder fust Ainst. proef bet Heden overlped tot mijne biltere droefheid na eene kori- stondige ziekte van slechts weinige dagen mijne geliefde Echtgenoot KORNELIS HOGER! A ND in leven Stads Genees-Heel- en Vroedmeester alhierin den ouderdom vaa 35 jaren. ye ere, HANNAH CAES, den 8 Mei i835. v Strekkende deze tot algemeene en bijzondere kennisgeving, PUBLIEKE YERKOOP1NG in de Stads Bank van Leening, op Woensdag den 20 Mei aanstaande. De in- tressen der verloojpene Panden kunnen worden afgedaan tot dea 18, Mei. G. JANSEN, Leenhankh.oud.er. !3Unftë£tc&i:n0 KERKVOOGDEN en NOTABELEN der Nederduiiseha' Hervormde Gemeente van de Stad ZIE Pi IK ZEE', Provincia Zeeland, maken bekend, dal op Vrijdag den ir Junij i835, des voormiddags om elf uren, binnen gezegde- Stad, onder ca* dere approbatie in het openbaar zal worden aanbesteed: Eet B OU WE N van een geheel nieuw KERKGEBOIFW^ hintion gezegde Gemeente. Waarvan de bestekken in de vóórnaamste Logementen en Her bergen binnen dit Rijk ter lezing zullen liggen, terwijl wijders acht dagen vóór de besteding de vereischte aanwijzingen in loco zullen kunnen verkregen worden, en inmiddels üij den Heer P- HUIZERS, Ai., te Bredade vereisehis inlichtingen Je be komen zijn. Kerkvoogden en Notabelen ïcoïnd. F. J. OLIVIER, vi., Ter ordonnantie van dezelve W. d. de JONGE, Secretaris- COMMISSARISSEN der Zeemvsehe. Brandwaarborg* Maatschappijbrengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden, dat op Donderdag den 11 Mei i835 des middags {est een uur, ten Huize van den K.ofujhuishouder B. H. BARINGS, te Zierikzee, door hen Rekening en Verantwoording zal worden gedaan, hunner Administratie over het "afgeloapen jaar 1834 mitsgaders verslag van den steeds gunsïigen staat dezer Maatschappij wordende alzoo bij deze de Deelhebbers uitgeuoo. digd om deze vergadering met hunne tegenwoordigheid is willea vereereu. Commissarissen voornd. W. J. p. KR OEF, Op last derzelve, De Secretaris J. VERVEEN. Te Zierikzee, hij A. BE VOS, J®., Stadsdrukker, 1835,

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 2