W". 36. /JEBlRZEESCflE A0. ÏS35* COURANT» 5 ATei. Besturen en Administratiën. bet- Blaten en (öcttucjktt. Nieuwstijdingen. ,p Mingsdag BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE RIK ZEE, verwittigen de belanghebbende houders van achterstallige pretensiën ten laste dezelve Stad, Dat te rekenen van den eersten Junij eerstkomende dagelijks in den voormiddag (uitgezonderd zaturdag en zondag) ten Kantore van den Stedelijlien Ontvanger alhier zal worden gevaceerd tot de uit betaling van de resterende twee derden der onbetaald geblevene In teressen op de gevestigde Stads-Schulden te weten over de laatste helft van 1809 en het geheele jaar 1810, zullende mitsdien de houders dier pretensiën met derzelver Obligatiën ten voorschreven Kantore moeten verschijnen tot verificatie dezer Interessen, waar- Van bereids één derde ten voorleden jare is uitbetaald. Zier ik zee, den 17 April i835. Burgemeester en Wethouders voofnd., DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J.P. KBOE F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien art. 6 der Wet op de Schutterijen, van den 11 April 5827. Staatsblad no. 17.) Gezien art. 5 en 7 van Z. M. besluit in dato 21 Maart 1828, {Staatsblad 110. 6.) Brengen bij deze ter kennis Van de belanghebbende In- en Opgezetenen: Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen wor den geopend op den i5 dezer maand Mei aanstaande, en dat mits dien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zonder onderscheid die hun vijf en twintigste jaar zijn ingetreden of in het jaar 1810 zijn geboren alsmede de zoodanigen welke in vroe gere jaren zijn geboren, nog in de termen der Schutterij verkee- ren en sedert de laatste inschrijving zich" met er woon alhier heb ben nedergezet waaronder ook begrepen zijn de gepaspoorteerde Militairen en de vreemdelingen welke van buiten hel Rijk zijn ge komen/om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van den 15 tot den 31 Mei aanstaandedagelijks aan 's morgens 10 tot des mid dags 12 uren, (zon- en feestdagen uitgezonderd,) om voor de Schut- terlijke dienst te worden ingeschreven, ieder in dat register, waar toe hij volgens zijnen-ouderdom behoort, waaromtrent de belang hebbende voor zoo ver zij niet in deze Stad zijn geboren zich van eene geboorte-acte behooren te voorzien afgegeven op ongeze geld papier om te dienen voor de Schutterij ten einde de inschrij ving behoorlijk zoude kunnen geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom vervalle In de straffen bij de Wet bepaald. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerd, dat zij ver- pligt zijn bij de inschrijving opgave te doen van hunne namen plaats en tijd der geboorte, woonplaats en beroep met aanduiding Van het wijk en nommerberoep hunner ouders, of zij zijn ge huwd, ongehuwd of wednwenaarshet getal der kinderen van beide sexe, sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijn en welke de laatste woonplaats is geweest, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat lien van de schulterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet met opgave van het art. en onderdeel van hetzelve, Waarop zij zich beroepen. Burgemeester en Wethouders waarschuwen de belanghebbenden, dat de inschrijvings-regislers op den eersten Junij aanstaande finaal zullen worden gesloten en dat zij, welke zich voor dien lijd niet hebben doen inschrijven en daarna mogten ontdekt worden, uit krach (e van art. .9 der Wet en art. 6 van Z. M. besluit van den 21 Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven door den schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting worden ingelijfd, indien bet zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstel ling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben besfaam terwijl bij de Wel van den 3i December i832 nadere strafbepalingen zijn vastgesteld ten aanzien dergenen die de inschrijving voor de Schut terij hebben nagelaten en tijdens het plaats gehad hebbend verzuim tot de cattiegorie behoorden dergenen die aan de werkelijke- dienst bij de Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Gourant ge plaatst. Gedaan ten Raadliuize der Stad Zicrikzee, den 1 Mei i835. Burgemeester en Weihouders voornd., DE CI.iANÈvt., Ter ordonne.ntie van dezelven 'A- - De Stads Secretaris W, I. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEË Gezien de kennisgeving van den lieer Arrohijissenieats IJker in dit District, van den 29 April jl.n°. 142. BreDgen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbende In- en Opgezelenen van deze Stad en het Poortambacht, dat tot den Herijk van alle de reeds ingevoerde Maten en Gewigten, bene vens de Vochtmaten voor den handel in het groot ej\ klein zal worden gevaceerd ten huize van den Heer Arrondissements-IJker op de Oude Haven wijk A n°. 371 alhier, te rekenen van den 7 tot en niet den laatsten dezer maand Mei, op alle de werkdagen van des morgens 9 tot 12 ure en des namiddags van 2 tot 4 ure* te weten Maandag èn Dingsdag: alleen ijzer en koper gewigt. Jf'oensdag; lengte- en inhouds-maten voor droogte waren. Donderdag: (voor den middag, voor de landlieden) alle mateit en gewigten zonder onderscheid. Vrijdag: alle de vochtmalea welke behoorlijk schoon gemaakt zullen moeten worden aangeboden en eindelijk Zaturdag: voor den middag, het medicinaal en göud-géWigh Wordende mitsdien alle nering- en winkeldoende In- en Opgeze tenen mitgaders allen die tot uitoefening van hun bedrijf, zoo wel als ambtenaren en openbare administratiën die in deïzelvei! ambtsbetrekkingen verpligt zijn gebruik te maken, van maten en gewigten, bij deze op het nadrukkelijkste aangemaand, om dei» opengestelden termijn voor den Herijk niet te verzuimen zullende de nalatigen zich zeiven de gevolgen daarvan te wijten bebtefti En opdat niemand biervan onwetend zijzal deze worden afge kondigd en in de Sfads-Gourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zicrikzee, den 4 Mei i835. Burgemeester en Wethouders voorpd. j DE CRANEvt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J! P. KROEF: DUITS CR LAND. FkAnkfo?t, den 27 April. Vari Triest Wordt onder dagteellcning van den 18 April gemeld dat daar weder twee schepen van Alexan dria waren aangekomen met brieven van den 22 Maart, waarin de nog altijd hevig en heviger woedende p-st met de donkerste kleu ren wordf afgeschilderd. Deze verwoestende epidemie had zich toeix reéds in alle provinciën van Egypte verspreid en dat wel met zulk eene boosaardigheid, dat niemand zich herinnert Raar ooit Zoo veel slagtoffers daags te hebben zien wegmaaijen. Ook op de oostenrijksche handels-brigantijn Pilalus, was de pest almede uitgebroken nadat dit schip de haven van Alexandria had verlaten en bad op den korten overtógl van daar naar Kandia, 'de,helft der equipagie ten gravë gesleept. Beriglèn uit Konstanti- nopelvan den 6 April spreken van zware zeestormen en van tien daardoor verongelukte schepen onder anderen zou ook eene stoom boot met man en muis zijn vergaan. Uit Sciitari schrijft men dat in Opper-Albanie de ontevrédenheid en gisting der gemoederen hand over hand toeneemt en men daar dagelijks eenea algemeenen opstand te gempet ziét. Eenige dagen geleden, is in de zaak van ,den luitenant Koseriti en consorten die van hoog 'verraad en zamenzweering tegen koning en vaderland (Wurtemberg) beschuldigd waren, door het opper- militaire geregtshof ,'uitspraak gedaan. Gemelde officier benevens de si-rjant l.e'hr zijr. ter dóód veroordeeld, terwijl de'overige officieren en onderofficieren deels tot vesting- deels tot tubhthuisstraffen ver wezen zijn. Beide ter dóód veroordeelden zijn daarna, onder mili taire escorte naar dé geregtsplaats gebragt om het tegen hen uit gesproken vonnis te ondergaan 'maar op liet oogénbük, dat de stral aan hen zóu vyorden voltrokken zónd Z. M. dé koning e'e'n zijner officieren, mét hét bevel, tóf genade, hetwelk zulk, eene algemeehe blijdschap onder de tallooze aanschouivers te 'Weeg bragtdat de strafplaats van een herhaald Leve de koningLeve de koning! weergalmde. Ook den overigen veroordeelden is naar men verneemt, eene vermindering van straf ten deel gevallen. De sileziscbe courant van den 22 April meldt uit Rreslau dat door den hoofd opzigter der daar bestaande UniverMtéiis-sterren- wacbtden lieer van Rogusldwskiin den nacljtvan t'len 20 op den 21 dézer, eëne nieuwe komeet is ontdekt, welke ontdekking zich in den daaropvolgenden nacht bevestigde. Het is geenszins de Halleij- sclie komeet, welke volgens de gemaakte berekeningen in het ster renbeeld van den Stier staat, maar eéné andere, nieuwedie in bet sterrenbeeld des Bekers staat, en zich, door middèl van een góéden teleskoop, als 'eene ronde nevelvlek vertoont. Men ziet met verlan gen nadere omstandiger beriglen aangaande dgze ontdekkingte genjöct.

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1