Advertentiën. V Gedurende den nacht Van den 11 hoorden Wij ïiler aanhou dende losbarstingen die veel naar kononschoten geleken. Men ver moedde dat het noodschoten waren van een vaartuig, zood.it oogen- blikkelijk eenige booten in zee gingen en van devesting zes seinscho ten werden gelost om te kennen te geven dat de vermoedelijke schipbreukelingen spoedige hulp te verwachten liadden. Doch gis teren kwam het cngeische oorlogschip Fireflyvan Truxillo alhier aan en bragt bet berigt mede dat de losbarstingen welke men geboord had veroorzaakt waren door de ontploffing van eenen vnurspuwenden berg in de binnenlanden van Guatimala 60 engel- sche mijlen van Truxillo. In weerwil van dezen geduchten afstand was het dek van de Firefly met asch overdekt geworden. FRANKRIJK. Parijs den 3o Maart. Hel lijk van den poolschen kolonel Sli- tviski, welke voor drie maanden alhier is overleden en op het kerk hof ere la Chaise is begraven is opgegraven en op hevel van den ruasischen ambassadeur naar Warschau gevoerd. Deze officier beeft de brug van Praga doen springen en moedig tegen de Franschen gestreden op welkers grond hij dan ook niet kon begraven blijven. De pastoor van Neuville-sur Escautin het departement van het Noorden onlangs ontdekt hebbende dat er in zijne woning ge elden werd, in den tijd, dat zijne bediening hem uit dezelve riep, belastte dien.svolgens laatstleden zondag een zijner parochianen met de bewaking van zijn huis, gedurende dc hooge-mis. De jklok had naauwejiijks den geloovigen in Gods tempel geroepen, of de waker zag eenè ladder tegen den muur van den tuin der pastorij rigten vervolgens een persoon op den muur verschijnen en in den tuin ne derdalen. Dezelve drong in huis; doch hoe groot was zijne verba zing aldaar eenen tweeden persoon te vinden. Wat komt gij hier dóen?" vroeg hem den waker. «Wat doet gij hier?" hernam de andere. »Ik," zeide de eerste, met rondborstigheid, «wel bl ik kom hier mijnheer den pastoor bestelen en ik geloof dal gij het zelfde voornemen hebt." De andere bekende zulks. «Als dat zöo is," voegde de waker daarbij, «de mis gaat naauwelijks aan; indien wij eerst een flesch wijn op de gezondheid van mijnheer den pastoor dronken, wij zouden daarna des te beter kunnen werken." Men ging naar den kelder; dan aldaar komende, schopt de waker den dief van de trappen en sluit hem in den kelder. Bij de in hechtenisneming van denzelven bleek hetdat hij tot de parochie des pastoors behoorde, en des anderen daags heeft men zijnen vader en schoonzuster insgelijks in verzekerde bewaring geuomen. Uit Lyon deelt men het volgende mede: In 1819 vermiste de heer C. koopman in wollen dekens, zijn tweejarig zoontje hetwelk nog kort te voren in het magazijn Van zijn' vader gespeeld had. Alle nasporingen waren te vergeefs. Verscheidene jaren verliepen. De heer C. verliet den handel en verwijderde zich uit Lyon alwaar hij een van zijne kindereu verloren had. Voor weinige dagen stierf renearme vrouw welke den vicaris der parochie deed komen, hem verklaarde, dat zij in. 1819 een kind had geroofd hetwelk zij gebruikt had om haar handwerk als bedelaarster met beter gevolg voort te zetten. Zij Vertoonde de kleederen, welke het kind toenmaals had aan gehad, en noemde de plaats en den dag waarop zij fielzelve. had wegge nomen. Het was 1111 een' jongen van 18 jaar, die nevens het sterf bed zat en met veel belang naar het verhaal luisterde. De gees telijke heeft onderzoek naar het verblijf van den gewezenen koop man gedaan ten einde hem zijn' zoon terug te geven. NEDERLANDEN. s'GrAVenhage den 7 April. Het hof van assises der provincie Gelderland heeft, in deszelfs zitting van den 3 dezer, Ludvtfich Sasse beschuldigd van valsche geldstukken vervaardigd en in omloop gebragt te hebben, niet schuldig verklaard, en dezelve is terstond daarop in vrijheid gesteld. Gelijk men weet was de aange klaagde door het hof van assises te Amsterdam, te dezer zake, ter dood veroordeeld doch was dit vonnis door het hof van cassatie wegens gebrek in deze vorm der regtsplegingvernietigd en naar het hof van assises van Gelderland verzonden. Naar men verneemt zullen de beide bataillons der 10de af- deeling, alhier in garnizoen en tot de derde divisie van bet leger hehoorende met den 1 Junij het kamp van Rijen betrekken en daarna Nijmegen tot garnizoensplaats bekomen terwijl de batail lons der 8ste afdeeling, thans aldaar in garnizoen, alsdan in onze vesting in bezetting zullen komen. Men meldt uit Cleve dat aldaar eerstdaags de doodstraf, door de guillotine zal voltrokken worden aan Carel Lomankleedermaker van beroep, die het vorig jaar een Israëliet, welken hij geld schuldig Was tusschen Xanten en Kommersman na hem beroofd te hebben heeft vermoord. De heer Harry Salmland, een der rijkste kooplieden van Liver poolheeft dezer dagen een valk ontvangen van de Kaap de Goede Hoop, alwaar dien vogel gevangen is. Hij heeft om den hals een gou den band waarop men in het engelsch deze woorden leest: Deze valk behoort aan Koning Charles IIa. d. i665; zoodat hij su reeus 170 jaren dien halsband draagt. Hoe oud was hij nu wel, toen men liem dezelve heeft omgedaan en hoe lang zal hij nog leven Het is een valk van de grootste soort, heeft nog veel levendigheid en kracht, doch de oogen zijn een weinig verduisterd, en de \^derenwelke den bals omringen zijn geheel wit geworden. - De pruissische dagbladen spreken met veel ophef van eenen in woner van het dorp Rottenholm nabij het stadje Filebne, in West- Pruissen. Deze i35jarige grijsaard diende als militair 67 jaren,, onder drie koningen van Pruissen woonde 27 veldslagen bij en bekwam verscheidene wonden. In den zevenjarigen oorlog werd hij door-de Russen krijgsgevangen gemaakt en hem een paard onder het lijf gedood. Na in het jaar 1785 gepasporteerd te zijn werd hem eenen gelde] ij ken onderstand van eenen rijksdaalder per maand toegestaan; in 1793 werden hem 2, in i8o5 3, in i8i5 4 en in 1825 5 rijksdaalders maandelijks toegekend, en den i5 van élke anaand gaat hij dit geld nog zelf te voet halen van Filebne meer ,daa eene sqi;1 vaa zijue woonplaats, Jlij heeft ia de drie-huwelijken slechts drie kinderen bij zijne vróuwen verwekt, ëën zoon. en twee dochters; doch hij smaakt het genoegen de achter-kleinkinderen vAa zijne dochters in leven te zien en hij stelt zich door zijne opge ruimdheid nog eene reeks van levensjaren voor. - Te Londen zijn onlangs twee personen ter dood gebragt na melijk Waile, oud 17 jaren, en Winter, Oud 21 jaren. De laat ste zeide, onder het volvoeren der straf: «Broeders en zusters! ik sterf onschuldig. Ik heb de misdaad niet bedreven waarvoor ik gestraft wordt." Hoewel de voorbeelden eener hardnekkige ont kenning van welbewezene misdaden gansch niet vreemd zijn leest men in de engelsche bladen, dat een ander veroordeeldeweinige dagen geleden ter dood gebragt, na de teregtstelling onschuldig is bevonden. Zijne groote gelijkenis met zekeren Savage, die zich 8 jaren geleden aan moord had schuldig gemaakt, is oorzaak eener droevige dwaling geworden. Deze ongelukkige Was onderhevig aaii vallende ziekte, die zijn verstand had gekrenkt, en hem demogelijk heid had benomen zicb te regtvaardigen. (Weekly Messenger.) In den Messagen de Gand leest men den volgenden edelen trek van het karakter van Z. D. H. den hertog van Saxen-Weimar «De hertog van Sax en-Weimar was gedurende zijn verblijf te Gend gewoon jaarlijks eene som van ongeveer 365 fr. te geven ten be hoeve der liefdadige gestichten van den kanunnik Triest. Deze te voren zoo regelmatige menschlievende daad had sedert de revolutie en het vertrek der familie Saxen-Weimar opgehouden. Men ver zekert ons thans dat mijnheer de kanunnik Triest voor eenigen tijd de voortduring daarvan verzocht hebbende, hem van wege dea hertog geantwoord werd dat het aanzoek billijk was en dat de revolutie nog niet overal de menschlievende daden verbannen had. Diensvolgens is niet alleen de jaarlijksche som maar zijn ook alle achterstallen sedert de omwenteling aan den kanunnik Triest uit betaald geworden. De belgische Indèpendant vermeldt dat de baron de Stassart tot grootmeester der vrijmetselaars-orde in Belgie verkozen is. Den 29 Maart 11. is uit de Schelde, tegenover de citadel, een i2ponder stuk geschut met affuit opgehaald, aan eeu der hoi- laztdscne kanonneerbooten behoord hebbende. Het antwerpsch Handelsblad berigt, dat men sedert eenige dagen een aantal landbewoners uit de omstreken van Thienen ia Antwerpen ziet aankomen die hunne geringe bezittingen te gelde gemaakt hebben en van een gedeelte daarvau een schip hebben uit gerust om hen naar Amerika over te brengen, ten einde aldaar een-beier lot te zoeken. Het getal dezer lieden bedroeg omtreriÊ tachtig, nog slechts op goede windsgelegenheid voor de afreis wach tende. 164ste KONINKLIJKE NEDERLANBSCHE LOTERIJ. Vijfde Klasse. Vij f en twintigste Lijst N°. 577 ioo0 Zes en twintigste Lijst B 8294- 25,ooo 5i32 - 5ooo> 20 5o i - iooö Zeven en twintigste Lijst. 181091000 Acht en twintigste Lijsi, 4^4^, 213^4ieder- iooo Heden verloste van eene welgeschapene DOCHTER JOHANNA van WE EZ EL, geliefde Huisvrouw van zlerikzee den 9 April 1835. A. GUDDE. Te Nieuwerkerk in Schouwen, op Woensdag deu i5 April i835f 's morgens ten 10 uren. W. HENDRIK SE zal, ten overstaan Van de Heer P. C« de WINTER, Notaris te Zierikzee, ie koop presenteren y differente W A G E N S 3 nieuwe PLOEGEN, 3 dito EG GEN, 3 dito 8AKSLEDEN, 3 dito SLEPERS, 2 PER- W E T K A R R E N KRUI W AGENS/ kompleet voorzien van Smidswcrk eenig BLOK HEEL HOUT, MUS TERD, SPAANDERS en wat meerder zal geveild worden. PUBLIEKE VERKOOP op Dingsdag den 28 April i835, 's morgens ten 9 uren, ten huize van Juf vrouw J. LOOK MAN. binnen de Stad Zierikzeeaan da Zuidzijde van de Pontstraat ten overstaan van den Notaris G. PLEVIER BOOM, van eene aanzienlijke partij M E U B Ei LEN, HUISRAAD en andere ROERENDE GOEDE REN waarvan daags te voren voordemiddags Particuliere- en nademiddags algemeene Kijkdag zal plaats hebben. UIT DE HAND TE PACHTEN3 Bunders 99 Roeden 44 Ellen WEILAND, gelegen in 't Zui- dervierendeel vau Schouwen bij de Gasfbuisdreve onder Kerk- werve in het Eenwerfbevang de 7de mate, n°. 11 12 en i3. Te bevragen bij D. WALLAS T. Met Mei een bekwa me SMIDSKNECHT benoodigd bij de Wed. M. BE ENS, te Haamstede. fle Zierifcïe&j bij A. DE VOS^ Jz.Stadsdrukker 1835c

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 2