ZÏ®]»ÏRZEESCHE Jrw/ Bingsdag A0. 1835. C O U A M T. 24 Maart. Bésturen en Adminis traliën. N ie u wstij d ingen 3Y°. 24. v. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER eQ WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE, Provincie Zeeland, brengen door deze ter kennis van der ze'vei' In- en Opgezetenen, dat de jaarlijksche Paarden- of Halfvasten- markt, als van ouds, binnen dezelve Stad op Donderdag den 26 Maai't aanstaande zal gehouden worden. Zierikzee, den 17 Maart i835. Burgemeester en Wetliouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. j. p. KR OEF. BEKENDMAKING BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. ïn aanmerking nemende dat de toestand der Yisscherij binnen deze Stad opgerigt, van zoodanigen ongelukkigen aard ,is dat tot eene ontbinding der reeding en verkoop van de voorhanden zijnde Schepen en Goederen zal moeten worden overgegaan'. Roepen bij deze bekendmaking, krachtens resolutie genomen hij den E. A. Raad dezer Stad, alle de houders van Effecten ten laste dezer onderneming op om op Zaturdag den 28 Maart i835 voor- middags elf uren te compareren in eeiie der zalen van hét Raad huis van gezegde Stad ten einde op de alsdan te gevene opening van zaken gezamenlijk te besluiten zooals te rade zijn zal. Zierikzee, den 11 Maart' 1835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt. Ter ordonnantie vau dezelven, De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. DUITSCIIL AND. Frankfort, den 16 Maart. In het Harlzgebergte is gedurende de eerste acht dagen dezer maand zoo veel sneeuw gevallen dat dezelve op onderscheidene wegen tien voeten hoog ligt, én men ge noodzaakt is, dezelve met kracht van manschappen op te ruimen, ten einde te zorgen dat bij dooivveder de wegen niet ^onbruikbaar worden. Z. K. H. prins Wilhelm van Pruissen is den 11 dezér te Wee- nen aangekomen en in het keizerlijk paleis afgestapt. Waarschijn lijk zal de prins Schwarzènberg wederkeerig naar Berlijn gezonden worden om van het overlijden des keizers het officieel berigt over te brengen. Na het einde van den zwaren rouw zal keizer Ferdi nand in het aartshertogdom plegtig gehuldigd en als keizer van Oostenrijk en koning van Boheme gekroond worden. De Rhein i/nd Mosel Zeitung meldt uit Coblentz het volgende: In het jaar 1834 werden aan den linker-rijnkant van ons regering- district 53 wolven gedood namelijk 1 oude wolvin 3 oude wol ven en 49 nestwolven. De meesten komen uit de kreitsen Adenau en Cochem. De premiè'n voor het dooderi dier wolven hebben te zamen 242 tbalers bedragen. De Elberfelter Zeitung deelt het volgende mede van Danlzig, dd. 2 Maart De uitzigten voor den graanhandel worden steeds duisterer de speculanten zijn vermoeid anders kwamen van En geland gewoonlijk bestellingen aan doch de huizen die ze gaven, koopen tot zeer lage prijzen in Engeland inlandsche granen op waarmede zij de handen ruim hebben. Uitzigten op misgewas zijn er nieten indien wij dit hadden zouden de oude voorraad-op- legginge.n toereikend zijn 02a het gebrek te dekken want alhier liggen nagenoeg 20,000 lasten oud graan langs den Weichse! circa x6,000 lasten 10,000 lasten verwacht men het aanstaande voor jaar rekent men nu, dat te Amsterdam nagenoeg 23,000 lasten graan liggen, in Engeland circa 16,000 lasten onder koningsslot, behalve nog de opleggingen in andere havens waarbij zich nog voegt het restant van i834, dan kan men ligtelijk bevroeden dat, ver mits nergens behoefte is do speculatie-geest moet verlamd zijn en wij gelooven spoedig alhier 127 a i28pondige rood-bonte tarwe a 5o daalders per last te zullen kunnen koopen mits slechts orders inkomen,, waaraan het siuds. gcruimen tijd heeft ontbroken. Er is beproefd gewordenv, om door meel-uitvoer de opleggingen te ver minderen maar de ondernemingen daarin zijn niet gelukkig ge slaagd er ligt nog veel in Engeland hetwelk aldaar verzuurd aangekomen en onverkoopbaar is." Den 3 Maartvasten avond was voor vele kerktorens in Zwa- ben een noodlottige dag. Door den bliksem getroffen, stonden de kerktorens van vier dorpen in brand en een vijfde toren die van Dcttingen stortte geheel in, eu vernielde ia zijnen vaj ook dc kerk, Dit laatste ongeluk had nog treffender kunnen worden zonder de omstandigheid, dat juist de schoolonderwijzer Schuierop den aan- gang naar de kerk zijnde, door het uitvallen van* eenen hoeksteen, uit de tweede verdieping des torens op het gevaar der instorting opmerkzaam gemaakt werd, waarop hij dadelijk toeliep, de knapen die met luiden bezig waren deed ophouden en hen gelijk ook de kinderen zijner schooldie zich reeds tot het gebed in de kerk vereenigd hadden, beval om zich ©ogenblikkelijk uit dözelve te ver wijderen zelf nam hij een der kinderen bij de hand en alles ijlde ter kerke uit. Naauwelijks buiten gekomen, stortte dé toren met vreesselijk gekraak in, en rigte in de kerk de grootste verwoesting aan. Niemand ontving echter nu daarbij eenig k-isel dan hel kind alieen hetwelk de heer Schuier aan de hand had en hetwelk door een en steen eene gelukkigen onbeduidende verwonding aan helho'oid bekwam. GROOT-BUI TT ANNIE. Londen, dén i5 'Maart. De beriglen van de Kaap de Goede Hoop van de laatste helft der maand Januarij luiden ongunstig, nopens de vijandelijkheden met de Kaffers. Deze laatsten hebben met omstreeks 20,000 man, een onverwaehtén en stouten inval in dé kolonie gedaan, en daarbij vee! gemoord, geroofd en'ver woest. Men rekende dat-zij 3o,ooo stuks hoornvee, 18,000 scha pen en 1000 paarden buit hadden gemaakt. Volgens de laat&te opgave bevonden zij zich op 6 uren afkiands vari Gr'ahams-sfad alwaar het gros der britsche krijgsmagt onder bevel van den l/iiL koil. Smith, was vereenigd, en wer'waarts yam de Kaapstad al de beschikbare troepen met krijgsbehoeften gezonden werden. De. be woners van de grensplaatsen haddéa hunne woningen verlaten er? zich tot ouder de bescherming der krijgsmagt terug gelrokken. Da aanvoerder der Kaffers, Macötia geheèten had bev I gegeven om alle blanke inwoners ter dood te brengen maar om de zendelin gen te sparea. FRANKRIJK. Parits den 17 Maart. Men heeft hier doe: b/jongewone gele genheid brieven uit Madrid tot den 8 dézer. Het scheen, zeer moetje lijk te zullen zijn een geschiktea ouvo-p-r -c -••• den president- minister Martinez de la Rosa te vindon hij mogt willen aftreden. Ten gevolge der beschikking.?*.- *..,3 den «.le.uwea oorlogs minister had er groote bewegingen o:.o',-r de troepen plaats. Reeds hadden drie regementen de hoofdstar ver la tea die met twee re- ge merit en vrijwilligers vereenigd eene divisie zouden uitmaken onder den generaaal Cordova, die Ca ratal!a in Navarre moest ver vangen aan welken laatsten het opperbevel in Valentia en Murci« is opgedragen. Sommigen verhaalden dat 'Valdbz het mobiele le gertegen het aanstaande voorjaar op 6o!opo man,wil gebreg-! hebben en zich dan welligt zélf aan het hoofd er van zal plaatse?*.. Zestig leden van de kamer der procuradores hadden een erscex-- schrift aan de koningin ingediend, ter bespoediging der otu-'-alsAïIa en mobiel-verklaring van de stedelijke wachten. Te Toledo was zeide men een bedenkelijke opstand .c.iJjr da soldaten van het 2de regement van linie uitgebroken. De heden bekend gemaakte berigten wogens Spanje luiden als volgt :N Mina beeft bij zijne aankomst in de vallei van Ulzarnatelt. noordoosten van Pampeluna gelegen, den 12 nabij Liza o Zumaic&> cdrreguy ontmoet, die uit de vallei van Amescoa. was aange komen, aan 'net hoofd van negen bataillons, waarbij zich de yij.f gevoegd hadden welke Eiisondo hebben geblokkeerd. Dadelijk is een hevig gevecht ontslaan. De Carlio lea zijn op alle punten teruggedreven. Mina is nog dienzelfden dag te Legasa nabij St. Estev.m aange komen en heeft zich dadelijk naar Eiisondo begeven. Jqureguy was den 12 te Lezaca en moet zich weder met Mina vereenigd hebben. Uit deze tijdingen blijkt op nieuw, dat de Garlistén die sedert eenigen tijd alle mogelijke moeite aanwenden om Eiisondo tè "b'e- magtigen daarin telkens door den generaal Mina worden te leur gesteld. Van Toulon schrijft men, dat het amerikaansch eskader, dat sints eenigen tijd bij de Baleariscbe eilanden vereenigd'is beslaat uit twee linieschepen twee fregatten, écu korvet en eene brik, eu binnen kort nog zoude versterkt worden. In de havens der Mirfr dellandsche zee boezemde de nabijheid dezer vloot eenige bezorgd heid in. Een fransch vaartuig dat den 17 Fcbruarij Maltha, verliet, brengt het berigt over, dat destijds het engëlsch eskader met al wat in staat was zee te bouwen naar de Levant was vertrokken. NEDERLANDEN. 's GrAvenhack den 20 Maart. Men spreekt weder van de waar schijnlijkheid, dat met April aanstaande eene a Igemeëne verandering i in de kantonnementen van het leger te velde zal plaats hebben. J Te Uirum hebben de ingezetenen den 1 5 dezer weder, niéuwe I tooneelen van verwarring en wanorde beleefd. De wel eerw. P. ud. da Clouxpredikant te Vierhuizengisteren morgen 'bier-ter plaatse de predikdienst verv nlicudewerd omstreeks half elf ia

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1