ZIERIÜ2EE$CHE A*. 1835. COURANT, Besturen en Administratiën. Nieuwstijdingen. 23, Vrijdag 2© Maarte BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland, brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenendat de jaavlijksche Paarden* of Half vasten- markt, als van ouds, binnen dezelve Stad op Donderdag den n6 Maart aanstaande zal gebonden worden. Zierikr.ee, den 17 Maart i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezélven, De Stads-Secrètaris, W. J. P. KR OEF. th&üm&U Mllïiu. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 2 JERIK ZEE. Brengen bij deze ter kennis van de Lotelingen voor de Nationale Militie dezer Stad, voor «835. Dat de Militie Raad dezer Provincie deszelfs tweede zitting voor dit kanton zal houden op Donderdag den 26 Maart 1835des ■morgens 10 ure, in de Abdij te Middelburg, voor welken Raad zul len moeten verschijnen alle Lotelingen, die vermeenen regt op vrij stelling te hebben, terwijl de zoodanigen welke geene reclames heb ben in te brengen, niet behoeven te verschijnen en alzoo voor de dienst zullen worden gedesigneercl. Dat de Militie-Raad deszelfs derde zitting voor dit kanton hou den zal op Woensdag den 8 April aanstaande ter ure en plaatse .als voren tot het aannemen van Plaatsvervangers en hët regelen van Nummerverwisselingen; eindelijk, dat de belanghebbenden zich niet op het ontvangen van een oproepingsbillet moeten verlaten en dat bet voorgeven van geene oproeping te bebben ontvangen, nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning Voor den Militie-Raad kan worden aangevoerd. Zierikzeeden 26 Februarij i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, W. J. P. KR OEF. DUITSCHLAND. Weenew, den 7 Maart. Het lijk van wijlen den keizer is heden namiddag, overeenkomstig zijn in de nagelatene papieren uitgedrukt verlangen op eene zeer eenvoudige wijze bijgezet. De eerste opper hofmeester ging voor de lijkkoets, de kapitein der keizerlijke garde Vólgde dezelve en verder waren achter hel lijk de keizer de keizerin en de keizerlijke familie, voorts de gansche geestelijkheid. I» de kerk werd het lijk door den aartsbisschop ingezegend en Vérvolgens in de keizerlijke groef uedergelaten. Naar men verneemt heeft keizer Frans aan zijne familie een aanzienlijk vermogen nagelaten. Op last des tegenwoordigen keizers is het volgende uittreksel uit het testament van den overledene bekend gemaakt: 14. Mijne liefde vermaak ik aan mijne onderdanen. Ik hoop, dat ik voor hen bij God zal kunnen bidden en ik noodig hen uit tot trouw en verknochtheid jegens mijnen wettigen opvolger gelijk zij ze mij in goede en kwade dagen hebben bewezen. Ik betuig aan mijne getrouwe armee mijne hartelijken dank voor de diensten, die zij mij bewezen heeft, en door welke zij mijnen troon heeft be houden. Ik noodig ze uitaan mijnen opvolger steeds dezelfde trouw en verknochtheid te bewijzen. Aan alle staatsdienaars die mij goed dienden f betuig ik hiermede mijnen dank." De tegenwoordige keizer heeft weder onderscheidene eigenhan dige brieven uitgevaardigd, «als: i°.) Aan zijnen oom den aartshertog Palatijn, strekkende om den- zelven te bevestigen inde hoogste rijkswaardigheid, welke hij sedert veertig jaren in het koningrijk Hongarije heeft bekleed 2°.) Aan zijnen oom, den aartshertog Ueinierdie onder-kooing van hel Lombardisch Venetiaansch koningrijk blijft. 3^.) Aan zijnen neef, den aatshertog Ferdinand van Oostenrijk- Este die aan het hoofd van het burgerlijk en militair bestuur van het koningrijk Gallicie en Lodomerie zal blijven. 4°.) Aan zijnen oom den aartshertog Lodewijkten einde deze Z. M. in de regering moge blijven bijstaan met den raad waarmede hij wijlen den keizer steeds heeft gediend. Verder beeft de keizerbij een bijzonder rescript, de wetten privilegiën en vrijheden van het koningrijk Hongarije bevestigd. De keizerin-weduwe zal den titel van keizerin-moeder voeren cu een gedeelte van het keizerlijke paleis Ie YVeencn blijven bewonen. Uit Petersburg, schrijft men van dén 3 Maart: In den loop des vorigen jaars zijn door Koustantinópel gekomeri 5o8 pelgrims uit het russische rijk te weten: 106 christenen (£2 mannen en 54 vrouwen) naar Jeruzalem en den berg Athös35r Israëliteo 154 mannen en 197 vrouwen) tiaar Palestina en 5i Ma- homedanen, onder welken eene vrouw naai* Mekka. De hoofdstad Moskou had op het einde van t833 éene bevolking van 333,26o ingezetenen onder welke ao5,»ao van het mannelijke en 128,140 van het vrouwelijke geslacht. Er bevonden zich aldaar 5i laken-fabrieken 59 zijden-fabrieken 174 katoen-fabrieken 24 wolspinnerijen, 8 hoedenmakerijen 10 shawlmakerijen enz. in het geheel 346 fabrieken met 15970 werklieden. De oostenrijksché regering heeft onlangs eenen door de pro testanten sinds lang gekoesterden wensch vervuld namelijk dat bij de hongaarsche regementen, onder welke zich een groot aantal protestantsche soldaten bevinden protestantscbe veldpredikers mo gen aangesteld worden. Voor de in Italië liggende hongaarsche re gementen zijn twee evangelische leeraars benoemd. Uit Napoli di Romania schrijft men van den 1 Februarij Van Hydra zijn er twee expeditiè'n met turksche en griekscbe pro ducten'naar Nederland afgezonden. Te Patras is inen bezig, om er eene gereed te maken niet camata en akerdoppen. Van hier is men Voornemens eenè lading met diverse artikelen naar Amster dam te consigneren en van Santorin heeft inen naar Smyrna hst gegeven tot bevrachting van een vaartuig om met eene partij van 700 fusten wijn de amsterdamschè inarkt te beproeven. Dat er slechts weinig van deh handel alhier te rermelden valt, ligt niet daaraan dat men geene pogingen in het werk stelt om denzelven te verlevendigen, maar aan de omstandigheden in welke men hier verkeert en het buitengewone geldgëbrek bij de kooplie den welke niet in staat zijn speculatiëu van eenig belang te on dernemen. Wanneer de aanstaande meerderjarigheid des konings hier rust en vrede te weeg brengtdan zoude zich ook hier voor den neder- landschen handel een ruim veld kunnen openen. (Staats-Courant.) NEDERLANDEN. 's Gravenkage den 18 Maart. Z. K. H. do prins van Oranje is eergisteren tegen den avond ia Tilburg aangekomen alwaar Hoogst- dezeive op eene luisterrijke ea regt hartelijke wijze is ontvangen ge worden zoo door de zich aldaar bevindende hoofd- en verdere oSiciereu van den algemcenen staf en der vorige korpsen als van de zijde der ingezetenen en onder anderen verwelkomd is door de leden der onderscheidene boog-söcieteilen met bare vaandels t die ter inhaling van den prins opgetrokken waren. De ontzettende hooge grondbelasting, die op de ingezetenen van Antwerpen drukt, veroorzaakt aldaar, bUter misnoegen, De grondeigenaars hebben zich met de dringendste klagten tot de rege ring der stad gewend. Deze beeft die klagten billijk ondersteund en dezelve aan hel gouvernement verzonden doch daar de inge zetenen geen regt verwachten beeft er zich in de stad eene associatie geformeerd voor de weigering der grondlastenwelke associatie op de beurs van deu 12 11. algemeen bekend was, (Journal de Commerce d Anvcrs.) Onder de velé misdadigers die in Belgie voor de regtbanken verschijnen, is zékere Elio Nicaisèvan Wavre, oud 18 jaren den. 10 Maart voör hethofvaii assises van Brabant! verschenen, beschul digd, op den weg van Brussel naar Wavre, een jongeling van i5 jaren tè hebben vermoorden uitgeplunderd. Ten zijnen laste worden 42 getuigen gehoord. De overledene graaf Araldschejewde «lichter der militaire koloniën in Rusland, sedert 1817, beeft in zij n testament een kapi taal van 5o,ooo roebels beschikt tot prijs voor dien russischen ge schiedschrijver, die ua verloop van ioo jarensedert den doöd van Keizer Alexander Idat is, ten jare *92*5, de beste, volledigste en meest authentieke geschiedenis van gezegden keizer in het russisch. vervaardigt. Het hoogste wetenschappelijke coilegie in Rusland be oordeelt de waarde der prijsschriften. Na Si jaren zal de academie (Ier wetenschappen openlijk bekend maken dat de tijd der bekroo ning nadert, en ten jare 1920 de tiitdeeling der prijs volgen. De vervaardiger van het bekroonde werk ontvangt drie-vierde van het dan voorhandene kapitaal; een-vierde deel blijft ter beschikking der akademfe van wetenschappen, en wordt gebruikt tot het druk ken des wevks van hetwelk tien duizend exemplaren, tegen mati gen prijs, zullen verkocht ivorden. Het uitgezette kapitaal wordt tegen 4 Pct* renien aangelegd en zal ten jare 1926 tot 1,918,69» roebels vermeerderd zijn, zood.it de bekroonde schrijver 1,409,220 roebels banco ontvangt, flooger prijs heeft een schrijver wel niet verworven. Te Westminster in Engeland is het getal der kinderen, die gedurende het afgeloopen jaar door d# vlammen zijn omgekomen omdat zij door hunne ouders alleen gelaten waren, verschrikkelijk i bet bedraagt meer dan 100. Hieronder zijn vier vijfde meisjes ert een vijfde jongen», hetwelk; kan toegeschreven worden aan de ligte J kleqdcren van eerstgemelden. Dc Noord Amerikanen hebben ia de laatste tijden eeDe hoogst-

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1