ZÏERIM.ZEÉSC A../. E Besturen en Aclministratiën. N ie u wsti j dingen V. 21. 7> Vrijdag INSPECTIE VOOR. BE VEKLOFGAN62RS DER EOB1EI.E SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 26 Februarij jl. (provinciaal- blad n°. 22.) Brengen door deze ter kennis van de belanghebbenden: i°. Dat de met onbepaald verlof zijnde onder-officieren en ver dere manschappen der Mobiele Stedelijke Schutterij voortaan eveü als die der Mobiele Landelijke Schutterij telken twee maanden zullen worden geïnspecteerd en dat die twee maan- delijkscbe inspectiën op denzeifden voet zullen worden gehou den als vroeger ten aanzien van de ma an delijkscbe inspectiën is vastgesteld. 20. Dat de bedoelde twee maandelijksche inspectiën zoo over de Mobiele Stedelijke als Mobiele Landelijke Schutterij, aan vankelijk in het begin der maaad Mei aanstaande zullen plaats Rebben. Zie rik zeeden 9 Maart i835^ Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door het Departement der Oppcrhoutvesterij voor de Noordelijke Provinciën met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Stalen de f'isscherij in de Provincie van den 15 Maart aanstaande tol en 1 met den 3i Méi daaraanvolgende zal gesloten zijn, na welk tijd- stip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden uitgeoefend terwijl de Visschers van beroep de door hen vóór den aanvang der sluiting, gevangen' Visch, tot op den 1 April aanstaande zul len mogen verkoelen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Paling visscherij welke echter, gedurende den gesloten Visch tij d niet anders dan met Aal- korven van wisschen ofteenen gevlochten en met het kruis net zal kun nen uitgeoefend worden vermogende nogtans die vischtuigen alleen lijk daar worden gebezigd alwaar het gebruik derzelveniel volgens de Politie-Reglementen is verboden. Zullende een ieder die zich eenige overtredingen ten deze mogt veroorloven lot de straffen bij de Wetten bepaald worden vervolgd. En zal ten einde niemand biervan onwetenheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschie den mitsgaders in bet Provinciaal blad geplaatst. Middelburgden 7 Maart 1835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VRÊDENBURCH. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEETjAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door het Departement der Opperhoutvesterij voor de Noordelijke Provinciën, met overleg van Hun Ed. Gr, Achtbare de Gedeputeerde Staten de sluiting der Jagt op Ganzen en Eendvogelsbinnen deze Pro vincie, is bepaald 0p den 9 Maart aanstaande; zullende die op Watersnippen tot den 1 April daaraanvolgende worden opengela ten, met dien verstande echter, dat deze laatste wat de publieke Jagt aanbelangt, alleenlijk geopend blijft op het water langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen, en bepaaldelijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw en weilanden tot het gewone Jagtveld behoorende. Én zal, ten einde niemand biervan onwetenheid voorwende, deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschieden mitsgaders in bet Provinciaal-blad geplaatst. Middelburgden 5 Maart i835. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. DU1TSCHLAND. Frankfort den 6 Maart. Nadat Z. M. de keizer van Oosten rijk den 27 Februarij vrij kalm en zonder reel koorts had door- ge.bragtzoodat men hoop op herstel koesterde, die ook den vol genden voormiddag nog voortduurde is de ziekte van toen af aan merkelijk toegenomen en de keizer, na des avonds het H. Sacra ment der stervenden ontvangen te hebben in den nacht tusscben den x en 2 dezer omtrent één ure, overleden. Ia weerwil rijaev zwakte die door de noodzakelijke geworden aderlatingen nog ver meerderd was, had de kranke, den tweeden dag vóór zijnen doodj nog eenige uren gearbeid en zich met staatszaken bezig gehouden. De verslagenheid over dit sterfgeval is niet slechts in Oostenrijk, maar ook hier en overal elders in Duitschland, waar men het be- rigt er van ontvangen heeftgroot en algemeen niet slechts om. den mogelijken invloed daarvan op den gang der zaken in Europa maar ook uit hoofde der ongeveinsde achting voor het minzaam menschlievendvroom en vrede ademend karakter van den over-* ledene. De nu overleden monarch, Frans Joseph Karei, was de zoon van den roomscben keizer Leopold II en van Maria. Louiza doch-» ter van koning Karei III van Spanje, en werd den 12 Februarij 1768 te Florence geboren. Hij volgde den 1 Maart 1792 zijnen vader op als vorst der «ostenrijksche erfstaten werd den 6 Junij van dal jaar tot koning van Hongarije verheven den 7 JuIij tot roomsen keizer verkozen en den ij als zoodanig te Frankfort plegl'g gekroond, terwijl zijne krooning tot koning van Boheme den 5 Augustus plaats had. Na de verheffing van Frankrijk tot keizerrijk verklaarde hij zich, bij patentbrieven van 11 Augustus en proclamalie van 7 December 1804, tot erfkeizer van Oosten rijk en legde ten gevolge der oprigting van hes rijnverbond in Julij 1806, de duitsche keizerskroon, den 6 Augustus daaraanvol gende neder. De keizer is viermalen gehuwd geweest. Zijne eerste gemalin was eene dochter van hertog F'-ederih Eugenius van Wurlemberg en stierf den 18 Februarij 1790. De tweede was Maria Theresia dochter van Ferdinand IVkoning der heide Siciliën en overleed den i3 April 1807. Hij hertrouwde met Maria Louisa Beatrix jongste dochter van zijnen overleden oom, den hertog van Modena- Brisgau die hem den 7 April-181 d door den dood ontviel, waarna hij den 10 November in den echt trad met de tegenwoordige kei zerin-weduwe Chariotta Augusla, dochter van koning Maximiliaan van Beijeren ten jare 1792 geboren. Alleen uit het tweede dezer huwelijken heeft de keizer kinderen nagelaten en daaronder zijnen oudsten zoon Ferdinand Karei Leopold Joseph Frans, geboren den 1 9 Ajiril 1 79^ tot koning van Hongarije gekroond den 28 September i83o en in het volgend jaar gehuwd met de dochter van den laatsten koning van Sardinië. Deze volgt zijnen vader op, onder den naam van Ferdinand 1. Den 27 der vorige maand waren turksche staatsbeambten van hoogen rang te Weeneii aangekomen en zouden naar men vernam, binnen kort door den justitie-minister der Porte gevólgd worden die later ook Parijs en Londen bezoeken moest. Men geloofde dat deze vreemdelingen met'de gewigtige zending belast waren om pogingen aan te wenden ter vereffening der oostdrsche aangelegenheden, en onder anderen om tot de ontruiming van Silistria door de Bussen mede te werken. Met goedkeuring des konings van Beijeren zal een Karme lieten-klooster te Begensburg worden opgerigl. De bayreutsche hoogleeraar Gabler is door Z. M. den ko ning van Pruisseh tot hoogleeraar in de wijsbegeerte te Berlijn be noemd, in plaats van wijlen professor Hèget. Men beweertdat er thans ernstig gedacht wordt op de out- ruimirig van Ancona door de fransche troepen en dat de pause lijke regering eerlang dienaangaande aan hel parijsche kabinet een vevz.oek zal deen hetwelk ingewilligd zou worden. Don Miguel bevindt zich steeds te Bome en leeft zeer stil het geen men voornamelijk toeschrijft aan de beperktheid zijner geld middelen. Er is een hotel voor hem gehuurd, waaruit men be sluit, dat hij voornemens is zich aldaar eer.en geruimen tijd op te .houden,, Te Bayreulh in Beijeren had zich volgens brieven van den 2 dezer, bet gerucht verspreid, dat de afsluiting der zwitsersche grenzen, van de oostenrijksche beijersche en wurtcmbergsche zijde, werkelijk was bevolen. De overste van der Mark, die zich aldaar met verlof bevond, had last. ontvangen terug te komen en aan het hoofd van vier eskadrons naar de grenzen te trekken. Volgens brieven van Freyburg, in prüissisch Silezie, waren aldaar maatregelen van voorzorg genomen bijaldien aan de zwitsersche gren zen eenige pogingen van woelzieken tot een gewapenden inval moe ten gedaan worden. Sedert eenige dagen worden de politieke gevangenen hier te Frank fort'weder met grooler strengheid bewaakt en zijn de posten aan de gevangenissen verdubbeld. Volgens 'löopende geruchten zouden de duitsche öriruststokeVs in Zwitserland deze stad op nieaw tot het toónèel van oproerige bewegingen willen maken. NEDERLANDEN. 's GraveniiAge den 10 Maart. De opperkamerheer des konings heeft bekend gemaakt, dat op heden den 10 dezer, het hof den rouw zal aannemen voor den tijd van zes weken ter gelegenheid van het overlijden van Zijne Majesteit den keizer van Oostenrijk zullende gedurende de dïie eerste weken de middelbare en gedu rende de drie laatste weken de 1 igle rouw gedragen worden. Men schrijft uit 's Ilertogenbosch«Naar men verzekert zou liet ontwerp, orat het hoofdkwartier van het leger te velde uil

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1