ZIERIS.ZEESCHB 1835. 27 F'èhruarij. ft ieu wstijdingen* Zrcf U R A N Ti Besturen en Administration, üationaïc Iftttttie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de Lotelingen voor de Nationale Militie dezer-Stad voor ï835. Dat de Militie Raad dezer Provincie deszelfs tweede zitting voor dit kanton zal houden op Donderdag den 26 Maart i835, des morgens 10 ure in de Abdij te Middelburgvoor welken Raad zul len moeten verschijnen alle Lotelingen, die vermeenen regt op vrij stelling te hebben terwijl de zoodarugen welke geene reclames heb ben in te brengen, niet behoeven te verschijnen «n alzoo voor de dienst zullen worden gedesigneerd. Dat de Militie-Raad deszelfs derde zitting voor dit kanton hou den zal op Woensdag den 8 April aanstaandeter ure er» plaatse als voren lot het aannemen van Plaatsvervangers en het regelen ▼an Nummerverwisselingen; eindelijk, dat de belanghebbenden zich «iet op het ontvangen van een oproepingsbillet moeten verlate*», en dat het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen, nimmer als verschooning voor de ontijdige of tiiel verschijning yoor den Militie-Raad kan worden aangevoerd. Zierikzeeden 26 Februarij ï835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt: Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J. p. K R O E F. DUITSCHLAND. Frankfort, den i5 Februarij. Zeker omstreeks Berlijnwoner.de goedbeziller besloot, uit hoofde van zijnen ver gevorderden oüder- 3omzijn testament te maken. Aan zijne huishoudster vermaakte hij onder anderen, tot belooning barer trouwe diensten, een legaat van 2000 daalders. Des erflaters zoon een huisvader met zes kin deren hiervan berigt ontvangende begaf zich naar zijnen vader. Al daar aangekomen verwijderde hij eerst diens bedienden en stelde hem daarop deze vragen voor: Of het gerucht waarheid sprak en öf hij zijn testament ten zijnen voordeele veranderen wilde Toen de vader zich tot het Jaatslgemelde niet wilde laten bewegenhaalde de zoon een geladen pistool uil, en verbrijzelde zijns vaders arm; daarop laadde liij op nieuw liet moordtuig en eindigde des ouden mans leven. De daarop aanvliegende huishoudster werd insgelijks des moordenaars offer. De onmensch sneed haar meteen nies den hals af. Daarop waschte hij zijne handen van bloed schoon om van den aanvankelijk opgedragen disch te eten waarbij men hem dan kwam in hechtenis nemen en aan het gèrogt overleverde. Men meldt uit Konstantinopel van den 19 Januarij dat in die hoofdstad eene uitgestrekte zamenzwering is ontdekt. Er werden vele hui.sonderzoekingcn gedaan en men had op verscheiden plaatsen grooten voorraad van brandstollen gevonden. Het schijnt, dat de zaamgezwo- tenen hel plan hadden om de gelieele stad in brand te steken en in de daardoor ontstane verwarring alle regeringspersonen te ver moorden. Vele verdachte personen zijn in hechtenis genomen waardoor, als ook door de andere gestrenge maatregelen, de rustis bewaard geworden. Er heerschten in Konstantinopel ontevredenheid en gisting. Zijne exc. de baron Fagel, minister van. staat der Nederlan den heeft zich hier niet opgehouden, maar dadelijk zijne reis voort gezet. De Onderhandelingen van de nassausche regering met bet pruis- sische kabinet ten opzigje der toetr.eding van genoemd hertogdom tot het duitsche tolstelselzijn tot eene zekere mate reeds gevor derd zoodat binnen weinige dagen een gevolmagtigde van den her-, tog, de regeringsdirecteur Magdeburg, naar Berlijn zal vertrekken, om dezelve, zoo mogelijk tot eer» goed einde te brengen. Bij gelegenheid Van den verjaardag zijner verheffingheeft de PaUs den 6 dezer eenen plegtigen dieast bijgewoond in de kapel van Sijclus, na afloop waarvan Z. H. de gelukwenschen der hooge geestelijkheid van de voornaamste ambtenaren en van andere aan zienlijke personen heeft ontvangen. Onder deze laatste merkte men don Miguel op, met wien de Paus zich eenen geruimen tijd onder hield. (Hieruit blijktdat het berigtdat genoemde vorst vóór den 4 Rome heimelijk zou verlaten hebben ongegrond is). De verlich ting der St. Pieterskerk en der openbare gebouwen en paleizen is des avonds dooreenen geweldigen storm vergezeldgelijk sommigen wil len, van aardbeving, verhinderd geworden. De staatssecretaris kardinaal Burnetii, die wederom sterk aan eenen aanval van den voeteuvel lijdt, heeft, uit hooide van den zwakken toestand zijner gezondheidzjju ontslag gevraagd doch 3 naar mea verzekertheeft de Paus in eenen eigenhandigen brief, aan hem voorgehouden de nadeelige gevolgenwelke daaruit voor den kerke* lijken staat zouden voortspruiten. Tot dus verre is de diplomatieke nota betrekkelijk de inzigteti van het tegenwoordige britsche kabinet omtrent de portugesche aan gelegenheden, welke door den engelschen gezantlord iSeynioeruit Florence naar Rome gezonden was nog niet ter tafel van het colle gium der kavdinaleri gebragtwaaruit men meent te kunnen beslui ten, dat deze nota van dé zijde der pauselijke regering niet als een© officiële mededeeling wordt beschouwd en dat zij alvorens zich. dienaangaandef te verklaren het gevoelen der overige kabinetten zal afwachten. Óndertusschen is in de eerste dagen van Februarij een geheim consistorium gehouden, waarvan het aldaar verhandelde toll; dus verre aan het publiek onbekend is gebleven iets hetgeen anders zeldzaam het geval is. De Paus heeft monsignór Pascjualc Giszi, tot dus verre gezant aan het hofvanTurin tot intermuntius bij het hof van Brussel benoemd, FRANKRIJK. Parijs, den 20 Februarij. Het Journal de Paris meldt van de spaansche grenzen: Mina bevindt zich nog te Elisando en wacht daar een transport geld en andere behoeften. Zijne troepen zijn te Lanz, Zumala Carreguy houdt zich in de vallei van Ulzama naar de zijde van Guypuzoon op/' s Bijzondere berigten uit Bayonne van den i5 dezer voegen hierbij dat een bataillon troepen der koningin 3 onder het bevel van den kolonel der genie Felasco bezig is Lumbier te versterken, en dat voorts den 3 «iezer te Logrono eene karlistische zamenzw«ring is ontdektten gevolge waarvan een aantal personen 111 hechtenis werden genomen. De tijdingen uit Madrid van den 12 vermelden dat de generaal Valdez het ministerie van ooTlog had aangenomen en de generaal Llander bij de kamer der proceres eene aanklagt had ingediend la gen den generaal Quesada, ter zake van de beleedigende uitdruk kingen hem door dezen bij de deliberatiën over het voorstel van den 18 Jan narij toegevoegd. Bij de discussie over het budget van binnenlandsche zaken werd er lang over de vrijheid van drukpers getwist. Echter heeft de ka mer het krediet voor de bezoldiging der censoren aangevraagd, ver^ leend. De stad was volkomen rustig. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 24 Februarij. Uit Dusseldorp wordt zeer geklaagd dat het zachte weder in deszelfs gevolgen door de ver meerdering der veldmuizén en het overhand toenemen van het on kruid, zeer nadeelig voor het jonge gezaai wordt. In vele streken zag daardoor dit laatste er weinig bemoedigend uit. In de meeste duitsche wijnlanden belooft men zich daarentegen voor dit jaar weder eenen uitstekenden oogst vermits het vruchthout der wijn* stokken door het gunstige weder in het afgeloopen jaar tot eenea buitengewoner» graad van rijpheid gekomen is. Dezer dagen is te Amsterdam de 3ojarige huisvrouw van den turfFactov D. W. la Pierre bevallen van drielingen, zijnde een zooq en twee dochters. Uit Maastricht wordt geschreven dat men er zich bezighoudt met het afbreken van het metselwerk in het jaar iÖ3o aan de brus- selsche poort gemaakt, om de passage te siuilen welke thans binnen weinig dagen wederom open zou zijn. In den nacht van den 20 dézer, omstreeks twee ure, is te Amsterdam brand ontstaan in het huis in de Rapenfou^gërstifaat n.° 125, hevroond door AJ. Lammertso/ïvan beroep pettenma ker. Het huis is geheel afgebrand, er Zijn twaalf brandspuiten in werking geweest; de belendende huizen hebben geen nadeel gele den eri geea verdere ongelukken hebben er plaats gehad. Dé meu belen van den bewoner en het huis toebehoorencie aan J. Feidel, zijn, volgens informatievoor brandschade verzekerd. Tegen acht ure vvas de brand geheel gebluscht. Te Parijs is dén 16 Februarij uit Spanje de noodige last ont vangen tot betaling van twee millioen door die mogendheid aaa Frankrijk verschuldigd. Men heeft in Engeland berigt ontvangen van het vergaan van het schip Tarbo'Vugh, kapt. Cauljield, hetwelk, van St.Thomas naaf New-Yörk varende, op der* 5 November des vorigen jaars op graden 3o m. noovder-breedte en 69 Svestevléngte in volle zee is omgeslagen en gezonken waarbij al ae schepelingen ten getale van dertien, uitgenomen den kapitein, het leven verloren. Deze laatste bragt negen jammerlijke dagen en nachten in eene opene boot door, schier naakt en verkleumd van koude, doordien bij al zijne kleederen als middel van zeiltuig had aangewend. Op het einde van den negenden dag, weinige uren voor dat hij van hon ger zoude zijn omgekomen gelukte het hem den wal te bereiken. Als eene merkwaardige bijzonderheid wordt gemeld dat irt de gemeónte Reddeber (graafschap Stolberg Wernigerode)welke 3^5 zielen telt, van den 21 Mei 1833 tot den. 3 Januarij 1835 eri dus in het tijdsverloop vau één jaar en sevea ea een hahé «xaaud uie* inaad oterledesi is*

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1