W, 13. IS Februarip A". 183& 0 A M T. ZIERmMEESCHE Besturen en Administratiën. 2iattjsmal« itïiUtk. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Jer Stad ZIERÏKZEE. Verwittigen bi) deze de belanghebbenden dat de Alphabetische Naamlijst van al de Jongelingen die aan de Loting voov de ligting der Nationale Militie van dit jaar moeien deel nemen ter visie leggen zal op bet Raadhuis dezer Stad tan Maandag den \6 tot en met Zaturdag den 21 dezer maand, in den voormiddag van 1012 ure, ten einde een ieder in de gelegenheid testellen om dezelve te beoordeelen en ingeval op die lijst eenige personen of omstan digheden voorkomen die daarop nog zouden bcbooren te worden aangeteekend of daarvan weggelaten alsdan daarvan aan den Heer Militie-Kommissaris kennis te geven. Wijders dat de Loting voor dit jaar, ten zeiven Baadhuize zal plaats hebben op Maandag den iZ dezer maanddes morgens 10 ure, met uiinoodiging aan al de Lotelingen derzelver Ouders Voog den of Curators, om zich aldaar te laten vinden, ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstel' ling hebbende die alsdan op te geven alsmede om de bewijzen tot staving derzelve bij de Wet gevorderd uiterlijk binnen vijf dagen na dé Loting, ter Stedelijke Secretarie over te brengen. En opdat niemand biervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd eri in de Stads Courant geplaatst. Zierikzeeden i3 Februarij i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In aanmerking nemende dat de zoogenaamde .Carnavalsviering, dikwerf tot grove ongeregeldheden en buitensporigheden aanleiding geeft. Verbieden bij deze uitdrukkelijk bet gemaskerd loopen langs de straten of bet zich in bet openbaar vermomd vertooneu zoo bij den aanstaande Vastenavond of op eenigen anderen tijd zullende de overtreders van dit verbod als rustverstoorders worden gestraft. Gelasten den Commissaris van Policie om zoo in persoon als door zijne Agenten dit verbod gestrengelijk te handhaven. En opdat niemand hiervan onwelendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaanten Baadhuize der Stad Zierikzee, den i3 Februarij i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, Dé Stads-Secretoris, w. J. P. K ROEF. Nieuwstijdingen. DU1TSCHLAND. Frankfort den 5 Februarij. Uit Belgrado heeft men liet berigt ontvangen, dat in Servie een opstand is uitgebroken. Ettelijke ka pi - teinen en Knesendie de grootste verpligting aan vorst Milosch verschuldigd zijn hebben de vaan des oproers opgestoken en eenige duizende ligtgeloovigen uit het volk medegesleept. Zoodra vorst Milosch daarvan tijding had bekomen beeft bij de noodige krijgs- magt bijeengezameld en dezelve, met zijnen broeder aan het hoofd, tegen de rebellen gezonden aan wien het gelukt is den opstand te dempen en de rebellen uit een te jagen. Vele dezer zijn door liet volk zelve gevangen genomenaan den broeder van vorst Milosch uitgeleverd en geboeid naar de hoofdstad van het vorstendom op gezonden. De berigten uit Konstantinopel tot den 7 der vorige maand behelzen weinig belangrijks. De pest bad opgehouden, doch er was Weder eenige malen brand ontstaan. Uit Syrië was er mede niets nieuws de gemoederen schenen na de laatste schikking tusschen de Porte en Mehemed-Mliweder rustiger te worden. De berigten uit Persie luiden zeer verontrustende en bevestigen ten volle de vroeger ontvangen tijdingen de burgeroorlog fusschen vijf jjretendenten der kroon was mei al deszelfs gruwelen uitgebars ten. Het Dagblad van Smyrna laat zich hierover aldus uit: «De jongste berigten uit Tabris zijw van groot gewigt. Dezelve stellen dit land voor als ten prooi aan ceneri verschrikkelijken bur gerkrijg, welke, 11a bet openvallen van den troon, door vijf zonen van den Schab gevoerd wordt. Een derzelve was reeds vermoord geworden. De russische gezant aan het bof van Teheran graaf Simonich, had Tabris met groote ongerustheid verlaten en metl wist reeds iri die staddat een russisch legercorps naar de uiterste greuzen van Grusien voortrukle, om de provincie Erivan te bezet ten, tot zoolang dat, gelijk men zeidedoor de persische regering genoegzame verzekering zou gegeveu zijn voor de betaling der zeer aanzienlijke coniributiegelden welke de overleden Schab ten gevolge van bet laatste vredes traktaat, aan Rusland schuldig is. De èngel- schf» gezant aan het persische hof de kolonel Campbellwas te Tabris gebleven ondanks de dagelijks plaats hebbende moorden bij had langs verschillende wegen depêches naar zijne regering gezonden ten einde dezelve van den staat van zaken te onderrigten doch men vreesde met grond datvóór die depêches te Louden aangekomën zöudevx zijn eene der schoonste en vruchtbaarste provinciën van Perzie ver woest zou zijn." - In den loop der maand December is te Moskou overleden de bekende F ineens Niemosewskieen der voornaamste bewerkers ea hoofdleiders van den laatsteu poolschen opstand. Door bet krijgs- gerigt te Warschau ter dood veroordeeld werd zijne straf door den keizer in levenslange gevangenis veranderd, en begaf bij zich naar de hem aangewezene verblijfplaats, toen eene gevaarlijke ziekte hem in de hoofdstad van het rijk overviel en binnen weinige dagen weg sleepte. Men wil dat bij in de laatste uren van zijn leven aan een zij ner landgenooten een geschrift overgaf, dat aan de regering moest worden medegedeeld en eene bekentenis behelsde van al wat om trent de laatste poolsche omwenteling ter zijner kennisse was geko men. Dit stuk zegt men, heelt tot belangrijke ontdekkingen omtrent de woelingen der revolutionaire partij gevoerd. De hanausche courant, van den 3 dezer, berigt bet volgende: «Gisteren avond is eene, waarschijnlijk reeds sedert langen tijd be staan hebbende spanning tusschen pruissische militairen en inge zetenen van Bockenheim tot dadelijkheden overgeslagen waarvan het logement hel Keurhessische Hof het tooneel is geworden. De solda ten hadden van hunne zijdgevveren gebruikt gemaakt en verscheiden ingezetenen gekwetst, sommigen, naar men zegt, zelfs vrij zwaar. Slechts met veel moeite was bet geluktde soldaten uit dat huis te verwijderen waar zij na verloop van korten tijd, echter weder binnengedrongen waren en glazen ramen en alles wat zich maar gelijkvloers bevond, spiegels, schilderijen enz. aan stukken hadden geslagen. Den kommanoant was ten laatste niets anders overgeble ven dan de béide kompagnien tc verzamelen en te laten uitruk ken. Er zal zeker streng onderzoek gedaan wordenom de zaafe in hel licht te stellen eu dc schuldigen te straffen." Uit Baireuth wordt van den 1 Februarij het volgende gemeld: De olifant, die aan, de eigenares zoo vele zorgen en kosten ver oorzaakte en zoo onrustig was, dat zijn verder vervoer voor onmo gelijk werd gehouden en men hem uit dien hoofde aan een zoölo gisch kabinet wilde verkoapenis nu weder zoo rustig en bedaard, dat men voornemens' is binnen kort verder met hein voort te rei zen edoch niet, als iri de laatste tijden, toen bij zijne oppassers geheel vrij volgde, maar in feu tot dit einde vervaardigd sterk rijtuig* G Pt 00 T-BRIT TAN N IE. Londen den 4 Februarij. De Times, het gisteren uit de Mor ning-Post door ons medegedeelde artikel betreffende de zwanger schap van de koningin van Engeland overnemende, voegt daarbij: «Wij zijn door dezelfde beweegredenen als de schrijvers van der* Morning-Postwederhouden geworden om van de loopende geruch ten tc spreken wegens eene zaak van zoo groot gewigt, doch waar omtrent nog niets langs den regtslreekschen weg is bekend gemaakt* Die geruchten zijn reeds meer dan eene week in omloop, en vin- den in de hoogere kringen algemeen geloof." De koningin van Engeland is thans omsjreeks twee en veertig ja ren oud. De kinderen van welke Hare Majesteit van 1819 tot 1822 beviel zijn allen kort na de geboorte overleden. De Morning dier aid bevat eeuen brief uit Madrid dd. 21 Ja-* uuarij. liet schijnt thans zeker te zijn dat de hertog van Orléfinj eene der dochters van don Francisco dc Pauladie nog sledhts vijftien jaren oud is, zal huwen. Deze verbiridtenis zoude met ge noegen door de Spanjaards gezien worden welker hoogmoed ge vleid zoude zijn eene hunner prinsessen koningin der Franschen le zien worden. Deze zijn naar men verzekert de voorwaarden door den lier- tog van /Wellingtonaan den generaal jllava voorgesteld, om de spaan- sche kwestie tot een einde tc brengen. i°. Don Carlos zal a island doen ten behoeve vau zifnen oudsten zoon 20. De konipgin Christina zal hef spaanscbe grondgebied verlaten* 3°. Dé oudste .zoon van don Carlos zal terstond Isabella li huwen. 4°. Spanje zal bestuurd worden uitnaam van Karei FI, en het eslatuto real zal in kracht blijven. 5°. Er zal een regentschapsraadi benoemd worden die bet land tot op de meerderjarigheid van den jongen vorst, zat besturen (welke meerderjarigheid op achttien jaren bepaald zal zijn). Deze? raad zat beslaan uit vijf leden-j onder welke Zumdla- Carrcguy en de markies lU las Amarillas zich noodwendig zullen moeten be* vinden.

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1