IP. 11. ZHBIEZËESGM ■fr+*/ Vrijdag A°. 1SS5, C O V R A M T. 6 Februari] Besturen en Administratiën. Fublicatie. M ieu wstij dingen. Rationale jHUttte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de eerste zitting van den Militie-Baad voor dit Kanton zal plaats hebben op pPrij dag den i3 Februari] aanstaandedes voormiddags 10 ure inde Abdij ie Middelburg, voor welken Raad zuilen'moe ten verschijnen de Vrijwilligersen de vooreen jaar vrijgestelde Lo- telingen welke een dienstpligtig nummer hebben getrokken, er. be lmoren tot de ligtingen voor de Nationale Militie, van de jaren i83i, i832, i833 en j'834> leu ë'll,de hunne redenen van voortdurende vrijstelling op nieuw met behoorlijke bewijzen te staven zullende de zoodanigen welke niet compareren, geacht worden geene reclame te hebben, en mitsdien voor de dienst worden aangewezen. Zierikzeeden' 29 Januari] i835. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. <Djn*0£|mig. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Roepen bij deze op alle de zoodanigen welke eenige inlichtingen Weten te geven of eenige aanwijzing kunnen doen ten aanzien van bet aanwezig zijn en verblijf der bloedverwanten en erfgenamen van zekeren FRANCOIS de BLOCK, volgens information om streeks den jare 1760 alhier geboren en ten jure 1801 te Baltimore in Amerika overleden oib ten spoedigste zich daartoe Ier Stedelijke Secretarie te vervoegen en aldaar al zoodanige opgaven te doen welke strekken kunnen om de bedoelde aanverwanten zoo mogelijk op te speren. Zierikzeeden 4 Februari] i835 Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de aanschrijving vau Zijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincievan den 19 Januarij 1835(Provinciaal blad n°. 8.) Hebben goedgevonden: I. De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de Wet van den 26 Ventose jaar, luidende als volgt: Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wet, zul len alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers of anderen hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor zoo veel hem aangaat verpligt zijn, om de boomen op die gronden staande, van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren, op poene van eene boete van ten minsten drie en ten hoogsten tien dagen arbeids. Art. 2 Zij zullen, op dezelfde straffen, gehouden zijn de rup sennesten eh netten van de boomen, hagen of struiken afgenomen, aanstonds te verbranden, en zulks op zoodanige plaats, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen boomen of struiken noch ook aan buizen eri gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De Bestuurders dei: Departementen (Gouverneurs) zul len Rinnen hetzelfde tijdstip de hoornen welke zich op de on ver pachte Nationale Domeinen bevinden, van ru psen doen zuiveren. Art. 4* Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten, (Bur gemeesters en Wethouders of Assessoren zullen ieder in den zijnen, verpligt zijn op de uitvoering dezer Wet toe te zien; zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt wor den ontdekt* Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind bij de Plaatselijke Regeringen zijn verpligt om binnen bet tweede tien tal dagen na de afkondiging dezer Wet eene schouwing te doen op alle met boomen houtgewassen hagen of struiken beplante gronden, ten einde zich te overtuigen, dat de wering der rupsen nesten naar behooren is volbragt, en om daarvan aan den Minis ter wier» het aangaat, rapport te doen. Art. 6. De wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den. sten Ventose (20 Februari)) moeten geschieden, op straffe als biervoren is bepaald. Art. 7. Indien eenige Figenaar of Pachter hierop bet gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten, zulks ten koste van den nalatigen door Arbeidslieden ie* huaajr bguae doeu verritten de kosten deswege puilen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter, op de kwitanciën dei* Arbeidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden ver» naald zonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen verschoonen. Art. 8. De tegenwoordige Wet zal op den isten Pluviose (22 Ja nuarij) op bevel van den Commissaris van het Uitvoerend Bewind door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. s II. De Ingezetenen oplettend te maken, op de verpligting welke: daaruit voor ben tot eene tijdige zuivering hunner in eigen dom of gebruik ioebehoorende boomen struiken en hagen van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeit, op de schou wingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den 21 Februari] en 10 Maart aanstaande en vervolgens zullen wor den gedaan en op de kosten en straffen welke hel gevolg vaü nalatigheidof verzuim ten dezen zullen zijn. III. De Ei genaars en Gebruikers van gronden met boomen beplant, ernstig aan te manen om zich ten dezen ir> hun eigen belang en dat hunner Naburen stiptelijk van hunne verpliglingeu te kwijten en daardoor mede te werken tot vernieling van een voor de vruchtboomen en houtgewassen zoo nadeelig insect. IV. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekoudigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 4 Februarij i835. Burgemeester en Wethouders van de Stad Zierikzee, DE CRANE f vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. GROOT-BRITT ANNIE. Ronden den 3o Januari], Men leest in een' brief uit New-York van de jongste dagteekeniug bet volgende: «Gij kunt er op staaf maken, dat, indien de franscbe regering de schadevergoeding blijft weigeren, de Yereenigde Staten on middel ijk oorlog zullen" verklaren. Wij zijn in elk geval, op den strijd voorbereid, en binnen zes weken zullen al onze oorlogsschepen gereed wezen om zee te lis- zen. Wij hebben 7 scbepen van 74 stukken voor oogenblikkelijken dienst; 6 andere, van gelijke grootte, zijn bijkans gereed, behalve 14 fregatten elk van 44 stukken. De grootste werkzaamheid heèrscht in de doklten. De geest van eeh groot deel der bevolking en van bet congres is stellig voor oorlog indien de Fransclidn het voldoen der schuld willen verschuiven. Waarlijk, indien wij foelieten dat men ons zoo grovelijk beroofde, zouden wij den smaad nimmer kun nen uitwisschenen ten spot van de wereld verstrekken. Neen, wij zijn geen volk om ons zoo onwaardig te doen bejegenen en gij kunt er u op verlaten dat ons gedrag in deze zaak geenszins schande zal aandoen aan onze trouwhartige en geëerbiedigde voortaderen. Indien Ledewijk-Philips verstandige en eerlijke raadslieden bad ge had zou hij de schadevergoeding liever uit zijne eigene beurs heb ben betaald dan zich in zijnen tegenwoordigen valschen en onaan- genamen toestand hebben geplaatst. «Met den 1 Januarij "zal bet gering overschot van ofize schuld af gelost zijn, en aan de schatkist een batig slot van 5 millioen dollars laten. Onze inkomsten gaan de uitgaven ver te boven. Vergelijke'!! wij den torstand der Vereenigde Staten met dien van Frankrijk. Het laatste beeft voorzeker eene aanzienlijke vloot, maar zal het scheeps volk de geestdrift bezitten die het onze voor zulk eene regtvaar- dige zaak, bezielt? Legers komen in dezen twist niette stade, daar alle-gevechten ter zee ztillen moeten geleverd worden. Frankrijk gaat daarenboven gebukt onder de schulden en deszelfs staatsin komsten zijn in vredestijd beneden de uitgaven. Daarenboven staat zijne regering in geen te besten reuk bi) een groot gedeelte des volks. Herinner u bij dit alles, dat de Vereenigde Staten een derde der uit voeren van Frankrijk koopeti. Wat zal de invloed eener stremming daarvan zijn op de oorden van fabrikaadje en wijnbouw? Ook uit andere berigteu blijkt, dat de geest der Noord-Amerika nen zeer oorlogzuchtig tegen Frankrijk is. - FRANKRIJK. Parijs, dm 27 Januarij. Sints twintig dagen had eene alhier woon achtige vrouw zich niet laten zien en deze zonderlinge omstandig heid verwekte in de buurt groole ongerustheid, weshalve denpoli- cie-kommissaris der wijk van het geval kennis werd gegeven. Deze ambtenaar begaf zich oogenblikkelijk naar de hem aangewezen wo ning, als wanneer men de vrouw in haar bed vond liggen geheel opgeknaagd door eeneu hond en eene kat, die naast haar zaten en beide tot op dat tijdstip van het lijk dezer ongelukkige hadden ge leefd. Het geheele ligebaam dat niets dan een akelig geraamte ver toonde was lot aan de' beenderen opgeknaagd die zelfs hier en daar door de hongerige dieren waren stnk gebeten. Het verdient

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1