ZIKRIK.ZEES.CHE C O Ü1A5T T. Nv2. v'ow>/ Dingsdag A0. 1835. Jftmuarij. Besturen en Administratiën. fttiliiic. M e k e n 'dmtt Id ng w. j. P K R O E F. I '.J 5 'i I - BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slac] ZIERIKZEE, provincie -Zeeland, - Op de daartoe ontvangene lastgeving van Zijne Excellentie den Heere'Staatsraad Gouverneur dezer Provincie bij besluit van den 4 dezer maand, (Prov. blad no. g4) betrekkelijk de werkzaamhe den voor de ligtin'g der Nationale Militie over i835. Gezien de wetten op de Nationale Militie van den 8 Januari] 1817 (Staatsblad no. I) en ig- April 1820 (Staatsblad do. ii.) Hebben goedgevonden vast tè stellen hetgeen volgt Art. 1. Alle manspersonen zonder onderscheid of dezelve ge huwd ongehuwd of afwezend zijn die op den 1 Januarij 1835 hun 19de jaar ingetreden of in het jaar 1816 geboren en wier ouders, eerstbenoemden voogd of curator binnen deze stad woon achtig zijn worden bij deze opgeroepen om op Frijdag den 2 Ja nuarij 183 5 en 'volgende dagen, des voor middags van 9 tot 12 uren ter Stedelijke Secrelurie zich te komen aangeven of te doen aange ven ten einde voor de ligting der Nationale Militie klasse van i835, te worden ingeschreven. Art. 2. De wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht, voor hen die ongehuwd zijn de woonplaats hunner ouders, en bij overlijden, die van hunnen voogd of curator; vöor de ge huwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 2 Ja nuary aanstaande voor de Personele Belasting zijn beschreven en voor de gealimenteerden of kinderen in Godshuizen opgevoed', de plaats alwaar de Godshuizen of de Besturen, Welke de alimentatie bekostigen, gevestigd zijn Art. 3. Zij welke binnen deze stad geboren en onbekend zijn met derzelver juisten ouderdom, kuhnërt' Van heden'af aan bij den Burgerlijken Stand zich daarvan verzekeren, en bovendien zal er ter Stedelijke Secretarie eene Lijst ter inzage leggen van alle mans personen die in 1816 binnen de stad geboren zijn; terwijl zij, die elders geboren zijn bij de inschrijving zullen moeten overleggen een geboorte extractafgegeven zonder zegel, om te dienen voor de Nationale Militie. Ingeval iemand in gebreke mogt, blijven een zoodanig extract over te leggen kan bij evenwel, worden ingeschreven onverminderd de verantwoordelijkheid van den ingeschrevene voor de nadeelen die uit eene verkeerde aangifte kunnen voortvloeijen. Art. 4' Ouders, Voogden Curators of Regenten zijn verpligt hunne kinderen pupillen of onderboorigen te doen inschrijven hij nalatigheid daarvan zullen zij verbeuren eene boete van 25 tot 100 T en bij onvermogen met gevangenis van een tot twee maanden worden gestraft uit dien hoofde worden zij ten ernstig- sten aangemaand om zich zelven te vrijwaren door een behoorlijk toezigt te houden dat door de aan hunne zorg toebetrouwde per sonen de inschrijving niet worde verzuimd. Art. 5. liet inschrijvingsregister- zal op den 20 Januarij aan staande provisioneel opgemaakt eri geleekend en op den 28 daar aanvolgende finaal worden gesloten. De belanghebbenden worden alzoo aangemaand om zich vóór dien tijd te doen inschrijven zullende anders diegenen welke na den 20 doch vóór den 28 Jan narij zich ter inschrijving aangeven met eene geldboete van ƒ5 tot 100, of bij onvermogen met ge vangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft, en na den 28 Januarij zulks doende of als nalatige ontdekt wordende, kunnen de zoodanigen niet meer worden ingeschreven maar zullen dade lijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden over- gebr^gt ten einde door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur en twee Leden dér Gedeputeerde Staten te werden onder zocht, en geschikt bevonden zijnde voor de militaire dienst onmid t|elijk aan den Provincialen Konimandunt ter inlijving worden over gegeven in mindering van bet kontingent in weJk geval zij zullen verstoken zijn van de redenen tot vrijstelling die zij anders bij eene tijdige inschrijving mogtea kunnen doen gelden onverminderd de vervolging en straffen hun, hunne ouders voogden, curators of regenten bij de wet opgelegd. Art. 7. De Loting zal plaats hebben op Maandag den 23 Fe bruari} 183 5des voormiddags ten 10 urenop het Raadhuis de zer stad. .Wijders brengt de Regering bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden aDat zoodanige personen welke genegen moglen zijn om voor deze stad ais vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen daartoe de gelegenheid zal worden gegeven door zich vóór den j5 Januarij aanstaande ter secretarie dezer stad aan te melden, alwaar tot dat einde een Register van inschrijving openligtzul lende aan eiken vrijwilliger bij de goedkeuring voor den Mili tie-Raad in deze provincie,; uit de stedelijke kas worden ter Jiand gesteld eene premie van 3o. b. Dat zij die in bet kontingent der Nationale Militie van deze Stad voor zich zelve/i dienen en in den loop van dit jaar, hetzij door het overlijden van eenen vader of wel moeder weduwe zijnde, of door eene plaats gehad hebbende regterlfjké separatie of echtscheiding der ouderen of door het overlijderr van eenen broeder of broeders regt op vrijstelling overeenkom stig de bepalingen bij art. 91 en 94 der wet vah deu 8 Januarij 1817 hebben verkregen en hetzelve verlangen, zich behooren te adresseren ingevolge art. 21 der wet voor den 5 Januarij aanstaande in geschrifte aan bet Stedelijk Bestuur, znet over- legging van de vereischte stukken welke'de reclame wettigen. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle Jongelingen a die in de termen der Militie vallen, of wel bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders of Voogden zich terbehoorlijker tijd en plaats ter inschrijving zullen aanmelden ten einde voor te komen de toe passing der strafbepaling bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld; terwijl een ieder in twijfelachtige gevallen zich ter stedelijke secre tarie kan vervoeger, om aldaar de ^vereischte inlichtingen te ont vangen. E11 opdat niemand ëenige onwetendheid zoude kunnen voorwen-» den zal deze worden afgekondigd ter gewoner plaatse aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 17 December 1834. Burgemeester en Wethouders voorna., E. W. de JONGE, vt.Wethouder L. p. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROE F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, verwittigen bij deze de gegadingdun Dat op ZatUrdag den 1 o Januarij 1835 te beginnen des voor" middags 10 ure, in het openbaar aan de meestbiedenden zullen worden verkocht eene partij Boom enstaande op het Bolwerk en, langs de pad Joopende' naar dèn Koorumoiun dé Bloem, binnen deze Stad mitsgaders eenig Hakhout en Snoeisel voortkomende van de Openbare Wandelplaats, op de nader dëawegens te arresteren voorwaarden van verkoop. Zierikzeeden 3 Januarij i835. Burgemeester en Weihouders voornd., K. W. de JONGE, vt.Wethouder p Ter ordonnantie Van dezelven, De Stads-Secretari.s, BEKE'N DMAKTH'G BURGEMEESTER en WETHOUDERS der .Stad ZIERIKZEE- Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden i°. Dat de twee maandelijksche Inspectie over de Mobiele Rustende Schutterij bij art. 7 van bet Koninklijk Besluit dd. i5 Julij 1834 (Staatsblad no. 24) vastgesteld niét reeds in de loopende maand Januarij waarin die weder moest plaats hebben maar eerst in het begin van de maand Maart aanstaande zal worden gehouden. 20. Dat bij beschikking van het Departement van Oorlog van den 18 December 11., 110. 4b, is bepaald, dat de Schutters die zon der wettige reden van vrijstelling op de Inspectiën ontbreken-, door tusschenkouKst van de daarbij betrokkene Plaatselijke Be sturen zullen worden opgeroepen om zich bij de staven hun ner Bataillons onder de wapenen te vervoegen onder .kennisge ving dat diegenen'der bedoelde Schutters welke aan die op roeping niet mogten voldoen als deserteurs zullen afgevoerd en als zoodanig vervolgd worden terwijl de Schutters .welke zich ten gevolge der oproeping vóór., bet tijdstip van het af voeren bij de staven hunner bataillons aanmelden, indien zij geene wettige reden voor hunne afwezigheid kunnen bijbren gen met 14 dagen provoost 'gestraft én na expiratie dier straf weder met onbepaald verlof gezonden zullen 'worden. Eu zal dezé tot een ieders informatie en narigt door de Stada- Courant worden openbaar gemaakt. Zierikzeeden 5 Januarij 1 835. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE, vt. Wethouder l. p. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROE F. AANKONDIGING. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen in de Provincie Zeeland, gevestigd te Middelburgbrengt bij deze ter kemiisse van do belanghebbenden V

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 1