w. j. P. KR OEF. Wie u wstij dingen. Advertentiën. Hen le-Betal ing 'ttoï'cleh afgekondigd en in de Stads-Couvant geplaatst, terwijl de Ontvanger dêr Stedelijke Middelen met de uitvoering wordt belast. Gedaan ten ftaadhuize der Stad Zicrikzeeden 3o December 1834- Burgemeester en Wethouders vootfnd. K. W. de JONGE vt. Wethouder l. p. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secr'etaris DU1TSCHL AND. Frankfort, den 26 December. Volgens brieven uit Konstanti nopel zouden de geschillen tusschen de Porte en Mehemed-Ali ge heel vereffend zijn en wel naar men wil door bemiddeling van -Rusland, dat zich daartoe van den franschen maarschalk Marmont bediend zou hebben die, op zijne reizc door Egypte, door den onderkoning met de grootste onderscheiding is behandeld. Er zou een verdrag tot stand zijn gekomen, bij hetwelk Mehemed'legen kwijtschelding der achterstallige schatting, zich tot betaling van zestien millioenen turksche piasters verbindt, die werkelijk reeds naar Konstantinopel zouden zijn afgezonden. Nog wordt er bijge voegd dat reeds bevelen naar het turksche hoofdkwartier waren afgevaardigd om de troepen van de syrische grenzen tefng te trekken. Deze berigten stroken zeer slecht met andere, volgens welke Jïesclud'pacha. reeds twee korpsen over de grenzen had doen trek ken en door zijnen secretaris aan de Porte. doen schrijven dat de krijgs-operatiën begonnen waren. Naar deze geruchten te oordeelen zou de turksche vloot verre van ontwapend zijn en ook de egyp- tiscbe wier sterkte op twaalf linieschepen vier fregatten en negen korvetten te zamen met bijna dertien duizend matrozen en solda ten bemand, berekend wordt, te Alexandrie zeilree liggen. Nog drie linieschepenwaaronder een van honderd stukken stonden aldaar op stapel. De Eoordsche Bij behelst het volgende uit eenen brief van den bisschop van Jeruzalem (uit Konstantinopel van den 21 Augustus dezes jaars) aan den bisschop van Tabor, Jerofei, die zich te Mos kou ophoudt: «Weder nieuwe en onverwachte rampen hebben ons, feliefde broeder bezochten ons in den diensten rouw gedompeld. Jit de laatste brieven van onze Jeruzalemsche broeders vernemen wijdat behalve andere ongelukken veroorzaakt door ongunstige plaatselijke omstandigheden en den opstand der Arabieren be halve zeg ik, plundering, honger en persoonlijk levensgevaar den 23 Mei 11. eene hevige en ijsselijke aardbeving heeft plaats gehad, welke drie minuten onafgebróken beeft aangehouden. Het groote steenen gewelf der eerwaardige kerk van het heilige'graf werd der- male geschokt, dat het bijna was ingestort. De kerk, van bet Sawa klooster spleet van een gelijk eens de voorhangsels van Salomons tempel scheurden. Twee torens van dezelve werden bijna geheel vernield. Ook de kerk van Johannes den Dooper leed dermate, dat men bare geheele instorting moet tegemoet zien- Eveneens werden in bet heilige Bethlehem en in het klooster van het heilige kruis eene menigte scheuren waargenomen." In bet dagblad van Odessa leest men bet volgende: «Wij hebben uit Alexandria tijdingen omtrent den maarschalk hertog van Bagusa Marmontontvangen. Na zijn vertrek uit Konstantinopel bezocht hij Smyrna, Chios, Scala-Nova, Ephese Samos Milet en Rhotlus. Nadat hij le Baïrut in Syrië geland was ging hij over den Libanon en door cle woestijn en bereikte na vijf dagen Damas cus. Van daar ging' hij zuidwaarts over het meer Tabarich en de Jordaan over Nazareth en Napiua en kwam den i5 September te Jeruzalem aan waar hij een bezoek van Ibrahim pacha ontving die daarom derwaarts gekomen was. Te Jaffa scheepte hij zich naar Alexandria in, vvaar hij den 4 October aanlandde. Hij werd aluaar door den onder-koning met de grootste onderscheiding ontvangen. Deze vertrok vervolgens naar Cairo, om aldaar voor zijnen gast een paleis in gereedheid te laten brengen. Van Cairo zal de maarschalk zich naar Nnbie begeven en vervolgens de Rooae Zee oversteken. FRANKRIJK. Parijs, den 26 December. Van Madrid schrijft men den iy, dat de koningin-regentes dagelijks uitrijdt en aan het volk de jonge koningin vertoont, die overal met veel gejuich wordt begroet. De tijding, der voordeelen die Mina op de Carlisfet» behaald" zou heb ben, had te Madrid een gunstigen invloed op der. prijs der fond- -sen gehad. Over het algemeen schijnt het in Spanje rustiger te zijn dan men had mogen verwachten. Volgens een berigt van de zijde der Carlisten zouden de troe pen der koningin onder Cordova en Oraa den i5 Zumaiacarreguy aangetast hebben, doch met verlies naar Estella terug geslagen zijn. NEDERLANDEN. 's Graveniiage den 28 December. Bij koninklijk besluit van den 3 4 dezer, is de onlangs te Rotterdam, onder de benaming van Botterdamsche Zee- en B randver zekeringmaatschappijopgerigte naarn- looze maatschappij bekrachtigd en de deswege tusschen de deel- genooten aangegane akte van overeenkomst goedgekeurd. De ijver, welke de noord- en zuid holiandsche reddinemaat- schappij sedert bare stichting heeft aan den dag gelegd is genoeg zaam bekend; een ieder herinnert zich met aandoening, clat, in de jongste stormeu der maand October vele schipbreukelingen door de booten dier maatschappij behouden zijn. Het bestuur dier maat schappij heeft thans aangekondigd, dat, in de maand Maait aan staande door hetzelve een verslag van het gebeurde in het boekjaar i834 aan de leden zal worden toegezonden waaruitonder ande ren, zal blijken, dat, in genoemd jaar, niet minder dan 126 men- scben bij negentien schipbreuken gered zijn. Wenschelijk is het dat deze gelukkige uilkomst velen zal aanmoedigen tot deelneming aan genoemde maatschappij, gelijk zulks reeds het geval is ruet on derscheidene personen hier ter stede. Dezer dagen heeft t. M. bepaald dat het getal veiific&teHïi van s rijks middelen hetwelk tot dus verre acht beliep 4 van Januarij tot op vier is verminderd. Met primo Januarij zullen de luitenants-generaals, bevelheb° bers van divisiën of vestingen slechts het halve representatie-geld genieten en vier rations vivres en vier paarden-rations minder ont vangen. Ook de geoeraal-majoors en brigade-kommandanten zullen van 1 Januarij af slechts halve representatie-gelden en twee rations vivres en twee paarden-rations minder genieten. Deze zijn 'de nieuwe bezuinigingen in de kosten van het leger waarop wij onlangs het oog hadden. De Belgen zullen dit nu wel zeker als het tceken van de op handen zijnde oorlogsverklaring beschouwen. Uit Dordrecht schrijft men van den 26 December Het schoone stoom-zeescbip de Pylades door het departement van koloniën de zer dagen voor de dienst in Oost-Indië van de nederlandsche stoom boot-maatschappij aangekocht, staat onverwijld onder bevel van kapitein Bunnetneijercle réis naar Java aan te nemen. Reeds heeft het de ecpiipagie aan boord, en maakt men zich gereed cm binnen een paar dagen te kunnen vertrekken." De belgische minister van buitenlandsche zaken de lieer de Muelènaereheeft in de kamer der vertegenwoordigers van gisteren; te Brussel, geantwoord opeen aantal aan hem gedane vragen. Vol gens zijne antwoorden heeft de belgische regering van de duitsche bondsvergadering geene mededeeling omtrent Luxemburg onlyangen weet dezelve ook niets van eene aanvrage door koning JVillem bij die vergadering gedaan, en beeft zij van de zijde der engelsche rege ring zeer geruststellende verzekeringen zoo omtrent den vrede vaa Europa in 't algemeéu als omtrent de onafhankelijkheid van Belgie in 't bijzonder. BURGERLIJKEN STAND DER STAD ZIERIKZEE. In het afgeloopen jaar 1834 zijn er binnen de Stad Zierikzeè ets het Poort Ambacht geboren 138 kinderen van het Mannelijk geslacht, 123 Vrouwelijk te zamen 261 kinderen, waaronder 8 levenloos geboren; Zijnde i3 minder als in i833. En op de Registers van overlijden ingescbreveff: 80 personen tan het Mannelijk geslacht, 79 Vrouwelijk te zamen i5§ personen, zijnde 25 minder als in i833. Er zijn 57 Huwelijkén voltrokken, gelijk aan 1833, en geen Ech4-* scheiding heeft er plaats gehad. Getrouwd: P. SCHILLEMAN 5 en C. C. J: dó' WIT. Zierih ze eden 3o December 1834. Heden zijn getrouwd: JOHAN COENpIaAD ERNST VYERNEP. van Groningen weduwenaar van tona magrikta ensing met CHARLOTTA van dek KRAP, van Dordrecht. Zierikzeeden 3i December 183 4 - Strekkende deze tot kennisgeving aan vrienden en hekenden. De Notaris C. J. van der HALEN zal, op Maan- dag den 5 Januarij r 83'5 des morgens ten t o uren Vel len en Verltoopen eene partij Zware IJ P E BOOM EN, staande op den hoek van den Donkeren Wegnabij Sckiiddebèurs, en aan de Weel van de Heer JACOB MOOLEN BURGH, onder A'oordgouwealle zeer geschikt voot WERK HOU T- alsmedê 83 R. 36 Ellen Zwaar ESSEN HAKHOUT, gelegeti in het Bosch de Schutskooi, mede onder Noordgouwe Op Inschrijvingen en Coupons ai pC. W. S. verschenen i Ja nuarij 1835 alsmede op alle andere alsdan betaalbaar gestelde Coupons, zoo van Binnen- als Buitenlandsche Effekten van heden af ten Kantore van Zierikzee II. W. Le SAGE ten BROEK. 3o December 183:). De ondergeteekende maakt hij deze aan zijne geëerde Stad- en Larulgenooten bekend, dat hij in den loop van deze maand zijne METSELAARS-AFFAIRE zal verplaatsenuit de Meeïstraat naar de Lange NobelstraatWijk A n°. 16 alwaar vroeger en lot op heden bovenstaand beroep met goed succes is uitgeoefend geworden bevelende zich bij deze op nieuw in ieders gunst, en belovende verder door eene zeer naauwkeurige en prompte bediening zich in het aaudenken zijner geëerde be gunstigers waardig te maken. J. BRUINZEEL. HO UTVE RK O O P iV G onder Zonnemaire op Dings- dag i3 Januarij i S3 5 op de Hofstede van C. FRANSE van den BOUT, zijnde van i\o a 5r> stuks Zware i J P E en van 5o a 70 POPULIERE BOOM EN, alle zeer ge schikt voor Werkhout; en nog omtrent 1 Bunder HAK HOUT aldaar. Te Zierikzee, bij A. DE VOS, Stadsdrukker, 1835.

Zierikzeesche Courant | 1835 | | pagina 2