ï)e iG/jste koninklijke hederlandsche loterij den 17 dezer ge* j örresteerd zal bestaan uit 22000 loten 11000 prijzen en 2 pre- miën de trekkingen der klassen zullen beginnen te weten: der iste op 19 Januari) der 2de op 2 Februarijder 3de op 16 Fe- bruarijder 4de op 2 Maart, en der 5de op 16 Maart i835 zullende de trekking der laatste klasse duren tot 10 April, op wel ken dag de laatste 100 nommers zullen getrokken worden. Van Leiden schrijft men den 27 JNovember: Verleden week is berigtdat Z. K. H. de erfprins de hoogeschool ter dezer stad maandag den 24 dezer zou komen bezoeken thans kunnen wij be- xiglen dat Z. K. H. werkelijk een begin heeft gemaakt met bet ont vangen der lessen van den hooggeleerden heer II. Cock, professor in de regtsgeleerdheid. Z. K. H. was bij zijné aankomst in deze stad vergezeld van den generaal-majoor D. O. Bagelaer. Gisteren is floogstclezelve in de rol der akademie ingeschreven en is tevens op eene plegtige wijze verwelkomd door eene deputatie uit den acade mische» senaat, in derzelver kostuum, voorafgegaan door de pedel len met hunne staven. De commissie neeft bestaan uit den rector- magnifjcus J. C. Broers, de professoren H. J. van der Palm, J. Claris seII. W. TydemanG, Sandifort en J. G.S. van Breda. De persoon van Pieier Wïllemse, oud 60 jaar, bouwman wonende aan den seisweg ambacht Middelburg in den namiddag van 11. maandag bezig zijnde om met behulp van zijnen knecht in den hof tot zijne woning behoorende eeneu boom le roeijen is door het spoediger dan hij vermoed had nedervallen van den boomonder denzelyen geraakt en zoodanig gedrukt geworden dat hij weinig tijds daarna aan de gevolgen is overleden. Men meldt uit Belgiedat aan van do Weyerin Engeland, gropte sommen gelds van het vaste land zijn beschikt, om het volk aldaar tegen liet nieuwe ministerie op te ruijen. De Messagen de Gaiid van den 26 November 11. bevat ge deeltelijk het navolgende Onze omwentelings fabrikanten zijn over eengekomen om alles wat men als eenigzins gewigtig in een land kan beschouwen ons van vreemdelingen moet toekomen zij heb ben ons een' minister, een' generalen staf, verschillende schrijvers de huishoudkundige Gacharide geschiedschrijver Friedlandcrde policië beambte Albinetde hoogleeraars Lelewel en Baron en en- gejsch spoorijzer voor de stoomrijtuigen geleverd en thaus tot groqte verwondering van het publiek komt er een hoogleeraar uit Munchen speciaal belast met de bewaring van Leopolds dierbare gezondheid. Op het vernemen van deze tijding vraagt men alge meen wat er toch van die lijkdoorn-snijder le Beau, lijf medicus zijner"belgische majesteit die overal op zijne reizen werd medege- sleept en zonder dewelke Zijne Majesteit niet naar zijne kleerkast kan gaan, moet worden de staatkunde heeft onzes bedunkens niets mét Esculaap gemeen deze is niet geveinsd als de gunst en de vriendschap der hoven. De keus van den muncher professor be wijst dat doctor le Beau in ongenade gevallen is; zou hij ook in he.t toedienen van een opwekkend middeltje eenig pillenbedrog ge pleegd, of Nenuphar in plaats van Gember voorgeschreven hebben P Snen verliest zich in gissingen; deze ontknooping stoot le Beau in zijne vorige nietigheid terug. De Moriiteur zal ons bij gelegenheid wel eens vertellen waarom hij aan Leopold geene medicamenten meer verkoopt. De heer Francois, directeur van policie is dezer dagen ge dwongen geweest eene vrijgeleide af te geven voor 5o fabriekar beiders, die zich naar Holland met er woon gingen vestigen. Op de eerste aanvraag daartoe, bleef hij bestendig weigeren de biljet ten van vrije doorgang af te geven doch een voornaam fabrikant van Brussel hem aangezegdhebber.de, dat, wanneer hij niet oogen- blikkelijk deze emigratie onverhinderd toestond hij aanstonds zijne uitgebreide fabrieken voor altijd zoude sluiten en zijne werklieden naar hpt gouvernement om brood zenden. De heer Frangois het gewigt der zaak inziende heeft dadelijk de nooaige paspoorten af gegeven onder beding dat de werklieden gezamenllijk zouden ver trekken. - Het nieuwe stoomrijtoig te Brussel, is andermaal beproefd, en beeft volkomen aan het doel beantwoord. VUnion, om de snel heid des voortgangs te bewijzen voert aan dat de generaal Daïne van zijn ontwerp om het stoomrijftuig te paard in vollen ren bij te houden, heeft moeten afzien. Had de brave generaal het paard bereden waarmede hij bij Hasselt de marsch van Charlemagne ge maakt beeft, of de engelsche kortstaart, die vorst Leopold den 12 Augustus 1831 van Leuven naar Brussel heeft gevoerd dan had bij een' stoomwagen, al was hij van 80 paardenkracht, kunnen bijhouden want angst wroeging eerloosheid en vrees voor het loon des verraads zetten meer vlugtende stoomkracht bij dan im mer de werktuigen van Cocjuerel of Jones hebben kunnen vol brengen. Onder de volgende omstandigheden is onlangs in Engeland in liet graafschap Sunderland eene luchtbol opgelaten De heer Green bezig zijnde met het in gereedheid brengen der luchtbol waarmede bij zich in de hoogte zoude begeven, bevond, dat de voorbanden zijnde boeveelheid gaz ontoereikende was, om hem naar boven te voeren in het schuitje dat beneden zijnen luchtbol hing. De onverzaagde reiziger wildeniettegenstaande dit ongeval de menigte van toeschouwers niet te leur stellen welke zich verza meld hadden ten einde getuigen van zijnen moed te zijn. Hij bindt zich zeiven met een touw vasten zonder schuitje of eenige ballast poogt bij alzoo te klimmen. Maar zelfs op deze wijze had de kracht der machine zoo weinig invloed op de zwaarte van den luchtreiziger dat hij slechts weinige roeden boven de hoofden der aanschouwers bleef zweven. Thans was hij genoodzaakt nog zijnen hoed neder te werpen en door deze onbeduidende vermindering van zwaarte rees hij langzaam en statig boven de stad ter hoogte vaa nagenoeg eene engelsche mijl. Niet lang was hij in dezen toe stand verbleven of men bemerkte dat de luchtbol met eene ijzing wekkende snelheid nederviel en dus de luchtreiziger zich in het grootste levensgevaar bevond. Gelukkig echter kwam hij neder op een «liep gedeelte van de risier de Fijne; de snelheid waarmede de beer Green op het water uederkwam was zoo groot dat hij ter diepte vati negen en een half voel in den modder nederZOftk. Nog* tans bad bij in dezen gevaarlijken toestand de tegenwoordigheid van geest om zijnen adem in te houden zoo dat bij door de kracht des luchtbols wederom op de oppervlakte van bet water werd ge trokken en een kwartier uurs op hetzelve bleef tot dat hij door eene boot gered en behouden aan land gebragt werd. Indien de beer Green niet op bet water ware gevallen zoude bij gewis door de snelheid van den val bet leven verloren hebben. Hij is de eenige luchtreiziger die zich zonder schuitje in de hoogte heeft durven wagen en volvoerde thans voor de derdemaal dit waagstuk. De belgische berigten van heden behelzen weinig meldens waardigs. De zitting der afgevaardigden van gisteren aan de voort zetting gewijd der beraadslagingen over de wet op de organisatie der gemeente-besturen heeft niets van belang opgeleverd. De Beige maakt zijne lezers opmerkzaam dat het verlengd verblijf van vorst Leopold en zijne eebtgenoote op Laeketi Ongeacht het ge vorderd saizoen moest toegeschreven worden aan de zwangerschap van prinses Louise. De Courrierdoor het zeggen van der. mi nister de Meulenaere in de kamer van afgevaardigden in zijn voor geven versterkt blijft maar volstandig volhouden hetgeen bij vaa de toerustingen van het hollandsche leger gezegd heeft. 163ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERU. Vijfde Klasse. Zeventiende Lijst. Geene. Achttiende Lijst. N°. 618 so 00 4722- J5oö w 7112..- a5oo Negentiende Lijst. 5o4^ 1000 Twintigste Lijst. >>88175ooo MIDDENPRXJZEN van de volgende Artikelen te Zierikzee, VAIÏ DF.3S 4 DECEMBER l8ity. De NederL. Mud de. Onde Tarwe i833 5,5o a 6. Nieuwe dito i834- - 4>5o a 5,5° Nieuwe Itogge - 4'00 a 4>^o Nieuwe WinterGerst. - 3 20 a 3.4o Oude Zomer dito. - 2,80 a 3,10 Haver2,60 a 2.60 Paartleboonen5,oo a 5,bo Witte Booneft- 6,00 a 8.00 Bruine dito. 7 00 a 8 00 Graauwe Erwten - 0,00 a 0,00 De Nederl. Mudde Groene Erwten 6 5o a 7 Go Geele dito- 6 00 a 6 5o Koolzaad- 12 00 a 12 5o Zaai-Lijnzaad - 11 00 h i3 00 Slag-Lijnzaad - 7 00 a S.00 Kaap-01ie te Zierikzee 00 00 per vat, Patent-Olie ,....- 00.00 Lijn-Olie bij partij - oo.co Raapkoeken - oo.oode 1000 si» Lijnkoeken- 0000 PRIJZEN VAN HET GEBISTELEERB, Te SCHIEDAM, den 3 December i834- Genever, het Ncderlandsche Vat, zonder fust zorder de Belasting* Amst proef liet a »»...- 2i,^5j ADVERTENÏIEN. Iemand een Vuil-grijs V AARSJE vergissende en hetzelve terug begeerende adressere zich bij de Erven van de Weduwe JAN van dek BIJL, te Bommenede tegen betaling der kosten. De Opper - strandvonder beoosten de Schelde, Provincie Zeeland, zal met behoorlijke autorisatie ad opus jus habcn- tium, serkoopen 4t stuks HUIDEN, MASTEN, PLANKEN, BALKEN, DEELE9, TOUWWERK, enz. afkomstig van en uit bet verongelukte Scbip de South- worth. Deze Verknoping zal plaats vinden op Maandag Dingsdag en Woensdag, den 22, 2Z ert 24 December 1834te Begin nen te Burgsluis. Wordende desniettemin de Eigenaren van gezegd Scbip en Lading vrijgelaten en bij deze opgeroepen om die Goederen ia naüira of derzelver zuiver provenu te reclameren. Zierikzee, den 4 December 1834- D.e Opper strandvonder voornoemd W. D. DE JONGE. 0 0 De Opperstrandvonder beoosten de Schelde, Provincio Zeeland, zal met behoorlijke autorisatie, ad opus jus haben dum, verkoopen Een ANKER, KABEL- en SCHOOTKET- TINGEN, ZEILEN, Staand- en Loopend WAND, PLANKEN, BALKEN, MASTEN, WRAK KEN, enz; enz., alles afkomstig, van bet op strand geslagen Scbip de Four Woodmen'. Deze Verkoóping zal plaats vinden op Dingsdag den *3 December i834 des middags om 12 uren, bij de Weduwe J. IS L O Kt onder Haamstede en. op SIravid wordende des niettemin dé Eigenaren van gezegd Schip vrijgelaten en bij deze opgeroepen öm die- Goederen in natura of dbrzelvcr zuiver pro venu te reclameren'. Zierikzee, den 4 December 1834. De Ópper-strandvonder voornoemd, W. D. de JONGE. Tb Ziemkzeebij A. DE VOS, Jz,., Stads-Drukker, 1834.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2