w. m. A M Te A". 183:4, BESTUREN EN ADMIN1S TRA TIEN. ag 31 October BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE> provincie ~2fehlctnd. Brengen door deze tfer kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat door jb-et Dcpariement yan Oorlog, v,oor de Mobiele Rus tende Schutterijen, tegen de maand November aanstaande, eené Inspectie is bevolen óver de'kleeding, en wapening, waarvan de met Onbepaald verlof zijnde Onder-Officieren en Manschappen voor zien zijn. Dat deze Inspectie zal worden gehouden in de hoofdplaats dezer Provincie, over de Onder-Officieren en Manschappen behoorende tot bet 3de Battaillon der Afdcclinè Zeeuwsche Mobiele Schutte rif te weten voor de iste kompagnie 3de Bat0'1, op Woensdag 12 November. 2de Vrijdag i4 cf/Zo. 3de w Zaturdag i5 rfz'Zo. 4cle Woensdag 19 dito. 5^e Vrijdag 21 z&Zo. des morgens ten 10 ure, te verzamelen in de Kazerne te Middelburg. Dat de Onder-Officieren en Manschappen die met onbepaald ver lof zijnde, hun domicilie builen deze Provincie gevestigd hebben, Van deze Inspectie verschoond worden. Dat de geremplaceerden die ingevolge art. 20 van het Besluit van 25 Jul ij 1834 y no. 88, (Staatsblad no. 24) voor hunne plaats vervangers zijn opgetreden zoolang dezelve geene kleeding hebben ontvangen van de bijwoning dezer Inspectie mede worden vrijge- stel d. Dat de FJéeren Officieren welke buiten de standplaatsen van hun Battaillon, gedomicilieerd zijn, almede de Inspectie niet behoeven bij te wonen. Dat diegenen der met onbepaald verlof zijnde Onder-Officieren én Manschappen die bij de Inspectie ontbreken of zich gedurende dezelve niet bëhoöriijk gedragen, of hunne kleeding hebben ver waarloosd disciplinair zullen worden gestraft in zoo ver er geene termen bestaan om hun aan den krijgsraad over te geven. En eindelijk Dat het reisgeld, voor de heen en terugreis bij het battaillon zal worden uitbetaald. Wordende mitsdien alle de manschappen van bet- 3de battaillon voornoemd opgeroepen om zich op de voor iedere kompagnie be paalden dag, voorzien van al derzelver medegenomen kleeding, wa pening en equipemeutin behoorlijke orde tot bijwoning der In spectie ter plaatse en ure voorschreven té laten vinden. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze oproeping, door afkondiging en advertentie worden publiek gemaakt. Zierikzeeden 17 October 1834- Burgemeester en Wethouders voórnd. NELEMANS, Wethouder, l. p. Ter ordonnantie vau dezelven, De Stads-Secretaris W. J.P. KROEF. Heken dma hing BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien de Wet op bet Patentregt van den 21 Mei 1819 (Staats blad n°. 34). Gelet op Zr. Ms. Besluit van den 17 October 182Ö (Staatsblad li0. 22). Brengen bij deze ter kennis van de In- én Opgezetenen Dat te rekenen van Woensdag den 29 dezer maand tot én met Zaturdag den 8 November aanstaande, dagelijks van des motgens 10 tot des middags 12 uren ter Stedelijke Secretarie zal worden gevaceerd tot het uitgeven der gezegelde Patentbladen over het dienst jaar loopende van den 1 Mei 183/J tot ultimo April i835, na ver- Joop van welken tijd de onafgehaalde Patenten, ingevolge art. 2 van Zr. Ms. Besluit hiervoren aangehaald zuilen worden ter hand ge steld aan de Deurwaarders der Directe Belastingen, om dezelve aan de huizen der Patenlpliglige Ingezetenen rond te brengen legen be taling van tien cents voor ieder Palentblad wordende de belang hebbenden herinnerd dat aan niemand anders dan «aan de Patent- pligtigen in persoon bet Palent zal worden uitgereikt. En opdat niemand hiervan onkundig zoude zijfi zal deze afge kondigd en in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan tea Raadhu'ize der Stad ZiOrikzeê, den 28 October 1834- Burgemecstev en Wethouders voornd. R. W- dg JONGE, yt. Wethouder p. Xer ordonnantie van dezelvéu De Stads Secretaris W< J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland Opgemerkt hebbende dat er van tijd tot lijd Miliciens van ver schillende Jigtingen binnen de stad en hét Poort-Ambacht zijn aan gekomen die mét onbepaald verlof, individueel van het korps zijn vertrokken zonder tot heden zich te hebben aangemeld of hunne ï/'ei'jofpai&en te hebben overgebi'agt. Gezien art, 179 der wet óp de Nati'ónaïe' Militie van obn S Ja nuari] 1817, en ia aanmerking nemende dat het zoo wel voor het belang dér Militaire Administratieals voor de Miliciens zelve ooi nietals Deserteurs te worden behandeld, noodzakelijk moet worden geacht dat bet Bestuur met de aangekomene verlofgangers der Nationale Militie bekend is. Brengen bij déze ter kennis van alle zoodanige Miliciens die vaii verschiilende ligtingenl met onbepaald verlof binnen de Stad en bet Poort-Ambacht zijn aangekomen dat zij verpïigt zijn om binnen vier weken sia hunne aankomst in de Gemeente zich met hunne verlofpassen bij bet Bestuur aan te melden op pcene van te wor den aangemerkt als Deserteurs en noodigen de zóodanigen uit die hierin nalatig zijn gebleven, om alsnog uiterlijk binnen acht dagen na dagteekening dézer hunne verlofpassen ter Stedelijke Secretarie óver te brengen waarvoor alsdan hef Attest H. H. ingevolge 'Art. 177 der wet zal worden afgegeven ter voorkoming om niet als De serteur opgevat en behandeld ie worden. En opdat niemand' hiervan onwetend zoude kunnen zijn zaL deze afgekondigd en in de Stads Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 28 October 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. K. W'. de JONGE, Wethouder Lp. Ter ordonnantie van dezelveu. De Stads-Secretaris W. J. p. KROEF. Mekendmuking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende een schriftelijk verzoek der Centrale Directie van Schouwenom uit aanmerking van den nood waarin ten ge volge der jongste stormen de Watering verkeert en het gróote geldgebrek hetwelk bij dezelve heerschl door de menigvuldige uit gaven welke dagelijks geschieden moeten de Ingezeleneu bij Publi catie dringend te willen uitnoodigen om de door hun als Grondei genaars verschuldigde dijkgeschoten over den verschenen en loopen den termijn aan te zuiveren. Voldoen bij deze tegenwoordige Bekendmaking aan dit opgenoemde verzoek, en vertrouwen dat ieder schotpligtig Ingezeten zich op dezö aanmaning, gevoelende de behoefte in welke de Directie ver keerthaasten zal om het achterstallige geschot en hetgene op den loopenden termijn verschuldigd is ten Kantore van den Penning meester deszelven Polders te voldoen opdat geen oponthoud in de voldoening dei' te makene werken worde daargesteïd. Aldus gedaan en afgekondigd ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 28 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornd.^ K. W. dè JONGEvt.Wethouder L pi Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris. W. J. P. KROEF. NIEUWS TIJDINGEN. FRANKRIJK. Pabus, den 22 October. De diligence van Laffitte et Caïllctfd to mende van Parijs en zicli naar St. Qtieutin begevende, is in het boscli van Coinpiègné door roovers overvallen die 5 a 6000 franken hebben mede genomen. De Gazette des Trïbunaux behelst beden morgen bet romaneske verbaal eener ontvlogting uit de gevangenis der abtdij door den per soon van Picard, trompetter bij het 8ste regement artillerie door den krijgsraad wegens diefstal veroordeeld zijnde bewerkstelligd In den nacht van 25 op 26 September heelt Picard zich aan hc-t werk gesteld. Hij heeft vooreerst in zijn bed al de planken die bij er uit tonde ligten zonder zijne slaapplaats in genomen t ppiaats in wanorde te brengen; daartoe beeft hip zich bediend van eéne'boor, die hij op den 25 van timmermansknechts die in de gevangenis wérkten hail gestolen, éi.' van een nies, dat hem door.een zijner kameraden die wegens desertie tot 14 jaren ijzers is veroordeeld was bezorgd heeft' hij zijne planken zoodanig ïngerigt", dat zij hem de dienst eener lad der of liever fan een touw kónden doen, om op een' muur te klimmen dié bet plaatsje der gevangenis vau een' tiiin1 tot je oude abtdij behoorende, afücheiclt. Picard beeft ook twee kleine ijzeren staven bijna p4 voelen laitg en 10 duimen' in den omtrek weten los te krijgen door de kracht der vuist heeft bij die twee staven in de gedaante eéner 8 wetéu te buigen en ze aaa lu;t einde van het

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1