H°. S3. ZIElimZKESCMB Vrijdag Aö. 1834. C61JBAIT. 17 October bekendmaking. bekendmaking. duitschland. t/'jrthe. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen ter kennis van dc daarbij belanghebbendendat ingevolge cle bestaande verordeningen van wege de militaire autoriteit, alle officieren onder officieren en verdere manschappen behoorende tot de Mobiele Schutterij, die met verlof en van de standplaatsen der staven van de battaillons afwezig zijn wanneer zij zich met er woon naar eene andere gemeente mogten begeven, zich deswege niet bij derzelver battaillons-kommandanten zullen behoeven te ver voegen doch dat zij zich daaromtrent behooren aan te melden bij den burgemeester der gemeente uit welke zij vertrekken die daar van aan den battaillons kommandant zal kennis geven. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende, zal deze op ide gewone wijze worden openbaar gemaakt. Zierikzee den 10 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE, "Wethouder l. p. Ter ordonnantie van dezelveu De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, jprovincie Zeeland. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat door bet Departement van Oorlog voor de Mobiele Rus tende Schutterijen, tegen de maand November aanstaande, eene Inspectie is bevolen over de kleeding en wapening, waarvan de'met oubepaaid verlof zijnde Ónder-Officieren en Manschappen voor zien zijn. Dat deze Inspectie zal worden gehouden in de hoofdplaats dezer Provincie, over de Onder-Officieren en Manschappen behoorende tot bet 2tle Battaillon der yJj deeiing Zecuwschc Mobiele Schutterij té weten voor dc 1slckompagnie 2de Bat011, op Zaturdag den 1 November* 2^e Dings dag 4 dito. 3(le Woensdag 5 dito. n 4de Vrijdag 7 dito. 5de Zaturdag 8 dito. 6de- j> Dings dag 11 dito. des morgens ten 10 ure, te verzamelen in de Kazerne te Middelburg. Dat de Onder-Officieren en Manschappen die met onbepaald ver lof zijnde, bun domicilie buiten deze Provincie gevestigd hebben, van deze Inspectie verschoond worden. Dat de gefemplaceerden die ingevolge art. 20 van bet Besluit van 25 Julij 1834 no. 88, (Staatsblad no. 2?4) voor'hnnne plaats- vetvangers zijn ópgetreden zoolang dezelve geené kleeding hebben ontvangen van de bijwoning dezer Inspectie mede worden vrijge steld. Dat de Heeren Officieren w?elke buiten de standplaatsen van bun Battaillon gedomicilieerd zijn, almede de Inspectie niet behoeven bij te wonen. Dat diegenen der met onbepaald verlof stfjndfe Onder-Officieren en Manschappen die bij de Inspectie ontbreken of zich gedurende dezelve niet behoorlijk gedragen of hunne kleeding hebben ver waarloosd disciplinair zullen worden gestraft in zoo ver ei' geene termen bestaan om bun aau den krijgsraad over te geven. En eindelijk 0 Dat liet reisgeld voor de been en terugreis bij het battaillon zal worden uitbetaald. Wordende mitsdien alle de manschappen van het 2de battaillon voornoemd opgeroepen om zich op de voor iedere kompagnie be paalden dag, voorzien van al derzelver medegenomen kleeding wa pening en équipement, in behoorlijke orde tot bijwoning der In spectie ter plaatse en ure voorschreven te laten vinden. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze oproeping, door afkondiging en advertentie worden publiek gemaakt. Zierikzee, den 17 October 183*4- Burgemeester en Wethouders voornd. NELEMANS, Wethouder, l. p. Ter ordonnantie van dezelyen, De „Stads-Secretaris W. J.P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Verwittigen derzelver In- en Opgezelenen Dat het Kohier der Personele Belasting lett. A No. 2 wegens gevraagde Schattingen over het loopeude dienstjaar, op den 37 September 11. door Zijne Excel!, den lieer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is execu toir verklaard eD ten fine van invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe belastingen te dezer stede. Afgekondigd te Zierikzee den 17 October 1834. Burgemeester en Wethouders voornd., NELEMANS, Wethouder, Z. p. Tel' ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W'. J. P. KROEF. NIE UWS TIJDINGEN. Frankfort, den 11 October. In de zitting van den 18 Septem ber, heeft de duitsclie bondsvergadering zich, naar men verneemt, onuer anderen onledig gehouden met het antwoord aan de engel- sche en fransche gezanten te geven wegens de plaatsing van de linielroepen ter dezer stede onder eenen bevelhebber van het ver bond. Men zegt, dat de voorzitter in eqne zeer nadrukkelijke rede dé noodzakelijkheid heeft trachten te betoogen om de aanmatiging af te wijzen welke ten grondslag van de bedoelde nota ligt, daal de regeringen van Engeland en Frankrijk hier reglen hebben wil len uitoefenen welke geene onafhankelijke en eérlievende mogend heid kan toestaan. Alleen aan volslagen onkunde van het bonds- regt en eene onbegrijpelijke verivarririg van de eenvoudigste begrip pen kon men zulk een misverstand toeschrijven. Het zou het ver bond geheel onwaardig zijn ioo moet de voorzitter ten slotte aan gemerkt hebben zich met eene verdediging van den bedoelden maatregel bij Vreemde mogendheden in te laten maar alleen daar- -van kon de rede zijn, om plégtig te protesteren tegen de theorie, dat de mede-onderteckcning der acte van het weener-congres regt zou geven tot beihoeijing niet dc inwendige aangelegenheden van hel duitsclie verbond. Daaromtrent kon een besluit opgemaakt wor den om het presdiium in staat te stellen zich in het vervolg bij voorkomende gelegenheden daarnaar tc gedragen. Men verzekert dat eenparig aldus besloten is, cn dit besluit aan de gezanten ia stede van aile antwoord is medegedeeld. Van de gevolgen hier van heeft nien nog niets gehoord. De jonge koning van Griekenland is den 6 September naar Athene vertrokken waar de residentie nu schijnt te zullen gevestigd wor den. De ministers van biuneulandsohe zaken en van oorlóg verge zellen den koning. Het regentschap heeft volkornene amnestie verleend aan al dege nen die aan de onlusten in Maina deel genomen hebben. Uit alle streken van Duitschland komen berigtendn dat men dit jaar eenen allervoörtreffelijkstén wijnoogst heeft. 'Men schrijft uit' Petersburg, van den 3o September: Er is onlangs een geschrift over liet policle wezen van Rusland uitgekomen, waarin men het volgende vindt aangeteekend. In de gevangenissen des rijks bevonden zich in den jare 1831 37,782 personen, waarbij echter vélen, die van de eene plaats naar de andere vervoerd werden dubbel opgegeven zijn. In hechtenis ziju genomen: wegens dronkenschap en daarmede gepaarde buitenspo righeden 4109; wegens diefstal 44?4 j wegéns gemis van reispassen èu desertie 3708; wegéns bedelarij en laiidlooperrj 3371; wegens vervalschingen enz. 1186; wegens schulden, niet betaalde belasiin- .gen enz. 1178. Móórden onder leden van huisgezinnen zijn er >4o gepleegd. Vadermoorden komen hierbij in de verhouding als 1 tot 85; men had er 4 dé mannenihoórd als 1 lol 8 (18 in het ge heel); ïrouWenmoordén meer dan namelijk 38; broedermoor den meer dan Tjnamelijk 12; kindermoorden Van onderscheidene andere afzigteüjke moorden zijn pleegd. De zelfmoorden zijn hij ons in vergelijking namelijk 68. er 1131 ge- 0 met andere staten zeldzaam; in het jaar 183,1 hebben er in het gansché rijk slechts 1 104 zelfmoorden plaats gehad. Van 1823 tof 1829, dat is eenen tijd van zes jaren zijn er 64,o35 personen naar Syberie gezonden,' dat is 10,067 jaarlijks. Het grootste getal daarvan ziju vagebonden, die sedert i8a3 allen naar Siberie gezonden worden. Men acli rij ft uit Berlijn, van den 7 October: Men weet, dat onze militairen, die naar Petersburg zijii gezonden, Om ónder aan voering van ptins IViihclm de onthulling van de Alexanders it bij te wonen aldaar zeel' goed onthaald ztijn ter hunner eer ziju er maaltijden gegeven enz. Het volgende verhaalt men van de pruis- sische officiers: Lenigen dagen na hunne aankomst vroeg keizer Kilolaas hun óf zij de nieuwe magazijnen of winkels Van Peters- burg al gezien hadden? Zij antivoord Jen ontkennende, doch voeg den er bij dat zij zulks wenschten te doen. Den volgenden dag begaven zij zich derwaarts, bezochten deze uitgestrekte bazar, en kochten eenige goederen. Doch hoe verwonderd zagen zij op, dat de kooplieden geen geld wilden ontvangen zeggende dat de keizer reeds voor hen betaald had. NEDERLANDEN. 'sGravenhags (len i4 October. Uit Smyrna schrijft men, dat dc laatste verjaardag van Z. M. den koning der Nederlanden aldaar

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1