ff». 7(1. ZIESMLSSHSCIIE A°. 1834. COüfeAIT. du1tschland. frankrijk. nederlanden. iflrvt./ IPingsdag 23 Septembers, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Siad Z1ERIKZEE provincie Zeeland. Verwittigen bij deze de belanghebbenden: Dotj ingevolge de door Zijne Majesteit genomene gunstige beschikkingen aan al de Vrijwilligers bij de Marine zonder onderscheiddie bereids met onbepaald verlof tot hunne haard steden zijn wedergekeerd of alsnog zullen wederkeeren zal worden toegestaan wanneer zij dit mogten verlangen om ge durende den tijd van dat verlof ter koopvaardij te varen, of zich anderzins buiten het Rijk te verwijderen mits vóór hun vertrek ten genoege van een der Directeuren en Kommandan- teu van de Marine door tusschenkomst van den Gouverneur der Provincie j behoorlijk borg stellende, dat zij, bij hunne afwezendheid opgeroepen wordende tot de actieve dienst, als dan binnen den tijd van veertien dagen en buiten, kosten van het Rijk, een plaatsvervanger bij de Marine, die daarvoor de npodige geschiktheid bezit en tegen wiens aanneming verder geene bedenkingen bestaan zullen stellen en zulks zoo lang de omstandigheden zulks zullen vorderen of tot aan het tijd stip op hetwelk zij of wegens hunnen ouderdom of om an dere redenen volgens de Wet zullen ophouden dienstpligtig te zijn. Dat de belanghebbenden welke van dit voorregt willen ge bruik maken zich daartoe bij het Stedelijk Bestuur kunnen aanmelden ten eiude cDrzelver oogmerk naar de bestaande verordeningen te bereiken. 2°. Dat aan de Miliciens uit de ligling van den jare 1829, on verschillig of zij onder de wapenen of met onbepaald verlof zijn die mogten verlangen een huwelijk aan te gaan j daartoe de. vergunning za! worden verleend. Vorenstaande bepalingen zullen tot narigt van bet publiek', door Sïliddel der Stads Courant worden bekend gemaakt. Zierikzeeden 20 September 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE G RAN E vt. Ter ordon nantie van dezelven^ De Stads.Secretaris W. J.P. KR OEF. NIEUWS TIJDING EN. Frankfort den 17 September. Uit Petersburg schrijft men van den 6 September: Eerst sedert eergisteren is het weder hij ons boel geworden en hebben eenige regenbuijen den uitgedroogden grond beginnen te bevochtigen. Tot dien dag had men gedurende Eene gansche maand, bij eenen helderen en wolkeloozen hemel, eene schier onverdragelijke hitte (dagelijks t.usschen 20—24 gr- Reaumur ia de schaduw) die zelfs bij nacht maar weinig minder werd. Te Moskou is den 2S Augustus weder een geweldige brand ge weest. Honderd vijftig gebouwen en eene kerk zijn in de ascb ge legd. De groote droogte heelt aanmerkelijk bijgedragen tot de snelle verspreiding van den brand. Ook in die .streken heeft men drie maanden lang het schoonste weder gehad. De cholera neemt te Stokhoim nog steeds toe. Van den 5 op den 6 September zijn er 356 personen ziek geworden van den 6 op den 7 Sept. 3^5 van den 7 op den 8 Sept. 4o3van den 8 tot den 9 Sept. 54'. In het geheel zijn er tot den 9 Sept. 3179 personen ziek geworden, van welkeer 535 genezen en 1273 gestor ven zijn. De ziekte is in alle standen doorgedrongen. De kroonprins heeft dezer dagen het ziekenhuis bezocht en met onderscheidene zieken gesproken. Parijs, den i3 September. Omtrent de verwoestingen onlangs door onweders en overstroomingen in Noord-Italie aangerigt be- iielst een duitsch blad de vólgende opgave: «Na een' warmen zo mer veroorzaken de door het smelten der ijsbergen aangezwollen rivieren en bekengewoonlijk veel onheil maar ditmaal scheen van den genueschen tot den adriatischen zeeboezem, langs de Ape- nijnen en Alpen alles het onderste boven gekeerd te moeten wor den en tot hiertoe beslaat er wel ligt geen voorbeeld van zulke iiitgestrekle verwoestingen op een en hetzelfde tijdstip. Uit Piemont hebben wij nog weinig berigtenmaar de Sesia moet vreesselijke verwoestingen aangerigt hebben de Ticino stroomde over dé brug bij Belcolara weg, en beeft dit oude romeinsche gedenkstuk geheel weggespoeld. De eigenlijke weg over den St. Gotthardt heeft wei nig geleden maar zoo veel te meer die aan deze zijde Van tiert kleinen St. Bernhardt; het fraaije dorp Pioverfedo boven Belienz is sèhier geheel verdwenen. De hoofdbrug der via mala en een goed deel van den weg naar Ande'chö is voor langen tijd Onbruik baar geniaak! het badhuis en andere huizen in Andècho wegge rukteen groot gebouw in Spitingen vernield; het dorp Camper Dolzino met rótsen steenen en zand Overdekt; Isoia Overstroomd; in Sond rio beeft de buiten hare oevers getreden rivier 26 der schoonste buizen omvergeworpen eri die stad wordt nog op dit oógenblik dooi* het instorten van eenen ijsberg bedreigd. De Serid eii andere rivieren hebben in bet latidscbap Pergamo schrik ver spreid en Padua levert het schouwspel van eene verwoeste stad op. Eene hagelbui, die 20 minuten duui'deheeft aldaar alle daken vensters en deuren ingeslagen. Onder den hagel tvarert stukken van t kilogram (ned. pond) zeer menigVuldig en men heeft er van 3 tot 4 kilogrammen gevonden Tevens steeg eenè hevigéi. zwaveldamp överal uit den bodem op zoodat de ingezetenen vari alle kanten bedreigd waren." Den 14. De maarschalk Gérard heeft hedèn zijn w er kka bin et- bezocht hij is ïhans aan de beterhand; dé jicht heeft henl geheel veria ten. Den i5. Uit Toulön meldt men van den 10, dat dien dag iti' allerijl eén officier van den staf der riiarine naar den admiraal Massieu de ClerOal, die over ons kruis-eskader voor Toulon bevel voert, gezonden Was. Die officier moet zeer dringende bevelen óver- gëbragt hebben. Men spreekt er van órri het eskader wedëroni te doeri binnen zeilen, én de Triton naar de Levant te zénden ötn de ville de Marseille te vervangen. Ten gevolge van die beweging zou de heer Massieu de Clereal eenë andere bestemming in Zuid-Ame- rika bekomen, en den schout-bij-nacht Latreyie vervangen Üie zijn dntshg gevraagd heeft. Den i5 dezer heeft men eéhe prbeve genomen met het stoonï- rijtuig van den héér Dietz't welk met twee rijtuigen op het sleep touw en met 55 personen van hier langs den gewonéh straatweg over Sèvres naar Versailles is gerëden en vöfi daar teruggekeerd. Men meldt dat door de onhandigheid van den stoker er eèn gebrek aan den ketel is ontslaan dit is zoo göed mogelijk verhol pen én alstöen is het rijtuig in 4'?- minuten Van Versailles tot Sè vres en in een uur van daar naar Parijs teruggekeerd iii 't geheel een afstand van bijna 5 uren. Mén berekent dal zander dit toe val de heenreize in een uur èrt een kwartier en de terugreize int een uur zoiide zijn afgelegd en men beweert, dat, inet deze proef neming de bruikbaarheid van het stoomrijtuig op de geWöiie Wé-» gen is gebleken. Ter beurze was den 18 het gerucht in omloop, dat de koningin Md* Ha Christina eehe plegtige aanvrage bij óns kabinettot eene gewapende tusschenkbriisthad gedaan waarop .het ministerie een' cöurier naaü Londeri zou hebben afgezonden depêches voor het kabinet van Sb James, te dezen opzigte overbrengende. Eerst nddat defce courier zou zijn terug gekeerd, zou er een antwoord op de aanvrage gegeven wórden.- Nog eén andör gerucht Was er in omloop volgens hetwelk de heer Rothschild een zijner neven naar Madrid zou zenden om aan het spaansch bewind 20b milioenen voor 80 per cent aan te bieden, waardoor hetzelve zich voor liet oogénblik zou kunnen red den, het crediet zou worden gehandhaafd en de prijs der Schuld brieven in waarde wederom zouden stijgen. Hbezee'r sommigen dit gerucht als eén verzinsel aanmerkenzoo heeft hetzelve no'gtanS gunstig ter beurze op den prijs der spaansclie effecten gewerkt. 's Gravenhage den 18 September. Uil Nijmegen schrijft mén van dén 16: «Sedert eenige dagen is men, van land.swege bezig met het doen van eene kleine opgraving in de nabijheid van liet fort Kraijenboffeen viërdeuurs buiten de Hezelpoort gelegen, ten doel hebbende het nasporen van de rigting dei* romeinsche muurwerken, waarvan sedert den aanleg van dat fort eenige brokken boven deu beganen grond uitstaken. /«Deze onderneming heeft aan den dag gebragt de fondamenten van twee regthoek-zijden van èen groot vierkant', zijnde de eene zijdelet hiertoe lang bevonden omtrent 90 el en de andere omtrent 60 el. Het middelvlak is nog niet zoo ver ontbloot dat de vorm herkenbaar is doch de algemeeue aanleg doet eenigzihs denken g'eKjkmen meent, aan vrij groote badstoven (thermèu). Het is voor de wetenschappen te hopen dat men voortgaande in staal moge zijn om niettegen staande de moeijeiijkhedén van het locaal, en de vernieling of ver bouwing -van een groot gedeelte bij den aanleg van bet fort, en be stemming van het gebouw in het algemeen en van eenige voorname declen met waarschijnlijkheid te bepalen/' - Bij den boekdrukker Rips, alhier, is thans ter perse een op merkenswaardig werk, in de i ransche, taal getiteld: du royautnc des PayS'Bas, sous le rapportde son origine', de sön déeelcppement el de sa crise aciuclle suiei de pieces justificatie es par le baron de Keversberg. (d. i. over liet koningrijk der Nederlanden met opzigt tot deszelfs oorsprong ontwikkelingen tegenwoordigen moeijelijk/n toestand gevolg door de bewijsstukken door den baron de Keversberg Door hot ontzettende on weder hetwelk woensdag avond hier

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1