5. De koningin Maria Christina zal dadelijk liet spaansch grond gebied verlaten onder genot eener bekoorlijke jaarwedde. 6. Noch Rarel Vnoch eenig lid van zija gezin zal zich zón der de voorloopige toestemming van het gouvernement en der Cor tes naar Spanje mogen begeven voor dat 'dè infant don Carlos Lodewijk zijne meerderjarigheid heeft bereikt. y. De mogendheden, die deze nota hebben ónderteekehd Verbin den zich de toetreding van don Carlos tot deze voorwaarden te bewerken. 8. Dezelfde mogendheden zullen de rust in de baskische provin- tciën en Navarre weten te herstellenonder waarborg harer bijzon dere wetten en voorregten. 9. Voor alle staatkundige misdrijven zal eene geheele amnestie worden afgekondigd. to. De meergenoemde mogendheden zullen onmiddellijk het ka binet van Madrid erkennen en hunne gezanten van geloofsbrieven Vóórzien. i 1Dona Maria de Gloriakouingin van Portugal zal in het huwelijk treden met den infant don Francisco d'Azis, oudsten zoon van den infant don Francisco de Paula, geboren den i3 Mei 1822. 12. Tot aan de 'meerderjarigheid van genoemden infant zal het regentschap in Portugal door de cortes worden uitgeoefend. 13. De öndetgeteekende mogendheden zullen met Engeland en Frankrijk, de instandhouding van het gouvernement en de instel lingen van Spanjezoo als die thans bestaanwaarborgenen ge meenschappelijk alle revolutionaire bewegingen te keer gaan. 14. Onder deze voorwaarde verbinden zich de onderteekehaars om het gouvernement van Portugal te erkennenen hunue gezan ten Van geloofsbrieven te voorzien. 15. Aan don Miguel zal eene behoorlijke jaarwedde worden toe gelegd en hem Zijne goederen terug gegeven. 16. Aan Karei V en aan ieder lid van zijn gezin zal eene jaar- Wedde worden uitgekeerd en zal men hem het vrije genot geven zijner thans gesequestreerde eigendommen. 17. De vorenstaande bepalingen zullen aan de goedkeuring der Cortes te Madrid en Lissabon worden onderworpen. 18. Het portugeesch gouvernement zal de oude betrekkingen met Rome weder aanknoopen om het vertrouwen en de goede vriend schap, die vroeger met het pausselijk bestuur bestondente her stellen. Sinds ecnige dagen houdt men zich hier bezig, met allerlei geruchten over eene nota, welke door den pruissischen gezant aan den minister van buitenlandsche zaken zoude zijn overhandigd, en Waarbij men zich ten ernstigste beklaagt, dat aan den pruissischen consul te Bayönne voor eenige weken zonder voldoende reden bet éxetpator werd ontnomen. Volgens sommige zoude het kabi net van Berlijn zulks zeer euvel hebben opgenomen en ernstig op Voldoening aandringen. Den 14. De ministeriële bladen behelzen beden geene nadere tijdingen uit Spanje. Uit de berigten van de grenzen blijkt, dat, hoezeer er geene geregelde gevechten voorvallen de binnenlandsche Oorlog in het noordelijk gedeelte van Spanje noglans op eene moord dadige wijze gevoerd wordt, namelijk bij de onlmoelingen of over rompeling van afzonderlijke benden. Zumala Carreguy heelt een troep priesters en monniken bij zich die allen goede schutters zijn en het voornamelijk op de officieren van den vijand aanleggen. Radii van zijnen kant heeft een troep jonge liedendie zeer gëocfend 2ijn in het schieten met de karabijn. Zij hebben roode mutsen op en laten geene gelegenheid voorbij gaan, om hunnen haat tegen de monniken te laten blijken. Het klooster vau AranZazu hebben zij verbrand. NEDERLANDEN. 's GrAvekhagb den 17 September. De werken aan bet westelijke dok te Amsterdam en aan de groote sluis daarvan zijn thans zoo Ver volbrag! dat gemelde sluis weder voor den handel kan wór den opengesteld en dat de eerste doorschutting plaats zal hebben op aanstaanden vrijdag des namiddags ten een ure met het koop vaardijschip de Mafgaretha Catharina. Uit Vlissingen verneemt men van den 16 September: De Werkzaamheden aan den bodem van de groote sluis, in het mari time dok alhier, worden met den grootsten ijver voortgezet, zoö- dat men de herstelling binnen eenige dagen te gemoet kan zien en aldus, wanneer geene toevallen het wegruimen van den dam hin derlijk zijn, deze gewigtige wijkplaats van bet eskader op de Schelde, Zoo wel als var. de koopvaardijschepen nog voor het invallen van het strenge saizoen toegankelijk zal zijn. - Op den 14 Pebruarij i835 zal er eene winter-tentoonstelling Van planten en bolgewassendoor het departement Haarlem der nederlandsche huishoudelijke maatschappij gehouden worden. Drie zilveren medailles worden uitgeloofd aan de inzenders: van hét best in vollen bloei ingezonden exemplaar van de dubbele Dahlia; 2°. van het best twaalftal gebroeide en aan alle vereischten voldoende dubbele Iliacintcn, in verschillende kleuren bekend bij de kenners en liefhebbers en beboorende tot de laat Uoeijendeen 3°. van een voor de best gebroeide bloeijende verzameling vroege Tulpen, be staande in niet minder dan vijf en twintig verschillende soorten. De ter aarde bezorging van de stoffelijke overblijfselen van zekeren N. Steinberg, te Londen verdacht van in den nacht van maandag op dingsdag laatstleden alvorens zich zeiven van het le ven tèberoovendeszelfs echtgenoot en vier kinderen op eene al- lerwteedaardigste wijze vermoord te hebbenbeeft eergisteren avond laatin het bijzijn Van eene tallooze menigte volks plaats gehad j doch is gelukkiglijk ofschoon eenige uit het gemeen zich verwen- schingen over het lijk veroorloofden zonder stoornis der algemeene tust afgeloopen. Voornoemde persoon was een gezigtkundige van beroep en een Duitscber van afkomst. Nabij Leuven in de gemeente Bansbeek hebben schandelijke Ongeregeldheden plaats gegrepen. Verscheiden stukken land, waar de ingezetenen regt meenden te hekben hun vee te laten weiden waren door den eigenaar afgesloten en het volk hierover misnoegd rotte te zaaien wierp de slooten vol en verzette zich jhet geweld en snaphaansclioten tegen de gendarmes, die de goede 01de wilden handhaven. De eigenaar, verschrikt door de bedreigingen, hieft Zijne weide aan de óprocrigcri overgelaten. Ondertysscljen wordt de zaak geregtelijk Onderzocht én zijn eenige der belhamels in hechte nis genomen. De beruchte Tydgat, den eersten voorstander en aanvoerder der plunderpartijen en mishandelingen aan 4? zoogenaamde oran gisten te Gend welke reeds vroeger tot drie maanden gevangenis straf was veroordeeld, ter oorzake van geweldadigheden eii aanran dingen van inwoners dier slad is andermaal door de regtbank tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, om reden li ij in zijn dollen ijver om de tegenwoordigheid van vorst Leopold te Gend op eene waardige wijze te vieren een inwoner welke in het vorige regtsgeding tegen hem getuigenis had afgelegdzoodanig geslagen heeftdat het bloed uit de wonden vloeide. Den 9 dezer, heeft men te Ostende den grond afgestokenj onj erzoq als reeds gemeld is een paviljoenten dienste van vorst Leopold, te bouwen. De architect Suys is met het ontwerp van dit gebouw belast. Eerstgè®elde zijl, op zijnen teriigtogt naar Brussel ook nog de stad Oudenaarde bezoeken alwaar reeds toe bereidselen voor zijp ontvangst wórden gemaakt. Onder andereü 4 zóude er, op het stadhuis] een banketfeèst gegeyeó, èn bij die ge legenheid de zaal met tapijten worden behangen den slag yén Oudenaarde voorstellende, in het jaar. 1600, i,U, de toenmaals al daar bestaande tapijt-fabriek. Behalve het ijzeren kruis voor de diensten aan de revolutie, bewezen, zullen de persopen aan wie hetzelve toegekend wordt Ook eene achthoekige bronzen medailleeene zinnebeeldige voor stelling van de revolutie van i83o houdende, Ontvangen. De kom missie voor de toewijzing der kruisenheeft van hare aanspraak op hetzelve afstand gedaan; Uit 's Hage meldt men het volgende «Z. exc. de luitenant generaal de Eerens hééft dezer dagen défj( Helder bezocht, om het fregat Diana, hetwelk z. exc, tegèn de helft dér maand October naar Batavia zal overbrengen én aldaa^ ter reede ligtin oogenschouw te nemen. »Bij eene den i5 dezer door den procureur,generaal van het hooggeregtshof genomen resolutie is bepaald dat de dienst van het openbaar ministerie bij de regtbank van enkele policie dezer residentie, beurteling, om de drie maanden door de beide hom" zmssarissen vau pölicie te dezer stede zal worden waargenomen. «Sinds geruimen tijd heeft men hier ter stede, alsmede té Rot terdam, reeds een aanvang gemaakt met de voorbereidende oefenin gen tot het groote muzijkfeesthetwelk tegen de helft der vol gende méand alhier zal worden gehouden. «Volgens jaaflijksch gebrpik zullep morgen en overmorgen dool* de reeders van Scheveningen een dertigtal vaartuigen uitgezonden wordendie voor de vangst der steur-haring op de kusten van Engeland, bestemd zijn. Dit jaar'is het getal buizen te dien elnRp met vier vermeerderdniettegenstaande de gevaren en vermöeije- uissendié aan deze vangst verbonden zijn. Men kan de nijver heid en werkzaamheid der reeders en visschers te Scheveningen niet genoeg roemen die met deze vangst eerlang eene vrij belangrijke bron van handel zullen vestigen. »De assises in de provincie Holland, zuiderkwartier, Voor het vierde vierendeel jaars Van dezen jare zullen geopend wórden fp 's Gravenhageop maandag den 10 November eerstkomende, dés morgens ten tien ure; en zijn benoemd, om die te presideren dé heer rar. Willem Ysbrarid van Hamelsvéldraad in het hóoggeregts- bof, en tot verdere regters de heeren èn mrs. Hugo Gevers, Evert Rein van Nes van MeerkerkJohannes Hcnricus Huygens èn Maar ten Iman Pauw, alle raden in genoemd hof." MIDDEN PRIJZEN van de volgende Artikelen ie Zierikzeè, vis DEH 18 September 18ÜJ. De Oude Tarwe t833 Nieuwe dito 1834. Nieuwe Rogge' Nieuwe WiiiterGeï'st. J Oude Zomer dito. Haver Paardeboonen Witte Boonen Bruine dito. j Graauwe' Èrwten Neclerl. MiuJdè f (\,oo a 5,2o - 4,°o a 5,oo §'9° - 0.00 a - 2,80 a - 2,00 a - 4,oo a - 5,oo a - 6.00 a - 8,oo a 4; 10 3,20 2'9tf 2,10 5,oö 6.o'o 6,5o 9)00 Groene Erwten Gecle dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Nederl. Mitdde* f 4 5o a 5 Go - 0.00 a 0.00 - 12 00 a u 20 - 10 00 a 10.5o 7.00 4 8.oaf Kaap-Olie te Zierikzee f 00.00 per vatü PatentwOiie óo.-oo Lijn-Olic bij partij - oo;oo Kaankoeken - oo.po de loooSt.' Lijnkoeken - oo.oö PRIJZEN VAN HET GEDISTELEERDi Te SCHIEDAMden 17 September i834v Genever, het Nederlandsche Vatzonder fast Amst. proef liet a 0 fn JJOOJ zonder de Belas,tiifgi ADVERTENTIES De Notaris Mr. J. J. ERMERINS, zal op Dingsdag den ,3osten dezer, des morgens ten 10 uren, voor het Hujs van wijlen M. BESNARD, Sr., op den Dam te Zier ik zeepre- senteren te verkoopen Eene partij MEUBELAIRÈ G O E» D E R E Nbestaande in een aantal BEDDEN bénevens POR SELEIN, KOPER, TIN, TAFELS, STOELEN, BU REAU, SECRETAIRE, LAADTAFELS, KABINET- TE N S P IE G EL S SCHILDERIJEN, fraaije KLOK KEN, MANS- en VROUWE-KLEEDEREN, en 'tgeea verder zal worden geveild. Tk Zierikzee, bij A. DE VOS, Jz., Stads-Drukker, 1834.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2