ZIEKM-LZEEgCIIE CöUËiNT» IV». tt. ifingsdag A0. IS Septemberi BESTUREN EN ADMIN IS TRA TIEN. w. J.P. KR OEF. NIEUWS TIJDING EN ©0^1 BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZF.E. Ontvangen hebbende een Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den i dezer maand provinciaal-blad no. 64 betrekkelijk de toekenning van het genot van tijdelijken vrijdom van grondbelasting op de Gebouwde Eigen dommen eu de afschrijving van grondbelasting wegens gesloopte Ge bouwen. Brengen bij deze ter kennis van alle Grondeigenaren dat de be langhebbenden ten einde zich het genot te verzekeren der tijdelijke vrijdommen gedurende de tijdstippen bij de Wet van den 28 Maart 1828 (Staatsblad no. 8) voor de verschillende gevallen van stick- Uiig, wederopbouw, vernieuwing, vergrooting of uitbreiding van woonhuizen en aiidere gebouwen bepaald verpligt zullen wezen om bij den Bewaarder van het Kadaster den Heer Controleur C. Trompjr., wiens kantoor gevestigd is op de Noordzijde van de Oude Haven alhier over te leggen twee opvolgelijke door liet Plaatselijk feest uur gewaarmerkte en volgens daartoe voorgeschreven model in- gerigte verklaringen te weten de eerste vóór den aanvang der bouwwerken en de. tweede strekkende om het jaar met hetwelk de termijn van. vrijdom zal gerekend worden in te gaan te doen voorstellen, zullende deze laatste tenminste aclit dagen te voren moe ten worden ingediend en van deze overlegging aan de belangheb benden een bewijs van ontvang en boeking in bel algemeen Regis ter van Eigendoms-veranderingen door den Bewaarder worden af gegeven. En worden fe gel ijker tijd alle ingezetenen opmerkzaam gemaakt, dat bun belang medebrengt om bij de bewaarders van het Kadas ter aangifte te doen van alle bewerkstelligde splitsingen of vereni gingen van perceelen of van de verandering in den aard van be bouwen van een of meer gedeelten van perceelen, en bepaaldelijk van de slooping van gebouwen, welke afschrijving van grondbelas ting ten gevolge beeft; met uitnoodiging om zoodanige aangiften uiterlijk op den eersten September van ieder jaar aan bet kantoer van Bewaring, onder welks kring de betrokkene Eigendommen ge legen zijn, te doen, ten einde zich reeds met het opvolgende jaar bet genot te verzekeren van de daaruit voortvioeijende ontheffing of vermindering van belasting. En zal deze tot een ieders narigt worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzce den 10 Septeiiiber 1834- Blirgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE,, vt. Ter ordonnantie van dezelvèn, De Stads-Secretaris DUITSCHLAND. Frankfort den 9 September. "Volgens berigten uit Bremen bouden de landverhuizingen uit Duitschland naar Noord-Anierika steeds aan. Men rekent, dat hun getal in dit jaar ligt i5,ooo zal bedragen terwijl het gansche getal gedurende ieder der beide voor- gaande jaren niet boven de 10,006 is gestegen. Zij komen meest uit de zuidelijke streken van Duitschland hoezeer er onlangs ook een honderdvijftigtal uit Hanover zijn geweest. De meeste landver huizers worden naar de haven van Baltimore overgehragtvan waar zij verder worden vervoerd naar de westelijke provinciën in welke zij zich nederzetten. De Augsburgsche Zeitung deelt van den 17 Augustus het vol gende rhedè «De opstand in Syriè'11 is sedert tïe aankomst van Mchemcd a!i gedempt en men beweert dat ook reeds de hoofdzetel der op- êtandelingén Naplous, in handen van den overwinnaar is geval len. Od aanraden van den engelschen konsul te Ahxandéiën den oversten Campbellbeeft Mchemcdali intusscben besloten de ver- Wonnelingen zéér zacht te behandelen en met hen eene overeen komst te treffen die ook door den zoon van den Drusen vorst en Ibrahim baSsa wérd onderteekend. Daarbij is vastgesteld dat voortaan de uitvoer van ruwe zijde, van bokkenbaar, van bet le der en andere artikelen "vrij zal zijn dat men slechts eene zeer ma tige belasting op de rijst en bet zout zal heften en dat eindelijk de gedwongene werving geheel zal worden afgeschaft. Men ziet lioe gevaarlijk de geest der bevolking moet zijn dat Mehenicd ali zich tot zulke voorwaarden heeft verstaan en zijn geliefd stelsel heeft opgegeven. Voorzeker heeft de raad van den engelschen kon sul daarbij veel invloed gehad want de belangen der Engelschen Werdén' door bet stelsel tot nu toe gevolgd al te zeer bedreigd om daarvan de uitbreiding rustig toe te zien. Wal het fransch gou vernement van deze plotselinge verandering zal zeggen staat te bezien. De Pórfe is thans overtuigd dat zij welgedaan heeft, deri raad barer hondgenooten te volgen en aan den strijd geen deel tö nemen/' GROOT-BRITTANNIE. Londen, den 10 September. Het lijk der gemalin van don Cat** los, dat, uithoofde van het spoedig toenemend bederf, niet hèeft kunnen gebalsemd worden zal voorloopig onder het altaar in de kathol ij ke kapel te Gosport worden bijgezet en later denkelijk nan F Valencia overgehragt, waar de overleden^ een klooster geslicht heefti Zij was den 12 April 1800 geboren en laat drie zonen na, diö' haar sterfbed omringden dat zij evenmin als bare andëre Zusterj de prinses van Bcyrd, gedurende de laatste uren van liaar leveii een oogenblik verlieten. De koning beeft dadelijk bij liet verne men der tijding de överblijvenden van zijne deelneming doen verzet keren en last gegeven dat dit treurig berigt op de spoedigst irio« gelijke wijze aan don Carlos werd overgehragt. Een visscher van Spithead heeft dezer dagen een flesch Wiiht in zijne nelten gevonden die herkend is tot het linieschip thé Royal George, hetwelk in hel jaar 1780 in die haven zoo ongeluk kig omsloeg, en waardoor 1208 mensclien het leven verloren, be hoord te hebben. Op dien noodlottigen dag gaf de admiraal eeti groot diner aan boord: alle dè gasten gingen van de vreugde to£ den dood onverwacht over Deze flesch is dus 54 jaren op deil bodem der zee begraven geweest. FRANKRIJK, Parijs,, den 9 September. Te Bordeaux zijn i5oo geweren, dié voor het leger van don Carlos bestemd waren aangehaald. -De maarschalk Gérard blijft nog altijd ongesteld en lijdt veel pijn. Gisteren is hij in het geheel niet dpgestaan. Volgens een der dagbladen is van de reis des boilings naaf de zuidelijke departementen afgezien omdat uit de ingewonnen be-» rigten is gebleken dat een groot aantal ingezetenen van die streken tegen Lodewijk Philippus vooringenomen is, en de vrees bestond j dat hij misschien hier en daar onvriendelijk zou bejegend worden, NEDERLANDEN. 's GravenHage den 11 September. Gisteren avond werd, ter gè-» tegenheid dat op dien dag te St. Petersburg het gedenkteeken ter1 eere van keizer Alexander eindelijk werd ontdektde vroeger aan gekondigde soire'e en hol gehouden hij den russischen gezant aan ons hof) prins Potemldn, wiens hotelhetwelk naast dat van Zi K.JELden prins van Oranje is gelegen smaakvol verlicht was. HcA bal werd vereerd door de hooge tegenwoordigheid van HH. KK, HH. den prins fcn prinses. Fr&derïk der Nederlanden en li. K. tu prinses Albert van Pruissen en onder anderen ook bijgewoond door HH. DD. HH. den hertog en hertogin van Saksen-PPeimat;-} het corps diplomatiek enz. Dé hofkapel heeft zich gedurende het bal, onafgebroken doen hooren en uitmuntende stukken uitgevoerd, Bij art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 25 lulij dezes jaars is bepaald, dat de met verlof zijnde onderofficieren en verderS manschappen van de dienstdoende schutterijen op een dér eerstë dagen van elke maand en die der rustende telken twee maandeii zuilen worden, geïnspecteerd. Volgens eene missive van het depar tement van oorlog zal het mouvement der battaillons mobiele schub* terij in het algemeen slechts in de eerste dagen der maand Septem ber zijn afgeloopeiij 7.00 dat liet houden der eerste inspectie dooi? de dienstdoende schutterijen uitgesteld wordt tot in de eerste da gen der maand October en voor de rustende tot in de eerste daj gen der maand November aanstaande zullende ten opzigte van bet houden der inspectiën nadere instruction worden uitgevaardigd. Uit Arnhem schrijft men het volgende: «In het begin van dit jaar werden binnen deze stad bij gele&erD beid der voorjaars kermis of vtijraarkt, drie yalsche guldens en eenigfcj kwartguldens in omloop gebragt. De uitduiding der uitgevers wekte bij de altijd waakzame policie, verdenking op zekeren schrijnwerker, inwoner dezer stad welke verdenking echter uit gebrek aan de noodige bewijzen, seenë verdere bevestiging kon te weeg brengen: waarom men de zaak voor als nog moest laten berusten. Gedurende den gebeelen zomer boorde men niets meer van het uitgeven van valscli geld: zoodat men werkelijk reeds begon te vooronderstellen dat heS opgevatte vermoeden ongegrond was en liet vroeger in omloop ge- bragle v.alsche geld door kermisreizigers bad plaats gehad. Maar irt het laatst der afgeloopen maand en wel den 27 vernam de veld wachter Berghuis, te Velp, dat eene düitsche vrouw met liatërt zoon, die den weg naar Arnhem, warén ingeslagen te Yelp getracht hadden eenen valschen zeeuwschen rijksdaalder uit te geven. Hij ■Verwittigde zijnen burgemeester dadelijk van dit voorval 1 en het was met voorkennis van dézen, da l hij gezegde lieden op den voet volgde* hen voorbij ging, ie Arnhem aan de Velperbarrière inwachtte èn hun gelastte met hem ii'aar den commissaris van pölicie te géniri, Zoodra de commissaris hen zag, herinnerde hij. zich de vroeger Gp* gevatte verdenking-; begaf zich oogenbUkkelijk- met den sohpüt r.aaf de woning van den schrijnwerker Johann Ileintzchsdeed de her ren regter ter instructie officier en substituut öffieiei? der fëgtbahk

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1