1 tjsarini tiuTine ïnxleeling in dlvisié'n bepaald. Bij een ander Beeft lioogstdezelve den generaal, kommanderende de reserve divisie als- iiiede den generaal en de kolonels, kommanderende de brigades daarvan, ofschoon tot nader order op voet vati oorlog verblijvende, buiten liet genot der bun toegekende tafelgelden gesteld; terwijl, ien gevolge dier beschikkingen bij een derde de batterij n°. 9 en bet réserve-park der reserve divisie infanterie voorloopig aan de re serve-artillerie van bet leger te velde is toegevoegd en er nadere voorzieningen rullen worden genomen opzigtelijk het groot artille rie reserve-park en liet gedeelte van den ponton-trein bij het leger te velde -II. K. II. de prinses Albert van Prnisscn wordt na den ver jaardag van Z. M. van bet Loo in deze residentie verwacht. II. K. II. zal alsdan de baden te Scbeveningen gebruiken. II. M. de koningin van lieijeren die een geriiimen tijd op bet badhuis vertoefd heeft, zal binnen kort naar hare staten terug keeren. liet groot muzijkfccst, dat gedurende twee dagen in de maand October aanstaande te 's Gravenhage zal plaats hébben belooft zeer luisterrijk te zullen vrezen. Wegens de talrijke aanzoeken tot deel neming daaraan heeft men moeten besluiten bet feest in de grootc, in plaatse van in de iiieuw'6 kerk (e vieren. In alle steden van ons vaderlandwaar zich muziekgezelschappen bevindenhoudt men zicli reeds onledig niet de repetitionwaartoe eerlang de lief hebbers bier ter stede door den heer Lubcckbestuurder van bet ovchest zullen vereenigd worden. Dc lieer vanRee'dc., laatst buitengewoon gevolmagügdc te Bibcricb, beeft zich naar het Loo begeven. - Dingsdag avond heeft in den stads schouwburg te Amster dam als een deel der feestviering van het vijftigjarig bestaan der maatschappij Tot Nut van het Algemeen de vroeger aangekondigde voorstelling van Het Feast van Verlichting en Zedelijke Bescha vingvoorafgegaan door het treurspel Adel en Matliilclc, bij eene opgepropt volle zaal op de luisterrijkste wijze plaats gehad. Het woensdag middag in de zaal van Frascali gehouden feestmaal heelt uit 400 couverts bestaan. -Uit het karup van Reijen wordt het volgende medegedeeld: «De herinnering aan den 12 Augustus 1831 werd gisteren door (Ie hoofd officieren en verdere chefs der 2de divisie van hel leger te velde, in het kamp van Reijenop eene evenzeer gepaste als luisterrijke wijze gevierd. Den opperbevelhebber der divisie, den hertog van Saxen-ff'cintarwerd namelijk door voornoemde officie- Ven een keurig gastmaal aangeboden en de twee heeren brigade generaals, 'baron Dcstomlc en Baggclaardaarop tevens genoodigd. In eene met smaak versierde zaai, waarin de nationale kleuren alom prijkten, nam de hertog onder bet oranjevaandel plaats, terwijl op de tegenovergestelde zijde de ijzeren berg bij Leuven was afgeschilderd met de goude letters B. v. S. Vv. daar onder, en dit Stuk bekroond werd door de kleuren van hel buis van Saxen. De toast van den divisie generaal werd voorafgegaan door een' roffel van wel 1 5o tamboers der divisie, en gevolgd door een zoogenaamd monster-concert van de reréenigdc 126 muzijkanten dcf vier kam perende afdceliilgen. Het effect van dit concert was zoo grootsch zoo indrukmakend en werd. met znlk eene bewonderenswaardige juistheid uitgevoerd dat zelfs de oudste officieren zich niet herin nerden ooit iets dergelijks te hebben gehoord. Te midden eener betamelijke vrolijkheid heersebte onder de aanvoerders en vertegen woordigers der verschillende korpsen zulk eene verbroedering, dat het een daadwerkelijk* zinnebeeld onzer- oud-vaderlandsche leus: «Ecndragt maakt magtl mogt geheelen worden en deze stemming incde ten waarborg kon strekken van hetgeen te gader vaderland en koning, in geval van nood, van korpsen zouden kunnen ver wachtenwaarbij de laagste in rang, even als de hoogste, met dezelfde gezindheden is bezield, eenstemmig denkt en handelt." "Van onderscheidene kanten komen bei'iglen in wegens de ont vangst der met onbepaald verlof wederkeerende schutters in de plaat sen hunner woning. Te Leyden is eergisteren het terugkecrende hatlaillon door de stedelijke schutterij en een detachement kurassiers Ie gem'oet gegaan door eene commissie uit de regering met bur gemeester en wethouders aan bet hoofd geïnspecteerd en verwel komd en daarna op de exercitieplaats de Ruïne afgedankt. De heeren officieren zijn op een collation onthaald en des avonds was dc stad fraai verlicht. De goudsche mobiele schutterij, onder het geleide van den heef kapitein mr. Avan Dongen Boldingwerd dicnzelfden dag door de dienstdoende schutterij met eeii aantal zicli vrijwillig aangebo den hebbende liefhebbers der inusijk aan het hoofd piégtig inge haald langs de versierde straten naar het marktveld geleid en al daar door burgemeester en wethouders met eenige leden uit den l aad opgewacht en begroetwaarna aan de heeren officieren ten raa'dhuize ververschingën werden aangeboden en de manschappen des namiddags.op liet exercitieveld van stadswege onthaald zifh. De vlaardingschc schutters gekommandeerd door den heer kapitein 'A. Beden van Andcl, werden buiten de p>oort opgewacht zijnde door den kommandant aan destedclijke regering voorgesteld en door deze een hartelijk welkom toegesproken. Des avonds werden dc inanschappcn tevens met de vroeger wedergekeerden in de open lucht onthaald welk feest doo.r de regeringsleden eu de heeren officieren werd bijgewoond. Wij kunnen als zeker melden (lat het rste battaillon der af- deeling zeeuwsche mobiele schutterij op den 20 dezer te Vlissin- gen zal aankomen, ten èinde aldaar, voor zoover de manschappen niet met verlof gaan garnizoen te houden zullende het 2de eu 3de battaillon den 21 te Middelburg binnenrukken. Uit Gend meldt men dat de generaal Ilurel, vergpzeld van aijnen adjudant, den 8, in Fransche uniform, van Oslende ko mende, genoemde stad was doorgetrokken om zich naar Brussel te begeven. Sommige belgische dagbladen, zulks mededeelende maken de aanmerking, (lat het schijnt dat de in belgische dienst staands Franschcu, met het dragen der montering van hun vader land willen toonen hoezeer zij de Belgen minachten én dat zij het belgische leger slechts als eene afdeeling van het fransche be schouwen. -- In den avond van den 10 hebben er te Brussel onder de sol dalen eenige ongeregeldheden plaats gehad beloonende zij hunne ontevredenheid over liet slechte brood .dat hun toegedeeld werd. -- liet navolgende .staaltje van geestelijke dwingelandij in Belgïej verdient opmerking: De boekverkcioper Prud'homme van Brussel, welke in alle steden van Belgie boekverkoopingen houdt had ook eene zoodanige verknoping van letterkundige en wijsgeerige werken te Tb ie Itin Wesl-Vlaanderen aangelegd, welke verknoping door het ministerie van den notaris fVadlcrsin de herberg het Paradijs aldaar publiek zoude geschieden de biljetten waren aangeplakt en het uur der verkooping bepaald doch de mannen der duisternis deden oogenbhkkelijk de biljetten afscheuren en hadden zoo véél invloed op den notaris en herbergier, dat deze aan den boekver- koopcr Prdd'homme verklaarden dat zij zich met zoo ceri duivels werk niet mogten inlaten. De legioenen van bet fanalismus werden met razernij op den ongelnlckigen boekverkooper losgelaten, die zicli met zeer veel moeite aan de woede en mishandelingen dier dwa- zcu Leeft onttrokken en zijn heil in de vlugt moest zoeken. (Liberal) De Eclcdreur van Hamen meldt dat een gewezen officier van de belgische kavallerie die bij bet gevecht van Hasselt wat schielijk gevlugt was zich b.eleedigd heeft gevonden door de preek van eenen pastoor uit den omtrek waarin deze zeide dat zijne toehoorders Gods toorn niet. vreesden maar wel op het eerste kanonschot gin gen loopen. Het daarvoor, houdende, dat dit voornamelijk ook op hem gemunt was heeft bij van den pastoor geëischt dat dezelve zijne woorden openlijk zou intrekken en toen deze dit niet naar zijnen zin beeft willen doen, heeft bij hem geslagen en de klederen van het lijf gescheurd. De zaak is ter kennis van den procureur der regtbank gebragt. 162«= KONINKLIJKE NEDERLANDSCIIE LOTERIJ. Vijfde Klasse. Zeven en twintigste Lijst. Geene. Acht eu twintigste Lijst. Geene. Negen en twintigste Lijst. N°. 840G f 5o,ó'ooi Dertigste Lijst. Geene. Een en dertigste Lijst. 12S48 - 100,000 Premie- 25,000 548725,000 25697067 ieder - jooö Twee en dertigste Lijst. Gesne. Drie en dertigste Lijst. 6192, 10888, ieder- IOOO Premie- 50oó ADV ERTENTIEN. - De Notaris C. P IE V I i. R BOOM, zal op Dingsdag den 26 Augustus 18 34 's morgens ten 9 uren, op de Buiten plaats IJpenlioveri bij de Stad Zierikzce, publiek verkoopen eene aanzienlijke partij A F B R A A Itafkomstig van de Ge bouwen der gezegde Buitenplaats. V'F De Notaris G. P L E-V IER BOOM, zal op Donder dag den 28 Augustus i83j, 's nademiddags ten 3 uren, in bet Logement Het Hof van Holland, te Zierikzce, publiek verkoopen de navolgende MEDÉ TE VELDE, loebehoo- rende aan den Heer Mr. A. v an D O N G E N als In den Polder bet Gouweveer, 1 Bundei' 33 Roeden 66 Ellen driejarige MEDE, 82 53 tweejarige DIT O en in den Polder bet Zuider-Nieuwland 3 Bunders 29 Roeden 98 Ellen tweejarige MÉDE. "f De Notaris .T. de.K A T E R, Nz.zal op Vrijdag den 29 Augustus 1834 des moijgens ten 9 uren, ten verzoeke van de Wed. en Erfgenamen van ADR IA AN POST, op liet Hoellje bij bun in pacht van de Wed. S E P T E Rgelegen onder Kerk- werveveilen en verknopen: Vij f M E L K. K O E IJ E Neen Kalfdragende VAARS vier tweejarige VAARZEN, een JAARLING, een b ruin M E R R i E PAARD een DRIELINGWA GEN,' -een K L C) E T S C, 11 U I T een partij W E I- II OOI, SCHOKKEN, KAARN, TONNEN EM M E R S e» andere M E L K G E R E E D S C IIA P- I' EN, een partij MEUR EL AIRE GOEDEREN en hetgeen er meerder za! worden geveild. 0 Iemand een Zwart gegrinimelkopie tweejarige/7 AARS vermissende, kan dezelve tegen betaling der kosten terug beko men bij P I ET E R" BENG E R S Z. van den II O Ei, onder S e roo skerkc-. Tc ZmwKïEE, bij A. DE VOS;Jz., Stads-Dnikker, 1834. 1

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2