ZSEMMEBS€II@ COlfEASTi Jtisy Mingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEF Bekendmaking NIEUWS TIJDING EN. m. A°t 1834, 19 Augustuso BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZF.E. "Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone Kermis 'of Jaarmarkt binnen deze f">tad zal gehouden worden aanvangende op den laatsten Maandag in Augustus geeïurenüc twee welen en al- zoo van den 25 Augustus tot op den 6 September aanslaande De Kramers worden verzochttot het Bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den Marktmeestei\A. Kisbe jr. aan te melden en zal een ieder,, hunner van behoorlijk Patent ïnoeten zijn voorzien; terwijl al verder wordt bekend gemaakt, dat gecne bedelaars rijfelaars of lioroskooptrekkers op de Kermis zullen worden toegelaten. Zierikzeeden 26 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CR A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. PB—0i»—1 I" 10= DU1TSGHLAND. FrAnkitort, den 1.1 Augustus. Volgens eene de/er dagen te Ber lijn verschenen officiële opgave bestaat het pruissisclic leger thans üit de volgende korpsen Vijf regimenten voetvolk der garde, veertig regimenten voetvolk Van linie twee batiaillons jagers en scherpschutters der garde, vier dergelijke battaillons van linie, zes regimenten ruiterij der garde, acht regimenten kurassiers, vier j-egimenten dragonders, twaalf re gimenten huzaren acht regimenten ublanen, de artillerie beslaat Uit eene brigade der garde en acht brigades veld-artilleriede gar- nizoens troepen bestaan uit vijftig kompagniè'r. zoogenaamde half invaliden en achttien kompagniën en e'ën battaillon invaliden de landweer telt vier garde- en zes-en-dertig provinciale regimenten. Uit Petersburg schrijft men van den 3o Julij. Het ongeluk de stad Tula overkomen welke door den brand vernield is beeft Slhier aller deelneming opgewekt. De brandewijnpachters in deze hoofdstad hebben 1,000,000 roebels aan de inwoners van Tula ge schonken de beer Lus in beeft alleen daartoe 200,000 en de heer jitrigdüieuw 35o,öoo roebels gegeven. Z. M. de keizer heeft hun hieróver zijne hooge tevredenheid doen betuigen. Er zijn geschillen ontstaan tusschen de regering van Hessen- Kassei en de kamers der afgevaardigden en wel over liet budget Van oorlog hetwelk door dezelve, niettegenstaande de door de re- gerings-commissarissen daartegen ir.gebragte vertoogen met 6S,ooo rijksdaalders is verminderd en wel op grond dat ofschoon bet tontingent van KeUr-Hessen minder is dan dat van bet groot her togdom Baden en bet koningrijk Wurtemberg hetzelve nogtans Omtrent zoo veel kost als elk der contingenten van beide genoemde staten. De minister van oorlog en de kolonel Schmidt hebben legen deze vermindering, in naam v.111 bet bestuur, geprotesteerd, en Verklaard dat het gouvernement nimmer tot zulk eene verminde- Ving bare toestemming zou geven en dat hel zich genoodzaakt zag, deswege hij het duitiche bondgenootschap in hoogcr beroep te ko- toien als strekkende de reglen der kamer zich nimmer zoo verre Uit van de regering te kunnen beletten hare verpligtingen omtrent het bondgenootschap te vervullen. Daar de keurprins mede-regent zich op dit oögenblik in de Nederlanden bevindt zal riien ongetwij feld geen gevolg aan deze bedreiging geven dan na zijne terugkomst Ook zal het antwoord der bondsvergadering verondersteld dat de zelve geraadpleegd wordt tiog wel eenigen tijd achterwege blijven. Intusschen zal de zitting den 16 dezer gesloten worden en liet niet mogelijk zijn vóór dien tijd een ander budget te ontwerpen, door Welke omstandigheid de hessische regering in het geval kan komen van belastingen te beffen zonder dat deze de goedkeuring der con stitutionele magten hebben verkregen. Tot welke verwikkelingen deze zaak vooral bij de spanning der gemoederenwelke reeds een geruimen tijd in Keur-Hc'ssen heerschtaanleiding kan geven laat zich ligtelijk bevatten. Van dc servische grenzen wordt, den 29 Julij, geschreven: «Wij leven hier in eenen staat, van onzekerheid, dieeenen zeer nadeeligen invloed op alle betrekkingen lieeft. De algemeene op merkzaamheid die sedert de laatste onderhandelingen to Ivonstan- tinöpel tusschen de engelsche en fransdie gevolmagtigden aan de eene, en de Porte aan de andere zijde, weder naar gemelde hoofd stad gerigt isneemt toehoezeer men omtrent den loop dezer O iderhandclingen hij voortduring r.icts stelligs verneemt. Er zijn dc zonderlingste geruchten in omloop over concession welke de de Porte aan de heide gemelde gevolmagtigden zou gedaan hebben. Men weet niet ill hoeverre deze geruchten geloof verdienen doch heeft reden om de gezindheden van eenen hoogen turkschen staats ambtenaar te mistrouwen cn diens invloed voor hoogst nadeelig te houden in alle betrekkingen welke niet bepaaldelijk ïd het belang van Frankrijk en Engeland oriderhouden worden. Deze onzekerheid is onaangenaam .voor de commerciële wereld, daar men zijne plannen en óndernemingen nu niet goed weet te regelen. Uit de verwijdering der engelsche oorlogschepen van de aziatisclie knsten zou men bijna afleiden dat de Porte zich handelbaarder jegens de engelsche en fransche diplomatie getoond geeft; en toch is de Porte aan den anderen kant te stellig aan Rusland verbonden óm te kunnen gelooven dat zonder toestemming dezer mogendheid eenige concessie van belang zal gedaan zijn. Men zegt, dat van Parijs een diplomatieke agent te Konstantinopel verwacht wordt, die aan den admiraal lloussin gevvigtige mededeelingen te doen lieeft over de betrekkingen en den toestand van Mehemed-Alien dat de Porte, hiervan onderrigt meer het oor aan Frankrijk heeft geleend en deswege ook eenen turkschen gezant aan het fransche hof be noemd heeft." FRANKRIJK. Parijs, den 8 Augustus. Den 18 Julij begaven zich twee werk lieden Pierre Meronet, oud 5o jaren vader van vijf kinderen f eq Michel Foiirnioud 4^ jaren vader van twaalf kinderen in den put van Peignerie bij de mijnen van Montrelais, om dien put ter diepte van 462 voeten nog meer uit te graven. Naauwelijks wa ren zij een kwartier uurs in den put, of de paarden, die de aarde naar boven werkten, bleven staan, dewijl zij werden verhinderd in het ophalen der aarde. Men daalde in den put en bemerktedat er eene instorting van grond had plaats gehad, waardoor de beide ongelukkigen 5o voeten van hunne makkers waren afgescheiden. Men stelde alles in het werk om de heide personen onder in den put te hulp te komen, doch alles was te vergeefs, men moest hen aan hun lot overlaten. Gedurende de vier volgende dagen hield men zich bezig met den put van de ingestorte aarde te ruimen doch niet om dc beide personen te redden dewijl zulks onmoge lijk was. Tegen den avoiid van den 22 Julij dus 4 dagen na de instorting, zag men fierce Meronet, een der werklieden, die vrij dag te voren onder 5o voeten aarde bedolven was gewórden j uit den put te voorschijn komen. Hij bad zich bij de instorting van. den grond, achter houtwerk verborgen, waardoor hij èehige lucht behield. In die 4 dager, had bij niets dau een paar kaarsen gege ten waarbij hij zijn leven bad behouden. Zijn makker geraakte in de diepte en smoorde in het water. Hij herinnerde ziet eene boor bij zicli te hebben en biermede wist hij zich éertigé ruimte te maken. Des nachts rustte hij uit en des daags begon hij zijn werk met niduwen moed, en dus slaagde bij, na ècn wefk van 4 dagen zich door 5o voeten aarde naar boven te werken en ziek te redden. Hij bad zich niet gewond en gevoelde nergens eenigeii hinder. Den eersten nacht kon bij te huiskomende, niet slapen, doch daarna even als voren zeer gerust. Voor eenige dagen kwamen verscheidene jongens uit de school bij la barrière Fontainebleaueen hunner, Brisldignc genaamd, wilde een guitenstuk bedrijven sloop in eenen drankwinkel ging onder de kraan van bet brandewijnvaatje liggen en dronk van dezen drank. Opstaande ieide hij: «Ik heb wel kleine glaasjes ge bruikt, Eenige stappen verderbegonnen zijne beenen te beveii en viel bij ter neder. Over het gebèele ligchaam werd bij kond als ijs. Doctor Girardindie er bij geroepen was beproefde alles om hem te doen verwarmen doch tevergeefs. Bistaigne gaf spoe dig in de armen van zijne bedroefde moeder den geest. De snelle dood van dezen roekeloozen jongen deed het gerucht verspreiden dat men hem vergiftigd bad. Onl dit gerucht tegen te gaan heefï de policie zich aan de zaak gelegen laten liggen en bevonden dat de sterken drank alleen zijnen dóód heeft veroorzaakt; (hij ffai werkelijk door den drank vergiftigdde brandewijn was voor Herein even als voor alle jongelieden vergift.) De verantwoordelijke bestuurder valt het dagblad de Quott- diennehetwelk de zaak der oude Bourbons voorstaatis wegètis heleediging vati den persdon des kouiiigs tot éen jaar gevangenis ea 2000 fr. boete veroordeeld. - Sedert eenigen tijd nam een aantal vrouwen op de beurs deel aan de speculation in effecten. Dit is hun gisteren doch niet zoor der sterke tegenkantingen door de gewapende magt belet. NEDERLANDEN. 's GtiavenIiage den 12 Augustus. Ten gevolge van het genomen besluit, betrekkelijk bet toestaan van onbepaalde verloven aan de schutterijen beeft Zijné Majesteit nog meerdere besluiten genomen, als een, waarbij de zaniensteliing van bet. leger is geregeld, zoo danig, dat thans de drie eerste divisiën zullen bestaan uit de af- deeling grenadiers, de twee battaillons jagers en al de veldbatterij. n der infanterie, met uitzondering van de i3de en 14de afdeeling, uit de vrijnilHge korpsen koninklijke jagers, noordhollandsche en groningsche jagers en jagers van van Dam, met toevoeging van ze ven battaillons mobiele schutterij; de reserve divisie infanterie zal geheel bestaan uit mobiele schutterij, met bijvoeging der kom pagniën vrijwillige noordbrabandsche schutterij, en zijnde overigens

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1