vinden dat Z. M. steeds, ïoowel voor de burgerlijke als staat- kundige belai.gen van zijn tolk zorgende, de eerste zich voordoende gelegenheid t> t heeft laten voorbij gaan, om aan een reeds long gekoesterd verlangen, doch tri beden door de omstandigheden niet gedoogd, te voldoen. De aanmerkelijke.vermindering van liet le ger te velde waardoor reeds aanzienlijke bezuinigingen zijn daar- gesteld zh 1 thans door nog meerdere worden achtervolgd Welke Zullen voortspruiten èu uit bet algemeen verlof der schutterijen èn uit de nieuwe organisatie van het leger, noodzakelijk geworden, aangezien de verdediging onzer grenzen nu alleen aan onze staande armee zal worden toevertrouwd en blijkens het voormeld besluit van Z. M. dan ook reeds bepaald. 1 nsgcliiks wordt er ook gesproken van de wederopening der mi litaire akademie, echter op eene min groolere schaal dan de vo rige. Et is, in 't kort veel nieuws, liet krijgsbeheer betreffende, en staat ons nog meer te wachten. NI E U W S TIJ DIN GEN. Dl'lTSCIILAND. Frankfort den 25 Julij. Men heelt onlangs in de nabijheid van "VVeenen proeven met de nieuwe soort van bommen genomen die dertig ponden wegen en een gelijk gewigt van kruid vereischen. Het voordeel dezer bommen boven de gewone bestaat daarin dat ze niet boogswijze, maar als gewone kogels worden afgeschoten. De oostenrijksche artillerie is thans zamengesteld uit vijl' regemenlen elk van 18 kompagnien van 200 man zoodat hel geheel van dit wapen, met bijvoeging van de kadetten en garnizoens artillerie ten minste 25,000 man sterk is. De laatste berigten te Missolunglii uit Maina aangekomen luiden weder minder gunstig voor de griekseh beyerache troepen daar de opstandelingen, na versterking uit bet binnenste des lands bekomen te hebben de aanvallers in de door hen ingenomen stel lingen hadden bezet en den pas afgesneden die daarop bij volko men gebrek aan levensmiddelen en water en uitgeput door de hitte, beproefden zich gewapenderhand eenen doortogt te banen dat wel een gedeelte hunner gelukte maar waarbij anderen krijgsgevangen zijn genomen of zich den alïogt tot hoogen prijs hebben moeten koopen. Ook in bet oostelijke JVJaina heeft de majoor Olt gruote zwarigheden te overwinnen, en zal naar men wil niet meer aan- Vallendervvijze handelen maar de roovers 111 hunne rotsen opgeslo ten houden. De fransche regering heelt verzuimd bet handels traktaat in het vorig jaar met het hertogdom Nassau gesloten aan de ka mers te onderwerpen en ten uitvoer te leggen en 1111 heelt de hertog ran Nassau verklaard dat Inj dit verdrag als vervallen be- schou wt. De Allgemeine Zeitung behelst een schrijven uit deze stad waarin liet gezegde van het engelsche ministeriële blad de Globe Wordt tegengesproken, alsof bet 's gravenhaagsche kabinet het luxem- burgsche vraagstuk te Biberich op de lange baan zocht te schui ven: De Globe zal" zegt genoemd blad, »door den uitslag der onderhandelingen té Biberich, zich welhaast overtuigen hoe weinig bij niet de staatkunde der mogendheden van het vaste land be kend is, en hoe zeer hij dwaalde, toen hij beweerde, dat te Bi berich niets tot stand zou worden gebragt. Wij voor ons geloo- veri veeleer, dat de geschillen wegens den afstand van het luxcm- hbrgsche gronclbied voor zoo verre zulks den koning van Hol land en zijne agnaten betreft gelukkig zullen worden bijgelegd, en dat eene overeenkomst zal gesloten worden welke ook do toe stemming van de duitsche bondsvergadering bekomen kan. De tijd schijnt dus niet, zooals de Globe meende, te Biberich met cou- rierwisse! doorgebragt te worden, maar een der gewigtigste vraag punten, welke de nieuwere staatkunde aanbood, zal aldaar be hoorlijk overwogen en ten einde gebragt zijn." Hetzelfde blad meent te weten dat de besluiten van de weener ministeriële con ferentie spoedig na de terugkomst der bondsgezaulen welke in bet laatst dezer maand alhier terug verwacht worden, zullen bekend gemaakt worden. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 27 Julij. In de Staats Courant vindt men een koninklijk besluitden ?.5 dezer uitgegeven waarbij uit aanmerking dal, uit den aanvoer van elders en het in omloop brengen van eene groole hoeveelheid r.ederlandsche centen en halve centen ongelegen heden voor winkeliers, neringdoende lieden en minvermogenden zouden kunnen ontstaan., de invoer van nederlandsche centen en halve centen voorloopig verboden wordt. Tevens heeft de minister van financiën, in aanmerking nemende dat, niettegenstaande het daaromtrent bij Zr. Ms. besiuit va.stge- steld verbod, pogingen zouden kunnen worden aangewend tot het invoeren en in omloop brengen van in Belgie ingetrokken nederlan'd sche centen en halve centen, een iegelijk gewaarschuwd tegen het aankoopen van die munten, en aan de bepaling herinnert van artikel 18 der wet tot regeling van het nederJaruLche muntwezen van den 28 September 1816 Staatsblad n°5o) dat niemand, hij het ont vangen van eene betaling, verpligt is daarbij in koperen stukken meer dan de waarde van één en gulden te ontvangen. In de antwerpsche citadel heeft men dezer dagen bij den opbouw eener nieuwe kaserne voor de troepen weder onderscheiden spaansche zilveren munten van den tijd der regering van Isabella gèvonden. De van tijd tol tijd gedane uitvindingen om den krijg moord dadiger te maken, zijn weder met eene nieuwe vermeerderd. De lieer Kennischkonstabel bij de engelsche zeemagt, heeft namelijk eene iurigting uitgevonden, waardoor al de stukken van de eene zijde van een oorlogschip vereenigd op één punt gerigt worden door welke iurigting een schip oneindig spoediger in den grond of red deloos geschoten kan worden, dan naar de getvone methode j bij ceue proefneming te Portsmouth troffen van de tien kogels van eene laag stukken 7, en van eene laag van 16 stukken, bijna allen Lét doel hetwelk eenen omtrek van 7 voeten bad. Den gebeoleh daartoe tioodigen toestel vindt men naauwkeurig in het Ilecueil hiduslriel Van December i833, hl. 181 beschreven. Oe Messager de Gaud beklaagt zich ten stérkste over het groot gelal jongens,- in lompen gehuld,- die de stra'en tan Gend. tegenwoordig bedekken, noch woning of verblijf hebben des nachts op stoepen of onder kelderluiken slapen, den dag met rumoer op de stralen of met kwaaddoen doorbrengen en hun leven alleen onderhouden van het overschot dat de soldaten hun van hun eten toereiken. Vol ongedierte waren zij zoo wel nadeelig voor de troepen, met wie zij in aanraking kwamen, als uit hoofde hunner behoefte gevaarlijk voor de openbare veiligheid. Het J-lymoiiih" JoiirffaT méldt', dat' dé stad North Tavi'ton 9 die twee jaren geleden door een zwareu brand werd geteisterd als wanneer'een veertigtal htilzén in de asch werdén gelegd dezer dagen andermaal door. zoodanigen ramj) is getroffen ten ge volge waarvan tusschen de zestig en zeventig gebouwen eene prooi dei* vlammen zijn géworden. fJéf was een akelig, doch tevens grootsch gezigt zulk een aantal huizen als in één oogenhlik, te gelijkertijd brandende te zien met reden was men voor bet behoud dei" gansche stad beduchtdoch gelukte het den volgenden ochtend het woedende element te bedwingen verlies van menscheulevens heelt men bij dezeii Camp niette betreuren gehad. Te Sl ra del le in de provincie Pteïiuml is onlangs ten gevolge eener aardbeving, de toten der kerk aldaar naar heneden gestort en een twintigtal personen onder liet puin bedolven gelukkiglijk hadden de meesten, door liet vallen van eenige stukkeu kalk ge waarschuwd, den tijd gehad 0111 liet hun dreigende gevaar te ont- vlugten een gedeelte der kerk eii eendaar naast staand huis zijn door' den val des torens tei neder geworpen. Naar men uil 's Graven li a ge verzekert, za! de schutterij van die stad, ten gevolge van het besluit van Zijne Majesteit, den i5 Augustus aanstaande, reeds aldaar binnenrukken. MTDDENPRIJZEN van de volaende Ar li kelen le Zierikzee, dkn 3i Julij 1834. De Nederl. Mudde. Ourte Tarwe 1802 J 4 00 a f) 8c Niéuwe dito i8d3. 4 20 a 5;. 00 Nieuwe Roggé - 0 go a 4.'° Nieuwe Winter Gerst. - 2.70 a 2 90 Oude Zomer dito. - 2 6 a 2 70 Haver4° a fk> Paardeboonen/joo a 4 3° Wil te Boonen- 0,00 a 0.00 Bruine dito- 0,00 a 0,00 Graauwe Erwten - 000 ;i 0.00 G roene F.rwten Geelc dito Koolzaad Zaai Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Nederl Mudde* ..ƒ5 00 a 5 80 - o 00 a 0.00 - 12 00 a 12 5o - 9 00 11 00 - o 00 a 0.00 Raaji-Olie te Ziei'ihzee J 0000 jjer vat«j Patent-Olie - 00 00 Lijn-Olie bij partij - 00 00 Raapkoeken - 00 00 de 1000 st.' Lijnkoeken- 00 00 162slt KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. N°. Vijfde Klasse. Eerste Lijst. 12129J 1000 Tweede Lijst. 8948 10D0 Derde Lijst. Geene. Vierde Lijst. 15o3jooo Vijjde Lijst. 19903, 18649, iecIer - 1000 Zesde Lijst Geene. Zevende Lijst. 10392, 2089, 19123, ieder- ióoo Achtste Lijst. Geene. Negende Lijst Geene. Tiende Lijst. 8663 -10,000 3954 - 1000 Eljde Lijst. 20914 S' - 100© Twaalfde Lijst. 16900, 16018, ieder- 1000 AD VERTENTIEN. o Bij de Wed. A. KLOET, te Serooslierheis sedert 3 weken een Zwartbont VAAKS,' dat van deszelfs regten eigenaar is verdwaald geloopeu. Iemand hetzelve vermissendekan die tegen bewijzen van eigendom en betaling der kosten terug- bekomen. V P BLIEK E V E KKOOPING in de Stads Dank van Leening, op Woensdag den 20 Augustus aanstaande. De in* tressen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tol den 18 Augustus. G. JANSEN, Leenbankhoudcr. Het ZEEUW SC H GENOOTSCHAP der WE- TEN SC HA PP EN, deszelfs gewone Al ge me ene Vergade ring zullende houden Woensdag den dertienden Augustus aan staande, des middags ten één ure, in het Museum te Mid delburg; zoo worden alle Heeren Directeuren en Leden des Genootscbaps verzocht deze Vergadering met hunne tegenwoordig heid te vereeren. Middelburg, den 3o Julij 18*34- De Secretaris des Genoótschaps J. de KANTER, P111 l. z. Te Zierikzee, bij A. DE VOS, Jz.; Stads-Brukker, 1834,

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2