Publieke Vérkooping fcttfekt ötigeïöóttijïs ototijogelijk te zijOi fiïj thoedër zelvê tllè steeds zicli Vol liefdé vófcï hare kinderen betoonde en in aan Vertwijteling gïéniendë smart over htin verlies leefde j schijnt nim mer ztiIk eenë gedachte te zijn opgekomen. Daar echter het geval zich zóó dikwijls herhaalde, thoëst toch wel eindelijk bij dezen of genen dé zaak verdacht beginnen voor té komen en toen óp den i5 September 18^3 aan Basürini weder een zoontje werd geboren, hield een der buren j in overleg met de plaatselijke overheid, een Waakzaam oog op al wat met het kind gebeurde. Den 4 November Was eindelijk den dag die bet ontzettend ge heim zoude ontsluijeren. Het waste Novato een kerkelijke feestdag; Basürini was vroeg opgestaan. Het uur van 7 was de tijd dat zijne Vrouw de kamers van den buis eigenaar pleegde te gaan schoonma ken; Zij gaf nog eerst het kind de borst, bragt het in slaap en Verliet hare woning. Thomas, die aan de deur stond, zag haar de hoeveplaats Overgaan. Slechts een half uur daarna keerde zij terug; haar man was, een liedje neuriënde, bezig met eene schof fel eenen motsigen hoek van den tuin te reinigen. De vrouw nog Tiaauwlijks binnen getreden stoMte ter deur weder uit, met den gil; ThoracisThömasÈ De buurman hoorde haar geschrei en hem overvalt eene huivering; een ontzettend voorgevoel bevangt hem; hij snelt terstond toe, en ziet hoe Basüriniop het smartgegil zij- tier vrouw, geheel rustig zijn werk afdeed, de schoffel afpoetste, Oh daarop koel met langzamen onverschilligen tred op het huis flanging. De vrouw buiten zich zelve in wanhoop jammert het tiit dat zij ook dit kind weder dood heeft gevonden de vader be wijst door geen woord door geenen blik, door geen gebaar, de geringste gewaarwording of ontsteltenis. Rustig de kamer binnen treden kennis van de zaak nemen het lijkje meten aan den in hetzelfde huis wonenden timmerman stukken van oude planken en verroeste spijkers brengen welke hij in voorraad heeftop het dood kistje wachten hetzelve betalen bet lijkje daarin digt spijkeren op bet gemeentebuis het sterfgeval aangeven het noodige ter be grafenis verordenen dat alles bad Basürini zoo terslond geheel koel, in weinigen tijd verrigt. Doch in dienzelfden korteft tijd had bet gerucht zich verspreid, dat ook het twaalfde hind was gestorven! Buurman Thomas had de omstandigheden verhaald alle oude her inneringen de vroegere verdenkingen werden weder levendig; luide Verhieven zich de ijzing en het afgrijzen der bevolking van bet oord; de overheid gaf aan de prefecture te Chiari kennis van hel voorval. Het doodkistje werd geopend het lijkje door deskundigen ge schouwd blaauwe plekken in het nekje kenmerkten eenen ge weldigen dood, vier ribbetjes waren verbroken, de long ter lin kerzijde ingedrukt bet hart geborsten. Basürini werd gehaald. Schier op heeter daad gevat, beseffende door de overheid nagegaan te zijn al bet gewigt der tegen hem sprekende telkenen gevoelende, door de luiddruischende verwenschingen der zich op zijnen weg digt op hem aandringende volksmenigte overmand erkende bij zich als overtuigd en beleed hij den laatsten door hem gepleegden moord doch de vroegere waarvan geene doorslaande bewijzen te duchten waren, ontkende bij halstarrig. Niet dan op het punt van de nood lottige ladder te bestijgen heeft bij aan den geestelijken die hem ter dood voorbereidde, bekend en hem gemagtigd aan de overheid te verklaren, dat hij alle zijne hinderen heeft vermoord. Den 26 Junij zijn te Londen 44 duiven, te St. Nicolaas ie buis behoorendeopgelaten waarvan een in zes uren tijds den weg van Londen naar St. Nicolaas afgelegd en den uitgeloofden prijs gewonnen heeft. Het amerikaansche matigheids-gezelschap beeft deszelfs zesde verslag uitgegeven. Daaruit blijkt dat van af het begin zijner ver- rigtingen 2000 brandewijnsfokers en 6000 herbergiers bun vak van bestaan hebben loten varen. Meer dan i5,ooo dronkaarts zijn van deze hunne schandelijke en nadeelige gewoonte terug gekeerd, en meer dan 700 zeeschepen nemen op hunne reizen geenen sterken drank verder aan boord mede. Het hof van assises in de provincie Zeeland heeft deszelfs zit tingen voor het 2de kwartaal van den loopenden jareonder het voorzitterschap van den raadsheer mrC. J. Scholten van Oud Haar lem, op heden geëindigd, met de behandeling der zaak ten laste van Catharina de Leeuwoud 32 jaren dienstmeid van beroep laatst woonachtig te Goes beschuldigd van kindermoord, door haar gepleegd op den 17 Mei 11., aan een, korte oogenblikken te voren, door haar levendig ter wereld gebragt en volmaakt gezond gebo ren kind. De beschuldigde bad reeds vroeger beleden die misdaad door bet toebrengen van twee trappen met den voet op het hoofd des kinds gepleegd te hebbenen heeft die bekentenis ook voor het bof niet ingetrokken doch de verdediger mr. A. F. Siff lébe weerdein een uitgewerkt pleidooi, dat de beschuldigde, op het oogenblik van het plegen dier afschuwelijke daad, bet gebruik ha- rer verstandelijke vermogens niet bezeten bad dat dus hare daad geene misdaad daarstelde en over zulks niet strafbaar was. Het bof heeft echter dien grond van verdediging niet aangenomen, maar de beschuldigde schuldig verklaard aan de baar ten laste ge legde misdaad, en baar verwezen tot de straf des doods; waarna zij door den president op eene zoo doelmatige als treffende en menschlievende wijze is toegesproken, dat de talrijke menigte, welke bij de uitspraak tegenwoordig was, blijkeu gaf van ten diepste aan gedaan te zijn. Uit Breda schrijft men van den r Ju lij het navolgende Heden morgen hadden wij het genoegen de geheele eerste divisie van het leger te velde, thans in bet kamp van Reijen ge legerd alsmede de daarbij behoorende en te Reijen gekantonneerd liggende veldbatterij n°. 6, op eene militaire wandeling, onze ves ting te zien passeren. Door dezelve was den togt genomen over Mo lenschotBavelbet Ginnekendoor onze vesting, en vervolgens langs den straatweg van Tilburg over Dorst kampwaarts terug. Z. exc. de luitenant-generaal opperbevelhebber der eerste divisie baron van Geen, van zijnen staf vergezeld bevond zich aan bet hoofd der divisie, gelijk mede de beeren generaaI-majoors Schuurman en de Fayauge aan dk mn de beide brigaden terwijl door HH» KK< HH„ dëti erfprins en pririA Alexanderals konipagnies-kommandanten de eerste konipagniëh van dé beide bataillons der afdeeling grena diers, tot de iste brigade van de divisie behoorende, werden aan gevoerd. Men schrijft uit Stokholm dd. 20 JunijMaandag achtermid dag is de, eerst sedert weinige uren uit Gefle voor het koninklijk kas teel aangekomen stoomschip Oscar, in brand geraakt. De uit ijzer waren en stukgoederen bestaande ladingwaaronder veel tabakwerd grootendeels geborgen en bet vaartuig deed men zinken. - Vrijdag avond 11. omstreeks acht uren is te Amsterdamten hui£e van den heer Meijer, magnetiseur, wonende op de Keizers gracht naast het gebouw Felix Meriiisbrand ontstaan, die, toen dezelve werd ontdekt bet huis reeds zoodanig had overheerd dat er aan geen stuiten van het vuur ten minste wat dit huis betrof, was te denken. Van de aangevoerde brandspuiten hebben 8 nogtans allen verderen voortgang van den brand bedwongen en beeft zicli dus de schade bepaald tot de uitbranding van het woonhuis, en de vernieling van vele meubelen en andere goederen. De naburige ge bouwen hebben genoegzaam geene schade geleden en is ook het gebouw Felix Meritis behouden gebleven, waarvoor men eenige be duchtheid voedde en op welks dak en observatorium men laat in den avond nog aanhoudend lieden met fakkels zag rondloopen óm tegen den van het naburige brandende huis op hetzelve nederstör- tenden vuurregen te waken. Op de laatste tentoonstelling van voortbrengselen der natio nale nijverheid te Dublin is de gouden medaille ter waarde van 5o guinies, toegekend aan John IIill ie rsgeboren te Alklonevoor het vervaardigen van eerj mes waaraan zich 873 stalen lemmeten bevinden. Men meldt er niet bij of bet scheermessen zijn. Indien dit zoo ware, bad den kundigen instrumentmaker de grootste aan spraak op de erkentenis zijner natie die zoo meesterlijk met dit werktuig weet om te gaan, en zoude men waarschijnlijk de beide ex-koningen van Spanje en Portugal het zachtscherend gebruik er van aanbevelen. De belgiscbe Liberal slaat andermaal alarm en schermt weder met bet oude schrikbeeld. Zie hier hoe hij zich uitdrukt «Uit zeer goéde bronnen weten wij, dat de hóliandsche armee zich op onze grensscheiding zanientrekt hetwelk eenig bijoogmerk van het haagsche kabinet doet vermoeden. Wij kunnen bij voor beeld stellig verzekeren dat drie division op een punt veréehigd, ons grondgebied genaderd zijn, onder voorwendsel van groote manoeu vres uit le voeren. Wij hopen dat het gouvernement deze opmer king niet uit het oog zal verliezen, en dat onze armé'e welke door den heer Evain, (wiens vreemde handelwijs wij in deze teregt ge laakt hebben)Cene zoo onverwachte als Ontijdige vermindering heeft ondergaan bestendig de grootste waakzaamheid Zal betoonen. Deze' Samentrekking, die wij in de vijandelijke armee opmerken, wordt veelbeteekenend daar wij buitendien weten dat de kavallerie eene versterking van 70 paarden per eskadron heeft bekomen." Er is geen twijfel aan ici Frankrijk zoekt men wederom naar eene politieke bliksemafleider, en mijnheer Le Beau zal diensvól- gens zijne instructiën hebben bekomen of wel er is in Brussel geld noodïg en durft men geen .ander middel bezigen om het te verkrij gen dar. de schrik voor het naderen des vijcinds. Dit appel au peuplé gelukt altijd, nademaal men zeker is, dat de zenuwachtige aandoe ning welke Gilblas zoo geestig schetst, wanneer hij zegt: Je trem ble de couragemeer en meer nationaal is geworden. MIDDENPRIJZEN van de volgende Artikelen le Zierik zee, VAM DtfN 3 JULIJ l83£. De. Nederl. Moeide. Oude Tarwe t832 5,00 a 5,60' Nieuwe dito i'833. - 4'00 5,10 Nieuwe Rogge - 4>00 A 4>10 Nieuwe Winter Gerst. - 2,70 a 2,80 Oude Zomer dito. - 2,ao a 2 60' Haver - 3,40 A 2,5a Paardeboonen- 0,00 a 0,00 Witte Boonen. - 0,00 a 0.00 Bruine dito0,00 a 0,00 Graauwe Erwten 0,00 a 0,00 De Nederl. Muddè4 Groene Erwten f 0 00 a oloo Geele dito 0.00 a 0.00 Koolzaad- 11 00 a ta.oo Zaar-Lijnzaad - 8 00 a ro.oo' Slag-Lijnzaad - 7.00 a 8.00 Rraap-Oiie te Zierikzee f oö.oo per vat.) Patent-Olie. - 00.00 Lijn-Olie bij partij Raapkoeken Lijnkoeken - 00.00 - 00.00 de 1000 stt.* - 00.00 ADVERTENTIE N. 'j,® Getrouwd Beek, bij Nijmegen, den eersten Julij j£>34- C. J. STiKMAS C. nu MOULIN. Op Dingsdag den 8 Julij i834, des voormiddags ten 10 uren, zal men in de Gemeente van Colijnsplaatop de Hofstede, ge naamd Stadwijk, bewoond door A. VER BURG, ten over staan van den aldaar residerenden Notaris L. van der MOER, publiek en aan den meestbiedenden presenteren te verkoopen 6 Werk- en 2 Jonge PAARDENals 2 Bruine RUINS, oud 4 en x4 jaren 2 Zeerae MERRIES, oud 11 en i5 jaren 2 Bonte MERRIES, oud 9 en i5 jaren een Jaarling RUIN en een Bonte VEULEN, 8 baatgevende M E L K K O E IJ E N eene Kal fdragende VAARZE, 2 KALVERS, een S P E E L W A- GEN, 3 B 0' ERE - WAGENS, 5 PLOEGEN, 5 IJzere en 4 Haute EGGEN, en verdere BEEST I- ALEN, B O ER-, BOJJW- ea MELKGERETD- SC tl A PP EN. En des avonds ten 6 uren ten Huize en Herberge van L. B R A A M S E te ColijnsplaatDE VRUCHTEN TE VELDE, leggende in de Landen van bovengemelde Hofstede in onderscheide perceelen. Te Zierikz-eEj bij A. DE VOS?Jz.? Stads-Drakker, 1834*

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2