Vrijdag N°, 53. A.0» aft J 4 vlulij* BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. ókbeeïoek vabi bsomhes tegem ee scbdtteïtij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERTKZEE. Gezien art. i5 der wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, (Staatsblad no. 17). Gelet op het Koninklijk Besluit van den 28 Junij 1828. Staats blad no. 4^-) Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden, dat de Commissie van Onderzoek voor de zaken der Schutlerij binnen deze stad, hare tweede gewone jaarlijksche zitting zal hou den op PFoensdag den 9 Julij aanstaande, des middags 12 ure in bene der zalen van het Raadhuis dezer Stad, tot het onderzoeken èn beoordeelen van alle Reclames, zoo door de ingeschrevenen en geloot hebbende personen van dit jaar, als door de ingelijf'den van vroegere jaren ingebragt. En worden mitsdien alle Schutterij pligtigen welke hunne recla- üies willen doen gelden bij deze Opgeroepen om met Overlegging van de bij de wet vereisebte bewijsstukken te verschijnen voor ge melde Commissie of zich ten gemeldèn tijde en plaatse te doen Vertegenwoordigen, terwijl de zoodanigen welke zulks mogtcn ver zuimen beschouwd zullen worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor de dienst worden aangewezen. Afgekondigd ten Raadhuize der Slad Zicrikzee den i Julij 1800 vier eii dertig. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE. Brengen bij dete ter kennis van de gegadigden dat op Donder-" 'dag den 17 dezer maand des voormiddags tien ure, op bel Raad- buis aldaar, in het openbaar zullen worden verkocht, DE STADS TIEN DE VRUCHTEN over den jare en oogst van 1834. Zicrikzee, deu t Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Brand wezen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEÈ overwegende dat de voorzorgen tegen Brandgevaar krachtdadig be- hooren te Worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van hel Reglement op den Brand voor deze Stad, van 5 November 1828. Op het voorstel van het Kollegie van Brand- en Brandspuit- meesteren Hébben goedgevonden: i°. Tot Keurmeesters over liet opgeslagen Hooi voor deze Slad en het Poort-Ambacht te benoemen Bastiaan van der Maas, en Nicolaas van den Bout, Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen, om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Keglementtegen het broeijen van opgeslagen Hooi, behoor lijk te waken en zich omtrent de vereisebte rondgangen tot Inspec tie bij de Ingezetenen te verstaan met en zich te gedragen naar de orders van Brand- en Brandspuitmeesteren. 20. De In- en Opgezetencn vau deze Stad en Territoir te herin neren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij be paald wordt: dat een iegelijk die Hooi opslaat of gebruiktgehou den zijn zal om een oj meer ijzers, ter lengte van ten minste 1 ne der!. ellenof naar mate der localitcitin de hooiklampcn te laten steken, die ten allen tijde voor Branden Keurmeesters toegankelijk zulleii moéten zijnterwijl niemand zich tegen der zeiver orders zal mogen verzetten, op verbeurte eencr boete van drie gulden. Voorts dat bet aan niemand zal vrijstaan kruid- of vuurwer ken te verkoopen of te vervaardigen zónder vooraf bekomene toestemming van bet bestuur en onder verpligting om zich in al les te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. Eindelijk 3Ó. De Ingezetenen zeer ernstig te waarschuwen legen bet mis bruik hetwelk dikwerf van de goede trouw wordt gemaakt ter ge legenheid van Brand en dezelve alzoo te verzoeken voor het ver-* volg aan niemand wie bij ook zij buiten schriftelijk bewijs Vari een der Branduieesteren eenige brandbluschmiddelen gereedschap~ pen of consumlieve artikelen af te geven, indien men op schade vergoeding of betaling zal kunnen aanspraak maken. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zicrikzee den 18 Junij r 334- Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. DE JONGE, l. PVt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, W. J.p. KROEF. NIEUWS TIJDING EN. DU1TSCHLAND. Frankfort, den 27 Junij. In een duitsch dagblad leest fhéo dèfi navolgenden bijzonderen brief, den 21 uit deze stad géschreven: «De aangelegenheden van Zwitserland boliden thans de aandacht der kabinetten hét meeste bezig. Er moeten betrekkelijk rlfczelvtf zéér bestemde verklaringen gedaan zijn en bet kabinet dór Thilcriëu bereids aan deszelfs gezant in Zwitserland de noödige instruction geven hebben, om eene bemiddeling te bewerken waardoor aan de- door de overige naburige staten zeker met rëgt gedane 'vorderingen' zal voldaan worden. Alhoewel het manifest van het Journal der, Débats Zwits'erland reeds eenigerrhatë gelijk Belgie als eene fraii- sclie provincie aanmerkt zbo zal zulks echter vooreerst eeneschooné hersenschim blijven. Intusschen wórdt hierdoor bevestigd., dat hef viervoudig verbond bet brandpunt der franscli engelsche ver bind fu nis is, ën in zooverre kan men bet artikel van bet Journal des De* bats belangrijk noemen doch de door dat blad aangeheven zegezang is te voorbarig. De luxemburgsche aangelegenheden zullen zoo spoedig niet besJbt worden, en de tegenwoordige gebeurtenissen hebben zeker geen' gnnstigen invloed op dezelve." NEDERLANDEN. 's GrAvenhage den 1 Julij. Heden middag ten half drie ure U de eerste niêüvve haring alhier aangekomen, zijnde de gewone jaar lijksche geschenken daarvan bij die gelegenheid aan Z. M. den Ley- nirigHH. KR. BH. den prins van Oranje prins Frcdcrik der Ne derlanden' en aan onderscheidene hoogê"autoriteiten uit Ylaardinr. :a overgebragt. De eerste jager was ten 1 ure aldaar aangekomen met 2oj ton welke tegen f 700 de ton verkocht is dezelve was den i5 Junij 11. uit de vloot gezeild. -Volgens alhier ontvangen berigten is Z. K. II. prins Willem, Fr ader ik Hendrik, derde zoon van Z. K. H. den prins van Oranje, in den besten welstand te Petersburg aangekomen. Z. M. de kei /iep is den jongen prins te gemoet gegaan; ook is Z. K. H. door het russisclie eskader niet eerescboteiï verwelkomd 'en begroet. Het laatste der te Antwerpen gelegen hebbende nëderlandschrt schepen, namelijk de van der Werf, kapt. D. 'Charlalt, loebehoo- rende aan een belgisch handelhuis dat deszelfs kantoor naar Hol land heeft verplaatst, is van voor Vüssingert naar Hellevoetsluis gezcil ."Omtrent het, der menschheid een afschuw verwekkend, voor val van Bdsuriniwaarvan wij in ons vorig n°. melding maakten j behelst thans de Vlissingsche Courant de Volgende nadere bijzonder heden Op den 5*4 MO dezes jaars werd te Brescia de doodstraf uitge oefend aan eencn misdadiger, wiens gruweldaden lot de afgrijsse-* lijksten behooren van welke de jaarboeken der criminele regisple- ging gewagen. Basuriniuit Novato in de provincie Br'èscia huwdë op den 1 November 1 of 2 «éne vrouw die hem steeds trouw bleef; hij verwekte bij haar twaalf kiudei'en allen gezond frisch en wel geschapen en allen stierven als wichtjes'van nog geen twee ma,in den. Bij dit voorbeeldeloós onheil betoonde de vader nimmer ecu13 sppor van gevóel. De moedersmart zijner vrouw dé ijzing zijnet* bekenden, beantwoordde hij koe!: «Het was nu eenmaal Yhéiiiejtf »wil; alle zijne kinderen moesten engeltjes worden." Hij bewees geene andere deelneming, dan dat hij met overhaas ting voor doodkistje en begrafenis zorgde. De kindertjes stierven altijd wanneer de moeder afwezig en de vader alleen te huis was* Op eencu avond had de moeder henl een kindje op den arm ge-a geven om het een oogenblik te honden. Hij ging er mede in derf tuin en bragt het haar ha ettelijke iriintitefi terug diet de woorden; «Daar, neem het, het is dood!" en zoo was het. Op eeó au- derriiaal vond men hét kindje dood nadat de vader Zelf de moe dér had uitgezonden. Bij sómmigen der kinderen wilden de buren, onverwachts iri de kamer gekomen, waar het ideine lijkje óp stroo la'g, versche bloeddruppels aan het neusje en blaauwe plekken aai* den hals, hebben opgemerkt. Basuririis gedurige verandering van wóonplaats verwijderde intusschen de buur'-opmerkzaamheiden de verdenking dat een vader alle zijne kinderen kan vermoorden f was buitendien de laatste, op welke iemand ooit kon vallen'; j* ioëu zelf die verdenking begon te rijden scheen de zaak tod» vot*

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1