ZÏËRIILZEESCIIË COtBAIt N°. 51. ag A0. 1834 s Brandwezen. Burgemeester en wethouders der stad zierikzee Vrijdi 27 tffunlj. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. "overwegende dat de voorzorgen tegen Brandgevaar krachtdadig be- hooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van hel Reglement op den Brand voor deze Stad, van 5 November 1828. Op het voorstel Van het Kollegie van Brand- en Brandspuit- meesteren Hebben goedgevonden: i°. Tot Keurmeesters over het opgeslagen Hooi voor deze Stad eü het Poort-Ambacht te benoemen Bastiaan van der Maas, en Nicolaas van den Bout, Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters bij deze ds zorg wordt opgedragen, om, naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglementtegen het broeijen van opgeslagen Hooi, behoor- lijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot Inspec tie bij de Ingezetenen,- te verstaan met en zich te gedragen naar de orders vaji Brand- en Brandspuitmeesteren. i°. De In- en Opgezetencn van deze Stad en Territoir te herin neren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij be paald wordt dat een iegelijk die Hooi opslaat of gebruiktgehou den zijn zal' onï eèn öf meèr ij zet ster lengte van ten minste 2 ne der/.. ellen, 'of'naar mate der localiteitin de Jiooiklampen te luien stekendie ten allen tijde voor Brdnd- en Keurmeesters toegankelijk zullen moeten zijnterwijl niemand zichtegen der zeiver orders zal mogen verzetten, op verbeurte eener boete van drie gulden Voorts dat het aan niemand zal vrijstaan, kruid- of vuurwer ken te verkoopen of te vervaardigen zonder vooraf bekomene toestemming van het bestuur en onder verpligting om zich in al les te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende van voornoemd Brand Reglement. - Eindelijk 3°. De Ingezetenen zeer ernstig te waarschuwen tegen het mis bruik hetwelk dikwerf van de goede trouw wordt gemaakt ter ge legenheid van Brand en dezelve al zoo te verzoeken voor het ver volg aan niemand wie hij ook zij buiten schriftelijk bewijs van een der Brandmeesteren eenige brandhluschmiddelen gereedschap pen of consumtieve artikelen af te geven, indien men op schade vergoeding of betaling zal kunnen aanspraak maken. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 1 8 Junij 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE, l. p. vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J.P. KROEF. NIEUWS TIJDING EN. DU1TSCHLAND. Frankfort, den 20 Junij. IIK. en K. H. de prinses van Oranje is den ï8 dezer, onder den naam van gravin voii Romanoff, alhier aangekomen en in bet hotel van Rusland afgestapt. Er bestaat een plan om Frankfort aanmerkelijk uit te breiden door de aanbouwing van een geheel nieuw kwartier, op eene groote vlakte die zich vau de Galluspoort tot aan den Maintzer straatweg uitstrekt. Het getal der personen, die de baden van Duifschland bezoeken, is dezen zomer buitengemeen groot. Te Baden alleen Beliep dat der reizende vreemdelingen met de helft dezer maand reeds bijna 23oo. Ér hebben weder nieuwe en vrij hevige uitbarstingen van den Vesuvius plaatsgehad; een lavastroom van bijna veertig voeten breed en omtrent twee mijlen lang had zich in de rigting van Bosso tre Casa uitgestrekt. Uit Steïnau wordt den i5 Junij het volgende gemeld: «Ia onze nabuurschap is deu it dezer het volgende voorgevallen Een arme jongeling kwam een onbekend persoon tegen die de reue helft van het aangezigt met doeken omwonden had en voorgaf he vige tandpijn te lijden. Dezelve droeg een gewerkt kistje onder den arm, en vroeg den jongeling of hij naar Orb ging. De laatste be antwoordde zulks met ja, en werd daarop door den vreemdeling, die hem een stuk gelds ter belooning gaf, hqlast om liet kistje mede naar Orb te nemen en aan den koninklijken ambtenaar Rie ger te overhandigen, maar eerst daags daarna, 's middags tusschen en 12 uur wanneer hij denzeivcn zou te huis vinden. De vreemdeling waarschuwde den jongeling om het kistie niet openen, ë:i beloofde hem nog een goed drinkgeld, als hij het zou bezorgd hebben. De ïöjarige jongeling kweet zich naauwkeurig vau zijnen 11 ^lastmaar toen Rieger bet kistje opende ontvlamde de inbond van hetzelve met eeuen vreesselijken slag. Rieger werd op verschei dene plaatsen van het Iigchaam aanmerkelijk gewond de jongeling en nog een aanwezig kind beschadigd; terwijl ai de glazen van bet vertrek gelieel werden verbrijzeld." Uit Kouslantiuopel schrijft men van den 28 Mei, het navol gende «Wij leefden in eene aan lusteloosheid grenzende rust, en scheneii door de inspanningen der laatste jaren uitgeput; wij geloofden naauwe- lijks de opmerkzaamheid der andere volken meer bezig te houden, en schepten bijna behagen in dezen toestand van nietigheid. Wij zijn intus-» schen gestoord en weder tot eene werkzaamheid veroordeeld geworden, welke veel misnoegen verwekt. De Porie, namelijk, lieeft liet berigt onï-» vangen, dat het hij Malta verzamelde engelsche eskader deszeifs stelling verlaten heeft, of op het punt staat dezelve te verlaten, om in de wate ren tusschen Samos en Nauplia te kruisen, en dat de engelsche admiraal voorschriften bekomen heeft, welke niet geheel vriendschappelijke ge zindheden van het engelsche kabinet voor de Porte verraden zouden. Tevens heeft men van eenen anderen kant vernomen, dat er in de ha veri van Toulon groote levendigheid heerscht, en binnen kort de engelsche vloot in de Middellandsche Zee door een aanzienlijk getal fransche oor-» logsschepen zal versterkt worden. Men weet niet regt, wat die ontwik keling van zulke strijdkrachten in den diepst en vrede beduiden moet, daar men zich wel krachtdadig tegen het met Rusland gesloten traktaat verklaard, doch het in zoo verre geduld heeft, omdat het geval nog niet daar was, waarbij van hetzelve werkelijk gebruik gemaakt werd. Ook hebben de gevolmagtigden van Frankrijk en Engeland alle wegens Samos gedane stappen ondersteund, en den Sultan, om zoo te zeggen, gemag- ligd, zijn regt op de bewoners van Samos le doen gelden, Waartoe al-» zoo eene dreigende houding aan te nemen, welke, tegen wien zij ook moge gerigt zijnten eerste de Porte treffen moet, welke men in hare on schendbaarheid wil behouden? Het valt moeijelijk, zich in zulke staat kundige combinatiën te vinden, en men zou zeer gezind zijn op dezelve geen acht te slaan, ware het niet^ dat de berigten te stellig luidden, eut men ia het tuighuis toebereidselen zag makenwelke te zeer bewijzen hoe bezorgd men is. Twee dagen na elkander is in de laatste week da groote Divan vergaderd, welke vergadering telkens zes uren duurde. Over het daarin beraadslaagde is men niets te weten gekomen, doch heft gevolg daarvan is geweest, dat er vele Tartaren naar bet binnenland zijn gezonden. Versclieideneofficieren zijn naar de Dardauëllen vertrokken j en naar Odessa is een courier gezonden, om, naar bet schijnt, depêches voor de russische regering, ofberigten aan den russischen gouverneur- generaal over te brengen. Het is daardoor wel levendigermaar geens zins vrolijker bij ons geworden; want men is voor elke nieuwe poging beducht, ofschoon bet leger, niettegenstaande de slechte inrigling des bestuurs, onbegrijpelijk goed georganiseerd en uitgerust is, en weinig in magl voor dat van Ibrahim behoeft onder le doen. Van dezen hoort men niets; hij zou met veel moeite de krijgstucht onder zijne troepen hand haven, over eene poging, om dezelve le verleiden, zeer verbitterd doch echter zoo terughoudend zijn, dat men zijne tegenwoordigheid in Syrië naauwelijks bemerkt. Velen houden dit voor een slecht teeken, en zien daarin eene nieuwe manoeuvre van den ouden Mehemed, die zijnen zoon leidt, en hem, zoo als bij dikwerf gedaan beeft, de grootste terug houding bevolen beeit, om later des te krachtiger en zekerden op te treden, en zijne ver uitziende plannen niet vóór den tijd bloot te leggen* [Jet is naauwelijks iegelooven, dat, even als de fransche regering, welke de heroveringszucht van den beerschzucbtigen Mehemcd Hli voedsel geelt, de engelsche bet met uien Pacha ook zou eens zijn. Intusscben is men toch bevreesd, dal het engelsche eskader gereed staat het leger vau Ibrahim te ondersteunen, in geval deze zich wederom genoopt zou gevoe len, de vaan cïes oproers tegen den Sultan op te steken. «De hier aangekomen Hospodaren van Molda?ië en Wallacbye zija door den grootvizier op eene zeer plegtige wijs ontvangen geworden/' Uit Frankfort aan den Oder wordt gemeld, dat bij eene den if> dezer aldaar gehouden parade van de troepen aan onderscheiden batlail- ions nieuwe vaandels zijn uitgereikt, onder anderen een hetwelk door prinses Frederik der Nederlanden eigenhandig was bewerkt. Men schrijft uit Italië, dat mevrouw Malibran welke in het begin vau November le Napels wordt terug verwacht door den hertog Fis-» conti te Milaan, den tegen woord igen on dernemer des schouw bu rgs della. Scala, is geëngageerd gewordenom voor de verbazende som van 45o,ooo francs, 185 voorstellingen te geven namelijk 75 in deri herfst en het karnaval van 1835 op 1836 70 in den herfst en het karnaval van 183b en 2 83y en eindelijk 35 in den herfsf van 1837. Volgens eene bereke ning zal deze groote zangeres in den baar overblijvenden tijd nog even zoo veel kunnen verdienen. GROOT-BRiTT ANNIE. Londen, den 20 Junij. Naar alle zeehavens vau dit rijk zijn bevelen gezonden 0111 prins Willem Frederik Hendrik der Nederlanden, zoo bij nietje Zeeuw tiaar aan mogt komen, met alle eer'bew ijzingen aan zijnen rang verschuldigd te ontvangen. Donderdag ochtend werd de vrouw vap den passementmaker Ben son, in Great Queenstreet, Lincoln's Jrni Fields eensklaps ziek en wei zoo hevig, dat zij naar allen- schijn den geest gaf. Toen men geene teeke nen van leven meer bespeurd#» werd zij, zoo als bet gebruik dit vordert., behoorlijk afgelegd, eg IK de eerste oogenbiikkea yau droefheid bcgoia

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1