ZfElilILZEESCIIÈ k\ 1884-, CÖURAIT. 17 «Jutnj. Jï°. 48. A>fcf Mingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ÈRIKZEE brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat op aanzoek van de Districts-Commissie van beheer over het Fonds, ter aanmoediging en on dersteuning van de gewapende dienst in Nederland, alhier gevestigd, op Woensdag den 18 Junij aanstaande, des middags van wege de Regering, éene algemeene collecte aan de huizen der Ingezetenen zal worden ge daan, ten behoeve van hetzelve Fonds, uit krachte van Zijner-Majesteit's Besluit van den'9 November 18 i5 daargesteld. En worden mitsdien alle weldenkende In-en Opgezetenen ten ernstig ste aangezocht en dringend opgewekt om door ruime en milde bijdragen naar vermogen het Fonds te helpen stijven, waarvan de weldadige strek king is om de verminkte en gekwetste heldhaftige verdedigers van den V^derlandschen grond, zoowel als de achtergeblevene betrekkingen van gesneuvelden in den slag bij Waterloo, of in den jongsten strijd tegen oproer en geweid, zoover de middelen zulks gedogen te verzorgen en in derzelver behoeften te voorzien. Het Bestuur, van den vaderlandslievenden zin der Ingezetenen ten volle overtuigd, doet al zoo met vertrouwen het tegenwoordig beroep op de bekende milddadigheid van deszelfs Stadgenootenen acliten bet over bodig de aangekondigde collecte meerdere aanbeveling bij te zetten. De tegenwoordige Bekendmaking zal worden afgekondigd en indé Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 4 Junij 1834. Burgemeester en Wethouders vüornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris W. J P. KR OEF. BEKENDMAKING. V S3. 25 E SCÏÏU^TEffiU, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de Wet op de Schutterijen, van den ir April 1827 Staats- blad rio. 17), in verband tot de daarop gevolgde instruction. En in aanmerking nemende dat het Irschrij vings Register voor de Ingezetenen, welke dit jaar aan de Loting voor de Schutterij zul len moeten deel nemen gesloten en daaruit de alphabetische-lijst is opgemaakt. Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat de alphabetische-lijst van alle de personen, die tot de Lo ting voor de Schutterij dezer Stad in dit - jaar zijn verpligtter inzage van een ieder zal voorliggen op het Raadhuis dezer Stad van Maandag den iöden dezer maand tot en met Zaturdag den sisten daaraanvolgende in den voormiddag van 10 tot 12 ure, ten einde de belanghebbenden in staal zouden zijn om ingeval op die lijst, personeu of omstandigheden mogten voorkomen, welke daar van behooren te wórden weggelaten of die daarop zouden belmo ren gebragt te worden zulks ter kennis van de Lotings Commis sie te brengen. Dat de tijd waarop de Loting zal plaats hebben, is bepaald op Maandag den 23 dezer maand, des voormiddags 10 are, in een der zalen van het Raadhuis dezer Stad. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de inge schrevenen zelve, of derzelver gemagtigdenten welken einde zij voorzien zullen moeten zijn van liet oproepings-biljet dat aan ie der hunner van wege het Stedelijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden af gekondigd en in de Slads-Courant geplaatst. Zierikzcéden 9 Junij 1834. Burgemeester en Wethouders voortid. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. NIEUWS TIJDING EN. DUl'TSCHLAND. Francfort, den 6 Junij. Men weet, dat de reizigers van en naar Zwit serland, in de laatste weken, ten gevolge der onlangs genomene maatre gelen ,op de badensche grenzen veeleflei belemmeringen ondervonden en dat onlangs, Onder anderen verscheidene Engelschen die uit Zwit serland terugkwamen, door de badenschp troepen zijn teruggezonden. Thans schrijft men uit Bazel van den 3 dat bij den post directeur van diestad een schrijver, ontvangen ivas van een b'adenscb ambtenaar, waarin gemeld werd, dat het bestuur van dat groothertogdom was opmerkzaam gewordeu op de bezwarenwelke de wegens de paspoorten gsnoineue maatregelen voor de reizigers opleverden en dat dien-ten gevolge aart de autoriteiten op de badensche grenzen het bevel was gezonden zooda nige reizigers wier personen of waarvan bet doel der reize bekend was of die geheel buiten verdenking waren, niet af te wijzen, zelfs niet wan neer zij van de gevorderde paspoorten niet mogten voorzien zijn maar hen alleen naar de regering van Freiburg te verzenden, tot visering hun ner passenwaar zij zonder 't minst oponthoud zouden geholpen wordéu. NEDERLANDEN; '5 Graventiace-, den i3 Junij. De nieuwe R. Kathoüjke kerk die in het nabij gelegen dorp Scheveningen gebouwd wordt en door eenvoudigheid en fraaiheid uitmunt is nagenoeg voltooid en zal eerlang door eenen bisschop, den hoog eerw. heer baron van Schalk' wijk van Jf'ijkerslootworden ingewijd. Naar men verneemt, heeft Z. M. onlangs, bij besluit ver gunning verleend tot de geheele herstelling en in orde brenging van het praalgraf van den admiraal de Ruyterin de nieuwe kerk te Amsterdam. Den 7 dezer is te Amsterdam gearresteerd een Duttscber Liuhvig Sasse. Men hield liem om verschillende redenen verdacht: van valsche Wiuntstukken te hebben vervaardigd. Hij heeft dan ook in een verhoor voor den regter van instructie beleden dat bij guG dens, daalders, enz. naar de echte muntstukken had afgegoten. De Gazette-van Gend kondigt voor stellig aan, dat weder i of 3 katoenfabrikanten dier _stad van voornemen waren hunne fa brieken naar Holland over te brengen en reeds hun werkvolk voor een deel hadden afgedankt. Te Mechelen heeft een tweegevecht tussclien twee officieren van de lansiers plaats gehad. De gevolgen daarvan zijn jammerlijk. Zij heb ben eikanderen verschrikkelijke sabelhouwen tóegebragt en zijn zooda nig gewond géworden dat men vreestdat zij onbekwaam zullen zijn om langer te dienen. In het dagblad la Mode lees? men het volgende: De dood van den ex-erfgenaam van Leopold den Groots heeft mijnheer én mc-vrouw L Lchon debelgische ambassadeur te Parijs) in eenen waarlijk zonderlin gen rouw gedompeld. Niet alleen heeft mijnheer de ambassadeur zon der bedenken, vier ellen krip om zijnen hoed gewikkeld maar ook ert dit is allezius merkwaardig deze noodlottige gelegenheid diplomatiek te baat genomen om zich door eenen der eerste klcedermakers vaii Parijs eenen nieuwen rok te laten maken. En wat mevrouw de ambas sadrice betreft, niemand kan zich voorstel len boe bare officiële droef- beid tegenwoordig de algemeene aandacht tot zich trekt. Het was wel te verwachten, da! mevrouw L de vrouw naar de barricade mode, de scheidsvrouw van den goeden smaak van Julij bij die smartelijke gebeurtenis zich door de zwier van hare tranen en haren rouw opschik zou onderscheiden. Dadelijk bij het vernemen van hel onherstelbare ongeval liepen dan ook de beelderigen van de beurs en de bank eerst naar de opera en toen naar het bösch van Boulogne om te vernemen hoe, naar den bon ton van de belgische boekerij doorluchtige dooden openbaar moesten beweend worden. «Men moet billijk zijn in de opera verwierf de rouw van de ambas sadrice den algemeenen bijval. Iedereen erkende dat men zijne droef- beid door geenè fraaijere zwarte kanten, zijnen onvergetelïjken rouw door geen aanvallige!* kleed kon aan den dag leggen. Na die eerste zegepraal in de opera mögtmen verwachten dat dé rouw van mevrouw L in het bosch van Boulogne eeneeven strelende overwinning zou behalen. Dan helaas! dearchiven van de mode getui gen hef; en wij kunnen het dus nitf verzwijgen de in hare loge zoo bil lijk bewonderde dame heeftin hare equipage ecne volslagéne nederlaag ondergaan. Verbeeldt u de vróuw te zijn van eenen dooriuchligen am bassadeur als mijnbeer L eenen magtigen monarch als Leopold to vertegenwoordigen in de smartelijke noodzakelijkheid te zijn óm voor een zoo doorluchtig stamhuis als het saksen coburg orléansche den roüvv aan te nemen, derhalve zijn gansche ha is ie bet zwart te steken zich. zelve van het hoofd tot de voeten in het zwart Je kleeden en dan een geel rijtuig te behouden iu datzelfde gele rijtuig te stappen en waf meer is, naar liet bosch van Bóulogne te gaan in een geid rijtuig, üiet een zwart kleed aan met ecn.z'war'ten siuijer, een zwarten koetsier en een zwarten lakkeihoe on verdrageljfk Weet mevrouw L dan niet, dat de lieden van de groote wereld gewóón zijn om hunne rijtuigen evenzeer als hunnebedienden róuw telateu dragen Waar beeft tóch de arnbas- sa-dricè verkeerd en wat zal mijnbeer Leopold zeggenals bij verneemt, dat zijn ambassadeur, dié in den boek bind ers ba n-d'el zoo ervaren is, niet beter een equipage weet in te nnaijen. E? zijn ambassadeurs afgezet, die liet minder verdienden dan dé héér L Men verneemt, dat erin de geldmiddelen van destad Brussel niet tegenstaande de jongste g'eldleenióg, een tekort is van 600,000 franken terwijl in hel budget van iS3q de uitgavèii 3oo,oóo franken meer dan deinkomsten schijnen te bedragen. Daar gaat tegenwoordig, zegt de Emancipation bijna geen'e week voorbij, dat er geen kerkroof gepleegd wordt. Nu is de kerk van Mor- nimónt weder bestolen gewórden, f Op den lö deZer-is te Amsterdam door den president der neder- landscbè handelmaatschappij deirheer II. C. van der Houwen, bij de opening der gewone jaarüjksche bijeenkomst van den raad dier maat schappijweder de gevvouè aanspraak gehóuden, oter den toestanden

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1