- ZIEKmZEESCHfi Vrijdag C tJ ft A. W f* Mei. VI i BESTUREN EN ADMÏNIS TRA TIEN. Schutterij. Schouwing dér wegen. NIEUWSTIJDINGEN. ■$K 1 a a t a PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie ZEELAND. Gelet hebbende opart. 7 van Zr. Ms- besluit van den 7 Septem ber 1828, Staatsblad no. 55) roepen bij deze op alle personen Welke als gebüHvd, of als weduwenaars met kind of kinderen in het afgeloopen jaar uit dien hoofde in de tweede klasse van de Al- jgetncene Schutiersrol gebragt zijn geworden, doch sedert dien tijd door het overlijden hunner vrouwen of kinderen de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren Algemeéne rol, ge rangschikt moeten worden om van dusdanige verandering van om standigheden kennis aan Hun Ed. Achtb. te geven of wel zich daar toe ter Secretarie dezer Stad aan te melden vóór de aan te van- gene inschrijving des morgens van 10 tot des middags 12 uren, en dus uiterlijk voor of op den ï/f dezer maand Meizullende bij verzuim dezer aangifte, de belanghebbende ingevalle hij dien ten gevolge niet op de Bijzondere rol mogt zijn overgenomen, dadelijk volgens art, 8 van Zr. Ms. voornoemd besluit bij de Schutterij wor den ingelijfd tegen ontslag van hem die in zijne plaats is opge roepen alles onverminderd de toepassing van de strafbepaling bij art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 Staatsblad no. 12), hou dende eene geldboete van ten minsten tien en ten boogsten honderd gulden of eene gevangenis van ten minste één en ten langste veer tien dagen of met boete en gevangenis te zamen. Voorts brengen Burgemeester en Wethouders ter kennis van de belanghebbenden dal de Schutters welke ten gevolge der plaats gehad hebbende Loting voor de Reserve naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 18 Ju lij 1829 Staatsblad no. 52), in 1829 tot de ade boofd-afdeeling of Reserve zijn overgegaan ten gevolge van bet bepaalde bij de art. 26 en 86 der wet van den 11 April 1827 (Staats' blad no. 17) tot bet ontslag uit den schutterlijken dienst geregtigd zijn op dervqiS Augustus aanstaande mits dat hetzelve in de maand Junij te voreft schriftelijk aan Hun Ed. Achtb. worde aangevraagd. Wordende de ouders, familiën en betrekkingen van met de Mo biele Schutterij uitgetrokkene Schutters attent gemaakt op het tweede gedeelte dezer Publicatie, ten einde de zoodanigenwelke in de termen vallen om hun ontslag te reclameren van deze gelegenheid zouden kunnen gebruik maken. Eu opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze afgekoudigd eu ia de Stads-Gourant wor den geplaatst. Zier ikzeeden 1 Mei 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelvea De Stads-Secretaris W. J. P. KRO EF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien Art, 6 der Wet op dè Schutterijen van den 11 April 1827 {Staatsblad no. 17). Gezien art. 5 en 7 van Zijner Majesteits besluit in dato üi Maart 1828 StdAmlad no. 6) brengen bij deze ter kennis van de be langhebbende in- en opgezetenen. Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij zullen worden geopend op den i5 dezer maand Mei aanstaande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zonder on derscheid die hun vijf en twintigste jaar zijn ingetreden of in het jaar 1809 zijn geboren alsmede de zoodanigen welke in vroegere jaren zijn geboren in de termen der Schutterij verkeeren en sedert de laatstvorige inschrijving zich met er woon alhier hebben neder gezet waaronder ook begrepen zijn de gepasporteerde Militairen en de vreemdelingen welke van buiten bet rijk zijn gekomen en zich albier hebben gevestigd om Zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van den vijitienden tot den een en dertigsten Mei aan staande des morgens van tien tot des middags twaalf uren (zon en feestdagen uitgezonderd)ten einde zich voor den schutterlijken dienst te laten inschrijven ieder in dat register waartoe bij vol geus zijnen ouderdom behoort, waaromtrent de belanghebbende voor zoo ver zij niet 111 deze stad zijn geboren zich van eene ge boorte acte behooren te voorzien, afgegeven op ongezegeld papier, om te dienen voor de Schutterij teneinde de inschrijving behoor lijk zoude kunnen geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom vervalle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende til verder de opgeroepenen herinnerd dat zij verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave tc doen van hunne namen, voor- en bijnamen van de plaats eu. den tijd hunner geboorte hunne woonplaats en beroep, met aanduiding van bet wijk en nommer bet beroep hunner ouders of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduweDaars van bet getal hunner kinderen van beide sese. sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijn en van waar zij alhier zijn kömen inwonen, en eindelijk Van de reden die zij zouden ver- meenen dat ben van de schulterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken r.aar aanleiding van art. 3 en 4 der wet met opgave van het art. en het onderdeel van hetzelve,' waarop zii zich beroepen. Burgemeester en Wethouders waarschuwen de belanghebbenden, dat de inschrijving!-registers op den eersten Junij aanstaande finaal zuilen worden gesloten en dat de zoodanigen, welke zich vóór dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna ontdekt worden, uit kraclite van art. 9 der wet en art. 6 van Zijner Majesteits be sluit van den ai Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden in geschreven en door den Schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daar te bóven zónder Loting worden ingelijld., indien bet zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene re denen tot Vrijstelling of uitsluiting teil hunnen aanzien hebbea bestaan. Eu opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid zoude kunnen voorwenden, zal deze afgekondigd en id dé Stads Courant worden geplaatst. Zierikzèeden 5 Mei i'834- 1 Burgemeester en Welhöuders voornd., DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelven De Stadé-Secretaris W. J. P. K RO EE. fülk-11 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van alle de Eigenaars en Gebrui kers van landen en gronden gelegen binnen het Poort-Ambacht de zer Stadi Dat in bet begin der volgende maand Junij eene algemeens Schou wing geschieden zal door hei geheele Poort-Ambacht met last op alle de gelanden om zorg te dragen dat Vóór dien tijd al de wegen en wekliens behoorlijk zijn geëffend de putten gevuld éa de slooten uitgediept, overeenkomstig de artikelen 49 en 5o van het Pieglemetit van Policie voor deze Stad, zullende tegen de na- latigen worden geverbaliseerd en zij alzoo ïich zeiven de gevolgen van hun verzuim te wijten hebben. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze Worden afgekondigd, mitsgaders in de StadsCourant geplaatst. Z ie rikzeeden 5 Mei 1834- Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, W. P. KROEF. DUlTSCHLAim Fbaskvort, den 2 Mei. Een berigtvan den Main gedagfeekend behelst het volgende: "In de duitscbe bondsvergadering is bj her- baling den wensch te kennen gegeven om het algemeèné militaire kommando in de vrije stad Frankfort aan' den oostenrijkscben ge- neraal-majoor van Piret op te dragen. Dit beeft echter onver wachts zwarigheid ontmoet. Nadat, zoo bet schijnt; de senaat van Frankfort alle middelen had aangewend om dezen maatregel te keeren beeft dezelve, naar men verneemt, in den boezem der bondsvergadering Zelf eene ondersteuning gevonden op welke hij wel niet gerekend bad. De gezant van wége bet groot1 hertogdom Luxemburg, namelijk, heeft, ingevolge ontvarigpne instrucliën te gen dezen maatregel'bedenkingen ingebragt. Hij heeft daarbij naar men verzekert, terug gewezen' op'deïtellige weigering van hëtdnitsche verbond, Om te Voldoen aan eén vroeger aanzoek, ten einde den koning groot hertog door eene gewapende tiiSschenkomst'in hét volle bezit van het groothertogdom te handhaven. JJaar nu (zou de gezant verder aangevoerd hebben) de hooge bondsvergadering het niet ge raden had geoordeeld 0111 aan liet uitdrukkelijk verlangen van een lid-van het verbond, ten einde hem tegen openbare gewelddadig, beid te verdedigen, te voldoen, kon zij zelve zich ook bet regt niet toekennen, om bare bescherming op te dringen aan eenea anderen bondsstaat die ze niet alleen nie.t begeerde, inaar bij de overtuiging, van dezelve öp die wijze niet noodig te hebben ze met alle vermogen trachtte af te wijzen. Het staat nu ie bezien, hoe het verbond deze redehen zal opnemen. Wat de driderhari- delingen te Bihericli betreft dezelve schijnen nóg niet zoo spoedig te zullen afioopen. De oostenrijksche gezantde baron van Neumann reist bijna onophoudelijk heen en weder' tusachen Eiberich eu Frankfort." J

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1