jfei 1 tens Frankrijk zich over de voordeden welke hetzelve door het afzien van de engelsche alliantie te [beurt moet vallen, zal te ver blijden hebben. liet zal derhalve wel voorbarige bekommering van den kant der bewegingsmannen zijn als zij de ontbinding van het engelsch-fransche verbond reeds als zoo nabij beschouwen. Over het algemeen getuigt echter de vooronderstelling als of de russi- sche gezant, graaf Pczzo di Borgo de vriendschappelijke betrek kingen van de londensche en parijsche kabinetten had weten te on dermijnen en als of lord Durham deswege te Parijs gekomen was weinig ten voordeele der bestendigheid van een verbond, hetwelk door eenige diplomatieke inspanning onzeker zou kunnen gemaakt worden en het zou tot een bewijs van de grootste verwarring van denkbeelden in het staalkundige strekken wanneer men meende dat de noordsche mogendheden uit vijandige gezindheid tegen Frank rijk zouden trachten, hetzelve van Engeland te scheiden. Juist het tegendeel zou eene staatkunde medebrengen die op vijandige gevoelens tegen Engeland en Frankrijk zou gegrond wezenwant niets is meer geschikt om bet ongeluk der beide landen te bevor deren, dan ben te houden in eenen toestand, die dienstig is om liun nationaal vermogen te vernietigen en beiden door wederzijd- sche opoffering steeds nader aan verarming te brengen. Men bs- schouwe slechts met een onbevooroordeeld oog de tegenstrijdige han delsbelangen van Engeland en Frankrijk die ontegensprekelijk ten offer moeten gebragt worden, ingeval men volhardt in de alliantie welke alleen uit deu drang van buitengewone omstandigheden ont sproot en vrage dan, of het verstandig zou zijn, derzelver ontbin ding te bewerken indien men den ondergang van bet eene of an dere land mogt verlangen." GRQGT-BR ITT ANNIE. Londen den 25 April. Gisteren is de koninklijke boodschapper welke belast is met de overbrenging van heijj door de ministers van Engeland, Frankrijk, Spanje en Portugal onderteekende ver drag, van Falmouth op de stoomboot the County of Plembroke naar Lissabon vertrokken. Op die stoomboot heeft zich insgelijks ingescheept een pórtugeesch edelman die met eene gewigtige zen ding aan zijri gouvernement belast is. Men verwacht, dat het ge noemde verdrag terstond door de portugesche regering zal gerali- ficeerden binnen acht dagen bier. Ie lande terug gebragt woruen. Omfrent dit verdrag laat een onzer dagbladen zich aldus uit: «Wij zijn niet bekend met de geheimen der regering doch weten echter genoegzaam de inzigten van ons kabinet, om het publick te kunnen verzekeren dat de berigten door sommige bladen mede gedeeld als of het britsche gouvernement voornemens zou zijn, om door middel van het zwaard twee vrouwen op den troon van twee onafhankelijke natiëu te plaatsen, geheel en al onge grond zijn. »Het zou tocli strijdig zijn met de gansche staatkunde van het tegenwoordige ministerie een verdrag goed te keuren dat Frank rijk verbond, of, zoo raeu wil magtigde om met een leger de krijgsbewegingen van het leger der koningin-regentes in de noordelijke provinciën van Spanje te ondersteunen. Wij spreken uit dien hoof de stellig tegenhetgeen een onzer bladen het publiek heeft zoeken wijs te maken dat het gebruik van wapenen den grondslag vange*. noemd verdrag zou uitmaken. Het eenige, dat men met grond mag aannemen als iu het bedoelde verdrag voorkomende bestaat hierin dat er te Cork eene expeditie wordt uitgerustwelke voor Portugal bestemd is dat de forten aan den Taag door britsche mariniers zullen bezet worden, en dat er een engelsche commissaris-generaal iu Por tugal zal benoemd worden." FRANKRIJK. Pakijs, den 25 April. Het genootschap van de Regten van den Mensch is sedert bet oproer niet meer vergaderd geweest. De meeste leden van het bestuur daarvati zijn in hechtenis of.voorlvlugtig en men berekent,dat meer dan een derde der ledea de associatie hebben verlaten. Volgens het revolutionaire blad van Genève heeft dc regering' van het kanton van dien haam den 19 dezer, zekeren franschen kolonel Chcistcldie almede in de jongste woelingen had gedeeld doen vatten en naar de grenzen doen brengen om hem aan de fransche gendarmes uitte leveren. Kort vóór de uillevering zou het hem echter gelukt zijn te ontsnappeu, NEDERLANDEN. 's Graventiage den 28 April. De drie kinderen, twee zoons en eene dochter, waarvan Johanna Fier etbuisvrouw van Cornells den Duikop Zondag deu 20 dezer te Scheveuingen verlost iseh welke met de moeder steeds welvarende zijn zullen met toestem ming hij den doop de namen ontvangen van Z. M. den koning van Z. K. II. den prins van Oranje en van H. M. de Koningin. Van Nieuwenhoorn (district Brielle meldt men dat aldaar brand is ontstaan in eene bouwmanswoning, bewoond door Abra ham Poel, welke zoo spoedig voortging, dat in den tijd van wei nig meer dan twee urea, de gcheele schuur en het grootste deel der woning werden in de asch gelegd. Het vaste eigendom was tegen brandschade verzekerd doch niet het vee noch huisraad vijf koeijen en drie paarden zijn daarbij omgekomen ook van de losse goederen in de woning is weinig kunnen geborgen worden. De oorzaak van den brand is volstrekt onbekend. Men verneemt uit Breda dat den 28 April in den vroe gen morgen het reserve-battaiilon der 2de afdeeiing infanterie onder dc bevelen van den weled. gestr. heer majoor Beukman onze vesting heeft verlaten om met het iste battaiilon dier afdeeiing thans in bezetting op de forten Lillo en Lief kenshoek van gar nizoen te verwisselen. Met leedwezen zagen de ingezetenen dezer stad gemeld battaiilon van hier vertrekken daar hetzelve gedurende omtrent een vierja- Ti'g verblijf' alhier, de manschappen door derzelver ordelijk gedrag en krijgstuchten meer bijzonder de heeren officieren door derzel ver vriendschappelijk verkeer en beschaafden omgang de algemeene achting en genegenheid zich hadden verworven. la eene der jongste zittingen van het engelsche parleuieut is aan de leden van het huis der gemeenten rondgedeeld eene op het eind van »833 opgemaakte tabel, betreffende Ierland, waarin onder anderen het volgende voorkomt: Ierlands vlakte-inhoud be draagt 17,183.763 engelsche morgen (acres)het beeft 1,249,816 bewoonde gehouwen, i5,3o8 in aanbouw en 4°?654 onbewoonde; er zijn i,385,066 huisgezinnen; 884,339 gezinnen die zich alleea met den landbouw bez.ig houden en 249,359 gezinnen met koop handel fabrijken en hand arbeid de overige niet in deze vakken begrepene gezinnen bedragen 251,368; het mannelijke gedeelte der bevolking bedraagt 3,794^80 het vrouwelijke 3,972,021 en is dus liet geheel van Ierlands bevolking 7-^767,401 personen. Bij een besluit des keizers van Rusland zijn bepalingen vastge steld voor de opvoeding der nagelaten dochters van onbemiddelde ambténaren die zekere rangen niet bereikt hadden. Hoogstens vijftig dier meisjes beneden de i3 jaren oud zullen in de vonde- lings-instituten van St. Petersburg en Moskou worden opgenomen. Na de vollooijing barer opvoeding kunnen zi] naar have familiën terug keeren of zich aan het vak van ouderwijs wijden. Bij het verlaten van het instituut worden haar nog 3oo roebels uitzet ge schonken. Uit Petersburg wordt dd. 16 dezer geschreven, dat eenige da gen te voren het ijs op de rivier is losgebroken zoodat de scheeps vaart hersteld en de Isaaksbrug reeds weder over de Newa is gelegd kuniivn werdén. Gedurende de maand Maart zijn teKoblentz langs den Rijn, aangekomen 42 groote 102 middelmatige en 63 kleine schepen, te zamen 207 vaartuigen. Afgevaren zijn: 56 groote, 134 middelma tige en 94 kleine, te zamen 284 vaartuigen; aangekomen en afge varen 491 vaartuigen. Invoer transito naar Holland en de vrijhavens. 53495 centenaars Voor binnenlands82565 Uitvoer uit Holland en de vrijhavens. Uit het binnenlands. Te zamen 136o6o centenaars 8o658 centenaars i) i 1 bo 171838 centenaars In eenen bijzonderen brief uit Berlijn van den 24 dezer, door een der ministeriële Maden medegedeeld, wordt gemeld, dat er zich zwarigheden schenen te hebben opgedaan tegen de toelating van den generaal Goblet, als belgisch minister bij dat hof. Volgens een der katholijke bladen, bedraagt de inschrijving voor de katholijke universiteit reeds de zeer aanzienlijke som van 2 millioen franken. AD VER TEN TIEN. 55De Notaris Mr. J. J. ERMEBIfS, zal op Dingsdag den 6 den Mei aanstaande des middags ten 12 uren voor het na te melden Woonhuis, ten verzoeke van den Heer Mr. J. B O E IJ E presenteren te verkoopen: Een hecht -en strik W O O N H U 1 S met ERVE eru GEVOLGEN staande en gefegen aan de Zuidzijde - van de Oude Haven binnen de Stad Zierikzee, Wijk D n°. 412. Nadere informatiën zijn te bekomen ten Kantore van voor noemde Notaris. De Heer TA GO B van de REPE, is voornemens op Maandag den 12 Mei 1834-^es morgens ten 9 urén, op de Hofstede genaamd het Rietbosch onder 'Eilemeet, door het ministerie van deu Notaris J. de KATER Nz. te ver koopen 6000 Bossen DEK-RIET; een MESTPUT en een Zwart M EERIEP AARD, oud 7 jaren; te be talen op Jaardag. De Notaris Mr. J. J. ER ME R.IN S, zal pp Donder dag den 5den Junij aanstaande, des raraiddags ten twee ure s in hel Logement yan F. J. 'y an OPPEN, te Zierikzee, ten verzoeke van den Meer J. N. van der HALEN, als ge- mag} igde van de Weduwe en 'Erfgenamen van wijlen FRANS de KOK, presentéren te verkoopen i°. Een WOONHUIS en ERVE, staande aan de West zijde van de Lange Nobelstraat, Wijk A no. 9; bene vens een P AK ij 1)15 en G U TT ERU, met de G R U T T ERS-MOLEN aan de Oostzijde vaip den Hem., Wijk A no. 44 i beide binnen deze Stad. 20. Een Bunder 94 Roeden 4& Ellen WEILAND, gele gen in het Poort-Ambacht dezer Stad, ,iu Simon-Ach- ter en Voren-bevang, Numero 35 en 4l- Nadere informatiën zijn te bekomen ten Kantore van voor-» noemde Notaris. De Weduwe van vV. KOEVOET.S, op de Varremarkt te Zierikzee, hééft de eer liet Publiek te verwittigen dat zij de Broodbakkers Affaire tot ultimo April gedreven, aan A. van PELT met primo Mei 183.j heeft verkocht; terwijl zij deze gelegenheid waarneemt om haren langdurig vereerd hebbende begunstigers op- regten dank te- betuigen. a. van PELT, heelt de eer zich naar aanleiding van bovenstaande advertentie in de voortdurende gunst zijner geëerde Stad- en Landgenooten aan Ie hevelen belovende zoo veel moge lijk alles te zullen daai'oleileu tot instandhouding dier bekalaute Affaire. bi tel r ^<j DC de Tc Zjerikzeej bij A. DE VÖSjJz.j Stads-Brukker, 1834* 18 lar gec ter dei jaa gëz en zie ver stai en die gen voc boe om lijk doe «trs zijn 'ÖJP

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2