X'. 20. ZIERIÜZEESCMË ,7b+*/ Hingsdag A°. 1834. 11 Blaart. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Herijk der Blaten en Gewigten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Z. Exc. den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 3i Januarij jl. Pro vinciaal Blad no. io) waanbïj de uitvoering der verordeningen om trent de behoorlijke en tijdige zuivering der boomen struiken en hagen van rupsennesten aan de zorg Ier Plaatselijke Besturen Wordt aanbevolen. Hebben goedgevonden i°. De In- en Opgezetenen dezer Stad en bel Poort-Ambacht naar jaarlijksche gewoontebij deze te herinneren aan derzelver' bestaande verpligting om hunne boomen struiken hagen en ver der houtgewas van alle rupsennesten ringen en netten behoorhrk en tijdig te doen zuiveren met last om deze zoo nuttige bepaling stiptelijk op te volgen en zulks op de straffen en boelen bij de wet den nalatigen opgelegd. 2°. Ter kennis van bet Publiek te brengen dat de gebruikelijke Schouwingen door eenen beambte van wege liet Bestuur zullen gedaan worden in de maanden MaartApril en Mei aanstaande op alle de met boomen heesters struiken en hagen beplante gronden binnen de Stad en het Poort-Ambacht gelegen zullende tegen de nalatigen relaas opgemaakt en ter vervolging gesteld wor den in handen van den Piegter. 3°. Den enz. 4°. Aan den Commissaris van Policie op te dragen het loe- zigt op de getrouwe en algemeeue nakoming der bepaalde zuive ring en de bovenbedoelde drie omgangen bijgestaan door Stads Architectte verrigten ten einde zich daaromtrent te vergewissen met last um tegen de nalatigen in dezen te verbaliseren en de straf bepalingen als naar rade toe te passen. 5°r Extract dezer voor zoo veel het Publiek betreft in de Stads-Courant te doen plaatsen tot een ieders informatie en narigt. Gedaan len Raadhuize der Stad Zicrikzcc den .7 Februari] 1834. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CR AN Evt. Ter ordonnantie van dezelven De Sfads-Sccretaris, W. J. P. KR OEF. 4 ÏÏAtCïOïïJiïiïï KI1STÏS. BURGEMEESTER er^ETHOUDERS der Stad Z1ERÏKZEE. Brengen bij deze ter l^mis van de Lotelingen voor de Nationale Militie dezer Stad voor 1834. Dat de Militie-Raad dezer Provincie deszelfs tweede zitting voor dit kanton zal houden op Donderdag den 27 Maart aanstaande, des morgens 10 ure, in de Abdij te Middelburg, voor welken Raad zullen moeten verschijnen alle Lotelingen die vc-rmeenen regt op vrijstelling te hebben, terwijl de zoodaa-igen welke geene reclames hebben in te brengen niet behooren te verschijnen en alzoo voor de dienst zullen worden gedesigneerd. Dat de Militie-Raad deszelfs derde zitting voor dit kanton hou den zal op Woensdag den 9 April aanstaande, ter ure en plaatse als voren, tot het aannemen van Plaatsvervangers en het regelen van nummerverwisselingen; - eindelijk, dat de belanghebbenden zich niet op het ontvangen van een oproepings-billet moeten verla ten en dat het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvan gen nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschij ning voor den Militie-Raad kan worden aangevoerd. Zierikzcc, den 24 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Sccretaris W. J. P. KR OEF. F ei volg en slot van ons vorig nummer.) Art. 7. De Arrondisscments- en Adjunct-ijkers zullen, betrekke lijk de door dezelve in iedere Gemeente in welke zij hebben ge vaceerd gedane verificatie en herijk een relaas opmaken én daarbij opgeven de Ambtenarenpublieke Administration eu Particulieren welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde, bun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting betrekkelijk den herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements- en Adjunct-ijkers, 11a den afloop van den termijn, gedurende welken de herijk is opengesteld aan ons worden gezonden. Art. 8. De Arrondissements- en Adjunct ijkers zullen, ten minste tweemaal in het jaar, op onbepaalde tijden, en voorts zoo dikwijls zij zulks noodig achten, vergezeld van den Commissaris v.anJPolicieof bij ontstentenis van zoodanig Ambtenaar, van een Lid*van het Plaatselijk Bestuur, in al de Gemeenten van derzelver District yisitalica do ca ia dc opeue werkplaatsen, magazijnen qu 1 winkels, op de markten, vleeschballen publieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dan de nieuwe maten en gewigten aanwezig zijn, en dat dezelve behoor lijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten als mede die, welke niet zijn herijkt, in beslag nemen, en met het deswege op te maken Proces-verbaal aan den Officier bij de Regtbank van Eersten Aanleg van bet ressort inzenden van huri verrigie te dezen en van liet resultaat hunner bevinding in elke Gemeente, zullen zij, bij derzelver aan ons in te dienen rapporten, omstandige opgaven doen. Art. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der Gemeen ten ten platten Lande, naar aanleiding van art. 62 en 87 van bet Reglement op bet Bestuur len platten Lande, ten minste vier maïen in het jaar gelijke visitatie doen en zorgendat afschriften van. de daarvan opgemaakte Processen-verbaal, overeenkomstig laatstge meld artikel aan den Staatsraad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burgemeesters en Wethouders der Steden uitgenoodigd om de vereischte orders te stellen dat gelijke opnemingen dooc den Commissaris van Policie of het Lid van het Bestuur, hetwelk met de Policie is belast, worden gedaan. Art. 10. Het wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of beëedigde LandmetersWegers en Meters verboden eenige certifi caten weeg-1 of meetbrieven af te geven waarin de maat of het gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uit gedrukten zullen door dezelve geene andere dan de wettig erkenda maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt 'aan de Plaatselijke Besturen, Gods buizen of Armbesturen en aan alle Ambtenaren en publieke Ad- ministratiën verboden eenige aeten, plans, bestekken of beramingen te doen opmaken aan te nemen of daarop regard le slaau in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe maten o£ gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle Ambtenaren publieke xidministratië'n en Inge zetenen binnen deze Provincie, wordt bij deze derzelver verplig ting herinnerd, om de door ben gebezigd wordende maten en ge wigten binnen den in art. 1 bepaalden termijn te doen herijken bij gemis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in derzelver opene werkplaatsen magazijncu of winkels bevonden wordende maten en gewigten in beslag kunnen worden genomen en degenen, die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt, of in hunne opene werkplaatsenmagazijnen of winkels voorhanden te hebben, volgens de bepalingen van Zijner Majesteit's Besluit van den 3o Maart 1827 (Staatsblad 710. i3,) zullen worden verwezea in eene boete van 10 iolj' 100. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. van Zijner Majesteit's Besluit van den 18 Deceniber 1819 Staats blad no. 57), volgens welke alles, wat met de maten voor drooge waren, in dat Besluit opgegeven, wordt gemeten, met den strijkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen die van zoo danige maten gebruik maken ook van slrijkels voor dezelve behoo ren te zijn voorzien, van welke die voor de halve en voor de kwart mudde ook moeten worden geijkt en geverifieerd; wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements ijkers aangemaand, om voor de nakoming dezer verordeningen te waken en daarop bij hunne visitatiën voor zoo veel een ieder aangaat, te letten; terwijl van de bevinding ten deze in de bij art 7 en 9 bedoelde" Processen-verbaal of relazen speciale melding zal worden gemaakt. Art. i3. Alle Ambtenaren en publieke Administratien worden uitgenoodigdaan de nakoming van het tegenwoordig Besluit de hand te houden; en worden de Plaatselijke Besturen aangeschre ven om de Arrondissements-ïjkers in de uitoefening hunner functië'o zoo veel mogelijk, behulpzaam te zijn, en speciaal, op derzelver aanvrage, dadelijk den Commissaris van Policie of daar waarzoo- danig Ambtenaar niet aanwezig isof verhinderd wordt de ver eischte assistentie te verleenen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren om dezelve bij de door hen voorgenomene visitatie van winkels en werkplaatseri te vergezellen. Art.' 14. Dit Besluit zal door insertie in het Provinciaal blad gebragt worden ter kennisse van de Dislricts-Gommissarissen Bur gemeesters en Wethouders dor Steden en Burgemeesters en Wet houders of Assessoren der Gemeenten ten platten Lande, mitsga ders van de Arrondissements- en Adjunct ijkers tot informatie en narigt; en wijders in de binnen de Provincie uitgegevene nieuws papieren woVden geïnsereerd en door do zorg der Plaatselijke Be sturen worden afgekondigd ent aangeplakt in al de Steden en Ge meenten dezer Provincie ten welken einde cën genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Bestu ren zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van dit Besluit worden gezonden aan den lieer Piocüreur Crimineel de Regtbanken van Eersten Aanleg en Officieren bij dezelve eu aan de Vrederegters in de Provincie Zeeland. Middc lb 11 rg, den 27 Februarij 1834. Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN YREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve, VAN DER J.1E1M,

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1