ZIERIK.ZEESCIIÈ CO UEAIST, 21 Februarij. m BESTUREN EN ADMINISTRA TIEN. NI EU WS TIJD ING EN. duitschland. nederlanden. ■SK 15. ^r^*/ Vrijdag A0. 1834. •ti.iv JSesluit. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving vati Z. Exc. den Heer Staats raad Gouverneur deze* Provincie, van den 3i Januarij jl. Pro vinciaal Blad no. io) waarbij de uitvoering der verordeningen om trent de behoorlijke en tijdige zuivering der boomen struiken en Hagen van rupsennesten aan de zorg Ier Plaatselijke Besturen wordt aanbevolen. Hebben goedgevonden De In- en Opgezetenen dezer Stad en hel Poort-Ambaclit naar jaarlijksche gewoontebij deze te herinneren aan derzelver bestaande verpligting om hunne boomen struiken, bagen en ver der houtgewas van alle rupsennesten ringen en netten behoorlijk en tijdig tè doen zuiveren met last om deze zoo nuttige bepaling stiptelijk op te volgen en zulks op de straffen en boeten bij de Wet den nalatigèn opgelegd. 2°. Ter: kennis van het Publiek te brengen 'dat de gebruikelijke Schouwingen door eenen beambte van wege het Bestuur Zullen gedaan worden in de maanden MaartApril en Mei aanstaande, op alle de met boomen heesters struiken en hagen beplante gronden binnen de Stad en het. Poort-Ambacht gelegen zullende tegen de nalatigèn relaas opgemaakt en ter vervolging gesteld wor den in handen van den Regter. 3Q. Den enz. 4°. Aan den Commissaris van Policie op te dragen het loe- zigl op de getrouwe en algemeeue nakoming der bepaalde zuive ring en de bovenbedoelde drie omgangen bijgestaan door Stads Architect, te verrigten ten einde zich daaromtrent te vergewissen, met last om tegen de nalatigèn in dezen te verbaliseren en de straf bepalingen als naar-rade toe te passen. - 'S°'. Extract dezer voor zoo veel het Publiek betreft, in de Stads-Courant te, doen plaatsen lot een ieders informatie en narigt. Gedaan ten Raadhuizé dér Sjtad Zierik'zceden. 7.-Februari) 1834. Burgemeester én Wethouders .voornd. DE CRAJNÈ, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. Fijankfort den i4Februarij. In deze stad en de omstreken wor den sedert de laatste dagen vlugschriften verbreid, die eenen revolu tionairen geest ademen. - De maatregelen welke de politie hierdoor verpligt is te nemen strekken zeer tot last van de rustige ingezetenen. De wapenoefeningen die sedert eenigen tijd onder de jongelieden plaats hadden en bekommering verwekten, zijn van regerings wege verboden. De regering van Oostenrijk heeft eenige beambten en werklieden aan een der grootste goudmijnen in Schemnitz ter dood veroordeeld, als overtpigd van gedurende verscheiden jaren zich verrijkt te hebben ten nadgele van 's lands kas. N^ar luid van berigten die echter nogbevestiging verdienen, hebben de Albanezen uit hunne voornaamste steden en dorpen verscheiden volksvertegenwoordigers gekozendie aan den turkschen keizer een verzoekschrift ingediend hebben ten einde te verkrijgen 1°, dat de regering van Albanië.aan zulke mannen worde toever trouwd, welke de vergadering der representanten kiezen rnogt20, dat de goederen aan AILpacha van Janina ontnomen, aan de regtmatige eigenaars terug gegeven worden, en 3° dat de troepen van den Grooteu Heer Albanië zullen ontiuimen en alzoo de vestingen eu bergpassen aan albanische soldaten overgegeven worden. De Xepresentanten verklaarden aan den Sultan, dat alleen onder deze voorwaarden de betaling van de jaarlijksche schatting zou geschie den. De Albanezen maken zich gereed tót wederstand en het groot ste gedeelte der troepen, welke te Monastir vereenigd zijn, was tot de partij der oproermakers overgeloopen. Het turksche nieuwsblad deelt de veranderingen medewelke in de regeling der staatsambten zullen plaats hebben. Volgens deze worden de gezamenlijke rijks ambtenaren in vier klassen verdeeld, tot de eerste van welke alleen de kiajabeyde defterdar en de reis- effendi behooren. Verscheiden niet onbeduidende waardigheden zul len tévens afgeschaft worden. Gemeld blad kondigt ook het aanstaande huwelijk aan van de dochter des Sultans Saliha-sullauèmet een tot nog toe onbekenden turkschen groote. Zwitserland lijdt overlast door den toeloop van personen die om staatkundige oorzaken of staatsmisdrijven andere landen ontvlugten of daaruit verbannen zijn. Zij bevorderen weinig de rust des lands. liet stelsel vau neutraliteit is goed, zoo lang meu in geene staatkundige bemoeijingen getrokken wordt; maar alsdan wordt hetzelve lastigen op het onschendbaar grondgebied van Zwitserland zijn in den laatsten tijd meer onlusten voorbereid, dan - ergens in Europa. Naar Zwitserland stroomt alles heen; Karlist, Henriquinquist Bouaparlist Philippist, St. Simoriist Republikein, alles, zonder, onderscheid, verlangt daar eene vrij» plaats, eir laal er zijne misnoegdheid den vrijen teugelomdat mea acht te slaan onder bescherming van de openbare meening, die ia het oog van deze lieden thans boven de wet gaat. Zwitserland heeft wegens deze meening veel te lijden, en liet- is te vreezen, dat men nog lang onder dezen druk zal zuchten. Om te beha gen willen de Zwitsers hel met geene partij verdervén maar toch ook met alle regeringen in vriendschap leven, hetwelk echter moeije- lijk te vereenigen is en misschien ten laatsten daarop zal uitloo- pen dat zij geroepen worden om aan de eene of andere mogend heid rekenschap te geven. Men beweert reeds, dat van wege eea magtigen nabuur ernstige vertoogen zijn gedaan over de kuiperijen, Welke iu Zwitserland toegelaten worden. FRANKRIJK. Parijs den i4 Februarij. Men spreekt ter beurs van het plan' om Cenc leening van ongeveer 3óo millioen te sluiten ten einde het te kort in de schatkist te dekken. Dit heeft eene kleine daling Id den prijs dér fondsen té weeg gebragt. Men verhaalt, dat de hertog van Nemours in hoedanigheid van -onderkoning naar Algiers staat te vertrekken. Té Toulon is order gekomen om in allerijl de fregatten Bidon van 60 stukken enBellonevau 48 stukken te wapenen. In de zitting van het hof van assises van de Seine op den i3 dezer is de zaak behandeld van' den gewezen pair, graaf de K'ergor- layen die Van zekeren Dicudc directeur van de Quotidicnnc. De eerste was beschuldigd en door zijne eigene verklaring overtuigd van een brief in evengenöemd dagblad te hebben laten plaatsen wélke gerigt was aan dén president van de kiezers-verga dering vaa het departement der Oiseen waarin hij verklaart geeri eed aaa Lodewijk Filips te willen doen, en alzoo in de genoemde vergade ring tot wier bijwoning hij opgeroépén was, geen zitting te kunnca nemen. Deze eed kor. hij: niet afleggen, wijl hij Hendrik V als wetti gen koning van Frankrijk beschouwde en 'den tegenwoordigen vórst alleen als diens eersten onderdaan. De tweede beschuldigde was voor de regtbank geroepen 'wegens het plaatsen Van een brief uit Praag, aan de Quotidieiine geschrévenwaarin verslag werd gegeven van het gezantschap der Legitimisten bij Karei X en de zijnen. De redevoering van den president der deputatie wordt'in dien brief medegedeeld; onder anderen komt daarin deze zinsnede vöorKo oning, van Frankrijk, bestijg toch den troon en volvoer uwe hooge bestemming!" De heer Dieudé werd door den advocaat Berryer verdedigd, terwijl de graaf de Kcrgorlay zijne zaak zelve bepleitte. I11 deze zitting heeft de president vrij veel moeite gehad om de orde te handhavendaar de vergaderde menigte van tijd tot tijd luidruchtig bare goed- of afkeuring te kennen gaf. De substituut Aylie hield eene allerhevigste repliek tegen da verdediging van de beide beschuldigden en eindigde met aan de jury te zeggen, dat zij door de aangeklaagde vrij te spreken zadeii van onrust en regeringloosheid iu de maatschappij zou strooijen. Na een uur beraadslaagd te hebben verklaarden de gezworenea nogtans de beide beschuldigden niet straf baar te wezen. llij het pleidooi van den heer Berryer voor den heer Dieudé; waarin zeer hevige zinsneden voorkwamen ontstond zulk eene gistingdat de president door de stads serjanlen aan eenige onrust stokers de zaal heeft doen verlaten wel ke daarop bij het aigaan -der trappen dekreet van leve de Ilertog van Bordeaux! hebben doea hooren. De Quotidienne is donderdag weder in beslag genomen. 's Gravenhage den 18 Februarij. Door bet stedelijk bestuur van Amsterdam is aangekondigd, dat aldaar, in de maand September dezes jaars, eene tentoonstelling van kunstwerken door levende meesters zal plaats hebben. Op den 7 dezer is in de gemeente Berchemin de pro vincie Noord-Braband brand ontstaan in eene scbunr toe- heboorende aan Joh. Kok, welke zoo spoedig toenam, dat al da delijk behalve gemelde schuur ook de daarnaast gelegene woning van Aart van Poppelcn in volle vlam stopd en beide gebouwen, voor dat nog eenige hulp tot blussching mogelijk was, tot aan den grond in asch en puin gelegd werden. Door de krachldadige wer king van de brandspuit der gemeente en vervolgens van die uit het naburige Ossgelukte bet echter den brand meester te worden en haren verderen voortgang te stuiten welke gelukkige uitkomst voornamelijk moet toegeschreven worden aan den onvermoeiden ijver der ingezetenen en der te Berchem gékantonneerde drie eerste kom- pagniè'n van het 2de bat. der 2de afd. vriessche schutterij, alsmede aan den getrouwen bijstand der ingezetenen van de na bijgelegene gemeente Oss. De oorzaak van dcu brand is oubekead; dc schade wordt op f 2,600 begroot.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1