Loer Diipin Leeft een baldat hij beden geven moest en waarop alle a fgevaarcTigden genoodigd waren, doen afzeggen. Den i Februarij. Het lijk van den lieer Dulong, is dezen mor gen onder eenen grooten toevloed, op het kerkhof Père Lachaise ter aarde besteld. De verschil lende maatschappijen der zoogenaamde volksvrienden, hadden ieder hunne afgevaardigden gezonden, om die phgtigheid hij fe wonen en deze cómmissiën groeiden weldra tot zulk eene ontzettende menigte aan dat men niet zonder vrees was voor ernstige ongeregeldheden. Het bestuur had echter gepaste maatregelen van voorzorg genomen de optogt werd door een ge heel regement kurassiers en twee regementen infanterie van linie begeleid; de geheele bezetting was onder de wapenen; zeven bat terijen artillerie waren op de meestbedreigdfi punten in slagorde geschaard, en al de troepen der eerste militaire divisie bad men ïn de onmiddellijke nabijheid der hoofdstad verzameld, om, des noodsop bet eerste tceken ter hulp te komen. Eenige weinig beduidende twisten en wanorden, door ;de agenten van politie be dwongen uitgezonderd is ook de rust niet gestoord geworden en na bet einde der plegtigheid heeft zich de menigte verspreid. Het tweegevecht van den generaal Bugeaud en den heer Du long heeft nog onderscheiden andere ten- gevolg gehad welke alle min of meer met de staatkunde in verband staan. Twee personen zijn daarbij de slaglofFers dezer verblinde woede geworden, van welke één een student was. Eenige dagen geleden werd te Toulouse eene vrouw uit bet hospitaal naar de begraafplaats gedragen toen men in de kist eenig geluid meende te hooren, en deze openende, vond, dat de vrouw, die slechts schijndood geweest was, weder in het leven was gekomert. NEDERLANDEN. 's Graveniiage den 2 Februarij. Delflands zeeweringen, welke in den nacht van den 3i December reeds veel geleden hadden zijn door dèn storm uit bet noorden welke tusschen dingsdag en woens dag 11. op onze kusten heeft gewoed, hevig geteisterd geworden. De zeeduinen verloren daarbij aan den boek van Holland op enkele 'plaatsen' meer dan acht ellen breedte én zijn overal tot bovenaan steil afgeslagen; terwijl de 11 steenen hoofden of dammen achter Terbeijde mede bijzonder veel hebben geleden. In alle bevinden zich aanmerkelijke bressen, en van eenige zijn de koppen verzon ken. Men is bezig dezelve weder te herstellendoch de kosten daarvan zuilen zeer aanmerkelijk zijn. Het moet echter daarentegen mét dankbaarheid worden opgemerkt dat, niettegenstaande den buitengewoon hoogen boezemstand in Delflandtot heden .geeue boezemdijkeu of kaden bezweken zijn, en de polders voor door braken behoed zijn gebleven, waartoe, onder 's Hemels zegen on getwijfeld in geen geringe mate hebben medegewerkt de door dijk graaf en hoogheemraden gemaakte doelmatige verordeningen op liet malen der molens en de öevolenè verzwaringen en opkislin- gen der kaden waar zulks noodig geoordeeld werd. Uit Delft schrijft men van den 29 Januarij «Voor ettelijke dagen las men in een onzer dagbladen, dat ergens een hoop steen kolen plotseling en uit, zich zeiven in den brand was geraakt. Wij vernemen, dat er thans, te Delfshaven een nieuw voorbeeld van iets dergelijks plaats grijpt., zijnde aldaar sedert zeven dagen in eene partij steenkolen (van de Rühr) die uil twee vaartuigen ineen pak huis opgeslagen zijn brand ontslaan. Men durft de kolen niet omhalen-, of er water bij brengen. De geheele hoop is van binnen gloeijend en hoezeer dezehe vóór een paar dagen van buvten nog niet brandde, was de hitte op eenen aanzienlijken afstand zeer groot. Men vleit zich, dat de kolenboop van binnen naar buiten in asch zal verkeeren zonder onheil te stichten. Inmiddels zijn de noodige maatregelen tot voorzorg genomen indien de vlam mogt naar h.uiten slaan." Te Amsterdam, heeft in den nacht tusscben den 3o en 3i Januarij, een hevige br^nd plaats gehad waardoor bet pakhuis met hout en turf van den koopman fV. Brinkerniettegenstaande de uiterste pogingen tot behoud, door zeventien spuiten aangewend, ganscheUjk eene prooi der vlammen geworden is. Gisteren middag was de brand nog niet geheel gebluschten was men melde spui ten nog ijverig werkzaam. Als eene gansch zonderlinge verschijning wordt uit Aken ge meld, dat op het land, vooral in de ommestreken van Malmedy, 21'ch vele wolven laten zien. Anders verlieten die roofdieren hunne schuilplaatseu slechts bij bevi_,e koude sedert ongeveer 6 weken zijn zij zoo menigvuldig vooï den dag gekomen dat men reeds genood zaakt is geweest algemeene klopjagten te ordonneren. In den om trek van Malmedy alleen zijn 7 oude wol ven gedood. Wij vernemen, dat bij de benoeming van de erfprins van Oranje tot kolonel van een der. garde? regementen van Z. M. den keizer van Rusland er in de residentie eene zeer luisterrijke en bij uitstek talrijke parade beeft plaats gehad, bij welke gelegenheid de nieuw benoemde kolonel reeds aan het hooid van zijn regement gedefileerd beeft, en op het kommando vau marsch! cle gezamen lijke russiscbe militaire muzijk het JSederlandsche Wilhelmus heb ben aangeheven. Eenige belgische dagbladen vinden sedert eenigen tijd goed, gedurig oproeren in Oud Nederland te verdichtenEen van dezelve, hetwelk in dienst van de priester-partij is, meldt thans, dat eene bende van vier of vijf honderd man de provinciën Overijssel en Gelderland afloopt en dat het volk van. Utrecht en Arnhem zich met geweld tegen de geregtelijke verkoopingen tot invordering der belastingen verzet. Wij hebben gemeend dat bet misschien lot vermaak van onze lezers zou kunnen strekken dat wij dit bier mededeelden. De geestelijke dienstknecht maakt het nog wat erger dan die vermaarde duitsche reiziger (wij meenen dat hij liermes heet) die voor eenige jaren ons land bezocht en onder anderen te Arnhem zoo als hij schreef, door de dronken bevolking de groote kerk werd ingestuwd. -De val op onze rivieren is zoodanig toegenomen dat de bui tengewone correspondentie langs de Waai ea den geldersehen IJs- sel reeds is kunnen opgeheven worden. Langs de overige rivie ren zal dezelve nog eenige dagen worden voortgezet tot dat bet water te Vreeswijk en te Grave beneden bet bepaalde peil zal zijn gedaald, hetgeen, bij de gunstige weersgesteldheidvermoedelijk eerlaiig zal plaats vinden. Op heden den 5 Februarij zal te Amsterdam van wege het kollegie Zeananshoopaan elk der vijf zoo wonderdadig be houden gebleven schepelingen van de door den manhaftige» van Speyk gekommandeerde kanonneerboot een vijfguldenstuk, ter ge dachtenisviering van liet roemvol feit worden ter hand gesteld even als zulks de beide vorige jaren heeft plaats gehad. Naar luid der jongste geruchten uit Neure ;burg die echter ongetwijfeld meerdere bevestiging verdienen zou bet den directeur der policie. von Gotha gelukt zijn den geheimzinnige» sluijer welke Kasper llausers lotgevallen hield bedekt op te heffen en achter al de aanleidende oorzaken van den moord te komen. MIDDENPRIJZEN van de volgende Artikelen ie Zierikzee, van dkn 6 Februarij 1834. Oude Tarwe i83?. De Nederl. Mud de. f 5,oo a 6.25 In it'uwe dito. i833. - 4 too a 6,00 (Nigiiwe Rogge - 4-5O a 4,70 JYiouwe Winter Gerst. - 3.20 a 3.00 Oude Zomer dito. - 2 80 a 3oo Ha er - 2 00 a 2.20 P:\ardeboovien. - 3,oo a 3 80 Wiflc Boonen. - 5too a 6 -00 Bruine dito. - 5,oo a 6.00 Graauwe Erwten - 0;00 a 0,00 Groene Erwten Goeie dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Nederl. Mndde0 - 4 5o a 4 Go - o 00 a 0.00 - 1 o 00 a n 00 - 12 00 a i3oo 4 00 a g.oo Kaap-Olie te Zierikzee j' [\9. 00 per vat, Patent-Olie- 46.00 sv I.ijn-Olie bij partij - 4n.oo Ka.aplieeli.en - 52.00 de 1000sjb? Lijnkoeken- 85.00 o PRIJZEN VAN HET GEDÏSTELEERD, TE SC BI ED AMden 5 Februarij i834- Genever het Nederlandsclie Vat., zonder fust f Amst proef het - ^2 75} zorK*er Bëlasdbj' BEKENDMAKING. De Commissie ter uitdeeling van SOEP aan Behoeftigen bin nen deze Stad in aanmerking nemende dat het bedrag der eerste Inschrijving niet toereikende is bevonden om met de Uitdeeling tot den gewonen tijd te kunnen blijven voortgaan 9 vindt zich verpligt om de behoeften dezer Inrigting aan de medewerking barer Stadgériooten op nieuw aan te bevelen daarbij te-kennen gevende dat op Maandag den 10 Februarij aanstaande, de Biljetten van Inschrijving aan de huizen der Ingezetenen rond- gebragt en drie dagen daarna weder zullen worden opgehaald. De Commissie zoude vermeenen aan de milddadigheid barer Stadgenooten te kort te doen wanneer zij dezelve wilde op wekken om ook in deze tweede Inschrijving ruim te willen bijdragen daar toch meest alle hij de eerste Inschrijving ge toond hebben, dat zij deze Inrigting op hoogen prijs stelle» en gaarne iets van bet hunne afzondereu om hulpbehoevende te spijzigen in een saizoen waarin voor de meeste, hoe gewillig anders weinig of niets fe verdienen valten vertrouwt daarom ook ten vollen dat dezelve in hare verwachting niet zal wordea 'te leur gesteld. Zierikzee, Óen 3 Februarij 1834- De Commissie voornoemd W. A. de JONGE, van Campens-Nieuwlandvt. Ter ordonnantie van dezelve J. ISEBREE MOENS. ADV ER TEN TI EN. f 9 0 9 De Directeur van bet Postkantoor fe Zierik ze emaakt bekend, dat bij resolutie van Z. Excell. den Minister van Fi nancien is bepaald dat voortaan gedurende de Winter maanden en wel van 10 October tot ultimo Maart van ieder jaar, de Post van dit Kantoor, zal vertrekken des avonds ten 4l uur, en zulks voor dit saisoen nog aanvang zal nemen op aanstaande Maandag den 10 dezer maand dat derhalve op dien dag en voigende dagen de brieven welke aangeteekend of gefrankeerd moeten verzonden worden niet langer dan tot 3* uur des namiddags zullen worden aangenomen, terwijl men voor de ongefratikeerde brieven tot uren tijd heeft. Van i° April tot ultimo September van ieder jaar zal de Post, als gewoonlijk tot dus verre plaats beeft, vertrekken. Zierikzee, den 6 Februarij 1834* De Directeur van het Postkantoor voornoemdw J. S. STEIN BUCH. 9 9 ^P Vrijdag den i4 Februarij 1834, des morgens oua 10 uren, op de Buitenplaats Watervliet nabij de Stad Tholen, OPENBARE VERKOOPING, ten overslaan van den Notaris WAGTHO, van eeue groote partij extra zware opgaande OLME BOO MEN, meest geschikt voor Wagemakers eD ander Werkhout. PUBLIEKE VEKKOOPING 'in de Stads Bank van Leeningop Woensdag den 26 Februarij aanstaande. De in tressen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tot dca 24 Februarij. G. JANSEN, Jr. Leenbankhouder Een TIMMER M A N S KNECHT, zijn werk goed verstaande, tegen den isteu Maart voor een jaar vast werk be- geerende vervoege zich ten spoedigste bij CORNEL1S van WESTERVOÖRT, Timmerman te Eikerzee. Te Zierj&zee, bij A. DE VOS, Jz., Stads-Drukker1834.

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 2