NV 11. ZÏEllIüZEESCIÏË Fr ij dag AK 1884* COURANT. T Februarij. Frankrijk. BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIE RIK ZEE. Verwittigen bij deze bet Publiek dat door Hun Ed. Achtb. is ingetrokken en buiten werking gesteld de acte van benoeming van Johanna Tuppy alhier woonachtig als Inbrengster bij deze Stads Leenbankdaartoe aangesteld bij besluit dezer vergadering van den ^4 December 1829, no. 1092, welke betrekking lien ten gevolge door haar niet langer zal mogen worden uitgeoefend, wordende bet Publiek biermede bekend gemaakt opdat een ieder zich voor alle nadeel kunne wachten. Zier ikke e t den 1 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, W. J. P. KR OEF. nation al£ kilitib. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE. Brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat de eerste zitting van den M i I it ieRa ad voor dit Kanton zal plaats bebben op Vrijdag den 14 Februarij aanstaande des voormiddags 10 ure in de slbdïj te Middelburg, voor welken Raad zullen moe ten verschijnen de Vrijwilligers casu cjuoen de voor één jaar vrij gestelde Lotelingen welke een dienstpliglig nummer bebben ge trokken en behooren tot de ligtingen voor de Nationale Militie van de jaren i83o', 83 1 i832 en i 8 3 3 ten einde hunne, redenen van voortdurende vrijstelling op nieuw met behoorlijke bewijzen tè sta ven, zullende de zoodanigen welke niet compareren geacht w.or- den geene reclame te hebben en mitsdien voor de dienst worden gedesigneerd. Zierikzee, den 27 Januarij 1834. Burgemeester en Wethouders voorad. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelve De StadsSecretaris, W. J. P. KRO EF. NIEUWS TIJDING EN. RUSLAND. Petersburg, den 18. Januarij. Er hêerscht tegenwoordig bijna in bet ganscbe rijk gebrek aan koren. In deze hoofdstad en in den omtrek heeft men er tol dus verre nog hgt minste van te lijden in de provinciën doet zicli bet gebrek meer gevoelen maar daar zoo wel als hier zal men zulks het 'meest in het aanslaande vroegjaar ondervinden. In onze meeste noordelijke gewesten waar men vérleden zomer overvloedigen regen had hééft men eenen ta melijk goeden öogst gehad; in het gouvernement van Moskou en de Oostzee-provinciën mag men dien zelfs gezégend noemen. In alle deze meer begunstigde gewesten laat de regering tlians eene aanzienlijke hoeveellnid granen voornamelijk rog, tot matige prij zen aaukoopen; terwijl té scheep van buitenslands eenen grootén voorraad ingevoerd wordt. Hetgeen men alzoo aankoopt wordt iu bet van koren geheel onlbloote zuiden opgeslagen en aan de behoef tige ingezetenen tegen inkoops prijs uitgereikt. De keizerlijke familie is de laatste weken verblijd geworden door de aankomst van onderscheidene naauw aan baar verwante priusen vau buitenslands. Wijders zijn er dezer dagen verscheidene aanzienlijke vreemde gezanten alhier aangekomen. Hierdoor is er in de openbare' en bijzondere kringen veel levendigheid ontstaan. Bij de feesten ten hove verschijnen de hofdames thans in de nieuw ingevoerde nationale kleederdragt. Deze dragt is wel dezelfde als voor eeuwen bij de russische dames gebruikelijk was maar men zag ze in lateren tijd nog slechts bij vrouwen van den lageren stand in de provinciën zij staat echter met eenigen smaak en zwier opgemaakt uitnemend wel en is inzonderheid ook behagelijk bij jeugdige schoonen. De kosten van het tijdelijk verblijf van den gezant der hooge Porie in deze Hoofdstad worden geheel door onze regering hestre den waartoe naar men verneemt maandelijks 35,000 roebels banco aangewezen zijn. Het prachtig gemeubileerde hotel op de Engelsche kaai, hetwelk hij bewoont is naar men verneemt voor drie maanden gebuurd. Men meent dat zijne komst alhier niet enkel eene ceremoniële beleefdheid is; maar dat dezelv'p ook in verband staat met gewil lige staatszaken welke de beide rijken thans bij hunne innige vriendschapsbetrekking af te doen hebben. De turksche gezant bezoekt ook bier al bet merkwaardige en laat zich over onderscheidene inrigtiugen uitvoerige berigten geven. Men verwondert zich bier zeer over de avontuurlijke berig ten welke de engelsche bladen sedert eenigen tijd geven over groolé krijgstoerustingen van Rusland. Zoo spreken zij ook van eeiie voor genomene expeditie naar het Oosten waartoe alle oude schepen zouden hersteld, worden en te Sebastopol Nikólajew én in anr dere havens der Zwarte Zee, zóo wel als op de turksche scheeps- limmer-werven alle handen aan het werk zouden zijn. Van dit alles is geen woord waar, evenmin als van de verzameling eeuer aanzienlijke legermagt in eenige streken van Ruslaudi D ui T sc iil a n D. Berlijn, den 29 Januarij; Volgens eene dagorder var» Z* M. deti keizer van Rusland, van den i3 dezer zal het kiewsohe grenadier- regement, in het vervolg, den naam van grenadier-regement van Z. K. H. den Prins van Oranje bekomen, Bij gelegenheid van het nieuwe jaar, op den i3, nieuwen stijl, heeft er te St. Petersburg in bet keizerlijk, winterpaleis, eene luis terrijke maskerade plaats gehad, waartoe niet minder dan dertig duizend personen genoodigd waren. Dit feest is behalve door dea keizer en de keizerin en de verdere leden van bet keizerlijke ge slachtdoor Z K. H. den prins van Oranje en Hoogstdeszelfsioudsten zoon bijgewoond. Naar ii^en verneemt, zal hel verblijf van beide deze doorluchtige personaadjen te St. Petersburg drie maanden duren. De winter moet te Petersburg dit jaar jzéer gestreng zijn. Ver scheidene weken beeft de koude zich tusschen de i5 en 20 en dik wijls nog meer graden van Reaumur, staande gehouden. Door de menigvuldige sneeuw die er gevallen is, is. de sledevaart naar de hoofdstad begonnen en wordt dezelve daardpor op eene gemakkelijke wijs van de noodige levensmiddelen voorzien. Frankfort, den 3o Jauparij. Naar verjiaald wordt zou het tol - en handelverbond een besluit genomen hebben waarbij aan de re geringen die nog niet tot deze verinniging waren toegetreden eer» termijn werd toegestaan welke verloopeü zijnde het baar in de eerstkomende acht jaren piet zal toegestaan worden 'zich daaraan, aan te sluiten. Het smokkelen in den beiierschen rijnkreits neemt sedert eenigeri tijd zoo zeer toe, dat het gevaarlijk wordt de rivier aldaar over te steken daar bet niet vreemd is wanneer er op. de schepen bij het voorbijgaan van een eiland, geschoten wordt. H. K. H. de hertogin weduwe Ferdinand von PVuriefiiberg is dezer dagen alhier aangekomen, Hel lijk jan htiren doorluchtiger», gemaal is den 29 Januarij te M iintz met den moesten luister ter aarde besteld. De uitgelezenste troepen uit genoemde vesting, rui terij, voetvolk, artillerie, ten getale van 6000 man, hebben de begravenis bijgewoond. Parijs 'den 3o januarij. Eenige dagen geleden ontstond ei* in de kamer der gedeputeerden, naar aanleiding Van'eèue petitie van som mige artillerie-officieren die zich beklaagden in hunne'regton verkort te zijn door hel overplaatsen in hun korps Van eenige officieren der artiliérie Van de marine een twist over het onbepaalde der gehoor zaamheid, die militairen vaan de orders hunner superieuren ver schuldigd zijn. De maarschalk Sotdl zeidedat een militair moest gehoorzamen.. De beer Larabit, die zich de zaak der petil'ionnarissen aangetrokkén had, erkende wel dat een krijgsman v'erpligt was te gehoorzamen, doch begreep dat er gevallen konden bést ian waarin hij rég"i bad gehoorzaamheid te weigeren. Dit werd door velen te gengesproken onder anderen door der» generaal Bugeaud, die tijdens de gevangenis der hertogin van Berry het bevel over de citadel vant Blaye beeft gevoerd. Deze'zeide, dat een militair altijd beginnen moest met te gehoorzamen en hierop voerde hein de afgevaardigde Dulong op eene bijtende wijze toe, of die gehoorzaamheid zich dan uitstrekte tot schande en tot zich als cipier te laten gebruiken, daardoor duidelijk zinspelende op den last dié genoemden generaal te Blaye opgedragen is geweest. Te voorzien was het dat deZe beleediging gevolgen zon hebben. Oude rtusscb.en scheen de zaak geschikt; de heer Dulong had schriftelijk een uitleg aan zijne woor den gegeven en de generaal met die opheldering genoegen genomen 'toen ongelukkiglijk een ministerieel papier ziöh op eene onvoorzigtige wijze óver deze laatste omstandigheid uitliet, en de heer Dulong zich daardoor ecrshalve genoopt vond zij-nen brief, aan den géneraal gegeven, in te trekken. Nu verkreeg', de zaak, waarmede zich partijschap scheen to bemoeijén een geheel ander aanzien en.scheen zijniet langer vatbaar voor eene minnelijke schikking. Gisteren li ebben béide partijen: in betibosch van Boulogne elkander ontmoet. De getuigen van den héér Dulong waren de heer Georges Lafayette en de kolonel Cesar Bacot, en dié van den generaal Bugeaud de generaal RLefingny en de kolonel Lamy. Men 'besloot met de pi tooi tevechten', zich oj> een afstand van veertig schreden te plaatsen en met de-pistool in de hand oj) elkander los te gaan. Naaüwe- Iijks twee passen gedaan hebben brandde de generaal bet eerst af en trof den beer Dulong niet den kogel in het voorhoofdeven boven de linker wenkbraauw. De heer Dulong stortte dadelijk buiten kennis neder en ondanks alle heelkundige hulp is hij heden ochtend overleden. Deze treurige gebeurteuia heeft een diepen iudruk gemaakt. De

Zierikzeesche Courant | 1834 | | pagina 1