ZIERIKZMESCHE COURANT, Vrijdag BESTUREN EN ADMÏNIS TRA TIEN. SDecember X'. 100. A\ r b' -,CH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERTKZEE. Geboord liet voorstel van het Kollegie van Bruid- en Brand spuit meesteren te dezer Stede na den afloop der jongste Brand- schouwing ten gevolge van den plaats gehad hebbende brand iu de JMeestooF de drie Engelen alhier. Hebben .goedgevonden Om uit aanmerking van het misbruik hetwelk bij gelegenheid van dien brand .wederom is gemaakt van het vertrouwen en de hulpvaardigheid der Ingezetenen waardoor een groot getal water emmers aan onbekende lieden afgegeven zijn vermist geworden aan het publiek te kennen te geven dat voor dit maal in dit verlies door de regering zal worden voorzien en liet verloren geraakt ge tal wateremmers voor Stads rekening zal worden aangeschaft en aan de Ingezetenen vergoed waarvan de tijd en wijze nader bij Publicatie zal worden bekend gemaakt. Verder wordt een ieder verzocht om voortaan bij het ontstaan van brand aan niemand anders dan aan bekende beambten der Spuiten op last van Brandmeesters daartoe rondgaande eenige Emmers of andere Brandbluschmiddelen af te geven of toe te ver trouwen indien men van Stads wege op schadeloosstelling zal kunnen aanspraak maken wordende mitsdien een iegelijk ter voor koming van eigene schade tegen de ligtvaardige afgifte van deszelfs eigendom aan onbekenden bij deze gewaarschuwd. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal deze Worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zieriki.ee den n December i833. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secrelaris W. J. P. KB OEF. NIE UWS TIJDINGEN. SDtttlscManb. Berlijnden 4 December. Z. M. 3e keizer van Rusland beeft, bij een eigenhandig onderteekend rescript, aan den generaal der ka- vailerie,graaf Witt, hoogstdeszel fs bijzondere tevredenheid betuigd, over de uitstekende wijs waarop hij zich gekweten heeft van de mo.cijelijke en gewigtige betrekking van militair gouverneur van War- schau, en van het tijdelijk opperbevel over het leger in Polen, gedurende de herhaalde afwezigheid van den veldmaarschalk, graaf Paskewitsch. Frankfobt den 3 December. Uit Munchen schrijft men dat het grieksche regentschap besloten heeft, op staatskosten i!\ jonge lingen uit Griekenland naar Munchen te zenden ten einde in liet grieksche opvoedings geslicht aldaar onderwezen en opgeleid ie wor den. De daartoe uitgekozene, jongelingen zijn meerendeels. zonen van lieden die zich door verdiensten en aanzien onderscheiden of reeds voor het vaderland gevallen zijn zoo vindt men onder dezelve de zotven- van de admiralen -TombnsisTzamados en Krie- zisvan Mauromidudis, TzaveLlas Kanaris ËotzavisOdysseus, Melaxas enz. Xen gevolge van het besluit der fransche regering, om aan de uitgewekene Polen die zich in Zwitserland ophouden den doorlogt door Frankrijk naar Engeland Amerika Portugal en Afrika te vergunnen heeft de rpgering van het kanton Bern in hetwelk zich de meesten dier lieden ophouden hen gelast om binnen i4 dagen te vertrekken. Ook in het stadje Bernau nabij Berlijn, zijn de handwerks lieden op het voorbeeld van die van Parijs, te zamen gerot, en ■wel derwijze dat uit Berlijn troepen derwaarts zijn gezonden. Voor de aankomst dezer manschap was echter de rust al geheel hersteld Volgens een onzer bladen zullen de ophanden zijnde minis teriële, conferenliën geenszins de strekking hebben, om de wettig bestaande duitsche staatsregelingen te verkorten of op eenigerhande wij,s aan te randen, maar om te keer te gaan de overdreven gevolg trekkingen welke uit de bestaande staatsinriglingen worden afge leid .gelijk mede, om verscheidene voorschriften en bepalingen der duitsche hondgakte en der weener slot acte aan welke tot hiertoe zoo vele en dikwerf zeer tegenstrijdige verklaringen gegeven zijn, in het belang van het monarchale grondbeginsel, op eene authentieke wijs uil te leggen. Bij,.die, conferenliën, zou daarenboven ter sprake komen de opriïïting van een opperst bondsgerigt hetwelk belast zou worden, met de beslissing der strijdvragen die tusschen de re geringen en de -stenden over derzelver wederzijdsche regleo zouden mogen rijzen. Ook zou het verleggen der bondsvergadering uit Frankfort, naar eldersx en de nieuwe inrigliug van het duitsche bondsleger iu overweging worden genomen. ïn trieven uit Weenenvan den 27 der vorige maand j leest men liet volgende «De keizer is van den Val van het paard dien tij in liet kamp tij Turas gedaan heeft, nog niet volkomen hersteld de verzwe ring aan het been is gelukkig over doch Z. M. lijdt veel van eert rhumatisuius j waardoor hij dikwerf genoodzaakt is het bed tö houden. »Een der medgezellen van de hertogin van Berrybij tare in hechtenisneming te Nantes de advokaüt Gliiborg, bevindt zich se dert eenige dagen hier. De hertogin zelve is tegenwoordig te Gralzj waar zij eene woning voor een halfjaar gehuurd heeft. »Eeil russische courier is naar Petersburg en een fransche naar Parijs vertrokken." Een reiziger, die na 16 maanden afwezendheid weder on langs te Alexandrie teruggekeerd is schrijft van daar onder dag- teekeningvan den 4 November, dat hij genoemde stad veel verfraaid en vergroot heeft gevonden. «Ofschoon dezelve slechts 36,000 zie len telt," gaat hij voort, «heelt de stad een regt levendig aanzien, daar er altijd eenige duizende landtroepen in bezetting liggen een zeer groot getal lieden in het arsenaal werken en vele duizende zeesoldaten op de haven zijn. De fegyptische vloot telt nu 7 linie-i schepen 7 fregatten 5 korvetten 8 brikken en verscheidene goe- letlen. Ook wordt er aan twee linie- en verscheidene kleinere oor logsschepen geWerkt. »De egyptische Moniteur van den 2 November, zwijgt volkomen van de onlusten iu Syrië en op Candid waaruit men besluiten kan dat de rust in die streken nog niet hersteld is: ook is Os~ nfón-pacha met een deel der vloot nog niet teruggekeerd. «De Ni]l heelt dit jaar de gewone hoogte niet bereikt zoo dat men vreest dat het aanstaande jaar niet zeer vruchtbaar zijn zal. Vader Enfantin is voor eenige dagen met een deel zijner St; Simonistiscbe apostelen van hier naar Caïro afgereisd nadat zich, eenige dagen vroeger M°htmed-Ali naar diezelfde plaats begeven had, om daar den winter door te brei.gen. Gedurendezijn ver blijf alhier heelt Enfantin slechts eenmaal die stad het tuighuis en verscheidene oorlogsschepen bezocht en is hij bijna gedurig om zich niet aan de nieuwsgierige blikken des volks bloot te stel len óp het koopvaardijschip gebleven dat hem van Triest naar deze stad heeft vervoerd. Hij heeft echter verscheidene personen bij zich ontvangen. Uit Straatsburg Wordt van den 3o November gemeld: De naar Weissenburg gevlugtte dr. Siebenpfeifer lijdt hevige pijnen aan eène zware ïiandverstuiking waaruit men beweren wil, dat het in eenige dagbladen medegedeeldeals Ware hij in eene nachtjapon en op zijne kamermuilen uit de gevangenis gevlugt van allen grond oiitbloöt is integendeel dat hij zich aan een koord uit zijn ven ster heeft laten nederzakken Siebenpfeifer verlangt Van de fran sche regering verlofj om zich 111 eene fetad in Frankrijk te mogen nederzetten waar hem wetenschappelijke hulpbronnen ten dienste staan wijl hij het voornemen koestert zich voortaan met weten- scha ppe! ij ken arbeid onledig te houden. Een Engelschman de heer Simmonsmaakt zich zeer ver dienstelijk met de bebouwing der landerijen rondom Konstantino- ]>e 1 welke lot dus. verre woest hebben gelegen. Hij heeft te dien einde de nieuwste verbeterde werktuigen uit zijn vaderland lalea komen en zijne onderneming is ook reeds niet de beste gevolgen bekroond. Aan de grieksche ingèzelenën te Adrianöpel is otilangs door den sultan toegestaan 0111 twee nieuwe kerken te bouwen; eene gunst, welke ook de Grieken van het naburige dorp Karagatsch verkregen hebben. De wijnoogst in de omstreken van Adrianöpel is dit jaar zeer voordeel ig uitgevallen en gedurende de vier zondagen van het midden Van September tot het' midden van October waren de hergen bedekt met vele vrolijke Wijndrinkers uit alle standen, waarbij natuurlijk ook de Turken niet ontbraken. (Swoot-lbviUannk,. Londen, den 4 December; Den 2 dezer hebben te Cambridge grove ongeregeldheden plaats gehad ter zake van het, heimelijk overbrengen van het lijk van een arm man naar.de anaiomie-scho- len. Het graauw heeft die gebouwen opengebroken de vensters stuk geslagen en eene menigte geraamten en andere ontleedkundige voorwerpen vernield. Hel voorbeeld der samenspanningen van werklieden in Frank rijk gezien, vindt ook alhier navolging. Te Birmingham hebben zich onderscheidene maatschappijen gevormd, waarvan de leden zich onder eede verbinden om geen aoder werk aan te nemen, dan dat hetwelk zoude beloond worden volgens het tarief door hen zeiven betaald. Vele fabrieken zijn daardoor voor het oogen- blik tot stilstand gebragt. Te gelijker tijd vermenigvuldigen zich op het platte land de brandstichtingen op eene schrikbarende wijze. Den 7. Diugsdag zijn van hier depêches, naar 's Gravenhage ge zonden die door den beer kapitein J. Bedel overgebragt moesten Worden. Er zijn brieven van Lissabon lot en met den *3 der vorige

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1