ZIER1KZEESCIIE COURANT» sr. 86. Vrijdag BESTUREN EN ADMINIS TRA TIEN. 25 October NIEUW ST IJ BI NG EN. BEKENQI A'K ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIEZEË. Brengen ter kennis van de belanghebbende Houders van Stads Ef fecten dat de Commissie tot Amortisatie der Stedelijke Schulden, op Woensdag den 3o dezer maand des middags, in eenfe der zalen van het Raadhuis zal overgaan lot de jaarlijksche nitloiing van Ef fecten welke zullen kunnen geamortiseerd worden, volgens het be staande planmet uitnoodiging aan iederen houder van Effecten op de Stad, Om bij die uitloting, des verkiezende, tegenwoordig te zijn. Zierikzee, den at October i833. Burgemeester Ch Wethouders voörhd. DE CR A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretavis W. J. P. K R O E F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIETxIKZEE maken bekend: Dat het kohier van het Patentregt over het loopende dienstjaar gerekend van den i Mei i833 tot ultimo April 1834voor deze Stad door Z. Exc. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Pro vincie, op den 16 dezer maand is executoir verklaard, eti ten fine van invordering overgegeven in handen van den Ontvanger der Di recte Belastingen te dezer Stede. Zie rikzeeden 23 October t833. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secreta ris W. J. P. KROEF. B E K E N D M A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJEMKZEE. Gezien het Besluit van Z. E. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, opgenomen in het Provinciaal-Blad n°. ioi dezes jaarshoudende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepa lingen van de artikelen 27 en 42 der Wet op het Personeelvan den 29 Maart dezes jaars, betrekkelijk de Belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden! De Ingezetenen dezer Stad en bet Poortambacht te herinneren aan de bedoelde wets-bepalingenluidende als volgt Artikel 27. i. Zoo wanneer een perceel, hetwelk op den i5 Mei niet in gebruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip, en kel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bé» paald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des dienstjaars betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belastingvolgens de vier eerste grondslagen, naar de hierboven bepaalde regelen, des wege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op het tijdstip der in ge bruikneming betrekking of meubelering overig blijft. §2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel, als bij 1 bedoeld aanvaardt, in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat, met wegvoering van alle roerende goederen hoe ook genaamden zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal het bedrag van den, te zijnen name op het kohier gebragten aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk, en in evenredigheid Van het nog te verloopen tijdvak, worden af getrokken van dat des, op den voet als hoven, tedoenën aan- slags zonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegereer eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding vermeerdering verwisseling ol aanschaffing van belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen, tia i5 Mei zal behalve in de gevallen bij t en 2 hierboven ver meld, geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den Joop des dienstjaars. 4.. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen, als na i5 Mei in dienst of gebruik genomen of aangeschaft worden, zal de belasting, naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd met dien ver stande,' dat geene Verwisseling van dienstboden of paarden met andere, waarvoor geene hoogere réglen verschuldigd zijn, op zich zélve, tot het nogmaals aanslaan van denzelfden be lastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen'van de vijfde en zesde grondslagen, als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd wareuzal met k\ 1833. aanschaffing worden gelijk gesteld, zoo mede, wat aangaat dé paarden derzelver geheel verlies van het tweede viertal hun- ner melktanden in den loop dés jaars. §6. Naar gelang dé omstandigheden eens belastingschuldige, iii den loop des dienstjaafs, met bétrekking tot deszelfs voorwer pen van de irijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat Volgens de tarieven van art. 17 en 21, de opklimming dei- belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude wordenzal Van wegens de dienstboden en paardenaanvankelijk gehóu dendie vèrhooging vöor den nóg overigen tijd dés dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is medé van toepassing in betrekking tot de paardenhij het opkomen van de omstandighedenaan het einde van f van art. 20 vermeld. §7. Paarden, bij velschillende persönen of gezinnen in gebrhik, zullen, in geval die gelijktijdig voor een 'tzelfdë rijtuig wor den gespannen hem, die zulks doel, ofwel den eigenaar of bfüiker dés rijtuigstér zake van het grooter aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd, dan waren aan gegeven, mede aan de opklimming der belasting naar 6 dóen Ohdèrwerpem 8. Hooger belastbaar gebruik van diénst- en wéïkbodeh óf paafden aanvankelijk minder belastbaar zal de verpligting tot eene evenredige verhooging der belasting voor den nög ove rigen tijd des dienstjaars ten gevblge hebben. §9. De tijd, waarover de belasting loopt Zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij -vierendeelen jaars! op het dienstjaar overschietendezonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeeien jaars worden beschouwdde tijdvakkenaanvangende met primo Mei, primo Augustus, primo November en primo Fe- hruariji akt. 42- De zóodani'gen welke door eënige der omstandigheden 1 voorzien hij art. 27, in der. loop dés jaars, komen te vallert ónder de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorenS, en naar gelang van het ontslaan dier omstandigheden, en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld verpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij art. 3o voorgeschreven Zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den ontvanger kunnen bekomen. ËH zullen de vorenstaande wets-bepalingen door openbare afkon-» diging ert bekendmaking in de Stads Courantworden gebragt ter kennis van de In- en Opgezetenen, ten einde zich dien overeen komstig te gedrageG. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 23 October i833.- Burgemeester en Vfethouders voornd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven Dé Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Parijs ,- den 18 October. Een brief uit Bayonue j van déó deelt het navolgende mede: Een der diligences van deze stad met eenige fransche passagiert naar Madrid vertrokken en te Yittoria aangehouden is genoodzaakt geweest, alhier terug te keeren, na 48 uren te Vitloria opgebóudert te zijn geweest. De reizigers verhalen dat er van Vlltoria tot Bil bao en in de omstreken 1G000 man bijeen getrokken was. 11 Men heeft té Yittoria eene commissie van Vijf personen onder het voorzitterschap van dén heer Verastcgnigevormd. Vier leden behooren tot de lioóge geestelijkheid. De corymissie vertegenwoor digt het gezag van don Carlos. Dezelve heeft zich van de gefdeii der douanes en van die der posterijen meester gemaakt- »De heer Verastcgni heeft aan de inwoners eene scherpe prbcla- matie uitgevaardigd, waarvan het slot aldus luidt: ««Inwoners van Alava! Het hangt slechts: van u af, hét altaar en den troon van onzen doorluchiige'n én wettigen monarch doii Carlos, legèn het gespuis dei- vrijzinnigen te beschermen of tot de vernieling van het vaderland hij te dra-gen. Ik. hoop, dat gij aati Uweri godsdienst getrouw j niets zult Verzuimen van hetgeen in uive magt is óm eene vrijzinnige factie uit te' roegenwelke na den dood van onzen Welbeminden vórst, deszelfs laatsten wil met Voe ten tredendeOns het juk éenér koiiiiigin Zöékt óp te." leggen wier slechte raadslieden harén volkomen ondergang'zullen berokkenen indien zij het Overweldigd gezag niet in handen van; den nieuwen spaanschen monarch Karei V stelt. tLaat ons eensgezind zijn, brave burgers van Alava laat Ohs geweld met geweld keeren ,- in afwachting dat onze koning te Ma drid gehuldigd zij, hetgeen niet Jarig zal du'rcn'j. vcfuiits hij reeds den voet op zijn grondgebied gezet heeft. Lcgc-dc koningleve Het tel V leyc de godsdienst YêrSsteski,""

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1