V BP. 85. F-reu/ Vrijde k\ ism BESTUREN EN ADMINISTRATION. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE. i. Gezien de circulaire van Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur defcer Provincie van den 8 dezer maand (provinciaal-blad n°. 108). Brengen bib. deze ter kennis van alle belanghebbenden dat zoo danige Schutters "Vél fee met een doorloopend twee maandelijks eh ver lof te buis zijn zich voortaan tot het bekomen van verlenging van dat verlof, met overlegging van het tot staving hunner positie ge vorderde certificaat van het Bestuur hunner woonplaats telkens ten minste veertien dagen, vóór het uiteinde van het loopende ver lof, o nm id del ijk -moeten adresseren aan den chef van het korps waartoe zij behooren die gemagtigd is, otn zoodanige prolongatie van verlof toe ie slaan. Ent opdat niemand hiervan onkundig zij, zal déze worden afge kondigd mitsgaders in dezer Stads-Courarit geplaatst. Gedaan ten Raadhuize. der Stad Zierïkzèe, den 14 October i833. Burgemeester en Wethouders voornd. i) E CR A NE, vi. Ter ordonnantie van dezelveu j De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. brengen ter. kennis van de belanghebbende Houders van StadsEf- fecten dat de Commissie tot Amortisatie der Stedelijke Schuldenj öp ityoensdag den 3o dezér maand des middags, in eene der zaleti van het Raadhuis zal overgaan tot de jaarlijksche nitloting van Ef fecten welke zullen kunnen geamortiseerd worden volgens hel be staande plan met nitn.oodiging aan iederen houder van Effecten op.de Stad j om bij die uitiotiiig, des verkiezende, tegenwoordig te. zijn. Zierikz.eeden 21 October i833. Burgemeester en Wethouders voornd. j DE G BANE, vt. Ter ordonnantie van deze)ven De Stads-Secvelaris W. J. P. KROEF. NIE UWS TIJDINGEN. BerIijn den i3 October. Z. M. de keizer van Rusland, beeft aan den veldmaarschalk prins van Warschau zijn portret, met diamantep omzet, ten geschenke gezonden, bij welke gelegenheid Z. K. M. aan dien prins, bij een rescript, boogstdeszelfs tevreden heid te kennen gegeven heeft, over de houding en gesteldheid der troepen welke hij op zijne reize door het koningrijk Polen in oogeu- schouw genomen heeften over de groote vorderingen welke aan de vestingwerken in Polen gemaakt zijn. Frankfort, den i4 October. In eenen brief uit Weénen wordt het navolgende gelezen «Wegens eene eindelijke oplossing van het. holla notsch-belgisché vraagstuk schept men bier nieuwe hoopsedert men vernomen heeft, dat de bij ons gezantschap te Berlijn benoemde prins von Schwarzcnbcrgmet depeches der drie hoven, naar 'sGravenhage gezonden is. «De bij ModKn bijeengetrokkene iUissische troepen zijn na dc afreis des keizers wederom naar hunne vorige stand plaatsen terug gekeerd. Men zegt, ofschoon zulks nog bevestiging verdient, dat de prins van Warschau de plaats van gouverneur des koningrijks zal nederleggen om zich meer bepaaldelijk met bet leger bezig te kunnen houden. Zijn opvolger wordt echter niet genoemd. Tijdingen uit Alexindrie, van tien 29 Augustus, houden nog het volgende in Ibrahim Effem Ejjfentli is voor eenige dagen met eigenhandige brieven van den Grooten Heer aan Z. H. Mehe- med-Ali, van Konstantintfpel alhier aangekomen. Deze gezant is met al de aan zijnen rang en zijne zending verschuldigde eerbewij zen ontvangen. De aanwezendheid van dien persoon in deze stad kaïn als een zekere waarborg aangemerkt worden dat er in het vervolg, dé beste verstandhouding tusscheu den sultan en Móhcmcd- Ali zal plaats hebben. »Z. H. Ibrahim-pacha is van Anatolië naar Adana vertrokken alwaar bij zich thans bevindt. Ter naauwernood van de zorgen dés oorlogs bevrijd houdt hij zich nu bezig met eenen weg aan te leggen langs weiken het timmerhout naar zee zal kunnen ver voerd worden. De arbeid wordt zeer. ijverig voortgezet. Ibrahim- pacha denkt 00k, in overeenstemming met het voornemen zijns va ders 'een,- gedeelte van Syrië met kanalen te Voorzien en verschei dene, stroomen van-dat Uind. door kanalen.te vereenigen. Ibrahim- pacha volgt in alles zijnen vader, wiens eerste bewonderaar hij is. En boe veel goeds Iaat zich dan niet, met zulke twee mannen aan het hoofd, voor Egypte hopen?" Den ï5. De baron van Ileeckerennederlandsch gezant aan bet russiscbe bof, is van Weenen naar Petersburg vertrokken. - De staten van bet keurvorstendom Hessen hebben de com missie van regtspieging belast met het opstel der derde acte van aanklagte tegen den minister HasshripJLugwaartoe, in de zitting van den 17 September is'besloten. Dezelve betreft de eigendunkelijke achterstelling en verandering van de nieuwe wet op de rekrutering. Volgens deze is' nanienlijk bet voleindigde rpdé jaar als termijn voor de indienststelling bij de -staande armee voor de mifitairplig- tigen vastgesteld en tevens bepaald, dat alle jaren eene ligtïng van rekruten tct: een bedrag van een vierde gedeelte der manschap noodig ter vorining^ van het keur-hessiscbè legerkorps, en dus van Ongeveer i4oo man, plaats zou hebben, terwijl de diensttijd over 't algemeen op vier jaren is vastgesteld. Bij de naauwketirige uale- ving van dit voorschrift hadden acbtervolgéns de oude soldaten bun ontslag van de dienst binnen den tijd van vier jaren te verwachten. Dan hu werd door den minister van oorlog beweerd, dat de on dervinding bad geleerd dat de jonge lieden ten tijdè van bun vol eindigd 19de jaar gemeenlijk nog niet de noodige ligchaamsbouw be reikt hebben om bruikbare soldaten te kunnen oplevererten dien volgens voorgedragen, om voortaan bet 20ste jaar als termijn voorde dienstpligtigheid aan te nemén. De minister Hassenpjlugdie, als met bet departement van binnenlandsclie zaken belast, de rékrute- ringszaken moet regelen beeft goedgevonden aan het verlangen van den minister van oorlog te voldoen, de ligting van rekruten eert jaar te verschuiven en voor bet loopende jaar in hét geheel geene ligting van rekruten te doen plaats hebben. Dé staten oordeelert intusscben dat hierin is gelegen niet alleen eene schending dér be doelde wét,.maar ook van de constitutie, als Welke uitdrukkelijk bepaalt, dat in eene bestaande wet geene verandering kan gemaakt, of daaraan eene autentieke uillegging gegeven wordenzonder cié-» dewerking der staten. "Volgens berigten uit Rome, van den 22 dezer heeft de pause lijke regering ten aanzien van de universiteiten maatregelen genö- men welke met eene sluiting derzeive kunnen gelijk gesteld wor den. Er bevinden zich in den kerkdijken staat slechts twee univer siteiten namelijk te Rome en Bologna; en volgens de jongste ver ordeningen mogën slechts jonge lieden uit die steden en dé pro vincie dezelve bezoeken eii zij zullen dus voor het meerendeel dei? ingezetenen gesloten zijn. 0vooi~fevUt«inme. Londen, den 19. October. Eindelijk heeft men berigten ontvan gen van kapitein Rossdie voor vier jaren eene ontdekkingsreis naai* de Noordpool heeft ondernomen en dien men verloren achtte. Reeds in het eerste jaar van den tbgt y zijn scbip vergaan zijnde, beeft hij met zijne manschappen twee winters in het wrak van het schip de Furydat door kapitein Parry in 1825 is moeten verlaten worden doorgebragt. Eindelijk heeft hij na vëel koinmer en ar moede te hebben doorgestaan èen' walviscbvangev bereiktwaar mede hij dezer dagen in Schotland, mei zijne geheele equipagie uitgenomen drie man, behouden is aangekomen. Men heeft onver wijld bevel gezonden aan kapitein Back, die hem was gaau öpspd- ren om de reis te staken. Parijs, den i5 October. Gisteren is er van bet ministerie van büitenlandscbe zaken een courier naar Madrid vertrokken om aan den beer de Rayneval zijne geloofsbrieven te brengen als ambassa deur van dén koning dér Franscben bij de kóningin-regentes van Spanjë. De koning beeft dén baron Mortier benoemd tot zijnen buiten- gewonen envóye' en gevolmagtigden minister bij H. M. de konirnuri van Portugal en den heer de Lurde tot secretarie zijner legatie te Lissabon. .De beer Mortier was sedert de erkenning van dbna Ma ria charge'-d'affaires te Lissabon. Heden is hier een renbode aangekomen die den 8 dezer Madrid verlaten beeft. Volgens de tijdingen door hem tncdegebragt beves tigde zich het gèzag der kóningin meer en meer; noch in Madrid noch in de meest nabij gelegen provinciën bad men éenig spoor vanr cfnstigen tegenstand ontdekt en bet gebeurde in Biskaye bad in' Madrid en dén omtrek dier stad nog geene navolging gevondén. Men begon den invloed der gematigde lieden die in den raad vart regentschap plaats genomen hebben duidelijk in den loop der al gemeens zaken te bespeuren en elk een zag daarin een waarborg voor de toekomst van Spanje. Vooral bad de keus van de bëerea de las Amarillas en de Santa Cr'uz veel bijval gevonden. Men wist te Madrid. dat don Carlos den 4 het hoofdkwartier van don Miguel verlaten had en over de spaansche grenzen geko men was op eene plaats waarvan men den naam niet opgeeft. De maarschalk Bourmont, de heer de la Rochejaquelih en yerschei- den andere fransche oilieieren waren in Spanje aangekomen en hiel den qnaraiitein in een stadje van Estramadura. Het gouvernement der koningin had bevolen, dat zij, na hun quarantein te Ka» dix of te Malaga zouden ingescheept worden. De courier heeft op den weg van Madrid naar Bayonne geene belemmeringen ontmoet en dien geheel vrij gevonden. Het heeft T naar men zegtden generaal Cctstagnon niet mogea

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1