A*. r. sa. ZÏEBÏRZEESCIIE A Wingsdag 'BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN j&UftAm-oSnspcctic, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Z. E. den Heere Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 5 dezer maand bij pro vinciaal-blad n°. 106. Brengen bij deze ter tennis der belanghebbenden dat er op Dings- dag den 22 dezer maanddes morgens 10 ure voor het Raadhuis de zer Stad eene Inspectie zal worden gehouden, over de Miliciens, Vrijwilligers en Schutters; welke zich met onbepaald verlof in hunne haardsteden bevinden, en worden mitsdien alle de zoodanige Verlofgangers tot deze Stad behqprende. opgeroepen, 0111 ten be paalden tijdeen plaatse ordelijk en net gekleed te verschijnen voor zien van de wapening) het ledergoedalsmede de groote en Jdeine équipement-stukjtenwelke zij van het korps met verlof gaande heb ben medegenomen, mitsgaders van hunne zakboekjesonder bedrói ging dat wanneer zij zich niet op de Inspectie bevinden ,-dcze nala- tigen ten strengste zullen worden gestraft. En opdat niemand der onbepaalde Verlofgangers hiervan onwe tendheid zoude kunnenvoorwenden zal aan ieder hunner'een óp- roe pings biljet worden te huis bezorgd terwijl deze algemcene op roeping in hel bijzonder "geldt die onbepaalde Verlofgangers welke zich buiten kennis van bet Bestuur in hunne haardsteden bevin den,'zullende deze oproeping, door afkondiging en advertentie in de Stads-Courant worden openbaar gemaakt. Gedaan ten Raadhuize den i4 October 1333 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris w. j. p. kr oef. bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERJKZEE. Gezien de missive van den Heer, Ontvanger der Directe Belas tingen van den it dezer maken bij deze alle Ingezetenen dezer Gemeente bekend dat het Kohier der Belasting op het Personeel (eigen aangifte) over het dienstjaar i833 dat is van 1 Mei i83 3 tot ultimo April 1834op den 3o September ji. door Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir ver klaard en ter invoidering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag verpligt zijn dien invoege als daarbij wordt opgegeven te voldoen op poene van parate executie terwijl de zoodanigen die bun Aanslag Biljet niet mogten hebben ontvangen zich van een dubbel van hetzelve kosteloos ten Kantore des Ontvangers zul len kunnen voorzien en zij die mogten vermeenen dat de aan slag niet overeenkomstig is met hunne opgave zich desivegcns Schriftelijk op ongezegeld papier hij den Controleur der Divisie zullen kunnen beklagen binnen den tijd van eene maand na de dagteekening van hun Aanslag-Biljet. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze tvorden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Piaadhuize der Stad Zierihzeeden 14 October 1833. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEP NI E UWS TIJDINGEN. Frankfort den 8 October. Men meentdat de komst van den graaf Miinchbellihghdusen te Weenen in verband staat met de nadere bepalingen die omtrent de duitsche conferentié'n moeten vastge steld worden. Z. M. de keizer van Oostenrijk is den 3o September bij de exercitiën in bet kamp van Turas bij Bfiinn met zijn piard op eene moerassige plek gronds gekomen waar het paard inzakte en bij zijne pogingen om daaruit te geraken met Z. M. omverviel. De keizer heeft zich gelukkig niet bezeerd eene niets beduidende kneuzing aan den voet en enkel uitgezonderd zoodat boogstdezelve, ïia van kleederen verwisseld te hebben daar de zijnen doornat gé worden waren weder te paard gestegen is en nog drie uren lang bij de manoeuvres tegenwoordig is geweest. Hetzelfde blad dat het berigt medegedeeld had dat koning Karei X met den hertog van Bordeaux van Praag naar Triest ver trokken was en dus de gelegenheid benomen bad aan de fransche Jonge lieden om 's bertogs geboortedag te vieren, meldt nu weder, dat op diën dag een aantal fransche edellieden te Bustichrad den hertog plegtig hebben geluk gewenscht met zijne meerderjarigheid COURANT, 15 October. en <3e jonge hertog de Fitz James hem een <3egen en sporen lieeft aangeboden. Karei X en de hertog de Blacas zouden daarbij niet tegenwoordig zijn geweest. Londen den 9 October. Maandag zouden hier belangrijke de-* pêches uit 's Hage aangekomen zijn doch men heeft niet bespeurd, dat zij eene buitengewone beweging onder de leden van bet korps diplomatiek veroorzaakt hebben. Men houdt het niet voor waar schijnlijk dat de conferentie spoedig hare werkzaamheden zal her vatten. Gisteren heeft de Belgische minister lord Palmerston een bezoek gegeven. Vele gissingen worden hier gemaakt over de gebeurtenissen die in Spanje kunnen voorvallen terwijl sommige lieden zeker meenen te zijn dat zoo er van den kant van don Carlos eenigd bewegingen plaats hebben Frankrijk dadelijk een leger naar de spaansche grenzen zal doen oprukken. Met ongeduld ziet men hier nadere tijdingen te getnoei. Eergisteren liep hier het geruchtdat don Carlos Portugal ver laten had en te Toledo tot koning van Spanje moest uitgeroepen worden. Het algemeen gevoelen der vreemde ambassadeurs bij ons bof zou zijn dat de europesche kabinetten bet regentschap der koningin Van Spanje zullen erkennen en dat de beer Zea Bermudesniet tegenstaande zijne helling naar het absölutismus geen' ambt onder de koningin zou aangenomen hebben indien hij niet besloten had de nieuwe orde van troonopvolging te ondersteunen. Men hoopt dat bet tot geen burger oorlog komen zal. Er zijn geene nadere tijdingen uit Portugal. parijs, den 5 October. Ten bewijze dat de koningin van Spanje het bestuur des lands voor hare minderjarige dochter heeft aan vaard dienen de volgende besluiten Eerste besluit «Heden kwartier voor 3 ure, heeft het Gode behaagdde ziel van onzen dierbaren cn beminden gemaal den koning Ferdinandwelke thans de herrielsche gelukzaligheid ge- niettot zich te roepen en als koningin regentes Gubernadora gedurende de minderjarigheid mijner doorluchtige dochter dona Isabella II, geef ik hiervan berigt aan den raad met de droefheid f welke ik natuurlijk na eene zoo treurige gebeurtenis gevoel opdat de noodige maatregelen in deze omstandigheid genomen worden. »Aan den hertog, president van den koninklijken raad29 Sep tember 1833." Tweede besluit. »Als kóningin-regentes van dit koningrijk gedu* rende de minderjarigheid mijner doorluchtige doéhter doria Isa- bella IIen opdat dé aangelegenheden van dezen staat geene ver traging ondervinden door het overlijden van mijhen Welbemindeiï gemaal koning Ferdinand, die thans in het genot der hemelsche zaligheid is, bevestig ik biermede den secretaris van staatdon Francisco de Zea Berinïidéz don Joseph de la C'tiitzden graaf d'Of alia, don Juan de Gualbcrto Gonzales en don Antonio Martinez in hunne administrative bedieningen, zijnde zulks mijn wil: gij zult dit doen kennen aan wien zulks behoört. «Aan don Francisco de Zea Bermudcz 19 Sept. i833."' Derde besluit. «Voldaan wegens bet goede gedrag van alle Autori teiten des lands, en verlangende dat de aangelegenheden van ded staat geene vertraging ondervinden door bet overlijden van mijneft dierbaren gëmaal koning Ferdinandwelke thans in het genot der heme/schë zaligheid iskom ik heden als koningin-regentes en uit naam mijner dierbare dochter, de koningin döna Isabella IIal len en elk in het bijzonder in derzelver respective bedieningen be vestigen ik beveel bun daarin voort te gaan en reg* te laten we dervaren en rust té géven aan die gedeelten van mijn-volk, waar over zij gezag uitoefénen. Zulks is mijn wil en gij zult dit be sluit ter kehnissë brengen van wien zulks behoort. «Aan den heertog president van den koninklijken raad. Vdh het paleis 29 September i833 Den 7. Het Journal des Dèbats van heden bevat een vrij hoogf* hartig artikel, waarin bet de handelwijs der fransche regering om trent Spanje verdedigt, Zijn vertrouwen aan den dag legt, datFrank- fijk door Engeland ondersteund, het nieuwe bestutir in Spanje zal schragen eri WAarin het tévens te ksnnen geeft, dat Frankrij/s nimmer zal dulden, dat de vendeesche banier in Spanje voor dè zaak van dón Carlos opgestoken wordt. «Ziedaar," aldus leest uien in bet slot van dat artikel, «begiif* selene welke men openlijk kan vooruit zetten. Zij die daarin de aanleiding tot eencn algeriieenèn oorlog zien nemen steeds den schijn aan te vergeten, dat Frankrijk nimmer aan den opregteïi vvensch tot behoud van den vrede een eenig der belangen van zijnö eer en zijne zekerheid heeft opgeofferd. Gelukkig weet Europa het zoo wel als wij en het kent de onvermijdelijke gevaren waaraan de rust der wereld zou blootgesteld zijn' van het oogenbük af$ dat liet aan Frankrijk zou willen betwisten het rogt van zelfbebou* denis conservationeen regtwaarvan geene mogendheid tot hier toe geweigerd beeft gebruik te ma keu. Maar,- zeggen zij, die éi

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1