F. 80. iTrijdag 'BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. 3 October. .zimmzEESciïE BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van dor zeiver In- en Opgezeleneu dat in de op beden gehoudene Kiezers-Vergadering tot Leden vaii den Edel Achtbaren Raad dezer Stad zijn benoemd: de Heeren Abraham Galand, en Mr. Jacobus Boeije; en zulks ter vervanging van de Heeren B. Boom en CBevelander overleden. Zierikzeeden i October i833. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat Zijne Majesteit bij Hoogstdeszelfs Besluit van den 12 September jongst leden, nQ. 120, heeft gelieven te bepalen: i°. Dat aan de Miliciens der Ligtingen van 1826 18.27 en 1828, onverschillig of zij onder de wapenen, of met onbepaald ver lofzijn, die mogten verlangen een huwelijk aan te gaan daar toe de vergunning zal worden verleend. 2°. Dat aan alle met onbepaald verlof zijnde Miliciens en Vrij willigers die daartoe hun wensch mogten te kennen geven, is toegestaan om weder naar hun korps terug te keeren en 1 3°. Dat 'aan de met onbepaald verlof van hun korps afwezige leden der Schutterijen, Vrijwilligers en Miliciens, die tijdens hunne inlijving hun beroep maakten van de buitenlandsche Zeevaart of Visscherij voor zoo ver zij zullen bewijzen wer kelijk de gelegenheid te hebben gevonden, om dat beroep bui ten 's lands öp schepen voor nederlandsche rekening uitgerust, uit te oefenen en wijders züllen hebben aangetoond bij hun korps hunne wapens ingeleverd en hunne afrekening voor 200 veel noodig tot stand gebragt te hebben door den Gouverneur der Provincie de vereischte „toestemming kan worden verleend tot de uitoefening van bun beroep van buitenlandsche Zeevaart of Visscher kunnende zoodanige verlofgangers tot. verkrijging dier permissie zich deswege schriftelijkhetzij regtstreeks hetzij door tusschenkoms,t van de Plaatselijke Besturen tot Z. E, den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie wenden met duidelijke aanwijzing bij derzei ver aanzoek van de gemeente tot welke de belanghebbende behoortdeszelfs naam en voornaamhet korps tot hetwelk hij behoortwanneer hij hetzelve met onbepaald verlof heeft verlatenen onder overlegging eener verklaring van het Plaatselijk Bestuur, luidende, dat de belanghebbende, tij dens zijne inlijving bij het korps werkelijk zijn beroep maakte van de buitenlandsche Zeevaart of Visscherij en dat hij,thans werkelijk wederom de gelegenheid heeft gevonden om dat be roep op een voor nederlandsche rekening uitgerust vaartuig, buiten 's lands te kunnen uitoefenen. Geschiedende deze kennisgeving opdat de belanghebbenden zich overeenkomstig de vorenstaande beschikkingen zouden gedragen en zal dezelve door aankondiging in de Stads-Courant worden open baar gemaakt. Zierikzeeden 1 October i833. Burgemeester en Wethouders voornd. U F, O R A N F, vt Ï883. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelv^n De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. NIE UWS TIJDINGEN. HluUjttStïaub.. Frankfort, Ren 26 September. Berigten uit Konstantinopelvan den 5 September, melden bet volgende: «Sedert eeiiige dagen hebben er verscheidene vergaderingen van den divan plaats gehad na afloop van welke de tolk der Porte zich telkens naar het fran- sche en engelscbe gezantscbapsbotel begaf. Men leidt hieruit af, dat er gewigtige onderhandelingen met deze heide mogendheden plaats hebben waaromtrent echter tot dus verre de grootste ge heimhouding wordt in acht genomen. De russische gezant schijnt ook op de menigvuldige conferentiën van den reis-eflendi met de vertegenwoordigers van Frankrijk, en Engeland zeer opmerkzaam te zijn. Over de oorzaak dezer beweging in de diplomatie te Konstanti nopel loopen verschillende geruchten. Onder anderen wil men Weten dat de kabinetten van Parijs en Londen van' hunnen kant C O U R A N T. eene overeenkomst met de Porie willen sluiten die als tegensiuk van het russische alliantie traktaat zou gelden en voornamelijk ten doel zou hebben, om de onschendbaarheid van het lurksche grond gebied in zijnen tegenwoordigen omvang te verzekeren. In den grond, zou zoodanige overeenkomst geen ander oogmerk hebben dan om den invloed van Rusland te Konstantinopel te verzwakken. Inius- scken merkt men op dat de sultan zijn vertrouwen op Rusland blijft stellen, en dat, zoo lang het van hem afhangt, niets zal gedaan worden wat Rusland zou kunnen mishagen. Sedert de jongste gebeurtenissen schijnt hem wijders de fransche staatkunde verdacht voor te" komen en beschouwt hij dezelve als gerigt op de bevordering der plannen van den onder-koning van Egypte Den 28. Brieven uit Konstantinopel van den 3i augustus 'te Korfu en Triest ontvangen en regtstreeks van daar d. d. 6 Sep tember melden, eenstemmig, dat in de turksche hoofdstad op nieuw een vreesselijke brand beeft gewoed. Dezelve is den 3o au gustusten gevolge van voortdurende brandstichtingen uitgebar sten en heeft een duizendtal huizen in den asch gelegd alsmede de molens waardoor Konstantinopel van meel wordt voorzien. Ten gevolge hiervan is er schaarschte van levensmiddelen ontstaan. Den 29. De Neurenburger Correspondent meldt volgens een schrij ven uit Berlijn van den 22 het volgende Bij de conferentiën van Schwedt en Munchengraiz zal een europeesch hoofdvraagpunt tot beslissing gekomen zijn, dat namelijk betreffende de höilandsch-bel- gisclie aangelegenheden. De eeuwigdurende vertragingen der confe rentie moede moeten de drie monarchen -in deze zaak een bepaald besluit en namelijk daaromtrent overeen zijn gekomen, dat Luxem burg op geenerbande wijze van het duilsche bondgenootschap kan gescheiden worden en derhalve met Holland moet vereenigd blijven. Ook omtrent verscheidene andere punten is rnen tot êeri-ultimatum gekomen, dat met de daad alleen ten gunste van Holland moet uitgevallen zijn. Daar er nu eene krachtige taal te Parijs en in Londen gevoerd wordt, zoo hoopt men dat het doel niet zal ge mist worden. De vraag betreffende Luxemburg heeft éenen. bepaal den invloed op de betrekkingen van Pruissen uitgeoefend, naardien hare oplossing ten gunste van het duitsche bondgenootschap ook die met betrekking tot Neucbatel beeft daargesteld. Men begreep namelijk dat de incousequentie j om ten aanzien van Luxemburg zich bij de traktaten van iSi5 te houden, en die ten aanzien van Neuchatel regtstreeks te breken door niets zou kunnen geregtvaar- digd worden. Naar eene zoodanige beschouwing beeft men zich. in deze omstandigheden gedragen. Parijs den 25 September. Door het ministerie van oorlog is aan 'al de generaals dezer dagen benoemd tol het kömmando van militaire divisiën order gezonden om zich vóór den 1 October op hunnen post te doen bevinden. J De Gazette de Metz zegt, dat- de onderscheidene commissiën die naar Praag vertrekken om Hendrik V met zijne meerderjarig heid geluk të; wenschen ook geschenken voor 'dien jongen vorat medenemen als van de stad Gaea eene 11 praqhligen degen met het deviesSowiens toi de cjui lu es fis. (Bedenk wiens zoon ^ïj ziit) de beer Raymond zal dat geschenk overhandigen. De Kar- listen van' Parijs zenden een' fraaijen degen met liet opschrift'; Ventre Saint Gris. Nog 'worden hem van wege de Pafijzënaren aangeboden: een paar sporen met de woorden^. ér op gegraveerd Voorwaarts Voorwaarts FrankrijkFrankrijk De heer de La- rey zal, namens de stad Alaisten geschenke geven :eeiï paar pistolen rijk versierd met het opschrift: Fontenoy Austertiizu Algiers. De heer de Roche more ;is gelast, om.r n.amensL de stad Ni mes aan Hendrik V aan te bieden een' sabel met het opschrift: Jubente patria comitante ferrodat is: Dat dit. zwaard u geleide, wanneer het vaderland hét gebiedt. De burggraaf4 Wzal na mens de stad Dieppe overreiken een ivoren standbeeld van Hen drik IV. De stad Toulouse heeft zekere attributen gezonden, die wij zegt dat dagblad zouden noemen zoo de drukpers vrij was. 's GrAve.niiage den 1 October. Bij koninklijk besluit van den 26 September zijn verscheiden wijzigingen vastgesteld in de vroeger be volen maatregelen van veiligheid bij liet aanwenden van stoom werktuigen. Te Brussel is in den nacht van donderdag' op vrijdag 11. èen engelsch kolonel, Lyster genaamd, kort nabij zijne woning door drie militairen met ontbloot geweer onverwacht-overvallen en, deer lijk gewond geworden. Op het cpgenbiik dat het hem gelukte binnen 'sluiis te komen en daarmede zijn .leven.te redden ont dekten de' aanranders dat zij zich in den persoon vergist hadden en namen ijlings de vlugt. Eene aauklagt is, zoo door den engel- schen gezant als door den mishandelden persoon zelven bij.den belgischen oorlogsminister ingediend doch de aanvallers ziju voor als nóg niet ontdekt. Uit Brussel, den 29 September, schrijft men: Nadat voor eenige dagen het ministerieel blad, l' Independant t van een orangistisch comité gesproken bad dat Daar LondenhXJa&o

Zierikzeesche Courant | 1833 | | pagina 1